کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > فرهنگی > «اندیشه نو» شش ساله شد

«اندیشه نو» شش ساله شد

سه شنبه 21 اكتبر 2008, بوسيله‌ى حسين زاهدی

مسئولین ماهنامه ی « اندیشه نو» شش سالگی این نشریه را به روز شنبه مورخ 18 اکتوبر در دانشگاه تورنتوی کانادا، طی محفل با شکوهی تجلیل نمودند. جمع زیادی از نویسندگان، شعرا، مسئولین سازمان ها، روشنفکران و نماینده گان رسانه های چاپی و تصویری و افغانهای مقیم ایالت انتاریوی کانادا در این محفل شرکت داشتند.

آقای پیکار پامیر عضو هیات تحریر این نشریه، گردانندگی این محفل را به عهده داشت در ابتدا از مدیر مسئول اندیشه نو آقای شنبلی خواست تا خطابه ی خویش را قرائت نمایند و به دنبال آن آقای میرحسین مهدوی که عضویت هیات تحریر اندیشه نو را نیز دارد به صورت مفصل کار کرد شش ساله این نشریه را برسی و مورد نقد قرار دادند.
آقای صمدیار نیز پیام تبریکیه ی افغانهای مقیم شهر «هملتون» را به خوانش گرفتند. آقایان عنایت ایماق، مایار، لعلزاد بلوچ و خانم عباده بلوچ اشعاری را به زبانهای ازبکی، بلوچی و دری دکلمه نمودند و پیام افغانهای مقیم شهر «گلف» توسط هاشم خان رحمتی قرائت گردید.

تفریح نیم ساعته اعلام گردید و از مهمانان خواسته شد تا با چای و شیرنی که از قبل تدارک دیده شده بود از خود پذیرایی کنند. تعدادی هم به شمول خودم برای دود به هوا دادن و کیف کردن به بیرون از ساختمان رفتیم بعدا از اینکه هوا را آلوده و مسموم کردیم دوباره وارد سالن شدیم و نیمه دوم محفل آغاز گردید. خانم فاطمه اختر با شعر تازه اش روح تازه ی به محفل بخشید، آقای صدیق عابدی فلم ساز، سخنان چند در باره مطبوعات و رسانه ها ایراد کردند و موفقیت بیشتری برای تیم «اندیشه نو» آرزو نمودند، جناب آکیفی نیز با قطعه شعری، ششمین سالگرد اندیشه نو را تبریک گفتند و خانم حنیفه فریور مدیر مسئول ماهنامه «پیام روز» طی سخنانی از مشکلات روزنامه نگاری و عدم همکاری مردم و مخصوصا فروشگاه های افغانی برای پخش مجانی نشریه گلایه نمودند.

آقای قاضی موسی مدیر مسئول نشریه «طنزی» بینام دقایقی با سخنان طنز آمیز اش حاضرین را در محفل به خنده واداشت و در خاتمه آقای بشیر بختیاری شاعر و سخنران توانا با سخنان جذاب و شعری تازه این محفل را با کف زدن ها حاضرین به وجد آورد و در پایان محفل آوای موسیقی سنتی توسط هنرمند و آواز خان با سابقه ی افغانی خاطره های وطن را در ذهن و روان شرکت کننده گان تجدید نمود.

تیم کابل پرس نیز ششمین سالگرد ماهنامه ی «اندیشه نو» را به مسئولین و دست اندرکاران این نشریه تبریک گفته و موفقیت بیشتری برای شان خواهان است.IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Planshussain_zahedi yahoo.com

آنلاين بنگريد : کابل پرس
64 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > فرهنگی > «اندیشه نو» شش ساله شد

آگهی در کابل پرس

loading...

پيام‌ها

  • من هم به نوبه خود به اندیشه نو تبریک میگویم امیدوارم که دوستان اندیشه نو را در ممالک کفار به نشر رسانده و قبل از اینکه انهابه جزیه دادن مجبور شوند اندیشه نو که همان اندیشه اسلامی است را بپذیرند و ذکات واجبی خویش را ادا نمایند ..

    متاسفانه در بین دست اندرکاران اندیشه نو چهره های نورانی علمای گرام را نمیبینم تمام دست اندرکاران خودرا به لباس کفار ملبس نموده اند امید که فکر شان همچنان اسلامی باشد اگر نه کار علما برای هدایت مردم سخت تر خواهد شد ویا اینکه شمااز زاویه عکس گرفته اید که علما اعلام در عکس نیاید.

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.