کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > دیدگاه > معصوم استانکزی از حفيظ الله امين تا شهنواز تنی و غنی احمدزی

معصوم استانکزی از حفيظ الله امين تا شهنواز تنی و غنی احمدزی

شنبه 1 دسامبر 2018, بوسيله‌ى امضا محفوظ است

عملکرد و نام حفیظ الله امین با جنایات و قتل های بیشماری ازهموطنان گره خورده است که معصوم استانکزی در حلقه محافظان آن جنایت کار قبل از شش جدی سال ۱۳۵۸ ایفای وظیفه میکرد ، کسانی که زمان حفیظ الله امین را به خاطره دارند نیک می دانند که چه کسانی برای خدمت به گارد حفیظ الله امین استخدام می گردید ، بعد از سرنگونی حفیظ الله امین، معصوم استانکزی به صورت تصادفی از مرگ نجات یافت و جبرا به ولایت بدخشان در قطعه ۲۴ اردو در شهر فیض آباد تبدیل گردید ، شاهدان عینی می گویند که استانکزی در ولایت بدخشان با ترس و پریشان حالی زندگی می کرد و هر لحظه انتظار دستگیر شدن را به جرم همکاری با حفیظ الله امین می کشید تا اینکه با استفاده از جناح بندی های درون حزبی خود را از کام مرگ نجات داد.

استانکزي در زمان وزارت دفاع شهنوازتني به درباريان و محرم اسرار تني جاي گرفت و در گروپ تني فعاليت مي نمود.

با کودتای تني بار ديگر ستاره استانکزي رو به افول گذاشت و سرگردان اين در و آن در شد و با شيوه هاي مشخص بخود اين بارنيز ازقهر و غضب داکترنجيب نجات يافت و در سازمان زيرزميني تني به فعاليت آغازنمود و با حکومت حامد کرزي و آمدن شهنوازتني به افغانستان ، استانکزي باز هم سنگش بيرکرد وبه مقام ومنزلت رسيد .

با پروتوکول غيررسمي بين غني احمدزي و شهنوازتني و معرفي استانکزي به مثابه شخص مورد اعتماد تني و موصوف حرم رو و سلام خانه نشين شد . استانکزي در زمان تصدي وزارت دفاع به اساس تفاهم با تني - ده ها افسرفراري و متهم به باند شهنوازتني را در وزارت دفاع جابجا و تعداد ديگر را از کشورهاي اروپايي و آمريکايي دعوت و در مربوطات وزارت هاي دفاع و داخله تعين نمود .

شهنوازتني که در آبخور( آي اس آي ) نيشخوار مي زند وسيله استانکزي ، تعدادي از مزدوران سازمانهاي استخباراتي را در مربوطات ارگانهاي نظامي وامنيتي به کار گماشت . همين اکنون خيلي ازاپرات وزارت دفاع ازباند تني اند و اين برنامه زشت همچنان ادامه دارد و غني احمدزي را در تار قوم و قبيله بسته و با گذشت هر روز نيروهاي مسلح از وجود انسانهاي وطندوست تخليه مي شود.

استانکزی نظر به تعصب افراطی که با اقوام تاجیک ، هزاره و اوزبیک دارد از کشتن نام داران این اقوام لذت می برد و از به قفس انداختن قیصاری ، قریشی و علی پور روح بیماری خود را تسکین می دهد و این امر را اجرای عدالت می داند ، در مقابل ، جنایت کاران که دست شان با خون هزاران هزار انسان وطن اغوشته است و نام شان نماد از تخریب شهر کابل است ، در لیست سیاه ملل متحد به جرم وحشت و دهشت قرار داشته است امروز از جانب استانکزی در قصر ها جابجا گردیده اعاشه و اباطه می گردد ، هزاران هزار تروریست که قاتل مردم ، سربازان و افسران بودند از زندان ها رها گردید و این امر از نظر استانکزی اجرای عدالت است.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans"امضا محفوظ است" برای کسانی ایجاد شده که نمی خواهند هویت و نام آنان در کابل پرس افشا شود. "امضا محفوظ است" مربوط به یک نویسنده نمی باشد و ممکن است نویسندگان زیادی از این امضا استفاده کنند. تشخیص اینکه چه کسانی می توانند از "امضا محفوظ است" استفاده کنند، پس از درخواست نویسنده، بر عهده کابل پرس است.
39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > دیدگاه > معصوم استانکزی از حفيظ الله امين تا شهنواز تنی و غنی احمدزی

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.