صفحه نخست > حقوق بشر > ملاعمر معتقد است پاکستانی ها مسلمانند و افغانستانی ها نه!

ملاعمر معتقد است پاکستانی ها مسلمانند و افغانستانی ها نه!

فرمان ملا عمر: در افغانستان جهاد کنید در پاکستان نه!/ جهاد ملاعمر و همراهانش در افغانستان تاکنون مساوی با کشتار هزاران کودک، زن و مرد بوده است.
چهار شنبه 25 فبروری 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: سردسته ی آدمکشان طالب يا آنچنانی که حامد کرزی می گويد "برادر عزيز ملاعمر" و يا آنچنانی که صبغت الله مجددی می گويد، "برادران طالب و القاعده ما"، در فرمانی به گروه تروريستی خود دستور داده است که در پاکستان جنگی با نيروهای امنيتی اين کشور صورت ندهند و در عوض در افغانستان جنگ کنند.

به گزارش يک روزنامه پاکستانی ملاعمر در فرمانی به نيروهای تحت امرش گفته است که نيروهای امنيتی پاکستان، برادران مسلمان آنان هستند و آنان بايد برای جهاد به افغانستان بروند.

گرچه اين روزنامه در تشريح فرمان ملا عمر نوشته است که جهاد عليه نيروهای ناتو و نيروهای بين المللی اما جهاد طالبان در افغانستان مساوی با کشتار هزاران غير نظامی در اثر حملات انتحاری و بمب گذاری بوده است.

تنها چند روز پيش بود که بخش حقوق بشر سازمان ملل با انتشار گزارشی، آماری را از کشتار غير نظامیان ارايه داد که بخش اعظم آن توسط طالبان يا همان برادران جهادگر حامد کرزی و صبغت الله مجددی صورت گرفته است.

ملا عمر و گروه تروريستی او علاوه بر اينکه مسئول بخش اعظمی از کشتارها در چند سال اخير در افغانستان است، مسئول نسل کشی، کوچ اجباری و تخريب آثار تاريخی افغانستان نيز هست که با مدد و همراهی شيوخ عربستان و کشورهایی مانند امارات، حکومت پاکستان و بويژه سرويس های جاسوسی آن، بخش هایی از دولت آمريکا و انگلستان انجام داده است.

ملا عمر با اين فرمان بار ديگر ثابت ساخت که جنايتکاری بيش نيست و خدمت برای حکومت ها و سرويس های جاسوسی پاکستان و کشورهای عرب برایش اهميت بيشتر دارد تا افغانستان و مردم آن.

شیوخ عرب در کشورهایشان با پول مفت نفت خرمستی می کنند و مراکز تجارت و سکس را براه می اندازند و از سویی آدمکشی و انديشه ی ارتجاعی خود را از طريق ملاعمر و يارانش يا همان برادر عزيز حامد کرزی، صبغت الله مجدی و طالبان نکتایی پوش به افغانستان صادر می کنند.

طالب نکتایی پوش دیگر هم می آيد

کنترل بخش های مالی در دولت افغانستان توسط طالبان نکتايی پوش کاملا با برنامه ريزی صورت گرفته است. هدايت امين ارسلا، اشرف غنی احمدزی، انورالحق احدی، حنيف اتمر و فاروق وردک کليدی ترين عناصری محسوب می شوند که در ساختن حکومت فاسد و سرشار از اختلاس و فساد سهم داشتند و تقريبا بيش از هشتاد و پنج درصد جابجایی های مالی در دولت افغانستان زير نظر آنان صورت گرفته است

چهار شنبه 25 فوريه 2009


دروغ های انتخاباتی طالب نکتایی پوش!

طالب نکتایی پوش انور الحق احدی که خود در اختلاس و چپاول دارايی های همگانی دست داشت و تا همين چندی پيش بدنه ی اصلی تيم کرزی را تشکيل می داد و با نزديک شدن به پايان دوره ی رياست جمهوری کرزی استعفا داده، اکنون مانند همکيش ديگر خود، طالب نکتایی پوش اشرف غنی احمدزی به انتقاد از کرزی و اداره او روی آورده است

سه شنبه 24 فوريه 2009


دُم تکان دادن برای اوباما!

گل آغا شیرزی: رهزن و قاچاقچی مواد مخدر/ اشرف غنی: طالب نکتایی پوش، حامی معنوی ارتجاع و يکی از متعصب ترين چهره ها/ عبدالله عبداالله کيست؟ / علی احمد جلالی: ترسو يا سازشکار

يكشنبه 25 ژانويه 2009


اشرف غنی نماينده ی مردم نيست!

طالب نکتایی پوش نماینده ی جامعه ی مدنی افغانستان هم نیست!

يكشنبه 21 دسامبر 2008


در اين ويدئو سربازان حامد کرزی و رفقای طالبان نکتایی پوش نشان داده می شود که با چاقو سر می برند!

اين سرباز کمتر از هجده سال سن دارد و هنگام سر بريدن الله اکبر می گويد. آيا او ملا عمر ثانی ست؟/ هشدار: اگر کمتر از هجده سال سن داشته و يا بيماری قلبی داريد، اين ويدئو را نبينيد

جمعه 20 فوريه 2009


آرزو می‌کنم که طالبان سربازان من بودند

خانواده و اطرافيانش در قاچاق مواد مخدر دست ندارند و کشور را خوب اداره کرده است

چهار شنبه 4 ژوئن 2008


افشای سندی از يک رهبر ارشد طالبان: ملاعمر برکنار شود!

اوامر غلط از سوی ملا عمر مجاهد و باجه ی ایشان ملا عزیز الله اسحاق زی، ملا عبدالشکور و ملا جان محمد بلوچ/ طالبان ما به خاطر سهل انگاری ملا محمد عمر، از روی جبر دست به گریبان حزب اسلامی می شوند

جمعه 13 ژوئن 2008

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • 1947 وقتی پاکستان از هند جدا شد , جنک خانگی شروع شد بد رقمی , مردم به جان هم افتادند , و تعرض جنسی منحیث اسلحه جنگ استفاده شد . روایت است که 75% جماعت امروز لاهور و سیالکوت و سکهر , نواسه ها و کواسه های سردار جی های لودیانه و جلندر هستن . به این حساب ما قبول داریم که افغانستانی ها مثل پاکستانی ها مسلمان نیستند . صوابی .

  • بلی افغانستانی ها از جنس طالبان نیستند. پاکستانی ها پدر و پدر خوانده طالبان هستند. ارباب و صاحب اختیار آنها هستند. چند روز بعد این شیخ کور پاکستانی-عربستانی خواهند گفت:‌اوباما هم حاکم و خادم اسلام است و... کرزی هم می گفت ملاعمر برادر ما است. پس کرزی و ملاعمر برادرهم است و هردو فرزند خوانده و غلام پاکستان عربستان و بچه جوان آمریکا است. مبارک باشد.

 • این پیام شیطان کور تمرکز فکری مرا برهم زده و اصلا نمیتوانم چیزی بنویسم. در قدم نخست من به انسانیت این شمر خبیث شک دارم چه رسد به اینکه او یک مسلمان باشد و در مورد کفر و اسلام دیگران فتواصادر کند. ای کاش به اسم مسلمان یاد نمیشد کسانیکه در مورد اسلام یک کمی معلومات دارند آنها میفهمند که میان اسلام ، مسلمان و ملاعمر فرسنگ ها فاصله وجود دارد اما کسانیکه از دین مقدس اسلام چیزی نمیفهمند آنها فکر میکنند که همین مسلمان است و کارهایشان احکام اسلام. بد ترین مردم دنیا که یهود میباشند نسبت به این جلاد خون خوار شرف دارند چون انها کشور و مردم شانرا دوست دارند اما این لعنتی بزرگ از خارجیان تقاضا میکند تا در کشتن هموطنان مظلوم و بیگناهش با او همدست شوند......

  • شما در اشتباه هستین حارث جان
   ملا عمر تطبیق کننده شریعت خالص و ناب است. شما به تاریخ اسلام مراجعه کنید برای تان روشن خواهد شد. او هم از اسلاف خود صادقانه پیروی میکند.

  • Aslan wakunesh neshan dadan dar muqabele gufta haye in Sage Kor e Darenda haisiat e inaan ra ba o dadan ast
   I wahshi khoonkhwar bayad dar gardanesh zanjir basta shuda dar baghe wahsh ba haise khoonkhwar tarin darende ke ba taklife asab o rawani mawaje ast, ba namayesh guzashta shawad
   Wa az In Sage Kor karda darenda tar kasane hastand ke i shakhse mariz e WAHSHATNAAK ra hamkari mekunand.

  • جاوید!

   شما مردم لعین مرا مجبور میسازید، که از قلم خود برای تان الفاظ بد بنویسم. ای مه زن امو شریعت را که ملا عمر تطبیق میکند، ای مه زن امو اسلامه که ملا عمر تطبیق میکند، ای مه زن امو اسلاف صادقانه ملاعمره و ای مه زن تو بیناموسه. بچی مرد هستی بیا خوده در یک تلویزیون نشان بده باز ببین که مردم لگد مالت میکنند یا نی.

  • سلام خدمت شما بزرگوار جاوید جان من کاملا از شما راضی هستم و افتخار میکنم بوجود آن مادر که شمارا به دنیا آورده چه نجیب و انسان با شرفی هستید ...........این نظریات من میبود اگر مانند خودت یک طالب و پاکستانی میبودم شاید بسیاری ها با خواندن نظرات تو جاوید ، مزاری و اسرافیل که از حیوانات مانند خودتان حمایت کردید فکر کنند شما پاکستانی باشید در حالیکه به نظر من شما پاکستانی هم نیستید زیرا در این زمانه نه تنها پاکستانی ها بلکه هر انسانی به این حیوانات کثیف نفرین میفرستد و شما از آنها حمایت میکنید و درد و رنج این ملت بیچاره را که 5 سال تحت استثمار این مردم که به گفته بسیاری ها 15 قرن در تولد خود تاخیر کرده بودند در نظر نمیگیرید آیا وجدان دارید آیا شما و سایر برادران تان مقصدم طالبان است از رحم انسان زاده شده اید یا خیر و اگر از رحم انسان زاده شده میبودید هیچگاه از آنان حمایت نمیکردید از جمله دلایل که در ثبوت حیوانیت شما کمک میکند ان است که میگویند " درد خود را حیوان هم احساس میکند اما انسان آنست که درد دیگران را احساس کند " در حالیکه شما از اینها حمایت میکنید کمی عاقلانه فکر کنید و مانند انسان قضاوت کنید آنگاه به نتیجه خواهید رسید

 • واین هم سند محکمی دال بر فروخته شده بودن ملای کور وکرزی کل ومجدی هندی الاصل. اگر فردا احدی صاحب ریس جمهور شود وی پشتونوالی خود را با فرمانی بر برادران طالبی خود به اثبات خواهد رسانید وفرمان خواهد داد که جهاد شان را برعله سایر اقوام ادامه بدهند نه برعله پشتونها!

 • Mula umar yak Jalad, qatil,muzdoor ISI wa dushman tamadun wa Eslam ast, zera in amal zid insany ash amil an shuda ki na tanha ba musulman ha abru namanda balki 10 ha musulman ra az in din ki ba amalash an ra din wahshat, barbariyat, wa jinayat marifi karda rui gardan sakhta ast. Dar sabiq 1000ha afghan kharij safar baray tahsil wa sayahat karda bud wali kas nashnida ta afghani Esawee shuda bashad , wali imruz tadad Esawian ra dar dakhil afghanistan may danid ba 50000 may rasad, wa hama bad amal zamamdaran musulman numa buda

  Khudawand in janiyan wahshi ,ba farhang faqeer ra nabood sazad

  Akram

 • درود به کابل پرسیان ! آرزو دارم مرا تکفیر نکنید . چند واقعیت تلخ اما روشن و بر جستۀ تنظیم طالبان و مسلمان بودن مولانا مولوی آخند ملا عمر را خدمت تان به عرض میرسانم که شاید به مطابق طبع خاطر تعدادی از دوستان واقع نگردد . اما این یک حقیقت تلخی است که باید بپذیریم :

  1 : در کشوری که از برکت جهاد اسلامی جهادگران مسلمان گردن شوروی را باشمشیر دوسره دین ببریده اند ، حتی یک عالم و پروفیسور مجتهد که هر روزی بر علیه برادران مسلمان خود جهاد را فتوا یدادند ، تاحال حاضر نشده اند حتی یک حرف غیر را علیه طالبان کرام؟ بگویند و نخواهند هم گفت .حتمأ اعمال طالبان اسلامی است که همه علما ؟ به شمول شورای علما ؟ خاموش اند و آوازی بر نمی کشند .

  2 : طالبان را تمام صادرکننده گان دین و نفت فروشان عرب و شیوخ مسلمان از عربستان تا امارات متحده و قطر ودیگر سوسمار خوران ثروتمند و شترچرانان آزمند تمجید و کمک های سرشار مال و معنوی میکنند . چرا ؟ بخاطریکه ایشان داعیه دار اسلام و پیروان حقیقی و علم برداران دین محمدی اند . مایان مقرارات ، اساسات و پرنسیپ های دین را بهتر میدانیم یا آنانیکه صاحب دین اند ؟

  3 : تمام مدارس علمیه ، الازهر مصر ، دیوبند پاکستان ، علمیه قم و هزاران مدرسه دینی دیگر به شمول شورای کشور های اسلامی و شورای های اسلامی که در هرکشور مثل سمارق بهاری روئیده اند حاضر نشده اند طالبان و اعمال شان را غیر اسلامی بنامند . پس ایشان مسلمان اند و کردارشان هم مسلمانی ! این مایان چکاره ایم که برادر طالب خود را کافر و گردن بریدن شان را غیر اسلامی بگویم . استغفرالله !

  دینی که به زور دوشمشیره ها آمده باید به زور شمشیر نگهداری شود . آیادر پرچم عربستان نشان شمشیر را ندیده اید؟ رسالت و وظیفۀ اسلامی و دینی طالبان است که حکم نماید ، کی مسلمان است و کی هم کافر !

  • Garchi Aaqaye Mazari yaki az pur ro Tarin parchami , besyar az Mosalman ha gela darad az faghanash gela man nadaram,Khoob. Dar dawran Jehad Rahbari waqie Inqelab Islami Hekamatyar ba afradash farman dada bood ki .......... har kas az Kabul mi aayad agar dar peshani ash ham Kalima Shahadat nawishta bashad bekushidesh, khoonash rawa ast.Bad az Intikhabat khahad aamad baz demekrarak gharbi wa kamonist sharqi wa hazragaj hara dars ebrat khahad dad,

 • اگر ابلیس نیستی، چشم چپت کو چراست؟!
  همه گی را مار می گزد ، ما را بقه کور! این ملت مظلوم ما را ببین که این کور به مرگ ، چندین سال سر گرده ملت سوار بود و حالا هم از دست این جانی سگ باز ِ نصواری مردم آرام ندارد. بوش این کور به مرگ را از قندهار تا کویته دواند، انشاالله اوبا ما اورا تا دوزغ می دواند.

 • سلام به همه !
  این نیروها نمایندگان قرون وسطایی بوده اند و تنفر ملت ما در مقابل این وحشیان درنده از حد گذشته است ، ملا عمر به این فرمان خود ثابت ساخت که نماینده isi پاکستان بوده است و پاکستان و ایران دشمن دیرینه مردم ماست.
  جلال ابادی

  آنلاین : پاکستان و ایران دشمن درجه یک افغانستان

  • برادر , هیچ کس و هیچ ملتی دشمن شما نیست دشمن واقعی هر انسانی جهل و نادانی اوست . دشمن شما همین حماقتی است که فکر میکنید دشمن شما دیگرانند . دشمن شما همین فقر شماست که باعث جنایات فجیعتان در ایران و دیگر کشور هایی شد که به شما پناه داده بودند .دشمن شما همین خود بزرگ بینی است که باعث رشد و نمو انگل طالبان و طالبانیزم در دنیا شده است دشمن شما همین لشکر گرسنگان و پابرهنگانی است که به دنبال تفکر طالبانی راه افتاده اند و لاغیر.

 • راستى از مسلمانى هركس هر تعبيرديكرى دارد. يك روز يك هندو مسلمان شده بود. مردم نزد بدرش رفتند كفتند بجيت مسلمان شد.هندو كفت من ميدانستم كه او مسلمان ميشود, ازو بوى مسلمانى ميامد. مردم برسيدند بوى مسلمانى يعنى جه.هندو كفت,شراب ميخورد,جرس ميكشيد,بجه بازى زنا و لواطت ميكر ,دروغ ميكفت و قمار هم ميزد ودوزد هم بود بعضأ از دوكان بول دزدى ميكر و مواد مخدر را هم خريد وفروش ميكرد. منظور از ملا عمر همين بوى مسلمانى است كه از باكستانى ها ميايد.خنجريكه ملا عمر و بن لادن و باكستانى هاىبيحيثيت به اسلام زده خيلى عميق و جبران نشدنى است.خر بول هاى عربى هم حيوان هستند.به ان خوشند كه يك خوك خودرا انفجار بدهد.

 • ملا عمر اخوند واقعا احکام اسلامی را پیاده میکند ، او میکشد برای خدا و در راه خدا و اسلام ، چرا شک دارید که او بخاطر اسلام جهاد میکند و آدم میکشد ، به سیاف مراجعه کنید و بپرسید او هم همین حکم را میدهد ، به ربانی همچنان، از کشتار و بی رحمی آخوند های ایرانی که نپرس آنها چنان میشکند که خون مردم هم نمی ریزد . خوش به حال آنهایکه در راه خدا به دست آخوند هایی چه سنی و چه شیعه جام شهادت را می نوشند و به .... میروند . بدا به حال انهایکه زنده اند و هنوز هم باورهای دارند و حتی یکبار هم به ذهن خود زحمت نداده و تفکری ننموده اند که خود شان را و توانایی های شان را بدانند . به امید روزی که انشان از بند این همه شر رهایی یابد .

  • برای اسرافیل!

   ای لعنتی، آیا یک بار به چهره ملا عمر نگاه کردی اگر خودت انسان باشی، که الحمدالله نیستی. آیا چهره ملا عمر به انسان میماند؟ ملاعمر احکام کدام خدا را بجا میآورد. آیا خدای مسلمانان گفته که سر یک انسان را ببر. درست که سیاف و سایر ایشان نیز در جنایات انسانی دست داشته اند و مردم از ایشان خاطره خوش ندارند. پس چرا مردم مسلمان را تشویق میکنی تا از ملا عمر لعین، انسان کش، مرتد و قرآن فروش پیروی نمایند. آیا راه اسلام آدم کشی است. ای مه زن تو خره. نام اصلی خوده نوشته کو که تمام مردم افغانستان برایت لعنت روان کنند.

   حیدر افغان

  • ملا عمر صاحب سلام وعلیکم! شما باور کنید ازمن کرده مخالف با شما هیچ کس نیست. مگر مخالف مثبت . من حرف تحقیر و توهین نمیزنم و حرف زشت هم خوشم نمی آید. اگر واقعأ یک مسلمان هستید و به خداوند متعال ایمان راسخ داریذ و از روز جزا و رستا خیز معلومات و ترس دارید که خداوند گناه کاران را سخت بعذاب جهنم گرفتار میکند. ترا به آن خداوند بزرگ قسم میدهم ترا بقرانکریم قسم میدهم ترا به رسول اکرم «ص» قسم میدهم ترا به ناموست قسم میدهم ترا به سر اولادت قسم میدهم ترا به ایمانت قسم میدهم که از جنایت از کشتن وسر بریدن از بمب های انتحاری دست بردار شوید. به خدای بزرگ که تو اشتباه کرده اید . فریب پاکستانی ها را خورده اید. فریب انگلیس ها را خورده اید . همه ملت و جهان میدانند که خودت فروخته شده میباشید . جنگ شما جنگ اسلامی نیست. جنگ شما جنگ ارتجاعی است.بیا حرف های مرا قبول کن . اگر حرف های مرا قبول کنید بخیر روز آخرتت است. ببینید اگر واقعأ تو یک پشتون هستید ترا به پشتون بودنت قسم میدهم که از جنگ و خون ریزی بس کنید. باز اگر دست بردار نیستید . مردانه وار مانند یک مرد درمیدان هموار با قوای مخالف خود بجنگید و مبارزه کنید . این عمل تو که از عقب مردمان بیگناه را خنجر میزنید و بقتل میرسانید .کار بزدلان و نامردان است. خدا کند که گپ هایم بالایت تاثیر کرده باشد. اگر تو گپ های مرا قبول نمودید من بحق تو دعای خیر میکنم . اگر گپ هایم را قبول نکردید بحق تو دعای بد میکنم. و من الله توفیق

 • براي حيدر افغان......
  اكر شما شخصي عاقل وفهميده و انديشمند هستيد ......شما به دشنام زدن كدام مقامي عالي را بر قرار نكرديد .......شما درينجا خود را نشان مي دهيد كي جقدر ديكر متعصب و قوم برست هستيد شما اكر بسيار وطن دوست هستيد بياييد باهم دست ها را با يك كرده اول همين لعنتي امريكا را خارج كنيم و شما اكر مسلمان باشيد فكر كنم اكر باشيد ...باز لعنتي ايران وباكستان را از مداخلاتي كي در كشور ما مي كنند بايد زيري نظر كنيم........
  باز سخن امد در كفتاري ملا عمر ....باز دوبارة به قران بس مي كرديم
  (واذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما)}}

  • برادر عزیز آیا شما یهود را آفریده اید که اینچنین گستاخانه در مورد بدترین ملت بودن آنها فتوا میدهید اول ببینید که هستید و در کجای دنیا قرار دارید و در بهبود اوضاع و احوال دنیا چه تاثیری دارید بعداً در مورد خوب و بد بودن دیگران نظر دهید اینگونه هم در مورد ملا عمر قلمفرسایی نکنید که او نیز کاشته و پرورده همین ملت افغان است . اگر ملا عمر فتوا میدهد به قوت حمایت همین مردم افغان است چرا که مجری تمام فتاوی ایشان غیر از ملت افغانستان نیست . دوم , این قضیه را هم تا زمانی که برای خود اصل مسلم قرار داده ایدکه مرز حق حیات هر فرد مسلمان بودن و یا نبودن اوست راه به جایی نخواهید برد .

  • طالبان

   کیست ایزدچیست دادار جهان/
   هست ان سوتر زپندار و گمان/
   ادمی تا دیده خود باز کرد/
   واشنا شد با زمین و با زمان/
   رازها و رمز هارا یک به یک/
   تجربت فرمود در حد توان/
   زافرینش رازها نگشوده ماند/
   واو بشد خستو به دادار جهان/
   بهر ارشاد امدند از سوی او/
   ادمی را پاک پیغام اوران/
   پرتو اورا چو گوی صیقلی/
   بازتابانده چو تابیده بران/
   او کجا واندیشه شوئی و ستم/
   او کجا و جبرو قهر جاودان/
   او کجا و بند و طوق بندگی/
   او کجا و وصف ازادی ستان/
   او که خود ازاد و مختار افرید/
   کی ستاند باز و ارد چیستان/
   پیک و پیغامش زبهر کیست پس/
   گرشود راضی به قید ودیده بان/
   گرگروهی زادمی از بهر خویش/
   رای را خواهد بسان نردبان/
   برنویسد محضر و قانون کند/
   بیش مردم انچه را سازد بیان/
   خالق یکتا کجا ان جمع را/
   در شمار ارد برون از استان/
   هیچ پیغنبر چنین چیزی نگفت/
   عقل هم نپذیرد اندر امتحان/
   لیک می گویند امروز ای شگفت/
   جمع نوپائی بنام طالبان/
   یک نفر باشد امیر المومنین/
   خلق اندر خدمتش باید دوان/
   او زپاکستان بسوی قندهار/
   امد و اورد زانجا پشتبان/
   کابلستان زابلستان و هرات/
   غور و غرجستان و بلخ وباغلان/
   باید او را رام باشند و مطیع/
   تا از او گیرند سرخط امان/
   ورنه چون بیرون زائین حق اند/
   سویشان لشکر رود از پیروان/
   دولت مرکز نشاید ماند چون/
   عطف شد مارا باین کشور عنان/
   این گروه طالبان هرگزنگفت/
   دین مگر دارد قفس یا اشیان/
   وانگهی گر اشیان هم بایدش/
   بلخ باشد یا هرات و تالقان؟/
   تو کجا بودی در ان جنگ جهاد/
   تادراویزی به کفر ای پهلوان/
   تو زپاکستان چرا بیرون شدی/
   ازچه ناوردی برون انجا سنان/
   یا شریعت شامل ان سوی نیست؟/
   یا امیر المونین دارند هان؟/
   گر امیر المومنین باید عدید/
   پس چرا تازی سپه بر هرکران/
   گر عشیرت واقربین ات حجت است/
   سوی پیشاور بگردان مادیان/
   زانکه پشتونند انان چون شما/
   حکم بر پشتو زبانان کن روان/
   حیف باشد خون پشتون جوان/
   ریزد و پیکرش گردد پله کان/
   غزنه و کابل رها کن با هرات/
   سوی پاکستان سمند خود بران/
   کافرین اید زبلخ و خلم و از/
   پنجشیر و تالقان و بامیان/
   ورنه این جولان ندارد حجتی/
   دادمت پندی چو گنج شایگان/
   از هری تا بلخ وتا کشمیر و هند/
   طالبا طالب نباشندت بدان/

  • قتل و غارت

   ای مسلمان قتل و غارت چیست اخر/
   برتو نهی ایا نفرموده است داور؟/
   کی بنام دین توان از دین گذشتن/
   کی چنین فرمود اموزش پیمبر/
   او نفرموده است بپسند انچه برخود/
   مس پسندی بر دگر دینی برادر؟/
   او نفرموده است مپسند انچه را خود/
   برنمی تابی برای شخص دیگر؟/
   او نفرموده است هرکس کشت کس را
   کشته باشد پاک مردم را سراسر؟/
   او نفرموده است عرض و مال و مسکن/
   محترم چون نفس مسلم شد مقرر؟/
   این خراسان پایمال غز اگر شد/
   قوم بی دین بود ووحشی بود و بربر/
   وز مغول گر مرغزن گردید وویران/
   بد مغول یاجوج وماجوج مصور/
   تا مجزا شد خراسان خراسان/
   شد فغانستان بنام و گشت کشور/
   انگلیس و روس هم کشتند مردم/
   لیک انان خارجی بودند وکافر/
   گفت فردوسی خرد دستور باشد/
   وز خرد چیزی به گیتی نیست برتر/
   از خراسان بزرگ شهر ایران/
   هم زایرانویج می اموز ایدر/
   راست کار کوره را با انجمن کن/
   هم مهستانی بدان ساز و براور/
   انجمن در باغلان و بلخ وبامی/
   در هرات و قندهار ویک دو دیگر/
   شهر کابل را اجاقی کن فروزان/
   زانجمن هایش فراهم ساز اخگر/
   گرکنی این سان نه ضد شرع باشد/
   نه بسوزاند خدایت روز محشر/
   شرع پیغامش به مسلم صلح باشد/
   غزوه وسریه کی گردد مکرر؟/
   کان نبی بود و برابر کفر و هجمه/
   جنگ با مسلم کجا فرمودرهبر/
   وای اسلاما که تحت نام اسلام/
   زخم طفلان خورده و افتاده مادر/

  • طالب

   متوکل سخن از جانب طالب /
   گفت از بعد بسي فتنه چه جالب/
   نام دولت بشود دولت اسلام/
   برود نيروي بيگانه غالب/
   دين شود پايه قانون اساسي/
   بنماند دگر انگيزه طالب/
   دي که بيگانه برون رفت ومجاهد/
   دين بدش باور وزان ساخت قوالب/
   گلبدين صبغت و دستام و مزاري/
   بر رخش پنجه کشيدند و مخالب/
   پس چرا ره نگرفتيد بر انان/
   نشکستيد چنان بيهده قالب/
   تو نداني و نداني که نداني/
   بود از جهل مرکبت مطالب/
   رفت زان شق عصائي که تو کردي/
   روزپيروزي و مسعود وثعالب/

  • چرا...

   شنیده ایم که محمود غزنوی لشکر/
   هنود را زخراسان همی ببرد بسر/
   بدین بهانه که سازد غزا بدان سامان/
   بدین بهانه که زی کافران کشد لشکر/
   تو را بهانه چه باشد که کرده ای از سند/
   بسوی خاک خراسان گذار از خیبر/
   شنیده ایم که گفت ان عمر به اعرابی/
   که ای به طبع تجاوز گرای و غارتگر/
   خدای ملک عجم افرید بهر عرب/
   که قتل و غارت بردارد از عرب یکسر/
   عجم به عهد عمر دور بود از اسلام/
   چه حجت از تو پذیرد خدای در محشر/
   چگونه جنگ کنب با کسی که میگوید/
   خدای باشد و پاداش دارد و کیفر/
   گواهم این که فرستاد انبیا و رسل/
   که نیست بعد محمد دگرش پیغنبر/
   ایا عمر مگر امروز صدر اسلام است/
   ویا رسید به تو مرده ریگ ان عمر/
   ایا عمر مگرت سند جایگاه نبود/
   اگر تو ان عمری هجرتت چه بود ایدر/
   چگونه مرز شناس این زمان شده است اسلام/
   چگونه امد پشتون قبیله اش محور/
   گرفتم انکه بگنجد به یک قبیله و قوم/
   چگونه باز مطابق شود به یک کشور/
   اگر زعامتت ای دوست بهر افغان است/
   چه حجت است به اجبار مردمان دگر/
   چه حجت است که کوبی هرات و غزنه و بلخ/
   چه حجت است که تازی به پنجشیر و کنر/
   وگر خلیفه توئی و امیر امت هم/
   چرا به سند نتازی و هند و ان سوتر/
   اگر تو گوئی هر قوم می تواند داشت/
   امیر مقبولی از حیث اسم ورسم وسیر/
   چه حکم بر تو بود خارج از قبیله خویش/
   چه فرق باشد هان ای مقدس اکبر؟/
   که میر ازبک ومیر هزاره و تاجیک
   رئیس خوانده شود یا امام یا رهبر/
   تو را چه کار که دیگر کسان که را خواهند/
   تو را چه جرم بیندازی ار سنان و سپر/
   اگر تو ضامن اقوام دیگری از چیست/
   که از جنوب کشانی سوی شمال حشر/
   چرا گذاری قوم و قبیله خود را/
   دو نیمه گردددر قندهار و پیشاور/
   چرا فرستی ان گرد زهر گونه برون/
   مگر حرام نگردیه شیء مرگ اور؟/
   چرا ببندی ره را به قوت و رزق کسان/
   چرا نمائی دین را به چشم ضد بشر/
   اگر به صدر تو سریه بینی و غزوه/
   بد او رسول و به وحی از خدای فرمان بر/
   گذشت غزوه و سریه با رسول خدای/
   که دین عیان شد و هم شد مدونش دفتر/
   کجا رسول به هر گوشه ای امیری خواست/
   بپای باشد و بر غیر خود ملامتگر/
   کجا رسول خدا گفت کن خروج تو را/
   به دولتی که پی دین و نظم بسته کمر/
   چرا تو شق عصا می کنی زجمع کسان/
   که بوده اند به دین و به خلق مستظهر؟/
   مگر ندادندش اهل حل و عقد جواز/
   مگر نباشد هم لوی جرگه ات باور؟/
   اگر بهانه براشفتن از رقابت ها است/
   که برد شادی پیروزی جهاتد و خطر/
   مگر نگفت پیمبر که تاخت باید برد/
   برای دفع کسی کو بود تجاوزگر/
   چرا نگفتی با گلبدین حکمتیار/
   که رو بسوی صلاح و ره هوی مسپر/
   زدی به دولت اسلامی از چه رو پنجه/
   زدی زپشت بر ان دولت از چه رو خنجر/
   چرا نکردی با یاغیان دولت جنگ/
   فریضه نیست مگر دفع فتنه تا اخر/
   چرا به دولت بیگانه می کنی تمکین/
   که او فرستدت از بهر جنگ با مادر/
   مگر شناسی او را امیر اسلامی/
   مگرتو باشی مامور و اوستت سرور/
   اگر امیر همه مومنان این دوران/
   به قندهار گزیده است زیستگاه و مقر/
   چرا حشر نبرد سوی طائف و مکه/
   چرا نراند زی مصر و لیبی و بربر؟/
   چرا تو مهر ندانی و حرمت اقوام/
   چرا نبینی جز نیغ و خنجر و مغفر؟/
   نباید ایاازقوم خود نظر خواهی/
   مگر نباشندت یکسر برادر و خواهر؟/
   چه مشکلی است که با میل خویش بگزینند/
   وکیل بهر امور از کسان دانشور/
   اگر که بر تو بپوشاند این ردا جمهور/
   خلاف شرع نباشد به حضرت داور/
   چه مشکلی است که این سان کنند تاجیکان/
   چه مشکلی است که ازبک چنین کنند مگر؟/
   چه گردد ار که هزاره زخویش بگزیند/
   امیر و کار بدست و عمید اندر خور؟/
   میان اعضا انگاه همچو پاکستان/
   پدید گردد ربطی چو روح در پیکر/
   وگرنه راضی باید شوی به ناچاری/
   به قطعه گشتن هر خطه بی دل و مظطر/
   خلاصه گویمت ای میر مومنان خوانده/
   بدان که هست بس اتش نهان به خاکستر/
   نه زخم درنه و شلاق کارساز بود/
   نه جبر و قهر نماید دراین مقوله اثر/
   نه نعره ای که کشد از دل سیه جاهل/
   که نفرت اورد و بر روان زند اذر/
   چرا هجوم سوی تالقان بری وتخار/
   سوی مزار و شبرغان بتازی از چه نظر؟/
   چرا به جان و به مال ایمنی نباید بود/
   چرا به مردم می تازی و کنی منکر؟/
   فهد خلیفه بود یا تو یا نواز شریف/
   ویا که هر سه شدستید زیر یک چادر؟/
   چگونه گردد فردا اگر شود بوتو/
   دوباره رهبر و گردد نواز بی سنگر؟/
   ویا که شرطه مخفی بجای انان است/
   همیشه قائم وبیدار اندرین معبر؟/
   عجب نباشد کآل سعود باشد وصل/
   به تارمخفی با مرکزی کلان و قدر/
   وگر نه از چه بی اندیشه می کند هر روز/
   بسود کفر ستخراج نفت بی حد و مر؟/
   گند چگونه ده و چار او هزار هزار/
   روانه بشکه به بازار از ان معا دل زر؟/
   چو در حجاز نباشد کرور سی تازی/
   چگونه شصت برابر زند به مایه ضرر؟/
   چرا نگردد راضی که تا کند کمتر/
   روانه بشکه به بازار از ان سیه گوهر؟/
   دفینه ها و معادن بود زبیت المتال/
   چگونه دفع کند نفع و جذب سازد ضر؟/

  • لعنت کنم...

   لعنت کنم ان گروه نادان را/
   کوکشت بنام دین مسلمان را/
   ملعون تو بگو که در کدام ائین/
   رسم است که تا کشند انسان را/
   نهی است به لشکر مسلح قتل/
   بی اسلحه را و بسته دستان را/
   نهی است شکستن در بسته/
   در شهر گشوده اهل ایمان را/
   نهی است گران سری وبی رحمی /
   گر خوانده ای ای خبیث قران را/
   ای جاهل رو سیه تر از بوجهل/
   کردی تو سپید روی حیوان را/
   پنداشته ای تو هیچ ان حالت/
   کز پتک پیاپی است سندان را/
   ان حال تو باشد و بسی شادان/
   هرضربت ان کند خراسان را/
   یارب چه جهالت است در طالب/
   کوباب مسرت است شیطان را/
   کوری است که عاجز است از دیدن/
   با چشم خرد طریق خذلان را/
   می بیند و بازهم بنشناسد/
   ان الت دست دیو پنهان را/
   ان دیو سیه که در طلسم افکند/
   تاجیک وهزاره را و افغان را/
   واخان وکنار و سیستان و بلخ/
   باغلان وهرات وهم بدخشان را/
   ان دیو که بهر نفت افکنده است/
   در اتش و خون جهان و انسان را/
   ان دیو که ساخته است بن لادن/
   ملا عمر و نواز و اعوان را/

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس