صفحه نخست > خبر و گزارش > خیابان های هملتون فریاد ضد جنگ را به تماشا نشست!

خیابان های هملتون فریاد ضد جنگ را به تماشا نشست!

این همان درد مشترک است که علیه آن فریاد میکردند(تبعیض، برتری جوی، خشونت،فاشیزم قومی و دینی ) .
حسين زاهدی
يكشنبه 4 جنوری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

به آپارتایت اسرائیل پایان دهید! و ده ها شعار دیگر امروز در خیابان های مرکز شهرهملتون کانادا توسط کسانی که به هر دلیلی مسایل نوار غزه و کشور فلسطین برایشان اهمیت داشت سر داده میشد. امروز سوم جنوری 2009 در دومین روز تظاهرات بیشتر از دوصد نفر مرد و زن و کودک با حضور شان در راهپیمایی علیه خشونت های که در نواره غزه ادامه دارد با فریادها و مشت های گره کرده خواهان توفق بمباران اسرائیل علیه ساکنین غزه شدند و قرار است این تظاهرات همچنان در روز های مختلف برگزار شود. شرکت کنندگان در این تظاهرات از رنگ های مختلف و نژادهای گوناگون و با اندیشه های مختلف تنها شعار شان توقف خشونت در فلسطین بود.

آنچه برای من این راه پیمایی با اهمیت جلوه میکرد حضور تعداد از جوانان، کودکان و زنان افغان در جمع تظاهر کننده بود که با حضور شان در این هوای سرد در سرک های شهر هملتون همدردی خویش را با آنچه که در نوار غزه ادامه دارد اعلام کردند و این همان درد مشترک است که علیه آن فریاد میکردند(تبعیض، برتری جوی، خشونت،فاشیزم قومی و دینی ) .

هر چند این درخواست انسانی (توقف خشونت در غزه) از طرف رسانه های محلی و ملی کشور کانادا بازتاب نخواهد یافت، چون هیچ یک از نمایندگان و گزارش گران رسانه خبری حضور نداشتند و این یک جانبه نگری رسانه های کشور کانادا را به نمایش میگذارد که باید متاثر شد.

این راه پیمایی توسط نهاد های چون مجمع ضد جنگ هملتون، مجمع مسلمانان هملتون، مجمع صلح و عدالت سازمان ها در دانشگاه مگنستر و تعداد دیگر از نهاد ها برنامه ریزی شده بود.

جالب ترین صحنه در این تظاهرات حضور یک نماینده از «سازمان صدای آزاد یهودیان» بود که با سخنانش آنچه که در غزه ادامه دارد را محکوم نمود و این تجمع پس از دو ساعت در نیمه روز، روز شنبه خاتمه یافت.

كارنامه

گالری عکس

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام آقای زاهدی!

  با وجود اینکه بنده به نوشته های قبلی ات چندان میل نداشته اما این بار مطلب خوب را به همه ارائیه نمودید که یک حقیقیت فراموش ناشدنی را نشان میدهــد.

  و این جالب تر از آن است که یک یهودی تبار در این گرد همائی شرکت کرده و به جهانیان نشان میدهد که ظلم به هر نحو که باشد ظلم است. و موضع گیری اسرائیل در قبال مردم مظلوم فلسطین جز تصمیم سران خائین آن بوده و خواست تمام یهودیان نیســـــت.

  به هر صورت تشکر از نشر مطلب زیبای تان و بـه امید محو ظلم و خشونت از جهان!!!!!!!

 • زاهدی !

  قانوناء هیچ افغانی نباید به تظاهرات فلسطینی ها شرکت کند . همچنان به خاطر اخلاق سیاسی بدی که یهودی دارد و تا حال هیچ کشوری از مراوده با یهوی لذت نبرده . و همیشه حتی از قدیم الایام , مطلب از زمانی بعد از کشتن حضرت عیسی به دست یهوی ها تا حال قوم یهود مورد عتاب خداوندی قرار دارد . اگر معجزه از طرف خداوند بسته و متروک قرار نمیگرفت , حتماء قوم یهود مانند قوم لوت علیه اسلام از زمین کنده میشد و از طبقه هفتم اسمان سرنگون میگردید . ما انسان ها به این معجزات کاری نداریم . همین که شش میلیون یهود توسط جرمن کشته شد و یا از روز ازل خداوند فلسطینی هار ا وظیفه داده تا یهودی ها را از بیخ و بن بکنند , کم تر از جزای قوم لوت علیه اسلام نیست . و اما مشارکت افغانهای مقیم همیلتون کاری درستی نیست به خاطری که 1/ ما افغانها هیچ خصومت سیاسی با یهودی نداریم 2/ ما افغانها هیچ اجازه نداریم از" عنعنات و کلتور "خود که دنباله رو باشیم . 3/ اصلاء دفاع از عربها که به ما افغانها به اندازه یک شانزده پولی هم ارزش قایل نیستن . ضرور نیست . 4/ مگه عربها ما افغانها را به شاخ گاو بسته نکردن . خلاصه . یا افغانهای ما به همیلتون از بیکاری سال نو عیسایی به تنگ امده با فلسطینی ها به مصداق ( هم خرما و هم صواب ) راه افتاده اند یا تو زاهدی بر نوشتن میخواهی سوژ ه خلق کنی . لاکن در سطح بین المللی ما همرای تمام ملل بر محکم ساختن صلح و همزیستی مسالمت امیز یکجای هستیم . نه بر طور و طریقه داودی و نادر خانی مانند جواسیس قسم خورده . بلکه بر مبنای ضرورت مبرم هر انسان درین دنیا .

  • تظاهرات حق مسلم همه جهانیان است و همه حق دارند که احساسات شان را به طور بیان کنند.

   نه تنها افغانها بلکه اکثر جهانیان علیه جنایت اسرائیلی ها به راه پیمائی پرداخته و حملات وحشیانه اسرائیل را بر نوار غزه محکوم کردند.

   درست افغانها خواهان روابط خوب با همه کشور ها هستند اما نه با اسرائــیل خائین.

   به امید محو کامل خشونت از جهان و به امید شکست جابران و یکه تازان جهان!!!!!!!!

 • با سلام خدمت همه
  چرا ما همیشه کاسه داغتر از آش هستیم
  جان برادر به من وتو چی که حماس تاوان حماقتهایش را پس میدهد؟ وقتی روز ندارد چرا صلح را قبول نکردند؟ کاش کمی فکر میکردیم که چطوری به وضعیت بد کشور خود ما پایان دهیم؟ حماس هم یکی از نوکران ایان هست هر وقت تهران دستور دهد پاچه میگرد.
  به نظر من این تنبه یک درس خوب به ما وشما دارد: وقتی جان یک فرد هموطنان در خطر افتد باید برای تروریستان این چنین درس داد.
  من میگویم زنده باد اسرایل که به خاطر چند فرد خود دارد به جنایکاران و تروریستان جواب میدهد. آنجا افغانستان نیست که 500 نفر افغان به بدست ایرانی ها در ادروگاه ها کشته شود کسی سوال نکند که چی شد؟ خیلی کار خوبی کرده دست اسرایلی ها درد نکند .
  به تروریستان اگر هیمشه این جواب بدهند خوب هست نه مثل کرزی که 2 هزار دالر تقدیمشان میکند
  آفرین بر مردم اسرایل

 • مبـارزات مردم فلسطین مبارزه برحق بوده که بر ضد صهیونست های خائین جنگیــده و افـتـخار را کمائی میکنند. تمام بشر این اعمال اسرائیل را یک جنایت بشری توصیف کرده و اکثریت آن را محکوم کردند. اسرائیل و حامیانش باید منتظر یک جزای سنگین و یک شکست بزرگ در خاور میانه باشنــد.

  قـابل یادآوریست که از مدت میشود که اسرائیلی ها شهر غزه را بطور کامل در محاصره خویش داشته وآتش بس برای مردم مظلوم فلسطین کدام مفهوم نداشته و به همین منظور فلسطینی ها مقاومت را نسبت به آن آتش بس که از گرسنگی ، بی آبی و تاریکی بمیرند ترجیح داند.

  اشغال مناطق فلسطینی و محاصره کامل غزه از جانب وحشیان و هیولاهای تاریخ به هیچ وجه قابل پذیرش مردم فلسطین نبوده و آنها ناگذیر بر علیه تجاوزگران بجنگــند.

  زنده باد مردم شجاع و دلیر فلسطین.
  مرگ به صهیونست های اشغالگر و حامیان ظالم شان!!!!!!!!

 • بادرود به تمام افغانهای بیدار و هوشیار!

  البته مثلی است که میگه (شری بخیزد که خیر ما باشد)

  همین قد بلندک کردن های حماس و مشت برفرق کوبیدن اسرائیل یک میدان امتحان است که خدا با کدام طرف است و خداوند ج کدام طرف را زور و قدرت داده تا دنیا مخصوصا " افغانهای خواب آلود درک کنند . کاسه داغ تر از آش برای تازیان که در یک دستش قرآن و دردست دیگرش شمشیر نشوند.

  حالا ببینید که اسرائیل که با دموکراسی زندگی می کند و دارای وسایل پیشرفته نظامی است و حقوق بشر را در هر زمینه مراعات می کند چه قدرت دارد . نماینده های خدا از غزه تا عربستان چه قدرتی دارند جز خرافات و شعور مردمان را به گرو گرفتن و آنها را مانند گوسفند به زندگی واداشتن است . بی دانش و بی فرهنگ رمه گوسفند نان خور.

  من نه طرفدار اسرائیل هستم و نه عرب تازی بلکه طرفدار واقعیت هستم که ما چرا خر خود را بدهیم به کراه و خودما بنشینیم به نیم راه .

  میگه نه کل باند نه کدو لعنت به سر هردو .

  دنیا از کسی است که خرد دارد و میخورد و زندگی می کند.

  وا به حال مردمی که می آید و میروند و هیچ چیز از آمدن و رفتن و زندگی انسانی هیچ چیز نمیدانند.

  امیدوار هستم که مردم ما ازین دسته ها مبرا شوند.ومانند کشور های متمدن از تلاش دانه در خاشاک نجات یابند.

  آنلاین : درافغانستان تروریستان مردم را می کشند وضع زندگی خراب همه چپ اند. ولی برای حماسی ها همه تظاهرات می کنند. و شروشور.آیا اینها ستون پنجم تروریستان در داخل کشور نیستند؟ که خرد خود را باخته اند.

 • واقعا احمقانه است که عده ای انسان در خیابان ها راه بروند(راهپیمایی کنند) و شعار مرگ بر اسراییل و امریکا را بدهند و این بی شک بر میگردد به اندیشه های منحرف و ساده لوحانه انان در برابر مواضع و اهداف شوم و پلید ایران.
  ای مردم! چرا اگاه نمیشوید ؟ چرا دست از کارهای احمقانه بر نمیدارید؟ چرا به این اقدام های زیان بار روی میاورید؟ شرکت در این مبارزات چه نفعی به حال شما و مردم مظلوم افغانستان دارد؟ این فقط نشان دهنده یاری کردن از اهداف شوم ایران دارد همان ایرانی که بدبختی ملت ما از انهاست و بعضی افراد چه ساده گول این اقدامات و تحریکات کشور ایران را میخورند. مطمئن باشید که تمام این برنامه ها را ایران ریخته است تا ما را با سیاست سودطلبانه خود همراه سازد؛ مگر نه این است که همان جنبش حماس را ایرانی ها گردانندگی میکنند تا جهانیان را علیه دشمنان خود تحریک کند و چه ساده و اسان توانسته است که این هدف خود را بر روی مغزهای ساده ما انسان ها یه اجرا در اورد. این را بدانید که دلیل تمام فلاکت و قتل و کشتار مردم فلسطین همین ایران است. یه جای مرگ بر اسراییل باید گفت: مــــــــــــــــــــــــرگ بر ایران .
  نمی دانم شما که اینقدر خواهان عدالت و برکناری ظلم هستید چرا کمی برای کودکان گرسنه و یتیم افغانستان شعار نمی دهید و به انها کمک نمی کنید؟

  • باعرض احترام خدمت همه خواننده گان محترم کابل پرس?!!!

   بــه جـواب همه اسرائیل پرســتـان و کسانیکه وجدان انسانیت در وجود شان مرده مانند نجیب ناکامل (بی شعـور)وغیره اسلام ستیزان و انسـان ستیزان!!!!!!!!!!!!

   بنی آدم اعضایی یــک دیگرند

   که در آفرینش زیک گــوهرند

   چو عضو بدرد آورد روز گار

   دیگر عضـو هـا را نماند قرار

   تو که از غم دیگران بـیغـمی

   نشاید کـــه نامت نهنـد آدمی

   امروز وقتی غزه را رژیم اشغالگر ونامشروع اسرائیل از هوا وزمین باوحشیانه ترین وغیر انسانی ترین حملات مورد تجاوز قرار می دهد وتمام معاهدات بین المللی را نادیده می گیرند وهمه قوانین بین المللی و رعایت حقوق بشر را نقض می کند،جهانیان نه تنها در برابر این شرارت ونسل کشی آشکار ،متحد نمی شوند واین رژیم ضدبشری را به داد گاه نمی کشانند بلکه ملل قدرتمند وسازمان های بین المللی حقوق بشر با اسرائیل همگامی نموده ازهمه رفتارهای ضدبشری جنایتکاران صهیونست چشم پوشی می کنند.

   کشور های مسلمان وعرب ها که باید به یاری این ملت مظلوم ومورد ستم واقع شده بشتابند ودر کنار ایشان قرار گیرند،بطور پنهان وآشکار با اسرائیل همکاری کرده و باداران غربی شان را افتخار میبخشند.

   رژیم اشغالگر همچنان به حملات خود علیه ملت مظلوم فلسطین ادامه می دهد.کاخ سفید،اتحادیه اروپا، ملل نامتـحد رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی در قالب برنامه ای عجولانه و همآهنگ شان پروسه حذف حماس از معادلات سیاسی و استراتژیک خاورمیانه را دنبال می نمایند.در میان کشورهای عربی،مصر،اردن و عربستان سعودی بیشترین معامله را با غرب نموده اند .معامله ای که فرجام آن چیزی جز شکست ، شرمساری وتاوان نخواهد بود.

   اصلی ترین پیام درگیریهای میان حماس و رژیم صهیونیستی لزوم شناسایی حماس به عنوان اصلی ترین قدرت فلسطین است.هر اندازه غرب و برخی کشورهای عربی در این شناسایی تعلل کنند،هزینه شکست آنها در برابر مقاومت اسلامی فلسطین بیشتر خواهد بود.از سوی دیگر،تجربه نشان داده است که مقاومت حماس تا زمان پایان اشغال فلسطین و خروج کامل صهیونیستها از بیت المقدس ادامه خواهد داشت،از این رو انجام محاسبات غیر واقع بینانه از سوی غرب و اتکا به دستاوردهای کنفرانس شکست خورده آناپولیس نمی تواند مبنای قضاوت نظام بین المللی در باره تحولات فلسطین قرار گیرد.

   افراد اسلام ستیز و خائین که وجدان در وجود شان مرده جنایات اسرائیل را در قبال مردم بی دفاع فلسطین نادیده گرفته و به دفاع از صهیونست ها پرداخته و دشمنی شان را با مسلمانان وجهان اسلام هویدا میسازنـــد.

   این نوع ستمگران و اسلام ستیزان میخواهند با سخنان عوام فریبانه واحمقانه شان ایران و غیره را بهانه گرفته و به دستور باداران غربی ، یهـودی و عیسوی شان راه مسلمانان را تغیر دهنــد که این یک امر ناممکن است.

   امروز اسرائل از هوا وزمین غزه را زیر آتش گرفته وخروار ها بمب برسر زن وکودک وپیر وجوان فلسطینی می ریزد وجهان در سکوت مرگ بار بسر می برند و حتی یک تعــداد از کسانیکه با مسلمانان تبعیض شدید دارند از حملات وحشیانه وضد بشری اسرائیل عجولانه و احمقــانه به دفاع پرداخته و باداران انسان ستیز شان را مسرور میسازنـــد.

   به امید محو کامل خشونت وجاه طلبی و به امید یک عدالت واقعی در جهــان!!!!!!

 • راستگوی نابینا و پس مانده چه میخوانی در ذهن تنگ و کور خود ! چه سود است این حرفهای تو که با انها قصد خالی کردن عقده های روانی خود را داری؟ فکر نمیکنی برای نوشتن کامنت در این سایت وزین و مردمی کمی از نظر ذهنی معیوب هستی ؟ این را بدان که هر انسانی از هر نژاد و رنگ که هست حق اظهار نظر دارد. فکر نکن تنها خودت هستی که درست فکر میکنی. تو که اینقدر از مردم فلسطین غصه در دل داری و به خاطر کشته شدن زن و کودک فلسطینی گریه کردی!! چرا برای اطفال وطن خود دل نمی سوزانی؟ تمام این ها سرچشمه میگیرد از اهداف زشت و کریه تو که همان خدمت کردن به مهره های ایرانی است. مطمئن هستم که تو اگر این شعارها و خودفروختگی ها را در برابر دولت ایران و احمدی نژاد بدهی فکر میکنم که دستی بر سرت بکشد و برایت یک مقداری پول و پیصه درنظر بگیرند . فقط باید بیشتر عجله کنی چون چندصد نفر مزدور دیگرهم برای لیسیدن پا و پاچه ایرانی ها صف بسته است. من با مردم مظلوم فلسطین هم دردی میکنم فقط در همین حد. چون ما مهاجرها و ملت گرفتار در جنگ، خودمان باید اول خود را تداوی نموده و بعد به فکر تداوی و حمایت از مردم فلسطین باشیم.

  • جناب شیرین حق بیــن ( ترش بدبین ) !!!!!!

   درست همه حق دارند اظهار نظر نمایند اما کسیانیکه احساسات همه را بدون موجب نقد نموده و حقیقت را به دفاع از باداران غربی و اسرائیلی شان پنهان می نمایند به جواب آنها بایــد پرداخته شود.

   بنده هیچگاه از کدام کشور خارجی مثل ایران و غیره بدون موجب دفاع ننموده و اون شماها هستید که همیش از باداران افغان ستیز و اسلام ستیز تان به دفاع احمقانه و کورکورانه پرداخته و میخواهید نزد هیولاهای وحشی و باداران تان امتیاز کسب نموده و مردم مارا فریب دهیــد.

   مسلمانان و افغانها هیچگاه به سخنان احمقانه ، عوام فریبانه و عجولانه شما گوش فرا نداده و همیش اعمال باداران غربی تان ( امریکا، انگلیس و اسرائیلی های وحشی) را در قبال مردم مظلوم و بی گناه فلسطین محکوم میکنند.

 • جنایات صهیونیست های حیوان صفت چنان غیر انسانی است که هیچ انسانی دردمندی نباید آنها را نادیده بگیرد. اگر این جنایات چون استفاده از فاسفورس سفید در مناطق پر ازدحام ملکی بوسیله کدام کشوری دیگری که با امریکا مناسباتی تنگاتنگ چون رژیم صهیونیستی ندارد صورت میگرفت شما میدیدید که کاخ سفید و تمام ادارات امریکایی و انگلیس آنها را ضد بشر و تخطی از نورم های انسانی میدانستند.

  یک نکته جالبی دیگر را که من بعد از مظاهرات سراسری در کشور خود ما دریافتم این بود که جنایتکاران جنگی چون شیطان الدین ربانی، قانونی ، سیاف، احمدزی، محقق و غیره که در پارلمان نشسته و چون غلامان حلقه بگوش منافع امریکا را تامین میکنند با بیشرمی خاص خاموش نشسته اند. در حالیکه این امریکای جنایتکار حتی قتل 300 کودک بیگناه فلسطینی را بوسیله قوای صهیونیستی لبیک گفته آنرا صفحه دیگری در مبارزه برعلیه ترور خواندند !

  و جالبتر از همه اینکه آقای مامون این بلند گوی این جنایتکاران سیه دل بدون معطلی مقاله ای نوشته موج خشم افغانها را توطئه خطاب کرده تا باعث خاموش کردن موج انزجار ما بر علیه جنایتکاران صهیونیستی و عامیان ایشان شود.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس