صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > «اندیشه نو» شش ساله شد

«اندیشه نو» شش ساله شد

حسين زاهدی
سه شنبه 21 اكتبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

مسئولین ماهنامه ی « اندیشه نو» شش سالگی این نشریه را به روز شنبه مورخ 18 اکتوبر در دانشگاه تورنتوی کانادا، طی محفل با شکوهی تجلیل نمودند. جمع زیادی از نویسندگان، شعرا، مسئولین سازمان ها، روشنفکران و نماینده گان رسانه های چاپی و تصویری و افغانهای مقیم ایالت انتاریوی کانادا در این محفل شرکت داشتند.

آقای پیکار پامیر عضو هیات تحریر این نشریه، گردانندگی این محفل را به عهده داشت در ابتدا از مدیر مسئول اندیشه نو آقای شنبلی خواست تا خطابه ی خویش را قرائت نمایند و به دنبال آن آقای میرحسین مهدوی که عضویت هیات تحریر اندیشه نو را نیز دارد به صورت مفصل کار کرد شش ساله این نشریه را برسی و مورد نقد قرار دادند.
آقای صمدیار نیز پیام تبریکیه ی افغانهای مقیم شهر «هملتون» را به خوانش گرفتند. آقایان عنایت ایماق، مایار، لعلزاد بلوچ و خانم عباده بلوچ اشعاری را به زبانهای ازبکی، بلوچی و دری دکلمه نمودند و پیام افغانهای مقیم شهر «گلف» توسط هاشم خان رحمتی قرائت گردید.

تفریح نیم ساعته اعلام گردید و از مهمانان خواسته شد تا با چای و شیرنی که از قبل تدارک دیده شده بود از خود پذیرایی کنند. تعدادی هم به شمول خودم برای دود به هوا دادن و کیف کردن به بیرون از ساختمان رفتیم بعدا از اینکه هوا را آلوده و مسموم کردیم دوباره وارد سالن شدیم و نیمه دوم محفل آغاز گردید. خانم فاطمه اختر با شعر تازه اش روح تازه ی به محفل بخشید، آقای صدیق عابدی فلم ساز، سخنان چند در باره مطبوعات و رسانه ها ایراد کردند و موفقیت بیشتری برای تیم «اندیشه نو» آرزو نمودند، جناب آکیفی نیز با قطعه شعری، ششمین سالگرد اندیشه نو را تبریک گفتند و خانم حنیفه فریور مدیر مسئول ماهنامه «پیام روز» طی سخنانی از مشکلات روزنامه نگاری و عدم همکاری مردم و مخصوصا فروشگاه های افغانی برای پخش مجانی نشریه گلایه نمودند.

آقای قاضی موسی مدیر مسئول نشریه «طنزی» بینام دقایقی با سخنان طنز آمیز اش حاضرین را در محفل به خنده واداشت و در خاتمه آقای بشیر بختیاری شاعر و سخنران توانا با سخنان جذاب و شعری تازه این محفل را با کف زدن ها حاضرین به وجد آورد و در پایان محفل آوای موسیقی سنتی توسط هنرمند و آواز خان با سابقه ی افغانی خاطره های وطن را در ذهن و روان شرکت کننده گان تجدید نمود.

تیم کابل پرس? نیز ششمین سالگرد ماهنامه ی «اندیشه نو» را به مسئولین و دست اندرکاران این نشریه تبریک گفته و موفقیت بیشتری برای شان خواهان است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من هم به نوبه خود به اندیشه نو تبریک میگویم امیدوارم که دوستان اندیشه نو را در ممالک کفار به نشر رسانده و قبل از اینکه انهابه جزیه دادن مجبور شوند اندیشه نو که همان اندیشه اسلامی است را بپذیرند و ذکات واجبی خویش را ادا نمایند ..

  متاسفانه در بین دست اندرکاران اندیشه نو چهره های نورانی علمای گرام را نمیبینم تمام دست اندرکاران خودرا به لباس کفار ملبس نموده اند امید که فکر شان همچنان اسلامی باشد اگر نه کار علما برای هدایت مردم سخت تر خواهد شد ویا اینکه شمااز زاویه عکس گرفته اید که علما اعلام در عکس نیاید.

  • ای وطن تویی زادگاه مردان خدا,.... ملتت پیروی آئین خدا....
   سلام بر ملت غیورت ای وطن....
   درود بر مردان شهیدت ای وطن

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس