صفحه نخست > دیدگاه > آخرین خبر از دیدار مقامات داخلی و خارجی با حضرت سلطان معظم کرزی!

آخرین خبر از دیدار مقامات داخلی و خارجی با حضرت سلطان معظم کرزی!

دست " رعایا " ی بی مقدار و " در و همسایه " های فضول هم در دشمنی با سلطان خلاص !
احمد بهار چوپان
سه شنبه 13 اكتبر 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

گزارشات حاکیست که به تعویق افتیدن اعلان نتایج انتخابات از سوی سلطان معظم و منتصب با دست امریکا، و افشا شدن تردستی های جناب سلطان و همدستان، که اخیرا دست آقای کای آیده از آستین یوناما و ملل متحد نیز، در شمار دیگر دست ها مشخص شده است؛ جناب آقای سلطان کرزی، را اندکی آشفته ساخته است اگرچه ایشان به این امر اطمینان دارند که " مشروعیت " حضور شان نیازی به تائید و یا خواست " رعایا" و یا هم " دَر و همسایه " ندارد، زیرا اولا ً جناب سلطان معظم احمد شاه نشان، در جمع خیل خوبان خویش تعدادی از " خواص " را دارند که علوم این جهانی و آن جهانی را از بَر میدانند، و منبع مشروعیت ایشان را ازلی – تاریخی ثابت کرده اند و بدینوسیله خاطر عاطر سلطان معظم احمد شاه نشان، را راحت ساخته اند.

مثلاً پیر و پیر خانه، که سلالۀ شریف شان همین صد سال قبل از بغداد به کابل جهت تنظیم امور " تازه " مسلیمن تشریف آورده بودند، حضرت صاحب با اشارات نظر که نامه رسان ایشان و جناب سلطان ماست، به حضرت سلطان قوت قلب داده اند که از بالا به ایشان " سیخونک " شده که حضور سلطان معظم کرزی خان، " مشروع" است و نیازی به این همه هیاهو نیست؛ بلکه " رعیت " از جهت نادانی بی گمان خیر خویش نداند و بانگ بیهوده بردارد که در نظام سلطانی ، آنهم سلطانی که " هفتاد و دو ملت " سربرآستانش دارند و کمرخدمتش را بسته اند " رای " رعیت به یک " مشورت " و " شرارت " کای آیده مقایسه نمی شود!

دوم، از جملۀ آن " خواص " تعدادی خاص ، که علم " این جهانی " از حقوقی و تاریخی و اجتماعی و همه چیز دانی، دانند ، به حضرت سلطان معظم مشورت ها داده اند که نشود که در برابرخواسته های مشتی " رعیت" بی مقدار، که بیشترشان، ریشه دراین مرز و بوم ندارند؛ و نمیدانند که این خاک " د دادا وطن "! کیست سرمبارک و " بلند " اشرا خم کند و " میراث " گرانبها و تاریخی " نیکه " هایش را در برابر یک ورقۀ رنگه، که حاصل نیرنگ " انگریز" است ، رها کند!

همین عالی جنابان ، " خواصان " سلطان معظم را تشویق کرده و میکنند که طلبۀ کرام، برادران تنی و افغانی، جناب سلطان؛ لایق و سزاوار هرنوع " جایگاه حقوقی" اند و باید کاری کرد که دو سر این طیف " وطندوست" و مردم دوست، یعنی گروهی که نقاب خوش نمای " دموکراسی" بر رخ کشیده اند و برگردۀ ملت سوار شده اند، و " جنبش" ی که ردای دین را با کثافت وجود خویش آلوده کرده اند، بهم پیوست گردد و آنگاه دیگر " رعیت " مگر زهَره دارد که دست از پا خطا کند!

چنین است که دیریست سربازان سلطان معظم احمد شاه نشان، کرزی خان، ساز و برگ شان را با دست ادب به برادران " افغانی " سلطان تسلیم میدارند و از این مراسم برای اطمینان خاطر " رعیت " بی مقدار، فیلم گیری هم می کنند که :" شاهد باشید که بین سربازان سلطان و " برادران " افغانی" سلطان هیچ خصومتی وجود ندارد." ! الا اینکه بد خواهان سلطان کار ناشایستی کنند و تهمت به برادران سلطان معظم بندند!

با همۀ اینها و در کنار اینکه سلطان معظم احمد شاه نشان، برای اینکه " باد بروت " اشرا حفظ کرده باشد هارت و پورت میکند و اینک پس از 5 ماه آزگار، چورلکی های خارجی را شب هنگام رویت کرده که محمولۀ هایشان نا معلوم و چورلکی ها هم خارجی جمعی از خرابکاران" خارجی" را از یک طرف قلمرو حضرت سلطان به آنطرف میبرند ، و حضرت سلطان هم هوشدار داده اند که در این باره بی تفاوت نمانند، مگر اینکه حق السکوتی از آن " خارجی " های معلوم الحال ، بگیرند! در جایی به یکی از " رهبران " که حلقۀ مخالفین حضرت سلطان، او را " بزرگ " خویش میخوانند فرموده اند که حاضر اند دست سخاوت بگشاید و به منظور هویدا ساختن " حسن " نیت ملوکانه اش نسبت به " رعایا " ! جام شوکران بنوشد و طرح حکومت صدارتی پارلمانی را بپذیرد ، و همچنان از کیسۀ شاهانۀ خویش " بیست وزارت " را نیز به آن " رهبر " و پیروانش هدیه کند!

حضرت سلطان؛ که بی گمان جان و مال رعایا، در ید اختیار ایشان باشد، در ضمن همین دیدار که آن " رهبر" را به حضور پذیرفته بوده است، فرموده اند که تمام آن بذل و بخشش را برای آن ارزانی میدارد که رهبر و رعایا برای " بفاء" سلطنت سلطان دعا کنند و برفرمان سلطان وفا دار بمانند!

در غیر آن جز در صورت آنکه به آن پیر و پیر خانه، پس از استخاره ، استشاره شود که در " بدعت " انتخاب و " رای " تر دستی ، آنهم با دست " اجنبی " صورت گرفته ، حضرت سلطان بهتان و بطلان های مطروحه را از هیچ مرجع و پایۀ یی نمی پذیرند!

دست " رعایا " ی بی مقدار و " دَر و همسایه " های فضول هم در دشمنی با سلطان خلاص !

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • Karzai ziad halaqamande safar hai khariji ast ba khooos ba Gharb. wale dar jalasat salane milale motahed naraft Ispanta raft hamchinan ba Chin ham naraft Khalili raft fekr mekonom ke tars darad ke kodam kodata nashawad

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس