صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > کامبخش آزاد شد و تیکه داران مذهب و سیاست شرمنده و رسوا!

کامبخش آزاد شد و تیکه داران مذهب و سیاست شرمنده و رسوا!

زالوهای مذهبی و فرصت طلب همواره در پی ساختن جامعه ی زالو پرور هستند
حسين زاهدی
چهار شنبه 9 سپتامبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

پس از نزدیک به دوسال بازداشت و زندانی شدن، کامبخش آزاد شد، از یک سو رهایی وی باعث خرسندی کسانی که به آزادی معتقد هستند انجامید و از سوی دیگر عرق شرم بر جبین کسانی که تلاش داشتند زندگی این دانشجو را از او بگیرند جاری ساخت و احتمالا خشم آنها را نیز به همراه خواهد داشت.

زالوهای مذهبی و فرصت طلب همواره در پی ساختن جامعه ی زالو پرور هستند در قاموس زالو ها، انحراف از زالو پرستی به معنی انحراف از زندگی و به سوی مرگ رفتن است مرگ که پس از آن نیز روایت دیگری دارد، شکنجه های گوناگون ، در آتش سوختن و خوراک مارهای هفت سر شدن و از این نوع مجازات ها و روایت های تلخ و هراس افگن دیگر، و سرنوشت کامبخش را نیز چنین به تصویر کشیده بودند. تصویر که تصور آن غیر قابل تحمل و قابل قبول بود.

مطالعه و آگاه شدن مردم، در حقیقت به انزوا کشاندن زالوها و تیکه داران مذهب سیاسی در جامعه است ، گسترش فقر و جهل در جامعه بهترین و تنها ترین گزینه یست که تیکه دارن مذهبی و زالو صفتان فرصت طلب میتوانند حکم برانند و حاکم بمانند و خون جامعه را بی رحمانه بمکند، بنابراین جلوگیری از آگاهی و پیشرفت مردم راهی است برای بقای قدرت و هموار نمودن این راه ممکن نیست مگر با فرامین مذهب و این ابزار (قوانین مذهبی) بهترین وسیله برای جامعه زالو پروری چون افغانستان، که فقر و بیسوادی در آن بیداد میکند است.

و اگرکس و کسانی چون کامبخش در پی آگاهی و پژوهش باشند سرنوشت اش چنان خواهد بود که حکم کرده بودند.

برای آگاهی یافتن و کسب علم باید بها داد اما در کشور زالو زده ی ما بهایش خیلی سنگین است، سنگین تر از آنست که تصورش را بکنی از مال که بگذری هیچ ،از جان نیز باید بگذری، اما می ارزشش را دارد.

این حکم ( اعدام ، بیست سال حبس) آنقدر بی مایه و بی پایه و متاسفانه با رنگ و لعاب دینی و الهی آراسته شده بود که به فرمان یک شخص متقلب ( کرزی ) و لغو حکم صادره ی دادگاه ريا، آب سرد روی دستان خون آلود زالوهای مذهبی ریختانده شد.

حکم آزادی آقای کامبخش توسط جناب کرزی در آخرین روزهای شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری نیز میتواند این مسئله را مطرح کند که ، چگونه جناب کرزی در طول این دوسال نخواستند حکم آزادی ایشان را صادر کند؟ در حالیکه ایشان بر بی گناهی کامبخش واقف بودند، اما هنگام که جناب کرزی متوجه این مسئله میشود، که کشور های غربی در مورد شخصیت کاربردی ایشان دچار تردید شده اند و ناتوانی مدیریت و فساد اداری و قضایی که در طول زمامداری ایشان هویدا شد و به نگرانی غرب نیز انجامید. کرزی خواست چاره ی بیابد و سرانجام ناگزیر برای پر کردن این خلاء تدبیری باید میاندیشید، اینجاست که جناب رییس جمهور با آزادی کامبخش به عنوان آخرین کارت بازی برای جلب اعتماد غربی ها و جامعه مدنی کشور فرمان آزادی ایشان را اعلام میکنند و حکم دادگاه در مورد کامبخش را لغو و این حکم را با تمام بارهای مذهبی اش به سخره گرفته و به ریش هر چه ملا و مولوی که حفظ اسلام را در گرو محکومیت کامبخش میدیدند، خندید.

اما رهایی کامبخش یک مطلب دیگر را نیز میرساند و آن اینست که در کشوری چون افغانستان که قانون اساسی و جزایی آن به پشیزی نمی ارزد و مجریان قانون بر بی ارزشی آن با چرخهایش صدو هشتاد درجه ی این مسئله را آشکار کرده است فشار افکار عمومی، صنفی و جامعه جهانی میتواند برای اصلاح قوانین نافذه ی کشور و جلوگیری از چنین مظالم، کار ساز باشد و با اصلاحات اساسی در قوانین جلو کارت بازی های کرزی و کرزی صفتان را گرفت و مانع هر گونه استفاده جویی زالوهای های سیاسی و مذهبی شد.

واژه های کلیدی

دين، عقايد و باورها
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس