صفحه نخست > خبر و گزارش > حمله برنیروهای ایتالیایی درافغانستان چهار کشته ویک زخمی برجا گذاشت

حمله برنیروهای ایتالیایی درافغانستان چهار کشته ویک زخمی برجا گذاشت

بصیر آهنگ
شنبه 9 اكتبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بهترین پاسخ ما تعهد بیشتر درقبال افغانستان ومبارزه با تروریزم خواهد بود وفدا کاری های سربازان ما دراین مسیر بیهوده نخواهد شد . ما آرزمندیم روزی مردم افغانستان را ازشر این خشونت دوامدار نجات دهیم.

وزارت دفاع ایتالیا اعلام نموده است که چهار سرباز این کشور درمنطقه فراه درغرب افغانستان کشته شده اند. دراین اعلامیه آمده است؛ ساعت 9:45 صبح ، یک گروه از سربازان ایتالیایی که درچوکات آیساف درافغانستان فعالیت دارند؛ درحال انتقال یک محموله مواد تدارکاتی در ولسوالی گلستان ولایت فراه بودند که مورد حمله شورشیان قرار گرفتند . گفته می شود شورشیان دراین حمله اول ماینی را که درمسیر عبور این نیروهای جاسازی نموده بودند منفجر کردند وسپس با شلیک مسلسل آنها را غافل گیر نمودند.

یک مقام وزارت دفاع ایتالیا که نخواسته نامش فاش شود، به خبرنگاران گفته است که دراین حمله برنیروهای ایتالیایی از اسلحه ی ایرانی کار گرفته شده است. دراین حمله علاوه برمرگ چهار سرباز یک تن دیگر نیز به شدت زخمی شده است. ایتالیا 4000 سرباز درافغانستان دارد وطبق بیانیه امروز وزارت خارجه این کشور، قرار است تا پایان سال جاری، تعداد این نیروها به 3500 تن کاهش یابد.
با مرگ این چهار سرباز؛ تعداد سربازان وافسران کشته شده ی ایتالیایی درافغانستان از سال 2004 تا حال به 34 چهار تن میرسد.

با این حال جورجو نپولیتانو رییس جمهور ایتالیا این حمله را یک تراژدی غم ناک توصیف کرده وگفته است که مرگ این سربازان تاثیری برتعهد این کشور درقبال افغانستان نخواهد داشت ودولت ومردم این کشورمصمم هستند در آوردن صلح وثبات برای مردم افغانستان تلاش کنند.
پارلمان ایتالیا نیز امروز با اعلام یک دقیقه سکوت آغاز به کار کرد وسپس جانفرانکو فینی رییس پارلمان این کشور دراعلامیه ی گفت. بهترین پاسخ ما تعهد بیشتر درقبال افغانستان ومبارزه با تروریزم خواهد بود وفدا کاری های سربازان ما دراین مسیر بیهوده نخواهد شد. ما آرزمندیم روزی مردم افغانستان را ازشر این خشونت دوامدار نجات دهیم.

ازسوی دیگر جبهه اپوزیسیون مخالف دولت درایتالیا با پخش اعلامیه از دولت خواسته است که به زود ترین فرصت ممکن نیروهای این کشور را از افغانستان بیرون بکشد. دراین اعلامیه آمده است؛ شرکت درجنگ افغانستان یک دیوانگی محض است وایتالیا درطول این چند سال بهای سنگینی را پرداخته است. جبهه مخالف دولت ایتالیا گفته است که اگر میخواهید مردم افغانستان را کمک کنید نیازی نیست با اسلحه وتانک به قریه ها حمله کنید. برای این کار بهتر است عوامل آنرا در پاکستان وایران دنبال کنید وحکومت افغانستان را نیز وادار کنید تا بیش از این بهایی به آدمکشان وناقضان حقوق بشر ندهد.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس