صفحه نخست > دیدگاه > شهر«غزه» در خاک و خون!

شهر«غزه» در خاک و خون!

ايالات متحدهء امريکا با حمايت از اسرائيل، قاتل اصلی مردم فلسطين است!
نجیب روشن
يكشنبه 28 دسامبر 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

اسرائيل امروز روز خونينی را در شهر غزه برپا کرده است. طی حملات هوايی قوای نظامی اسرائيل که بعد از سال 1967 خونين ترين عمليات محسوب شده است، تا اکنون خبر قتل (282) نفر و زخمی شدن بيش از (600) نفر رسيده است.

دولت اسرائيل اعلام نموده که ممکن بعد از ختم حملات هوايی، قوای زمينی خود را نيز وارد نوار غزه نموده و به عمليات خود عليه گروه «حماس» ادامه دهد. مردم فلسطين خواهان اتحاد هرچه زود تر گروه های «الفتح» و «حماس» برای قطع فوری حملات اسرائيل شده اند.

کشور های غربی اين حملات اسرائيل را تقبيح و سازمان ملل متحد مانند هميشه خواهان ختم و قطع عمليات اسرائيل شده است.

و اما جالب اينکه، همين حامی اسرائيل، امروز در افغانستان ادعای تأمين صلح و خدمت به مسلمانان افغانستان را دارد و قرار است در سال آينده به تعداد (30) هزار آدمکُش حرفوی اضافی را به افغانستان بفرستد. اکثر اين سربازان از عراق به افغانستان باز خواهند گشت، از کشوری که در آن هزاران انسان بيگناه را قتل عام کرده و به جنايت و شکنجهء آدميان عادت کرده اند و به اصطلاح «چشمان شانرا خون گرفته است!»

و جالب ديگر اينکه، عربستان سعودی خواهان ميانجيگری دولت پوشالی کابل با طالبان است. اين کشور مزدور امريکا و خائن به مردم مسلمان عرب، ميخواهد از طريق سازش با طالبان، صلح و صفا را برای مردم افغانستان به ارمغان بيآورد، در حاليکه برداران عرب آنها که در همجواری شان هر روز و شب از جانب صهيونيستان به خاک و خون کشانيده می شوند و بيش از نيم قرن می شود که آواره و خانه بدوش اند، از هيچنوع کمک و ميانجيگری آنها بهره مند نشده اند؟!

حالا مردم افغانستان به واقعيت های جنگ سی ساله در کشور شان بخوبی پی برده اند و خوب دانسته اند که دلايل آن جنگ، نه بخاطری که «اسلام در خطر بود!»، بلکه برای در خطر بودن منافع منطقوی ايالات متحده بود، که با اشغال افغانستان، اين خطر اکنون رفع شده است!

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام ودرود خدابر شهدا بخون خفته در ديارغزه شهدا مظلوم و بي دفاع كه بادستان خالي بعد از محاصره طولاني از جانب دشمنان و دوستان هدف هوابيماهاي اف 15 قرارگرفتند و بخاك و خون غلتيدند اين حملات به تلافي همان كفشي بود كه بر فرق ممستر بوش در عراق خورد و يهوديان نا بكار انتقامش را از بيچاره مردم بي دفاع غزه گرفتند اين خون هاي بنا حق ريخته در غزه از يكجانب سند مطلوميت سندحقانيت
  سند بي ياري و تنهائي يك ملت بنام فلسطين است و لي از جانب ديگر اين خونها سند شرمساري و رسوائي مستر بوش و دوستان منطقه ئي اش بنام سران كشورهاي عربي هم هست اين مظلوميت سند شرم و خجالت مشتي مزدور هوسران خائن بنام سران كشورهاي عربي در تاريخ است سراني كه بيشتر به دلقك ها و چاكرها نزديك اند تابه رهيري كشورها بلي دوروز ازين عمليات و حشيانه اسرائيل مي گذرد كه تازه سران اعراب بخصوص ملك عبدالله و ملك هاي ديگر از خواب ناز بلند شدند وهنوز نميدانند كه چكار كنند شايد بعد از چند روز ديگر اقدام به نشست سران كشور هاي عربي در فلان كشور كنند و بعد از بحث هاي طولاني يك فيصيله نامه صادر كنند كه بلي اسرائيل كار خوب نكرد و بايد زودتر عمليات را توقف دهد اين كل كاريست كه ساليان سال سران اعراب در قبال جنايات مكرر اسرائيل انجام داد ه ا ند مگر اين سران اعراب در قبال جنايات قبلي اسرائيل چكار كردند كه حالا كنند اين موضوع را اسرائيل خوب مي فهمد و به همين خاطر بدون تشويش به جنايات خود ادامه مي دهد بلي تا اين ملك ها بنام خادم الحرمين براي ما مسلمانان معرفي ميشوند حال فلسطين و حال بقيه مسلمانان تغير نمي كند آ يا خنده دار نيست كه همين چند هفته قبل دوسه مليون گوسفند در مناسك حج در مناي عرستان
  سر بريده شد و تعداد زياد آن گوسفندان هم دركوره هاي آتش سو زانيده شدند و لي در آن طرف شهر دياري بنام غزه و مردمي بنام فلسطيني كه در طول يكسال در محاصره بودند در فقر تنگدستي كامل با شكمان گرسنه و دستان خالي مورد هدف موشك ها و هو ابيماهاي اف 15 و شانزده آمريكائي قرار گرفتند و با خون خويش مظلوميت و حقانيت خودرا در تاريخ حك كردند . مگر با اين حال و احوال چه ميتوان گفت جر آنكه از خداي حق و عدالت خواست كه آي خداي موسي و عيسي و محمد امت مظلوم ويتيم اسلامي را از شر اين خدانشناسان بي وجدان بنام ملك الملوك وخادم الحرمين الشريفين ( سايه هاي خد)ا!!! كه بحق سايه هاي شيطان اند نجات بده و بعدا به مشتي صهيونست خون آشام خاتمه بخش....كه يقينا با نبودن اين دلقك ها و مزدوران بنام رهيران كشورهاي عربي هيچ صهيونست قادر به انجام چنين جناياتي نخواهندبود . وسيعلم الذين ظلمو اين منقلب ينقلبون . مولوي حقگو

 • با درود به فرهیختگان هوشیار وبیدار افغان که به تاریخ و تمدن اجدادی خویش مهر می ورزند.

  بر مسند این بیت :

  گیرم پدر تو است فاضل

  از فیض پدر ترا چه حاصل

  تاجائیکه من درین نوشته ها کارتونها اشعار و غیره نوشتار وطنداران می بینم متوجه می شوم که بیشتر آنها به مسائل افغانستان از گوشه های انتزاعی نگاه می کنند یا به عبارت دیگر از یک بعد با یک پدیده برخورد می کنند و مانند سوره بقره که شاخهایش را به دیوار بند می کند و بدون اینکه خردی و تعقلی درکارباشد .زور بزندبرای ار بیخ کندن آن و گوشش به هیچ مکتبی ، ملتی ، فردی بدهکار نباشد.منظورم را از زبان بیدل بی همتا بشنوید که بیان میدارد:

  نبری گمان که ناصح به خدارسیده باشی

  توزخودنرفته بیرون به کجا رسیده باشی

  نگة جهان نوردی قدمی زخود برون آ

  که اگر زخود گزشتی همه جا رسیده باشی

  بلی درد درهمین سخن بیدل صاحب است . ما غریزه یی زندگی می کنیم
  مثلا" اکر یکی ما از جو خیز زدیم بعد همه به دنیالش خیز می زند حالا بگزریم از گوسفند اگر بزی هم خیز بزند باز وارخطا میشویم و بدون تفکر بدون مطالعه دم ریز همه بدنبالش خیز می زنیم و می دویم غافل ازینکه گرگی در سرراة ما وجود داشته باشد یا دامی.

  منظورم اینست که اگر دیوانة مانند طالبان بیآید و به هیچ منطقی قناعت کند و بگوید که ماست سیاه است شما با آن چه می کنید؟

  که این وضع فلسطینی های امروز به رهبری حماس و حزب اله قربان یم ایدیالوژی ترور و کشتار هستند .تا مردم فلسطین حساب خویش را از طالبان حماس جدا نکنند همین آش است و همین کاسه .

  مگر فراموش کردیم که طالبان کشور مارا تاراج و کاری کردند که موشها در گدام هم نکرده اند.

  حالا مردم ما گوسفن وار اریک دریچه تنگ شریعت طالبی به مسئله اسرئیل و فلسطین نگاه می کنند.

  مسلمانان یک خصلت بسیار زشت دارند که وقت شان را همه بیهوده در قصه مفت 24 ساعت تا شو وبالا شو و غیره میگزرانند ووقتی شکمش گرسنه شد . یا دودستش را طرف آسمان بی نهایت که هیچ چیز در آنجا کرده و کمک و نان میخواهند دوم اینکه از آیه و قاتلو هم تحسبن الذین استفاده می کند و به قتل وقتال دست می زند و میخواهد دیگران را بکشد و اموالش را تصاحب کند یعنی که مفت خور هستند و اول نرم نرم می آیند بنام مهاجر بعد دعوای تمام اروپا و آمریکا را هم می کنند.

  اگر تمام کشور های عرب تازی را دریک پله ترازو و اسرائیل رادر
  پله دیگر باز هم از نظر کیفی اسرائیل بر تمام آنها شرف دارد

  دوصد مرد جنگی به از صد هزار

  سیاهی لشکر ناید بکار

  نه تنها در غزه بلکه اعراب باتمام فروش نفت و مفت خوری باز هم همه دزد قاتل تروریست چیز بهتر نیستند.

  آنلاین : دنیا می داند که دین سکسی وجهل وخرافات و بی معنی برای بشریت ، عرب تازی سوسمار خور عامل بدبختی جهان است ولی آنها به دنبال منافع خودشان هستند گوش دهید؟

  • نيويورك - أمريكا إن أرابيك

   شماری از ستارگان برجسته ی سینمای آمریکا از شرکت بین المللی لیواو که در زمینه ی تجارت الماس فعالیت می کند خواستند ،عکسهایشان را از روی صفحه اینترنتی فروشگاه های زنجیره ای این شرکت بردارد ،آنان این شرکت را که مالک آن لیواو لیوایف ملیاردر آمریکایی یهودی تبار می باشد ،متهم کرده اند ،که از عملیات شهرک سازی اسراییل در سرزمین های اشغال شده فلسطین و اعمال خلاف قانون در آفریقای جنوبی حمایت کرده است .

   در بیانیه ای که یک سازمان آمریکایی طرفدار فلسظینیان بنام "سازمان عدالت" در نیویورک صادر کرده ونسخه ای از آن به خبرگزاری "أمريكا إن أرابيك" ارسال شده آمده است ،که سایت اینترنتی فروشگاه های زنجیره ای الماس لیواو به دنبال درخواست ستارگان آمریکایی اجبارا عکس های آنان را از صفحه اینترنتی خود برداشته است ، زیرا این هنرپیشگان زن از دست داشتن فروشگاه های لیواو در ساخت شهرک های یهودی نشین در سرزمین های اشغال شده فلسطین وعدم رضایت از انتشار عکس هایشان روی این سایت شکایت کرده بودند .

   سازمان عدالت نیویورک در بیانیه ی خود اعلام داشته است که حد اقل عکس چهارهنرپیشه زن که از برجسته ترین ستارگان هالیوود هستند روی سایت لیواو وجود داشته است ،ولی در پی تماس آنان شرکت یادشده ستون ویژه ی ستارگان را کاملا از صفحه ی اینترنت حذف کرده است .

   این ستارگان پس از تماس سازمان های "عدالت نیویورک" و "یهودیان ضد اشعالگری" با هشت تن از هنرپیشگان زن رابطه خود را با فروشگاه های زنجیره ای لیواو قطع کردند و ملیاردر یهودی تبار آمریکایی را بایکوت نمودند .

   گفتنی که سازمان های یادشده ضمن ارسال نامه هایی همچنین با سخنگویان هنرپیشگانی همچون سلمى حايك ،شارون ستون ،ويتني هيوستون ،هال پيري ،درو باريمور ،بروك شيلدز ،أندي ماكدويل ولوسي ليو در اینباره گفت وگو کرده اند ،عکس های این هشت هنرپیشه در حالی که جواهرات شرکت دلیواو را به تن کرده بودند زینت بخش صفحات اینترنتی شرکت یادشده بود.

   یاد آوری می شود که این اقدام پس از در خواست ماه جاری کریستین دیویس نماینده ی موسسه ی خیریه ی بین المللی اوکس فام از شرکت لیواو برای حذف شعار وعلامت این موسسه از سایت اینترنتی لیواو صورت می گیرد .

   کما این که سازمان یونیسف در ماه ژوئن گذشته اعلام داشته بود که از قبول کمکهای مالی شرکت لیواو در آینده خود داری خواهد کرد زیرا یکی از شرکت های وابسته به لیواو در عملیات شهرک سازی در سرزمین های اشغال شده کرانه باختری فلسطین دست دارد .

   در واکنش به این اقدام ستارگان هالیوود ،ایتان هیتنر عضو سازمان عدالت نیویورک گفت ":ما از اینکه ستارگان هالیوود به یونیسف و اوکس فام پیوستنه اند افتخار می کنیم ،لیست بلندی در دست داریم که نام شخصیت های بسیاری را در بر دارد که راه خود را از لیواو به خاطر نقش داشتن شرکت های وابسته به آن در ساخت شهرک های یهودی نشین در فلسطین ونقض قوانین بین المللی در آنگولا و نامیبیا جدا کرده اند

 • بـا درود وسلام خدمت همه خواننده گان کابل پرس?!

  در نخست حملات وحشیانه اسرائیل را به نوار غزه شدیداً تقبیح نموده و امیداورم یک روز اسرائیل و سایر آدمکشان (حامیان اسرائیل)به جزای اعمال شان رسیده و سرکوب گردند.

  قابل ذکراست در این دنیا نه حقوق بشر و نه ملل متحـد وجود داشته و همه به ساز یا دول بادار بزرگ شان (امریکا وانگلیس خائین) رقصیده و تباهی را در جهان به بار می آورند.

  البته تیل فروشان و اعراب خائین همه در مقابل این حملات سکوت اختیار کرده و حتی بعضی شان با سهیونست های خایین موافقت کرده تا چنین حملات مرگبار را بالای فلسطین انجام دهــــنـد.

  قسمیکه ما افغانها شاهد جنگ های خانمان سوز در کشور مان بودیم اصلاً جنگ بین روس و امریکا بود که امریکا مجاهدین نام نهاد خائین و روس ها کمونست های خائین و خونخوار را تقویت کرده تا در وطن عزیز ما به رقابت پرداخته و یکدیگر را شکست دهــند که قشون سرخ به شکست مواجه شــــد. امیدواریم یک روز امریکائی ها و انگلیس ها که خویش را فرعون زمان فکر میکنند به شکست مواجه شده و مانند روس ها تلفات و خسارات سنگین را متحمل شوند.

  اسرائیل هم به فرمان و دستورات امریکا و انگلیس عمل کرده و فلسطین را به خاک و خون میکشاند. همچنان مردم فلسطین فریب ایرانی ها و اعراب حلقه بگوش را خورده به شلیک راکت های بی فایده و تبلیغات سوء علیه سهیونست های مزدور و خائین پرداخته و ملک خویش را بیشتر ویران میکنند.

  ای وای به حال افراد غریب و بیچاره که مانند افغانها که دوران عسکری فریب کمونستان را ودر دوران جهاد فریب رهبران نام نهاد جهادی را خورده و جان ، مال و همه چیز شان را از دست داده و ملک خویش را هم ویران کردند.
  رهبران نام نهاد ما به نام جهاد و دفاع از اسلام جیب های خویش را پر نموده و فعلا تمام شان در قصر های بزرگ زنده گی نموده وصاحب ملیارد ها دالر هستــند.

  در آن وقت صرف قشون سرخ به افغانستان حمله نموده وفعلاً چندین کشور به مانند قشون سرخ در افغانستان بوده و همه روزه هموطنان بیگناه مارا توسط بمباران هوائی و سایر حملات وحشیانه شان به شهادت میرسانند.اما به بزرگ مرد های ما دالر و چوکی داده و اوشان را در عیش و نوش مصروف ساخته که هیچ در فکر کشور و مردم نیستند.

  به هر صورت درد ها زیاد است . به امید محو کامل ظلم ، خشونت وسیاست های دروغین در سراسر جهان و به امید شکست امریکائی ها و انگلیس های خائین و محو کامل اسرائیل از نقشه جهــان!!!!!!!!!!!!!

 • دوصد مرد جنگی به از صد هزار

  سیاهی لشکر ناید به کار

  آنلاین : یار درخانه و ما گرد جهان می گردیم ./جای تاسف نیست؟

 • گوشه یی از سخنان یکی از رهبران سلفی حماس در جیرای فلسطین : دوستان ماباید مانند یزید که حسین ابن علی را ذلیلانه به قتل رسانید وزندگیش را تاراج نمود ما نیز اسرایل همانگونه باید نابود کنیم

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس