صفحه نخست > دیدگاه > قطر: جلسه میان طالبان بدون ریش و طالبان ریش دار

قطر: جلسه میان طالبان بدون ریش و طالبان ریش دار

یادداشت روز
حسن علی عدالت
جمعه 5 جولای 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جلسه بین الافغانی که قرار است در هفته پیش رو در قطر دایر گردد ، جلسه میان طالبان بدون ریش و طالبان ریش دار است !

ماهیت اصلی جلسه بین الافغانی آهسته آهسته افشا می گردد و این جلسه ها به صورت بسیار خطرناک طرح ریزی ، برنامه ریزی و پلان گردیده است ، در پشت پرده این برنامه‌ها افراد کهنه کاری وابسته به سازمان های استخباراتی و طالبانیزه شدن افغانستان در محور تک قومی و ملت سازی قرار دارند ، اشتراک روستا ترکی پدر تیوری شوونیزم قومی و افغانسازی ، علی احمد جلالی ، عمر زاخیلوال در جلسه قطر نشان می دهد که چگونه فتنه بزرگ در راه است .
اشتراک افراد ضعیف ، بدون انگیزه ، دور از سیاست ، مستعمل و وابسته به مهره های دست دوم استخباراتی ، مطیع ، فرمانبردار و بدون برنامه منظم از میان تاجیک ها ، هزاره ها و اوزبیک ها در این گونه جلسات خود زنگ خطر برای حذف قومی و تک قومی شدن قدرت و ثروت در آینده افغانستان است .
اکنون بازیگران پشت صحنه سیاست در افغانستان زیر نام حذف اشرف غنی احمدزی از قدرت و ایجاد یک حکومت جدید در مجموع حذف تاجیک ها ، هزاره ها و اوزبیک ها را نیز از صحنه سیاست و قدرت دنبال می نمایند که تیت و پراکندگی تاجیک ها ، هزاره ها و اوزبیک ها در تکت های مختلف انتخاباتی برای معاون شدن که اصلاً معلوم نیست انتخابات می شود و یا نمی شود و به گمان اغلب انتخابات نمی شود به سرعت و تطبیق این برنامه خطر ناک کمک می کند .
اکنون طالبان بدون ریش و طالبان ریش دار در صدد تعویض اشرف غنی احمدزی برآمده اند تا به این بهانه با اغفال اقوام دیگر ارگ را مکمل طالبانی و تک قومی نمایند که این خود ادامه راه اشرف غنی احمدزی در بدل قربانی ایشان در راه آرمان ایشان است .

وضعیت تاسف‌بار در دایکندی!

مردم دایکندی که جز ای جدایی ناپذیر تاریخ و جغرافیای ارزگان است و ارزگان زخم ناسور و مرهم ناپذیر تمام هزاره ها است در این روزها سخت در حالت پریشانی ، نفاق و شقاق به سر می برند ، کارد به گلوی یک دیگر نهاده اند که چه کسی باید معاون چه کسی شود .
در ولسوالی کجران دوشمن دارد قتل عام می کنند ، در پی تصرف کامل سرزمین باقی مانده هزاره ها است ، دایکندی والا در کابل مصروف جلسه بازی معاونیت و شاخه بازی حزب وحدت تا سرحد نابودی یکدیگر هستند .
خانه پر پلو ها شما همین لحظه معاون دارید باهم دگر متحد شوید رفته نامبرده را از خواب غفلت بیدار کنید که ریس ارگ را وادار به دفاع از جان و مال مردم نماید که فردا دیر می شود و شاهد قتل عام های گسترده تر و کوچ های اجباری بیشتری خواهد بود و آنگاه معاونیت و شاخه های حزب وحدت چه درد شما ها را دوا خواهد کرد ؟

ارگ و طالبان در قتل عام مردم افغانستان سهم مشترک دارند !

آنچه بالای مردم افغانستان می گذرد تنها کار طالبان نیست بلکه ارگ بیشتر مقصر در قتل عام مردم نسبت به طالبان هستند ، حکومت که نتواند از شهروندان خود دفاع نماید خود

شریک جرم است .
طالبان سربازان ، افسران و مردم افغانستان را می کشند ، انتحاری و انفجاری می کنند مسوولیت آن را به عهده می گیرند ، ارگ در مدت بیش از ۱۸ سال از راه های مختلف طالبان را تقویت نمودند ، برادر و اپوزیسیون خواندند ، شورای عالی صلح ، کمیسیون های صلح ، هیأت صلح ، لویه جرگه صلح ، وزارت صلح ایجاد کردند ، عذر و زاری نمودند قاتلین سربازان ، افسران و مردم افغانستان را از زندان ها رها نمودند اما طالبان هیچ وقت دست از کشتن ، انتحاری و انفجاری برنداشتند و انکار هم نکردند .
ارگ به جای اینکه با طالبان بجنگند با تقویت طالبان در پی تصفیه های قومی برآمدند تاجیکان را از قدرت کنار زدند ، هزاره ها را از ادارات دولتی جارو کردند و اوزبیک ها را تکه تکه و پارچه پارچه نمودند ، و حتی در میان پشتون ها درز درانی ها و غلزای ها را عمیق تر نمودند .
اگر طالبان با عمل انتحاری و انفجاری مردم را به قتل می رسانند ارگ با ترویج فرهنگ فحشا ، سکس ، فقر ، مواد مخدر ، بیکاری ، فساد لجام گسیخته ، نفاق و شقاق قومی ، رهایی تروریست ها از زندان ها مردم را محکوم به مرگ کرده اند .
متاسفانه مردم افغانستان هم به مرگ ، فقر و فساد تن داده اند و قبول کرده اند که همین سرنوشت هریکی است دیر و یا زود نوبت مرگ می رسد ورنه اگر متحدانه در مقابل ارگ و طالبان عمل می کردند امروز سرنوشت دیگری داشتند .

آمریکایی ها از افغانستان می روند ، تروریسم و شبکه های استخباراتی را به میراث می گذارند !

امروز مردم افغانستان و حتی جهانیان انتظار آن را دارند که از دودکش های صالون مذاکره آمریکایی ها با طالبان در قطر چگونه دود بلند می‌شود ، دود سیا ، دود سفید و یا آتش .
شاید آمریکایی ها و طالبان به دو بند به توافق برسند اول اینکه آمریکایی ها می خواهند از افغانستان خارج شوند چون خود خسته شده اند می خواهند بروند دوم اینکه طالبان می گویند ما تروریست نیستیم و به تروریست های دگر اجازه نمی دهیم که از خاک افغانستان منافع آمریکا را در خطر اندازند .
حقیقت را دونالد ترامپ ریس جمهور آمریکا روز گذشته در مصاحبه با خبرگزاری فاکس بیان کرده است ، که نامبرده می خواهد از افغانستان قوای خود را بیرون کند اما جنرالان مخالف نظریه ایشان است و می گویند جنگ در خاک افغانستان بهتر از جنگ در خاک آمریکا است ، ترامپ افغانستان را به دانشگاه هاروارد برای تروریسم مقایسه کرده و گفته است که در صورت خروج یک تیم استخباراتی قوی را به جا می گذارند .
آنچه از گفته های ترامپ می توان فهمید این است که افغانستان به میدان تروریسم و جنگ های استخباراتی منطقه و جهان باقی خواهد ماند و چه آمریکایی ها بروند و چه نروند صلح به آسانی نصیب مردم افغانستان نخواهد گردید زیرا سرزمین و فرهنگ افغانستان برای رشد تروریسم و جاسوس شدن بسیار مساعد است ، پس باید انتظار بلند شدن دود سیاه از مذاکرات آمریکایی ها با طالبان را از دودکش های صالون های مذاکره در قطر داشت .

شدت انتحار و انفجار با رهایی ۹۰۰ طالب تروریست از زندان ها ارتباط مستقیم دارد !

تروریست ، تروریست است و گروه طالبان هم تروریست است ، هر باریکه انتحاری و انفجاری انجام داده اند گفته اند که ما کرده ایم و نیروهای امنیتی افغانستان را هدف گرفته ایم .
قتل عام نیروهای امنیتی و مردم در یک هفته اخیر در ولایات بغلان ، سمنگان ، قندهار ، غور ، دایکندی ، سایر ولایات و بالاخره انفجار امروز در کابل نتیجه رهایی ۹۰۰ طالب تروریست است که ماشین جنگی طالبان برای انتحار ، انفجار ، کشتار نیروهای امنیتی و مردم افغانستان بیشتر فعال گردید .
طالبان به مراتب گفته اند و امروز در قطر بازهم تاکید کردند که ارگ را قبول نداریم و با ارگ مذاکره نمی کنیم اما ارگ در مقابل از لویه جرگه میگوید ، از نتیجه لویه جرگه دم می زند ، ۹۰۰ طالب تروریست را فرشته های صلح می نامد و بالاخره وزارت صلح تشکیل می دهد در حالیکه توان صلح را با معاون ، ریس اجرایی ، کاندیدا های ریاست جمهوری ، اپوزیسیون دولتی و نیمه دولتی ندارد .

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • هرکسی که زاخیلوال حرامی را به جلسه فرستاده گو خورده وهرکسی که وی را به حیث نمایننده مردم میداند گو میخورد وهرکی روستا ترکی را فرستاده گو خورده وهرکی وی را نماینده مردم میداند گو میخورد

  • هرکسی که زاخیلوال حرامی را به جلسه فرستاده گو خورده وهرکسی که وی را به حیث نمایننده مردم میداند گو میخورد وهرکی روستا ترکی را فرستاده گو خورده وهرکی وی را نماینده مردم میداند گو میخورد

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس