صفحه نخست > خبر و گزارش > ورود یک گروه بزرگ از پناهجویان افغانستانی درایتالیا

ورود یک گروه بزرگ از پناهجویان افغانستانی درایتالیا

قاچاقچیانی که این مهاجرین را از ترکیه به ایتالیا رسانده بودند نیزتوسط پلیس ایتالیا دستگیر شده است.این قاچاقبران که یک ترک ویک اکراینی هستند پس ازآنکه پناهجویان را درساحل پیاده نمودند، میخواستند با یک قایق از آنجا فرار کنند ولی با شلیک نیروهای پلیس مجبور به توقف گردیده وبازداشت شدند.
بصیر آهنگ
چهار شنبه 25 آگوست 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

این اولین بار است که چنین گروه عظیم از پناهجویان افغانستانی با کشتی خودرا به ایتالیا رسانده اند. پیش ازاین پناهجویان افغانستانی با مخفی شدن درزیر کامیون های بار بری از بندرهای پاترا وایگومونیتزیا دریونان کوشش میکردند خودرا به ایتالیا وکشورهای دیگر اروپایی برسانند. مخفی شدن درزیر کامیون های باربری بیشتر اوقات به مرگ این پناهجویان می انجامید.

چهل دو پناهجوی افغانستانی صبح امروز به ایتالیا رسیدند. سخنگوی واحد اسکادران نیروی دریایی ایتالیا به خبرنگاران گفته است حوالی ساعت شش صبح امروز چهارشنبه 25 اگست، نیروهای گارد ساحلی این کشور، 42 مهاجرافغانستانی و 122 مهاجرکرد را که به طور غیر قانونی خودرا به ساحل کلبریا درجنوب این کشور رسانده بودند دستگیر کرده است.

این مهاجرین درحدود پنج روز قبل بایک کشتی از ترکیه عازم ایتالیا شده بودند. وضعیت این پناهجویان خوب گزارش شده است وگفته میشود تنها یکی ازاین پناهجویان به دلیل مشکل تنفسی دربیمارستانی بستری شده است. این پناهجویان برای موقت در یک مرکز نگهداری از آواره گان منتقل میشوند تا درخواست های پناهندگی آنها بررسی شود.

قاچاقچیانی که این مهاجرین را از ترکیه به ایتالیا رسانده بودند نیزتوسط پلیس ایتالیا دستگیر شده است.این قاچاقبران که یک ترک ویک اکراینی هستند پس ازآنکه پناهجویان را درساحل پیاده نمودند، میخواستند با یک قایق از آنجا فرار کنند ولی با شلیک نیروهای پلیس مجبور به توقف گردیده وبازداشت شدند. این اولین بار است که چنین گروه عظیم از پناهجویان افغانستانی با کشتی خودرا به ایتالیا رسانده اند. پیش ازاین پناهجویان افغانستانی با مخفی شدن درزیر کامیون های بار بری از بندرهای پاترا وایگومونیتزیا دریونان کوشش میکردند خودرا به ایتالیا وکشورهای دیگر اروپایی برسانند.

مخفی شدن درزیر کامیون های باربری بیشتر اوقات به مرگ این پناهجویان می انجامید. درهمین حال افزایش بی سابقه مهاجرین افغانستانی دریونان وبی سرپناهی آنها عده ی از سازمانهای حقوق بشری دراین کشور را نگران ساخته است. طبق آخرین گزارش ها درماه جاری میلادی حدود 500 خانواده افغانستانی به یونان رسیده وبیشتر آنها به دلیل نداشتن سرپناه درپارکها ومحوطه کلیسا ها میخوابند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس