صفحه نخست > دیدگاه > اشرف غنی احمدزی باید استیضاح و سلب اعتماد شود

اشرف غنی احمدزی باید استیضاح و سلب اعتماد شود

داکتر ثنا نیکپی
چهار شنبه 21 آپریل 2021

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به شورای نمایندگان شورای ملی افغانستان

اگر پارلمان افغانستان حقوقدان ندارد، من حاضرم رضاکارانه اسناد حقوقی استیضاح اشرف غنی را با استناد قانون اساسی و قوانین موضوعه کشور تهیه و در اختیار پارلمان قرار بدهم.

اشرف غنی احمد زی آگاهانه و عمدی، بار ها قانون اساسی و قوانین افغانستان را شدیدا نقض کرده است که در تنیجة تخلفات جنایتبار وی افغانستان دچار بحرانات نا امنی، تشدید نفاق ملی، تبعیض و آمادة تجزیه گردیده است.
اشرف غنی با ایجاد نیرو های ویژه که وظیفه آن سرکوب مردم، از میان برداشتن مخالفین و اجرای آشکارای نسل کشی است، در حقیقت علیه سیستم قدرت دولتی و نهاد های تقسیم قدرت کودتاه کرده است.
اگر جلو کودتای اشرف غنی گرفته نشود، به زودی حالت اضطراری را اعلان و پارلمان کشور را منحل خواهد کرد.
مهمترین مثال های خیانت ملی اشرف غنی عبارت از تضعیف نیرو های نظامی و امنیتی افغانستان و پرداخت مصارف گزاف به گارد ویژه است که افراد آن با روحیه تعصبات قومی و تطمیع مادی یعنی پرداخت معاشات بالا تر از نورم تعیین شده است.
نفاق ملی از فعالیت های روزمره اشرف غنی است که با برنامه ریزی و تطبیق دسایس، مردم افغانستان را با علایم قومی، سمتی و فکری پارچه ساخته و با گذشت زمان نفاق ملی را عمیق تر می سازد.
عزل و تقرر، استفاده از بودجه و همه اجرات مهم دولتی بر مبنای تعصب و یکه تازی انجام می شود.
توازان اجرای قدرت میان سه نهاد قدرت را برهم زده و با جابجا کردن افراد مزدور و متعصب در داخل پارلمان نمی گذارد پارلمان کارش را بشکل عادی به پیش ببرد. فیصله های پارلمان را اجرایی نمی کند که دوباره گماشتن وزیران سلب اعتماد شده توسط پارلمان از نمونه های تخلف اشرف غنی از فیصله های پارلمان است.
سطح پائین دانش، ندانستن زبان های مروج کشور، نازل بودن آگاهی دینی و رفتار های روان پریشی اشرف غنی به حیث رئیس جمهور افغانستان که درجلسات دپلوماتیک و خارجی تبارز می کند، غرور ملی و افتخارات افغانستان را خدشه دار کرده است.
همچنان علایم امراض روحی و روانی نیر در رفتار و سخن های رئیس جمهور مشهود است که قابل بررسی میباشد. شخص مریض کشور را به پرتگاه نابودی نزدیک ساخته و تا نابودی کامل پیش می رود.
به شورای نمایندگان شورای ملی پیشنهاد می کنم، تا نا وقت نشده، پیش از انحلال پارلمان توسط اشرف غنی تصمیم بگیرد و به کودتای اشرف غنی بر ضد دولت، مردم و پارلمان افغانستان خاتمه بدهد

کارشناس در رشته حقوق و دولت

آنلاین :

کابل پرس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس