Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > خبر و گزارش > فاجعه ی انسانی در ارزگان همراه با تاخت و تاز و جنایات تروریست های افغان/پشتون

فاجعه ی انسانی در ارزگان همراه با تاخت و تاز و جنایات تروریست های افغان/پشتون

کابل پرس خبری
دوشنبه 29 اكتبر 2018

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

کابل پرس: گزارش ها از ارزگان حاکی از آن است که تروریست های افغان بويژه طالبان و ناقلین که در صد سال اخیر، بخش های مهمی از این ولایت هزارستان را اشغال کرده اند، بار دیگر جنایات خود را علیه مردم هزاره شدت بخشیده و به قتل و کشتار و غارت پرداخته اند. این حملات منظم بیشتر در مناطق حسینی و کندکان ارزگان خاص صورت گرفته اند. تروریست ها به کودکان و زنان نیز رحم نکرده و بخش زیادی از قربانیان را زنان و کودکان تشکیل می دهند.

در این میان گزارش شده است که فرمانده ی ضد طالب عبدالحکیم شجاعی نیز در نبرد با تروریست ها زخمی شده و فکوری یکی از نزدیک ترین یاران او توسط تروریست ها جان خود را از دست داده است.
از سوی دیگر گزارش ها حاکی از آن است که حامیان تروریست های افغان در کابل و رسانه های وابسته به آنان نیز دست بکار شده و جبهه ی تبلیغاتی سنگینی را به نفع تروریست ها راه انداخته اند.
ارزگان یکی از بخش های مهم هزارستان می باشد که بخش های وسیعی از آن در آخر قرن 19 میلادی در جریان جنایات تروریست های قبایلی افغان اشغال و مردم با نسل کشی مواجه شدند. از آن زمان تاکنون جنایات قبایل افغان همچنان ادامه یافته و به تعداد ناقلین افزوده شده و زمین های بیشتری از مردم هزاره به اشغال آنان درآمده است.

آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس