صفحه نخست > خبر و گزارش > دراثرحمله گروه نیو فاشیست یونان بر آوارگان افغانستانی ده تن زخمی شدند

دراثرحمله گروه نیو فاشیست یونان بر آوارگان افغانستانی ده تن زخمی شدند

حاجی پاترا دراین باره میگوید: یک هفته است که حمله گروه نیو فاشیست بالای پناهجویان افغانستانی که اکثرا درخیابانها وپارکها می خوابند، افزایش یافته است. آنها با برچه وباتوم مسلح هستند.
بصیر آهنگ
پنج شنبه 16 سپتامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پس ازآنکه این گروه، با حمله به پناهجویان درمحوطه کلیسای "ایو پدیلیمونه" درخیابان آخر نون درمرکز شهر، چند نفر ازآنها را با کارد زخمی ساختند؛ یک گروپ ازجوانان مهاجر به مقابله علیه آنان برخاست وبالاخره این قضیه به درگیری شدید بین مهاجرین وگروه نیو فاشیست تبدیل شد. بعد ازآن گروپ های دیگر آنها بالای دکان های که ازطرف مهاجرین اداره می شوند حمله کرده چندین دکان ویک انترنت کلپ را تخریب نموده وآتش زدند.

دراثر حمله ی گروه نیو فاشیست به آواره گان افغانستانی درشهر آتن پایتخت یونان، 10 نفر زخمی گردیده وچندین مغازه که دراین شهر ازطرف مهاجرین اداره می شد، به آتش کشیده شده است. پناهجویان میگوید از هفته گذشته به اینسو به دلیل افزایش بیش ازحد پناهجویان دریونان؛ گروه نیو فاشیست حملات خود رت بالای مهاجرین افغانستانی را افزایش داده است. آنها میگوید گروپ های ده وپانزده نفری مسلح با برچه وباتوم درطول روز وشب بالای مهاجرین حمله میکنند.

درتماس تلفونی که با حاجی پاترا درآتن داشتم، وضعیت را از او جویا شدم.
حاجی پاترا دراین باره میگوید: یک هفته است که حمله گروه نیو فاشیست بالای پناهجویان افغانستانی که اکثرا درخیابانها وپارکها می خوابند، افزایش یافته است. آنها با برچه وباتوم مسلح هستند.
دراین باره تاهنوز، نیروهای امنیتی یونان هیچ واکنش ازخود نشان نداده است. او می افزاید؛ شب گذشته پس ازآنکه این گروه، با حمله به پناهجویان درمحوطه کلیسای "ایو پدیلیمونه" درخیابان آخر نون درمرکز شهر، چند نفر ازآنها را با کارد زخمی ساختند؛ یک گروپ ازجوانان مهاجر به مقابله علیه آنان برخاست وبالاخره این قضیه به درگیری شدید بین مهاجرین وگروه نیو فاشیست تبدیل شد. بعد ازآن گروپ های دیگر آنها بالای دکان های که ازطرف مهاجرین اداره می شوند حمله کرده چندین دکان ویک انترنت کلپ را تخریب نموده وآتش زدند.

حاجی پاترا میگوید، فعلن وضعیت بسیار خطر ناک شده است واین گروه با تشکیل گروپ های بزرگتری؛ درنزدیکی کلیسای بزرگ شهر"ایو پدیلیمونه" تجمع کرده اند. درمحوطه این کلیسا، شب هنگام صدها خانواده پناهجو به دلیل نداشتن سرپناه میخوابند. او میگوید ما ازوضعیت واقعن میترسیم چون امکان دارد هرلحظه فاجعه ی بدی دراینجا رخ دهد. به گفته حاجی پاترا هم اکنون نزدیک به 15 هزار پناهجوی افغانستانی که درطول دوماه گذشه وارد یونان شده اند؛ درخیابانهای شهر آتن سرگردانند.

ازسوی دیگر درآخرین خبررسیده ازآتن این گروه با حمله به دفتر موسسه نور، تنها موسسه امداد رسان برای آواره گان افغانستانی، دروازه ها وپنجره آنرا شکسته وتمام وسایل اداری آنرا نیز تخریب نموده اند. این موسسه به کمک چند تن ازمهاجرین ازجمله حاجی پاترا، ازدوسال بدین سو راه اندازی شده بود و پناهجویان افغانستانی درصورت داشتن مشکلات به آنجا مراجعه میکردند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • از این زدو خورد ها زیاد اتفاق میافتد . در اخر نون دو یا سه نفر با هم دعوا نموده بودند و حاجی پاترا نیز به قصه تیل خاک خاکه کی میاندازد تا اب شور خوب خیط شود . جنگ های دست به یخن بین افغانها در اتن و شهر پاترا زیاد اتفاق میافتد و این افغانها هستند که بدون پول از ایران و پاکستان و افغانستان به یونان حمله نموده اند . اشتباه این افغانها این است که اکثر به حساب ( شد ابی ورنه للمی ) به یونان امده اند تا اگر به اروپا رفته نتوانند خود را به ملل متحد در یونان تسلیم کنند و یا در خود یونان شروع به کارو بار نمایند . افغانهای که از ایران به یونان میاند انها واقعاء از دست اخوند ها و ملاه ها و بی سرنوشتی به تنگ امده اند و خود را به اب و اتش زده به یونان رسانیده اند که به هر قیمتی که باشد خود را از ایران دور نموده و در یکی از این کشور های اروپایی مشغول زنده گی بخور نمیری با اینده باز و روشن برای اولاد های شان نمایند . ولی هر کدام این افغانها باید حد اقل چند روپیه پولی در جیب خود داشته باشند . ار قراین معلوم شده است که افغانهای که به یونان از ایران و یا افغانستان مهاجرات میکنند همه مانند محمد بن طارق تمام پل ها را در عقب خود اتش میزنند . این یک اشتباه کامل است . و یک موضوع دیگر اینکه هیچ کدام این مهاجرین به فکر روی پای خود ایستادن نیستند . بلکه همه میخواهند که به هر ترتیبی از دولت و یا ملل متحد پولی به نام ولفر بگیرند . این اشتباه است . ولی هیچ کس از داخل افغانستان حاضر به کمک این مهاجران نیست . من پیشنهاد میکنم که کمیتهء توسط کامران میر هزار و چند نفذ دیگر ترتیب داده شود و کمیته مستقیم به اتن دفتر خصوصی بسازد و افغانهای که پول رفتن به کشور های اروپایی را ندارد کمک شوند . اگر کسی به کمک این مهاجران اقدام نکند , حکومت یونان از این همه انارشی که خاصتهء توسط مهاجران افغانی در یونان پدید امده است , مرز های کشور خودر ا خواد بست و همه افغانهای داخل یونان را به افغانستان مصادره خواهد نمود .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس