صفحه نخست > دیدگاه > والی پنجشیر و قاچاق سلاح و مواد مخدر

والی پنجشیر و قاچاق سلاح و مواد مخدر

تمنای ما این است که هر چه زودتر این ولایت از دست چند تا آدم زورگو و بی کفایت و خدا نشناس خلاص شود تا مردم بتوانند چند صباحی نفس راحت بکشند
قاضی زاده
يكشنبه 22 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بهلول بهیج با استفاده از سمت ولایت پنجشیر سرگرم قاچاق سلاح و مواد مخدر است و از این راه ملیون ها دالر به جیب زده است. نوش جانش

این جانب پس از این که یکی دو مطلب کوتاه را در خصوص عملکرد والی بی کفایت و زورگوی پنجشیر نوشتم، والی پنجشیر ( حاجی بهلول) سخت دستپاچه شد و به تکاپو افتاد و به مسئولین امنیتی خود دستور داد هر طوری که می شود، شخصی را که این مطالب را نوشته است دستگیر کنند و به زندان افکنند. خوب است که من این مطالب را به اسم مستعار نوشته ام و این موجب شد که عناصر امنیتی نتوانند مرا شناسائی کنند، و گرنه معلوم نبود که چه بلایی بر سرم می آوردند. آخر والی پنجشیر، آدم بی رحم و خدا ناترسی و دیوانه ای است و به هیچ اصل و ارزشی پایبندی ندارد.

دلیل این همه دستپاچگی و عصبانیت هم این است که افرادی همچون والی پنجشیر همواره از روشنی در هراس اند و در تاریکی بهتر می توانند به اعمال ناشایسته خود ادامه دهند چرا که اصولا این گونه افراد تاریک اندیشند ودشمن روشنائی. تا حالا هر کاری را که انجام داده اند، آزادانه انجام داده اند و هیچ کسی نتوانسته است از آن ها انتقاد کند. یگانه راهی که ما در اختیار داریم این است که چهره منحوس این ها را برملا کنیم و حقایق را افشا نماییم.
والی پنجشیر که در گذشته فرمانده نظامی بوده است یکی از جنایتکاران جنگی است که به اعتراف خودش در ارتکاب جنایات جنگی سهیم بوده است و به قول خودش در این کار از استاد سیاف دستور می گرفته است.
حالا چگونه شخصی که معروف به ارتکاب جنایات جنگی است و در عین زمان از علم و دانش و مدیریت هیچ بهره ای ندارد به حیث والی یکی از ولایات گماشته می شود؟. پرسشی است که باید مسئولین بلند رتبه دولتی به آن پاسخ ارائه کنند.

بهلول بهیج یکی از عوامل کلیدی در قاچاق سلاح و قاچاق مواد مخدر در پنجشیر و شاید به سطح افغانستان است. او با تبانی با رییس امنیت پنجشیر بسیاری از اسلحه منحصر به فرد را قاچاق کردند و در بازارهای سیاه همانند دره آدم خیل وزیرستان به فروش رساندند و از این راه میلیون ها دالر را به جیب زدند. گاهی هم این دو نفر، بر سر قاچاق سلاح با هم دچار اختلاف شدند و کار به زد وخورد مسلحانه کشید.

والی پنجشیر یکی از عناصر مهم و ماهر در امر قاچاق مواد مخدر است. می گویند: هنگامی که در ایران هم به سر می برد به این کار مشغول بود. وی با همکاری با افرادی همچون جنرال جرئت و رشید دره و... سخت سرگرم قاچاق تریاک است. جالب است بدانید وی برای ذخیره کردن و مخفی کردن مواد مخدر احیانا از مدارس دینی استفاده می کند، شگردی که شیطان هم از ان خبردار نیست. مدرسه ای وجود دارد در قریه عنابه مربوط ولسوالی حصه سوم پنجشیر که والی از آن به حیث جایی که در آن باید مواد مخدر تعبیه کرد تا این که فرصت ترافیک آن برسد، استفاده می کند.

بدون شک ولایت پنجشیر یکی از آرام ترین ولایات افغانستان است و از لحاظ امنیتی هیچ مشکلی ندارد. ولی آن چه باعث می شود گاهگاهی امنیت این ولایت مختل شود، حضور افراد آشوبگر وتخریب کننده نیست بلکه ارگان های امنیتی از جمله ریاست امنیت ملی این ولایت در متشنج ساختن اوضاع، دخالت دارند. جالب است که در دنیای دیگر باید ارگان های امنیتی، امنیت مردم را تامین کنند ولی در ولایت پنجشیر، مراجع امنیتی در نا امن ساختن اوضاع، دخالت دارند.

رییس امنیت پنجشیر شخصی است به نام محمد سالم. وی که در گذشته به حیث «بچه بی ریش» در مجالس تفریح برخی فرماندهان نظامی آواز می خواند یا رقص و پایکوبی می کرد، از برکت این شغل شریف خود! حالا به نان و نوایی رسیده و به حیث رییس امنیت پنجشیر مقرر گردیده است و افرادی بی بند وبار و نادان را پیرامون خود جمع کرده است.

در لوائح ریاست امنیت ملی افغانستان مقرر شده که برای مسئولین بخش امنیت دولتی هر ولایتی که در آن نا امنی و آشوب وجود داشته باشد سهم بیشتری از پول به نام « اوپراتیفی» داده شود. به همین خاطر است که رییس امنیت دولتی ولایت پنجشیر همیشه می کوشد که ولایت پنجشیر را نا امن نشان دهد و دست به ایجاد آشوب ساختگی بزند.
از برکت وجود والی کار نافهم و جاهل و رییس امنیت لچک و فرصت طلب و غیر متعهد، مردم برخی از مناطق پنجشیر احساس امنیت نمی کنند. امنیت ملی هر وقت که بخواهد وارد خانه های مردم می شود و هر کس را بخواهد دستگیر می کند بدون این که خود را مکلف به ارائه مدرک جرم بداند. مردم از دست والی و ریاست امنیت، به ستوه آمده اند ولی چه چاره دارند. مثل این که مقدر شده که همیشه مردم شهید پرور پنجشیر از سوی زورمندان اذیت شوند گاهی از سوی روس ها وقتی هم از سوی طالبان و حالا از سوی جنگسالاران.

همین فشارهای فزاینده که از سوی والی و رییس امنیت بر مردم تحمیل می شود، باعث شده که مردم دست به واکنش هایی بزنند. در همین راستا بود که چندین بار خانه امرالله صالح رییس امنیت ملی افغانستان مورد حمله قرار گرفت هر چند خساراتی جانی در پی نداشت. چند بار هم ساختمان والی پنجشیر که در منطقه رخه پنجشیر قرار دارد، از سوی افراد نامعلومی مورد حمله راکتی قرار گرفت.

تمنای ما این است که هر چه زودتر این ولایت از دست چند تا آدم زورگو و بی کفایت و خدا نشناس خلاص شود تا مردم بتوانند چند صباحی نفس راحت بکشند و پس از سال ها رنج و بدبختی و فلاکت به زندگی خود در سایه صلح و آسایش ادامه دهند.

والی ولایت پنجشیر مردی بی کفایت و زور گو

تا وقتی که بهلول، والی است امکان ندارد که آدم خبر و گزارش درست از ولایت پنجشیر تهیه کند

چهار شنبه 31 دسامبر 2008, نويسنده: قاضی زاده


دره پنجشیر، کانونی برای قاچاقبران و آدمکشان

هر کسی که در کابل یا جایی دیگر، آدم می کشد یا دزدی می کند یا کار خلاف دیگری مرتکب می شود، به پنجشیر پناه می آورد و از سوی والی، حمایت می شود

شنبه 3 ژانويه 2009, نويسنده: قاضی زاده

واژه های کلیدی

مواد مخدر
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • hamwatan salam

  shayad khodat rast begoyi, magar chand sawal

  1- een hama salah wa mawade mokhader dar panjsheer az koja shod ke een ha aan ra qachaq mekonand.

  2-geram een hama dar anja mawjood bashad , pas chi gona az anja ke az har taraf ba sarhadate watan chand sad ya shayad bazan beshtar az hazar km fasela darad bedone janjal obor dada meshawad.

  ba aan ham shayad khodat rast begoyi wa behtar ast ke asnade daqeeq ra dar ekhteyare kabul press? qarar bedeheed ta masoleene donya dast ba jelaw geri bezanand, dar ghayre aan man ham megoyam ke kamrane mer hazar rozana 20000 kg mawade mokhader meferoshad , ba mazerat kamran jan , dar een keshware ke dozde ba poshtara ra kase cheze namegoyad gap haye az een gona feker namekonam ba jaye berasad .

  khoda jan khodash kare konad ke ham to khosh bashi wa ham degaran ya hoooooooooooooooooooooooooooo

  tareq

  • هموطنان عزیز هنوز سر کلاوه است تازمانیکه کلاوه تار خلاص کند بسیار گپهای نامریی دیگری درباره پنچشیری ها وپنجشیر به اطلاع تان خواهند رسید ، پنجشیری ها در وجود شیر پنجشیر وروبای کابل که به پکول گو کرد مشهور شده بود و ، خاین دیگری وطن کرزی خان برای او لقب قهرمانی داد به خاطریکه دیکتات انگلیس بود زیرا امریکا وانگلیس را که دشمنان تاریخی افغانستان بودن سر حال مردم وطن ما حاکم ساختن وچرا امروز یک صاحب قلم یک مجاهد کبیر وصغیر نمی گوید که افغانستان توسط خانواده مسعود گویا پنجشیری ها ودوستم وخانواده کیان اهل تشیع به
   دست انگلیسها داده شد واشغال شد ؟

   این اشغال قانونی است واشغال روسها غیر قانونی زیرا روسها کافر بودن وامریکایی ها کتاب دارند
   درحالیکه هردو کشور کافراند ، وغربی ها بدتر از روسهااند زیرا غربی ها مرد را رسما به مرد نکاح می کند گویا هم مسلکان محاهدین بچه باز هستن ، واگر مجاهدین سرکتاب عیسوی ها ( انجیل عقیده دارند، پس به قران باید عقیده نه داشته باشنددرین صورت باید همه عیسوی مذهب شوند
   پنجشیری ها مخصوصا مسعود ادم کش - فهیم ادمکش- عبدالله ادم کش -قانونی ادمکش وربانی
   بازینگر وادم کش کارهای سر مردم افغانستان کرده که درتاریخ هلاکو وچنگیزخان سر مردم نه کرده بود .
   هنوز نوبت تان نرسیده وروزی می رسد که تخم تان گم خواهد شد ودوباره به کولاب وطن پدری تان خواهید گریخت ، سرهزاره ها - سر پشتونها چی مظالمی نه بود که روا داشتین وکابل جان این
   پایتخت زیبای افغانستان مسعود به مخروبه تبدیل کرد وکرزی اورا لقب قهرمانی می دهد وفهیم را مارشالی ، همرای کرزی هم حساب شدنی است زیرا رشوت دهنده ورشوت گیرنده هردو مجرم
   است ، گویا جنایت کار و ادم کش را براات دادن به معنی شریک شدن جرم است .
   وپنجشیریها این چارکولاها می دانند که کجا فرار کنند وسر ازحالا به خرید خانه ها در دوبیی برای
   خود خانه اپارتمان وبلند منزل خریدن .
   به یاد تان باشد که 30 سال تمام زمرود - لاجورد ولعل پیازی را قاچاق کردین واین سرمایه ملی
   مربوط به همه افغنها بود ، امروز تمام دزدیها توسط الماس صورت می گیرد ، تمام ادمربایی توسط
   فهیم صورت می گیرد ، تمام رشوتخوران از طرف ضیا مسعود حمایت می شوندوتمام ناقضین حقوق بشر وچپاولگران وانسانهای بی کفایت توسط قانونی براات می گیرند مثل که سه وزیر قووای مسلح که حیثیت واعتبار وطن ما را به صفر ضرب کرد وبه دیکتات غرب براات می دهند این قانونی ازهمه کرده روبای هوشیار است وفریب اورا هرگز نخورید ضیامسعود با قانونی در دوبیی
   به قاچاق ملیونها دالر که تلویزیونهای جرمنی ودیگر کشورها افشا ساخت گیر شدین
   شرم - حیا - ترس ازخدا -اصلا دروجود یکی شان نه بود ونمی باشد تازمانیکه محکمه بینالمللی از
   شما تحقیقات نکند ویا در افغانستان حکومت قانون بوجود نه اید شما را کسی چیزی گفته نمی
   تواند واین روز رسیدنی است مطمن باشید ، امرالله صالح این طفلک مقبول روزی جواب تمام ناکرده
   های خودرا خواهند داد وطن بل اخره صاحب اصلی خودرا پیدا می کند اگر دیر باشد یا زود .
   خو ارمان من این است که در زندگی من انهایکه هیچ دل به مردم ووطن مان افغانستان عزیز نه
   سوختانده به دار اویزان ویا چانماری شوند ، گذشت برای جنایت کاران کار جنایت کاران است .
   انتقام از جنایت کاران کار شیرمردان است .

  • سلام به همو طنان عزیزم و بعد در جواب این برادر که مرز تمام اخلاقیات را گذشته گویا از بی ادبان صد ها کیلو متر سبفت گرفته و از ادب, اسلامیت و اقغانیت را چه که از دایره کرامت انسانی خارج شده و با اراجیف گوی و لعب و لهب به یک ملتی سر فراز تو هین نموده است که هر گز قابل بخشش نمی باشد.این شخص هر چه از دهن بد بو و متعفن اش بر آمده نثار ملت غیور پنجشیر نموده است بی خبر ازینکه آزادی افغانستان از چنگا ل هیولای سرخ روسی و طالبان متحجر و پاکستانی همه مدیون ایثار,فد اکاری و مفاومت این ملت مجاهد پر ور پنجشیر که انکار نا پذیر بوده می باشد و بس و این متاسفانه از کم دانشی,جهل, عدم معلومات,کینه و بغض در برابر این مردم حماسه افرین چیزی دیگری نمی باشد که با یاوه گویها و مزخرفات و چرندیات این عده اشخاص بی فرهنگ و بی ادب و عقده مند از اعتبار و حیثیت مردم پنجشیر چیزی کم نمی شود بلکه چهره های منجوس و پلید دشمنانشان آشکار و این ویروسهای مضر جامعه ,روسیاه و شرمنده به درگاه ملت افغانستان خواهند گردید و آن روز درو نخواهد بود انشاءلله, به امید سر فرازی صلح و صفا و برادری در ا فغانستان.

  • جمال قزلباش.

   پس ما دوستم پاچا را باید داشته باشیم تا قندهار و زابل خوست برود ....!!

   تا وطن بدست صاحبانش باشد !!!

   پس ما سربازان کابل و شمال را باید یاری رسانیم که از خوست قندهار جلال اباد... دفاع کنند چونکه یک قوم غلام همیشه وطن فروشی کرده اند /...

 • والی پنشیر یکی از شیر مردان کشور به حساب می رود، و ها هر کسی که چنین ادعا می کند که: اآن اینطور است و این آنطور است، فقط شکمش سیر است و نمی خواهند که مردم افغانستان آرام باشند. به احتمام سهیل خان.

  آنلاین : http://naveedtalash.blogfa.com

 • ما یقین داریم به نسل نوی پنجشیری که شرم و خجالت را از چهره بزرگانء بد خود بشورند و بر اولین بار قوم پنجشیری را در جمله اقوام دیگر افغانستان منحیث یک قوم با حیثیت و با شرافت و قابل زیستن در جامعه مدرن اینده افغانستان قرار بدهند . همه متحدانه اجازه بدهید که یکبار دیگر قوم پنجشیر از تمام دانشمندی و صلاحیت ها و تجاربء خوب وبدی خود استفاده نموده ثابت نمایند برای همه مردم این کشور که قومی هستند از جان گذشته و وفادار بر یک یک مردم این کشور . چمکنی .

  • سلام به خواننده گان گرامی ماهمه برادر یک کلمه اسلام هستیم و نزد خداوند هم تقوا و پرهیز گاری ما اهمیت دارد نه قوم و منطقه. در هر قوم و هر منطقه افراد خوب و بد، عالم و جاهل وجود دارند. نباید برای یک تعداد اشخاص به یک قوم توهین کنیم چرا که جواب آنرا در همین صفحه بدتر از آن میخوانیم.این که کی خاین هست و کی عادل به کسانی معلوم میشود که با آنها سروکار دارند و به گذشت زمان به همه هویدا خواهد شد. خواهش من این است که در نوشته های تان از توهین به قوم و منطقه پرهیز کنید.

   آنلاین : کلمـــان KOLMAN

 • سلام .اینه او مردم پنجشیری بهلول بهیج کل پنجشیر ات را لیلام کرده چرا سیل میکنید چرا در دهن این منهوس نمیزنید که سر جایش بنشیند.آمر امنیت که در بازنگری نام آمر مارا شهید اخمد شاه را ده یک پیسه کده چرا در پنجشیر ماندیش بخدا که کل تان بی غیرت شده اید

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس