صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > گریختن دو سال پیش مقامات بلندپایه ی افغانستان تاريخی ست!

گریختن دو سال پیش مقامات بلندپایه ی افغانستان تاريخی ست!

دو سال پیش طالبان به مراسم سالگرد پيروزی مجاهدين حمله کردند و مقامات هر کدام زودتر از ديگری گريختند. گريختن به معنای کامل کلمه. وزير دفاع افغانستان عبدالرحیم وردک که خود در گفت و گو با تلويزيون طلوع به ارتباط با سازمان جاسوسی پاکستان در گذشته اعتراف کرد، جزو آن هایی بود که زودتر از ديگران گريخت. گريختن به معنای کامل کلمه.
چهار شنبه 28 آپریل 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

رحيم وردک از ارتباط با آی اس آی تا وزارت دفاع افغانستان

کنار کشيدن از سازمانی جاسوسی مساوی با مرگ می باشد

يكشنبه 20 آوريل 2008

حمله طالبان به مراسم هشتم ثور

همراه با چند عکس

يكشنبه 27 آوريل 2008

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • هــــم وطــــن ســــــــلام !
  شـــما هم ميــــهـنــان از تجاوز فرقه های( ۱۱ ) و ( ۱۸ ) پاکستان در همکاری ، همســـوی مجــاهـــديـن « کرام » و عربهای وحشـــــــی بر ای تصرف شــــــهر هميشــــــــه بــهـار جلال آباد صورت گــرفته بود اگاهی داريد !
  تمام قوتهای اشــــــرار افغانی و تروريســــــــتهای عربی تحت هدايت ، امر ، قومنده ، کنترول افسران پاکستانی به حملات خود اغاز نموده ولی عبدالرحيـــم وردک وزير دفاع فعلی رژيم ارگ کابل به حيث ريس اپراســـــــــيون فرقه های « ۱۱ » و « ۱۸ » در
  يونيفوروم نظامی اردو پاکستان دوشادوش جنرال های پاکستانی به شهر جلال آباد حمله و کنترول فعليتهای تمام قطعات را به دوش داشت !
  شما از قانون حرب اطلاع داشته باشيد وقتی قشـــــون يک کشور بر کشور ديگر تجاوز ويا تعرض ميکند در راس قوا مطمين ترين و اعتمادی ترين افسران گماشته وتعين ميگردد . رحيم وردک مستقيم از طرف حميد گل توظيف گرديده بود ؟؟؟؟!!!
  و سوال است اگر اقای کرزی مخالف جواسيس خارجی در کابينه خود است پس چرا جاسوس شناخته شده که مسلک تمام وردک ها در طول تاريخ بوده به صفت وزير دفاع تعين ميگردد که کبر سن دارد . ضعف حافظه دارد . اگاهی از نظام ندارد . سواد کافی ندارد . از صحت خوب برخوردار نيست ؟؟؟
  و اما مصلحت در ميان است که يک جاســـــوس از جاســـــوس ديگر که هردو از يک ابخور تغذيه ميشـــوند بايد وشايد و وظيفتأ حمايه نمايد !!
  قســـــــيم فــهيــم روز گاری وزير امنيت بود و چند تن جاسوس (I.S.I ) را با مدارک و شــــواهد دستگير نمود و در رياست تحقيق صدارت توقيف بودند و جنرال حميد گل پاکستانی که مشاور « استاد » « پرفيسور » ربـانی در ارگ قرار داشت از دســــتگيری جواسيس خوب خود اگاه گرديد يک باره به مزدور ديگر خود گلبدين شيطان يار وظيفه داد که رياست تحقيق و صدارت را تحت حملات شديد راکت قرار دهد وبعد از پرتاب ۱۲۴ راکت خورد وبزرگ تمام موظفين ملکی ونظامی فرار و عوامل پاکستانی با موتر های سياه رنگ از داخل رياست تحقيق جواسيس را فرار داده در کويته پاکستان رسانيدند . که امروز انها هريک حاکم بر ســـــرنوشت ملت قرار دارند !! شاکر

  • دوست عزیز شاکر جان ، شما کمی زیر تأثیر تبلیغات زهرآگین دشمنان وحدت ملی ما اوغانهای غیرتمند قرار گرفته او برعلیه جناب معظم مکرم قافله سالار جهاد او مقاومت ، جگ ، لوی او ستر مارشال وردک صیب تبلیغات نموده اید . این کار شما دوست عزیز به قلب ما اوغانهای غیرتمند خنجر زده ستک ! اپتخار ما که همان شملۀ ماستک با این نوع بر خورد شما هنوز جگ و جگ تر میشه روان هستک . جناب وردک صیب خوب میدانستند و دیر تجربه داشتند که اگر گیر می آمدند ، شهزاده های عربی تنبان شانرا پورته کده به جا های نرم و فربه شان تخته کاری میکردند . دشمنان ما اوغانها ایرانیان او شورویان هستند که نه دالر سبز دارند او نه پوند طلایی . با پاکستانیان او انگریزان از دیر زمانه ها دوستی بی شایبه داریم حتی چی سرحد هم نداریم خو درین وقتها امریکاییان هم عذر دارند که ما با ایشان دوستی کنیم ، چکنیم که رنگ دالر شان سبز است ، اگر سرخ میبود به غیرت ما اوغانها بر میخورد .

   شما خود فکر کنید شاکر جان همین دوستان امریکایی ، انگریزی و عربی ما برایما سرک نمیسازند ؟ میسازند ، قانون نمیسازند ؟ میسازند ، ریس جمهور نمیسازند ؟ میسازند ، وزیرنمیسازند ؟ میسازند ، پیر و آخند نمیسازند ؟ میسازند ، مذهب و دین نمیسازند ؟ میسازند ، طالب و مجاهد نمیسازند ؟ میسازند ، اردوی ملی و پولیس ملی نمیسازند ؟ میسازند ، دمکراسی و بازار آزاد نمیسازند ؟ میسازند ، پس با این کارهایشان شملۀ ما اوغانها را بلند نمیسازند ؟ میسازند . حال دیگر شما از کدام کوچه ایران و یا شوروی آمده اید که خلاف وحدت ملی ما ، آنهم به لوی مارشال ما توهین کرده روان هستید . جناب لوی مارشال صیب ، جناب لوی خرم صیب ، جناب لوی مجاهد حکمتیار صیب ، جناب لوی ملا عمر صیب ، او داسی نور از جملۀ اپتخارات ما و دست آوردهای ما اوغانها هستند. اگر میگریزند هم دل شان ، اگر میفروشند هم دلشان ، ازین دو کار یکی را انتخاب باید میکردند .اوغانستان خوب دیگر د دادا او بابا وطنشان است . شاکر جان گریختن هم بدون رنگ زردی افتخار است . در استیژ جناب پیر صبغت الله صیب تا اخیر ایستاده بودند ، این گواه غیرت شان نیست ؟ تا اینکه کسی از دوستان بفریاد شان رسیده و با رنگ رزدی و پاهای بلند از زمین و اوچته شمله محل را به صوب منزل ترک گفتند .

   این شعاراز یادت نرود شاکر جان : هرکه با پاکستان و انگریزان است اوغان است ! دیگر کوشش نکنید با چتیات نویسی خود به وحدت ملی ما اوغانها که محصول مبارزۀ چندین ساله دوستان انگریزی ماست خلل وارد نماید !!

  • گل گفتی مزاری صاحب پیروز و سربلند باشی

  • سلام حضور همه .

   دیشب بیادم امد که دومین سالروز فرار کرزی پاچا سر قوماندان اعلی قوای مسلح بواسطه چرثقیل در حضور مهمانان خارجی دوست و دشمن!!! که ما همیشه به گوش شان اذان داده ایم گویا از ما با غیرت تر در جهان نبوده و نخواهد بود , با فیلد مارشال وردک دارنده نشان عبدالرجمن خان ونادر خان امان اله خان ....... انهم با چند فیر سلاح سبک تقنگچه ماشیدار کلاشنکوف..

   از نظر من راننده جرثقیل , کمره مین وان خبرنگار تلویزیون بیات قهرمان ونترس و شجاع .....و قابل شتایش اند .

  • چرا بابر و اصیل و جلال ابادی اینجا حضور ندارند ؟؟؟؟

  • چلو بچیم خدا کند خوب باشی.

   بچیم اگر راست پرسان کنی من هم اگر بجای وردک (پوقانه) میبودم و خبر هم میبودم که ۴۲ الی ۴۵٪ ارتش از قوم بگیل است. ۴۰٪ دزد رهزن قمارباز خلاصه چهارعیب شرعی است و ۱۰ الی ۱۵٪ هم چرسی و هیرویینی است شاید فرار میکردم۰

  • سلام به تمام گرانمایه گان سایت کابل پرس?
   اقای بابر جان و اقای تنویر جان کجا استی نامردی ناجوانی این جاسوس را خبر هستی اگر روزی یک افغان وطن دوست در مورد این شخص کدام مقاله نوشته کند و از کار کرد های این شخص در سازمان ای اس ای پاکستان کثیف به مردم خبر دهد باز به کی حمله میکنی حالا بگو که جاسوس کی است نوکر پاکستانی های کثیف بوی ناک کی است به قول خودت .
   عبدالرحیم وردگ فاروق وردگ تاج محمد وردگ این نفر های خاص سازمان کثیف ای اس ای پاکستان است و بوده است و حالا به نفع ان سازمان فعالیت دارند پاکستان از امریکا قول گرفته که حتمی نفرهای مخصوصش را در کابینه افغانستان داشته باشد در هر دوره .وظیفه اصلی این شکم کته فقط سلمانی است و بس بناحق خود را بالای مردم ما تحمیل کرده است بجز خوردن دوزدی و نصوار کشیدن جاسوسی هیچ کار را بلد نیست این خریطه کثافات یک مرض مزمن هم دارد که هیچ وقت انرا کنترول نمی تواند که ان عبارت از باد معده مردارش است .

  • اقای مزاری صدها سال زنده باشی ،واقیعت ها را بطوری طنز ،بسیار جالب بیان کردید .موافق باشد

  • مشر ولی ..

   پیام های دوستان برای بابر جلال ابادی اصیل بود !!!چطور شما بجوش امده و عکس العمل نشان داده اید کاسه ونیم کاسه و پولنی مطرح نباشد ؟؟

   ولی جان فرار اقوامت را نیز توجیه میکنی !!!ومسوول سربازان و زیر دستانش را میدانی !!
   زمانیکه سردار لشکر ترسو بز دل و فراری بود افراد اش نیز چنان خواهد بود میدان جنگ و مبارزه سوق و اداره ودلیری میخواهد اگر قوماندان عساکر را سوق و اداره نکند و در محل حضور نداشته باشند افراد دانگیی و هرج ومرج حکمفرما میشود !!!!!!!!!!نتیجه پیش دوست ودشمن شرمیدن!!! گر ندانی غیرت اوغانی ام - چون به جشنم امدی میدانی ام ..خارجی ها نمی گوید افرادش غیر اوغان بود میگوید ریس دولت در چرثقیل فرار کرد وزیر دفاع اش به سایکل ..

   در حادثه فرشگاه بزرگ افغان دیده شد که وطندارانت فرار وتوپنگ را ( ناموس اش را ) رها کرده بودند !!

   قوم بگیل = بیگیل بودنه یا "کرک" فراری را میگویند که با همجنس خود در جنگ اند نه زاغ وخر خرگوش (عرب ,پاکستانی,چچن.........).بیگل کسی است که میدان را کاملا ترک کرده باشند نه عقب نشینی , تعرض کشتار و مردار نمودن (چندین بار قبل از امدن امریکایی ها وبعد ان) صد ها طالب داخلی وخارجی در شمال مزار و دند شمالی.. .
   این اقوم بگیل تاجک فارس ازبک و هزاره سادات و عرب ..... بدون حضور خارجی ها بینی قدرت اتومی و وهابیان ریالی را به سنگ های خارا هندوکش سر بفلک کشیده مالیدند . دلایل مختلف وجود دارد در عقب گویا بگیل شدن و ترکردن کابل که خودشان نیز کم وتم بدان قانع اند = غرور بی جا عدم تفاهم تمام جوانب درگیری و اشتباهات مشترک انان زور گویی و یکه تازی و پنچارک بودن دستان پاکستان ......... اما خوشبختانه مثل همیشه در مقابل دشمن خارجی وغلامان شان همه تمام اقوام غیر اوغانی متحد و یک پارچه جنگیدند . اگر از اول چنین میبودند گل و گلزار مردم وطن همه خوش واباد ......
   وا بجان شما که با تمام امکانات مالی ولوژستکی , جنرلان پاکی و هزاران خارجی وقومت اکثریت تان نتوانستید ایتلاف مقابل تانرا از صحنه خارج بسازید اشک ریختن شما بخاطر کشتار کسانی است که دها وصد ها کیلومتر دورتر از قریه و ده خود به مزار و شمالی ... رفته و مردم بومی انجا را مجبور به ترک زاد گاه شان کرده باغ و شاخ شانرا چور وحریق ... و درنتیجه اجساد شان چون حیوان مردار و بو گرفته از جانب مردم انجا زیر خاک میشد چون انان عادت دارند با جسد و مرده بی احترامی نکنند به چوب و دار اویزان کردن را خوش خلاف عرف وعادات و دستور اسلام میدانند .

 • خان ولی خان شینواری باجورزی ! سلامونه ، سلامونه !! مثلیکه جوجه ها به چرش شدند که باز مانند مرغ های کوهی از یگان دریچۀ کله کشک میکنی ؟

  دوستان مرا ملامت میکنند که از حریم مقدس عفت کلام سر پیچی نموده به شخصیت های خود ساخته و خود باخته خان های دوسره میتازم . عزیزانم مرا معذور دارید که تنها میشود با آشنا ، سخن آشنا گفت و بس ! حال شما خود به قضاوت بنشینید که خان ولی خان شینواری باجورزی ، این ماشین فیصدی سازی را از مدخل کدام کتاب پت و پنهان دیگری مانند خان حبیبی خان کشیده که هی داد میزند از قوم بگیل و بگیل شده گان . از فورم و نشان این سرداران سرخم خیل و زی و وال هویدا است که عمری در خدمت پاکستانی های دال خور قد بلندک نموده و حتی بر علیه وطن و استقلال خود نامردانه توپک برداشته اند و در میدان فراموش کرده ، گریخته اند . ( اوبچه ، اونجه توپنگ مانده توپنگ ! زه یی واخله که نه !! ) هه هه هه هه یاد ما نمی رود خان ولی خان شینواری باجور زی !

  خان ولی خان شینواری باجور زی ! میدانی فقط یک ماما گلم جم ما همرای دوستم کفایت میکند که بازمانند گذشته ها تا ملتان و پنجاب بگریزید . چرا اینقدر دیده پاره هستید ؟!

 • از نظر من راننده جرثقیل , کمره مین وان خبرنگار تلویزیون بیات قهرمان ونترس و شجاع .....و قابل شتایش اند . خان .

  از نظر من باید موتر وان جرثقیل ریس جمهور تعین گردد و کمره من کمپنی بیات صدر اعظم افغانستان .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس