کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > خبر و گزارش > تلاش حکومت طالبانی برای بازداشت فرمانده ی ضد طالب علیپور

تلاش حکومت طالبانی برای بازداشت فرمانده ی ضد طالب علیپور

شنبه 6 اكتبر 2018, بوسيله‌ى کابل پرس خبری

کابل پرس: گزارش ها حاکی از آن است که حلقات طالبانی حکومت فغانستان در تلاش برای هموار کردن مسیر حملات گروه های تروریستی از جمله طالبان به مناطق مختلف هزارستان، تلاش های وسیعی را برای بازداشت فرمانده ی ضد طالب معروف به فرمانده شمشیر روی دست گرفته اند. خبرها حاکی از آن است که فرمانده شمشیر، صبح امروز در اولسوالی لعل و سرجنگل در محاصره قرار گرفته است.
فرمانده علیپور مشهور به فرمانده شمشیر یا قومندان شمشیر، سال ها است که در ولایت میدان سد آهنینی را علیه تروریست های مورد حکومت بوجود آورده است. پیش از این، گروه های تروریستی در قالب کوچی و کوچی طالبان حملات مرگباری را به هدف کشتار، کوچ اجباری و غارت خانه و کاشانه ی مردم در ولایت میدان انجام می دادند که منجر به کشتار و آوارگی هزاران تن شده بود. حملات سالانه ی این گروه های تروریستی که مورد حمایت مستقیم حلقات طالبانی-پشتونیستی می باشند بصورت سالانه انجام شده و ادامه ی جنایاتی است که آنان برای کشتار و حذف مردم بومی از چندین دهه پیش روی دست گرفته اند.
حلقات طالبانی-پشتونیستی چند ماه پیش، فرمانده قیصاری، فرمانده ی مشهور ضد طالب از قوم اوزبیک را نیز با دسیسه ی از پیش طرح شده بازداشت کرد که اعتراضات گسترده ی مردمی را به همراه داشت. اعتراضات مردمی به بازگشت جنرال دوستم از تبعید منجر شد اما فرمانده قیصاری همچنان در بند می باشد.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.