صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > تقسیم معاش در مافیای اتمر

تقسیم معاش در مافیای اتمر

اين اسناد باز هم می گويند که حنيف اتمر با مقرر کردن افراد از يک قوم خاص و همچنين دوستان و نزدیکان خود مانند اسدالله ضمیر، سلیمان کاکر، شفیع الله شفیع و يونس يوسفزی در رده های بالا، دست به تبعيض و بويژه تبعيض قومی و نژادی زده است.
کابل پرس خبری
شنبه 15 جون 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تاریخ نشر نخست: سه شنبه 15 دسامبر 2009

کابل پرس?: تبعيض يکی از ويژگی های حکومت حامد کرزی است. افرادی که پست های کليدی مانند وزارت ماليه، معارف و داخله را اشغال کرده اند، عوامل اصلی تبعيض در محيط کاری خود و در جامعه ی افغانستان می باشند. چندی پيش کابل پرس اسنادی را منتشر کرد که در آن حنيف اتمر، وزیر سابق معارف و وزیر فعلی داخله، با تقسیم شهروندان افغانستان به گروه های قومی پشتون و تاجيک، آنانی را که پشتون و بويژه از لغمان و بويژه از نزدیکان وی می باشند، وظيفه ی بهتر و معاش بهتر داده بود.

اسناد تازه ای را که اکنون کابل پرس در اختيار خوانندگان قرار می دهد، بخشی ديگری از تبعيض را در مافيای حنيف اتمر (در وزارت معارف) نشان می دهد. اتمر يکی از افرادی ست که کنترل کليدی ترين بخش ها را در دست دارد و مقدار قابل توجه جابجایی های مالی را در کشور اداره می کند.

اين اسناد باز هم می گويند که حنيف اتمر با مقرر کردن افراد از يک قوم خاص و همچنين دوستان و نزدیکان خود مانند اسدالله ضمیر، سلیمان کاکر، شفیع الله شفیع و يونس يوسفزی در رده های بالا، دست به تبعيض و بويژه تبعيض قومی و نژادی زده است.

يکی از اين اسناد که فهرست معاش 594 تن از کارمندان و مشاورین حنيف اتمر در وزارت معارف می باشد، نشان می دهد که تبعيض از سویی ديگر نيز به شدت در جريان است. آموزگاران يا معلمان عادی افغانستان معاش بسیار اندکی دارند و در بسیاری از اين موارد اين معاش ماه ها پرداخت نشد و در مقابل آن، حنيف اتمر با استخدام افراد ريز و درشت مربوط به يک قوم در افغانستان و افراد نزديک به خود، برای آنان معاش گزاف دالری تعيين کرد. حنيف اتمر با داشتن رابطه با نهادهای بين المللی مانند بانک جهانی، بسیاری از پول های مربوط به کمک های بشری به افغانستان را به اينگونه به مصرف رساند تا مافیای خود را گسترش دهد. در برخی موارد اين نهادهای بین المللی نيز هستند که برای گسترش نفوذ خود، به گسترش فساد، از طریق افرادی مانند حنيف اتمر، انورالحق احدی يا ادیب فرهادی می پردازند.

مافيایی اين چنين، در کنار مافيایی مانند مافیای گل آغا شیرزی و اسدالله خالد و احمد ولی کرزی که از آن بوی کوکنار می آيد و مافيای پسران وزرا و نزديکان مقامات مانند احمد راتب پوپل و حامد وردک پسر رحیم وردک وزیر دفاع، افغانستان را به قعر برده است.

برای ديدن اين سند بصورت کامل و در اندازه بزرگ اينجا را کليک کنيد.

برای ديدن فهرست معاش 594 تن از کارمندان و مشاوران وزارت معارف در دوره ی حنيف اتمر اينجا را کليک کنيد. (فايل پی دی اف)

اين اسناد توسط يکی از خوانندگان کابل پرس? فرستاده شده است.

کابل پرس از شهروندان افغانستان می خواهد، اگر چنانچه به اسناد سوء استفاده، اختلاس، نقض حقوق بشر و يا هر گونه قانون شکنی ديگر دسترسی دارند، آن را برای افشا به کابل پرس ارسال کنند. در صورت لزوم، برای حفظ امنيت، منابع فاش نمی شود.

مافیای حنیف اتمر

حنيف اتمر با دسته بندی شهروندان افغانستان به مليت های مختلف مانند پشتون و تاجيک، آنان را بر همان اساس در رده های مختلف جابجا کرده و معاش برایشان تعيين می کرد. آنکه پشتون باشد و بويژه از لغمان و باز هم بويژه از نزديکان وی، معاش بهتر و پست بهتر دارد.

چهار شنبه 9 دسامبر 2009


مافیای اسدالله خالد!

سوء استفاده، اختلاس و قاچاق مواد مخدر

شنبه 31 ژانويه 2009


مافیای حامد جان ها و پوپل جان ها

اين کار و تجارت آبرومند نياز به همکار و شریک هم دارد و تازه حامد کرزی يا احمد ولی کرزی نمی توانند خودشان بروند وسط مزرعه ی خشخاش بایستند و بر چگونگی پيشرفت کار نظارت داشته باشند

شنبه 21 نوامبر 2009


مافیای قوماندان عطا در بلخ!

یکتن از نزدیکان این قوماندان ملیشه سیستم مافیایی بلخ را ندانسته افشا کرد!/ نویسنده مزاری

شنبه 26 ژوئيه 2008


فساد گسترده ی خانواده و اطرافيان حامد کرزی!

گل آغا شيرزوی و درآمد يک ميليون دالری در هفته/ قاچاق مواد مخدر و دزدی از عوايد گمرکی

سه شنبه 6 مه 2008

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • با سلام
  یک نمونه از باند مافیای اتمر و شاید از اسپنتا و شاید از باند ........
  سفارت افغانستان در تهران
  حنیفی(مدیر اداری)مومند(کنسول)صادقی(حقوقی و کنسولی)درویش(همهکاره کنسولی) باند فساد -فحشا—دزدی—کارهای غیر قانونی—دلالی و حتک حرمت و توهین و تحقیر غیر پشتون.
  تیکه داری سفارت چرا که هیچ وقت تبدیل نمیشوند.این وعدهای اسپنتا در تغییرات وزارت خارجه است.
  قابل توجه اداره عالی مبارزه با فساد اداری و جرایم سنگین که اگر از حمایت کننده های اینها در داخل نیستید و یا نمیترسید.

 • آقای میرهزارسلام!واقعا انتقادسالم چیزیست که نابسامانیهای جامعه رادروقت به محلش مرفوع میسازد.من به گفته شماکاملا موافق ام من درسال 1386متعلم صنف11بودم ودرعین حال دریکی ازلیسه های ولسوالی رستاق درس میدادم درآن زمان این خادبچه I S Iوزیرمعارف بودمعاش یک ماهه مادوماه بعدوسه ماه بعدحواله میشدولی درولسوالی ینگی قلعه که اکثریت آنهابرادرهای پشتون مابودندماهانه معاش شان حواله میشدامروزفهمیدم که علت درکجابوده.تافرهنگ قبیله پرستی ازمیان برداشته نشودمن فکرمیکنم به ترقی وپیشرفت هرگزنخواهیم رسید.این قبیله پرستان مستبدبایدبه دادگاه کشانیده شوند.

  • اقای میر هزار احترام مرا بپذیرید. با شما همه ملت موافق است که جنایتکار و فرصت طلب از هر قماشی که باشد به پنجه عدالت سپرده شود. ولی در مورد اتمر فکر میکنم مواردی که شما ذکر نموده اید کفایت نمیکند ایشان را متهم نماییم. اگر اسناد موثقی در اختیار باشد لطفا انرا به نشر بسپارید تا ما هم در روشنایی قرار بگیریم. در غیر ان هر کسی که در یک پست بالا نصب شود مجبور است بخاطر کمک برای اجرای موفقانه مکلفیت ها تیمی را برگزیند که با ایشان شناخت کامل داشته باشد. اگر این افراد از قبیله وی نیز باشد عیبی ندارد.مهم اینست که با دستان پاک کار کنند. قسم میخورم که با اتمر فقط یکبار چهار سال قبل و ان هم در یک مجلس تصادفی سر خورده ام و هیچ نوع شناختی بیشتر ازین با ایشان ندارم جز اینکه پندارم اینست که وی شخص پاک و وطندوست است. لهذا معتقدم در مورد اتمر باید اسناد موثقی ارایه شود تا همه متیقن شوند که ایشان استفاده جو هستند. در غیر ان چنین شایعه پراگنی ها میتواند جزء یک برنامه ترور شخصیت ها محسوب شود. با احترام مجدد

 • بگذاريد اين فرزند برومند وطن ، اين رشت يافته مدرسه صداقت و ايثار و اين آب ديده روز های دشوار که با فرستادهگان ۱۳۵ کشور خصم و اشرار ساز دست و پنجه نرم نموده وخودش و ياران همرزمش سال ها قبل از امريکا پوزه تروريست عرب اسامه بن لادن و دوستان وهمکاران افغانی او را بار بار به خاک ماليده بدون سنگ اندازی وزات کليدی را مجددآ مانند سالهای ۱۹۸۳ الی ۱۹۹۲ به پاه ايستاده نموده رونقش دهد.
  حنيف اتمر از ميان توده های اگاه .شريف .وطن پرست . شجاع لغمان بلند شده و اينکه بدون پشتيبانی خارجی ها و بدون وابستگی با تنظيم های جهادی کمر را برای خدمت بستهو به يقين اووزير خدمتگزار . صادق . مصمم . فعال . کار ساز خواهد بود .
  او تربيه پاکی . شفاف بودن . صداقت . وفأ . رستگاری . تقوا را قبلأ از مکتب انسانيت اموخته است . جلال الدين بايانی ــــ ســـــويدن

  • سلام و احترام خدمت دوست محترم جناب بایانی صاحب تقدیم است ! رشد یافتن در مدرسه صداقت و ایثار و آب دیده شدن در روز های دشوار ، معنی این را نمی دهد که مانند فولاد شد و نقایص گروهی ، قومی و جناحی خود را فراموش کرد . این حقیر با جناب اتمر شناختی ندارم ولی از کارکرد های وزارت آموزش و پرورش شان چنین برداشت میشود که آنقدر انسان غیر وابسته ، صادق ، وفا دار در آرمان ووو نبوده و بنابر خواست زمان جامه میپوشند . البته این نظر کاملأ شخصی من است . با عرض ادب .

 • فرزند فرزانه بلخ باســـــــــتان مزاری عزيز به ســـلامت باشـــــيد !
  دوست نازنين گويند ، در شـــــهر کورها يک چشــــــــمه پادشـا است .
  بعد از فروپاشی حاکميت قانون در ســــــال 1992 که جايش را وحشـــــت ، دهشــــــت
  و بربريت قرون وســــــــطای گرفت از ســــــرزمين مولانا، ناصر خســــرو بلخی ديگر
  صداقت . شفافيت ، عدالت و قانون ناپديد گرديد . و شـــــــوربختانه رنگ چور، غارت ،
  چپاول ، خيانت به صدا در آمد .
  همه برای تاراج وطن شتافته که ديگر شـــهره آفاق شــــدند ومورد سـرزنش ارباب
  خود نيز قرار گرفتن . يگانه فرد و تنها وزير يکه از فقر برخواســــــته اقای حنيف اتمر ميباشد که در زمان متصدی کرسی های مختلف بوده استفاده مالی وپولی نه نموده ، صادقانه انجام وظيفه نموده که در شرايط چور بزرگترين صفت يک کارمند دولت ميباشد.
  اينکه جناب شما برخصوصيات طبقاتی ، قومی ، تباری ، اتنيکی ايشان ملاحظات داريد مطلب ديگر ميباشد که شرايط .روابط .ضوابط بعضأ حکم ميکند !
  امروز رهبران ارشــــد ح.د.خ.ا « حزب وطن» که با انديشه مترقی رشد وتبارز نموده
  بودند و ضميرأ مخالف تبار پرستی .قوم پرســتی . مليتگرای بودند منحرف هريک با برتری مليت وتبار خود در ميان صفوف پراگنده حزب وطن سرباز گيری نموده . پيرو خط
  امام 14 ( هدلف هتلر )( حفيظالله امين) گرديده با همايش وپيرايش کاذب هريک جبهه نامقدس دارند .
  اقای ســـــلطان علی کشـــــتمند در سال مرگ ببرک کارمل . دوکتور نجيب الله ياران هم سنگرش سکوت مرگبار و خجلتبار اختيار نموده واما در سال مرگ جلاد افشار . چنگيز زمان جهای خاين عبدالعلی مزاری زوزه کشيده . زنجير کوبيده .نامه های پردرد ميفرستد.
  اقای نجم الدين کاويانی مسوده تجزيه افغانستان و الحاق انرا با ايران تحت نام خراسان بزرگ طرحه نموده . سليمان لايق با خود فروشی شرف و وجدان خود به ارتجاع پيوسته
  ديگر شعار پشتونستان بزرگ را ناله نموده.
  اقای حنيف اتمر با تقرر عناصر اگاه . تعليم يافته قبلی وهمکاران صادق خود مبادرد ورزيده است که همه انها فرزندان صديق وطن و فرزندان حزب وطن بوده که متخصصين شناخته شده ميباشند . با تقديم مجدد حرمت . جلال بايانی

 • salam hamawatane aziz shoma danai ke shona ke ast
  ظاهــرشــاه: مــن از قبیــلۀ

  بنیــامین یهــودی هســتم

  وزارت خارجۀ اسرائیل تائید نموده است که دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پشتونهای افغانستان و پاکستان که اصلیت یهودی دارند آغاز نموده است.

  سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل به روز جمعه 15 جنوری 2010 به روزنامۀ لوفیگاروی فرانسه گفته است: دولت اسرائیل تحقیقات گستردۀ را جهت شناسائی قبایل پتان در افغانستان و پاکستان که یکی از ده قبیلۀ گمشدۀ یهودی اند از طریق تمویل مرکز تحقیقات ملی ممبی در هند رسماً آغاز نموده است.

  وی می افزاید از اینکه در شرائط کنونی گشایش چنین مرکز تحقیقاتی در افغانستان و پاکستان امکان نداشت، ما تصمیم گرفتیم که این تحقیقات را در هندوستان که اکثراً میزبان پشتونها می باشد راه اندازی نماییم. قرار است که این تحقیقات از سه ماه الی یک سال کامل را در بر بگیرد... تحقیقات ما قبلا در بخشهای (ریشه یابی تاریخی، رسوم و عنعنات و تقارب در زبان) تکمیل گردیده است. بناً این مرکز این بار نتائج تحقیقات خویش را از آزمایشات خون (دی ان ای) به دست خواهد آورد. تا کنون هزاران سی سی خون از قبایل پشتون افغانستان در منطقۀ مالهباد ولایت اتوراپردیش در شمال هند جهت آزمایشات جمع آوری شده است...

  بنا بر اظهارات سخنگوی وزارت خارجۀ اسرائیل، از لحاظ بیولوژی کارشناسان بیولوژیک اسرائیل تمام تلاش خودشان را به کار بسته اند تا ارتباط ژنتیکی میان پشتونها و یهودیان را به اثبات برسانند تا اینکه به این طریق مؤرخان اسرائیلی را یاری کنند که گویا پشتونها در اصل از ریشۀ یهودیان واسرائیلی ها اند. در این باره کارشناسان بیولوژی اسرائیلی در مرکز تحقیقات ملی ممبی از لحاظ ژنتیکی میان اسرائیلی ها و افرادی از قبایل پشتون آزمایشاتی را انجام خواهند داد و با توجه به نتایج این آزمایشات که گویا پشتونها از لحاظ ژنتیکی نزدیکترین ملت به یهودیهای سفاردیم (یهودیهای شرقی) می باشند و به این طریق می خواهند ثابت کنند که پشتون و یهودیان از یک نژاد هستند.

  روزنامۀ لوفیگارو در ادامۀ گزارش خود می افزاید: از مدتها قبل واضح بود که قبایل پشتون که در جنوب و جنوب شرقی افغانستان و در غرب و شمال غربی پاکستان زندگی میکنند همه از یک نسل اند و مربوط به قبایل گمشدۀ یهودی میباشند. این روزنامه می افزاید: همنوای کامل در رسوم و عنعنات، نحوۀ پوشیدن لباس، عادتهای خوانوادگی و امورات فرهنگی وجود دارد که این همه بیانگر این است که پشتونها این همه را از اجداد یهودی شان به ارث برده اند.

  این اولین بار است که وزارت خارجۀ اسرائیل رسماً تائید میکند که تحقیقاتی گستردۀ را در راستائی شناسائی اصلیت یهودی پشتونها آغاز نموده است که با این کار خود بر عمل کرد سازمانهای غیر دولتی یهودی که از سالیان درازی در جستجوی قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلادی فعالیت داشتند مهر صحه گذاشت.

  مؤرخین اسرائیلی میگویند: موسی علیه السلام حین خروج از مصر با دوازده قبیله از قبیلۀ بنی اسرائیل خارج شده و در فلسطین مسکن گزین شدند که این دوازده قبیلۀ بنی اسرائیل به نامهای (بنیامین، روبین، لاوی، یهودا، جاد، اشیر، زبولون، ساعر، یوسف، نفتالی، دان و شمعون) یاد می گردیدند و از این جمله دو قبیلۀ آنها (بنیامین و یهودا) در جنوب فلسطین جا بجا شده که یهودیان امروزی از نسل آنها می باشند ولی متباقی ده قبیلۀ دیگر در شمال فلسطین جا بجا گردیدند که بعداً از آنجا به مناطق دیگر مهاجر شدند که سپس به نام قبایل گمشدۀ یهودی مسمی گردیدند.

  روزنامۀ لوفیگارو در تحلیل خود راجع به این مسئله میگوید پشتونهای افغانستان اکثریت در میان سایر قومیت های مطرح در افغانستان می باشند، همچنان نظریۀ اصلیت یهودی آنها در منطقه و در میان مردم به سطح قابل ملاحظۀ منتشر شده است، ولی تا هنوز کدام مطالعۀ علمی دقیق که ثابت کند که پشتونها در اصل یهود اند صورت نگرفته است اما اکثریت پشتونها ایمان دارند که آنها اصلیت یهودی دارند. حتی اخرین پادشاه افغانستان، ظاهر شاه، در جواب خبرنگار ایتالیائی در بارۀ نسبش گفته بود که من از قبیلۀ بنیامین یهودی هستم.

  سایت انترنیتی شبکۀ خبری العربیه نیز به بررسی این مسئله پرداخته و گزارش داده است که اسرائیل تلاش دارد حوالی 15 ملیون پشتون افغانستان را دوباره به دین آبائی شان – یهودیت – برگرداند که متاسفانه تا هنوز تعداد از قبایل پتان را یهودی ساخته و آنها را به اسرائیل مهاجرت داده است.

  همچنان این شبکۀ معتبر عربی زبان گزارش میدهد که در دهۀ هفتاد و هشتاد قرن بیستم سازمانهای یهودی فعالیتهای چشمگیری را در جهت کشانیدن قبایل پشتون افغانستان به آئین یهودیت از طریق استخدام و تربیۀ جوانان پشتون در بیروت، پایتخت لبنان و برخی کشور های غربی راه اندازی نموده بود. این شبکۀ خبری به نقل قول از برخی رسانه های اسرائیلی گزارش میدهد که سازمانهای یهودی توانسته اند برخی دانشجویان افغان در آن زمان (مانند زلمی خلیل زاد، اشرف غنی احمد زی و انوارالحق احدی) در بیروت را به دین یهودیت برگردانند. البته این دانشجویان کسانی بودن که بعدها پستهای مهمی را در حکومت کرزی به دست آوردند و زلمی خلیلزاد نیز شناخته ترین دپلومات امریکائی افغانی الاصل در افغانستان، عراق و سازمان ملل متحد ایفای وظیفه نموده است که خانم یهودی دارد.

  این سه تن از نخبه گان تحصیل کردۀ پشتون وظیفه گرفتند تا حس نشنلیستی پشتون ها را تقویه نموده و بعد برای پشتونها توضیح دهند که اصلیت آنها یهود اند و باید به اصل خویش برگردند. این جوانان در ابتدای گرایش خود به دین یهودیت بیشتر احساساتی بوده و تلاش داشتند که به طور آشکار دست به فعالیت زنند ولی بنا بر تجارب سازمانهای یهودی و مطالعۀ آنها از اوضاع منطقه به آنها تعلیمات داده شد که باید از مهارت خود کار گرفته و مطابق برنامه های که برای شان داده میشود رفتار کنند. آنها باید اوضاع منطقه را دقیق ارزیابی کنند. آنها باید بدانند که درموقعیت بسیار حساس قرار دارند، آنها در میان دشمنان سرسخت یهودیت (ایران، پاکستان و عربستان سعودی) قرار دارند. اگر آنها با همکاری اسرائیل و برخی سازمانهای غیر دولتی یهودی دست به فعالیت آشکار زنند به زودی از طریق دشمنان اسرائیل و یهودیت در ایران، پاکستان، عربستان سعودی و حتی اقلیت های قومی غیر پشتون درافغانستان سرکوب میشوند. همین بود که آنها رسماً گرایش خود به دین یهودیت را اعلان ننموده ولی فعالیت های عمدۀ را در این بخش مخصوصاً در قسمت تقویۀ حس نشنلیستی پشتونها و داعیۀ برتری آنها از سایر اقلیت های قومی در افغانستان انجام داده اند.

  همچنان چندی قبل سایت عربی زبان القدس العربی، چاپ لندن، در مصاحبۀ با داکتر جعفر هادی حسن، نویسندۀ برجستۀ جهان عرب و پژوهش گر مسایل یهود و یهودیت (دارندۀ درجۀ دکترا از دانشگاه مانچستر بریتانیا در یهود شناسی و نویسندۀ کتابهای فرقة الدونمة بین الیهودیة و الاسلام، فرقة القرائین الیهود، الیهود الحسیدیم و پیدایش، تاریخ، عقاید، فرهنگ و عنعنات یهود) به مسلمانان و عربها هشدار داده بود که متوجه باشند که اسرائیل به زودی افغانستان را توسط قبیلۀّ پتان تحت اشغال خود در خواهد آورد.

  وی در مصاحبۀ خود می گوید: پروسۀ یهودی سازی قبیلۀ پشتون در افغانستان از چندین دهه بدینسو جریان دارد و ما شاهد روزی خواهیم بود که رسانه های خبری گزارش گرویدن ملیونها تن از پشتونهای افغانستان به آئین یهودیت را در اثر تلاشهای همه روزۀ اسرائیل به نشر خواهند رساند. تعداد زیادی از سازمانهای غیر حکومتی در اسرائیل همین اکنون مصروف جستجوی قبایل گمشدۀ خود اند. آنها میگویند که قبایل گمشدۀ یهود در قرن هشتم قبل از میلاد توسط آشوریها اسیر گردیده و بعد در سراسر جهان پراگنده شدند ولی هنوز آنها عادتهای یهودی خود را حفظ نموده اند. از جمله عادتهای یهودی: تندروی، تعصب، نژاد پرستی (پشتونوالی) عدم احترام به حقوق زن، به فروش رسانیدن زنها، خشونت قبیلوی، به نکاح در آوردن خانم برادر بعد از مرگ وی، علاقمندی به قتل و کشتار، حفظ آداب و سنت های گذشتۀ خود از قبیل لباس، کلاه جالی، رقص عنعنوی مردان در مراسم خوشی (اتــن) و برتری طلبی قومی می باشد که درمیان قبایل پشتونهای افغانستان هنوز حفظ گردیده است.

  این پژوهشگر عرب می افزاید: سازمانهای یهودی از گذشته های دور سرگرم جستجوی قبایل گمشده اند، آنها قبایل گمشدۀ خود را در افغانستان، ایران، چین، هند و امریکائی جنوبی جستجو میکنند. تا کنون طبق آمار آنها قبایل پشتون در افغانستان و پاکستان شناسائی شده اند که اصلیت آنها یهود اند و بحث بالای کشورهای دیگر جریان دارد. اسرائیل با بهانۀ دریافت قبایل گمشدۀ خود میخواهد اسرائیل کبرا را از رود نیل در مصر الی دریای فرات در عراق که پلان ستراتیژِیک آن کشور است تشکیل دهد. یکی از حاخامهای (رجال دین) یهود بنام آبیحل در کتاب خویش تحت عنوان قبایل گمشده میگوید که تعداد آنها به 100 ملیون نفر خواهد رسید.

  داکتر جعفر هادی حسن در ادامه می افزاید: اسرائیل نهایت تلاش دارد تا قبیلۀ پشتون در افغانستان را که نفوس آنها تقریبا 15 ملیون تن می باشد به دعوای اینکه اصل آنها یهود اند به آئین یهودیت برگرداند. تا کنون ده ها نهاد وسازمانهای یهودی تماسهای متعددی با سران قبایل و رهبران پشتون که در دو طرف مرز افغانستان و پاکستان قرار دارند انجام داده اند وهمچنان ده ها جلد کتاب یهودی را به زبان پشتو ترجمه گردیده و در آنها از اصالت یهودیت پشتونها و خصوصیت یهودی آنها توضیح داده شده است. همچنین در این کتابها توضیح داده شده است که پتانها نسب شان بر میگردد به (افغان بن شاوول) که در تورات از شاوول منحیث اولین پادشاه یهودی در سرزمین فلسطین نامبرده شده است. باید یاد آور شد که سازمانهای یهودی (مانند سازمان عامی شاب – بازگشت ملت) توانسته اند عدۀ از افراد قبیلۀ پشتون را به دین یهودیت برگردانده و آنها را به اسرائیل مهاجرت نمایند که این افراد به مرور زمان اقارب و خویشاوندان خویش را نیز به یهودیت دعوت نموده و آنها را به اسرائیل مهاجرت خواهند داد. و همچنان عدۀ دیگر از تکنوکراتهای پشتون که مخفیانه به یهودیت گرویده اند هنوز در افغانستان فعالیت دارند

 • salam hamawatane aziz fasi zaban shoma midanai ke pahstona ke ast va az name islam estifada mikona

 • جاوید هستم
  سلام به خوانندگان!
  من فکرمیکنم اتحاد دوعنصر نامیمون اتمر و صالح نه به قبیله پشتون رابطه دارد ونه به قبیله تاجک یا دری زبان.
  هردوی آنان دست پرورده دستگاه های جاسوسی شناخته شده هستند.اتمر را "ک گ ب" آموزش وپرورش داد تاتوانست متصف به صفات اهدایی آقای جلال الدین بوالهوس (پرچمی سابق ودنبالچه ی امریکادرامروز)شود وآقای صالح را "سی آی ا"درزمانی پرورش وآموزش داد که گویا ازدربار احمدشاه مسعود در امریکا نمایندگی میکرد.
  ازدواج نامیمون این دوعنصر شرفباخته ووطنفروش برای تمام اقوام ساکن در افغانستان جزبدبختی وسیه روزی چیز دیگری را نمیتواند به ارمغان بیاورد.
  شخص اتمر که پایش را درخدمت کی جی بی ازدست داد درزندگی شخصی خود هم آدم حیله گرودروغگویی بیش نبوده است .چنانچه درکابل بادختر سخی اتمر که یکی از اقارب نزدیک وی هست نامزد میشود وبعد ازدوسال فریب آن دخترک معصوم فهمیده میشود که اتمر صاحب قبلا بایک زن بوسنیایی (درزمانیکه توسط سیا جهت انجام ماموریتی به بوسنیا اعزام شده بود)ازدواج نموده وصاحب فرزندان نیز میباشد.نتیجه ی این افشاشدن راز وی همانا فسخ نامزدی اتمر با دختر کاکایش میباشد.

  جناب حق بین که اسناد موثق میخواهند ، آیا میتونان سند موثق تر از هموارنمودن راه برای ایجاد پایگاه نظامی امریکا درافغانستان که اتمر برای آن جانفشانی دارد ارائه نمود؟

 • اگر نشر این اسناد برای بار سوم ( 2009،2010،2011) به خاطر ایجاد حزب حق و عدالت اتمر باشد، و به خاطر افشاگری در رابطه به شخصیت کاذب این فرد باشد، پس باید درین باره نیز تحقیق شود، که واقعاّ خانم سیما سمر نیز عضؤ این حزب است. زیرا خانم سمر بتاریخ 30 اوکتوبر در حاشیهء یک کنفرانس در آلمان خودش به عضویتش درین حزب اعتراف کرد.

 • حنیف اتمر را با همه روابط گذشته و حالش با دستگاه جاسوسی ک جی بی و انگلیس
  همه به خوبی میشناسند.
  اما عضویت خانم سمر را در حزب حق وعدالت با رهبری اتمر چطور باید تعبیر کرد؟
  آیا خانم سمر نیز سر جوال را با مافیای اتمر میگیرد؟

 • اتمر که برادرزاده هایش در برلین بودتد را همه به کابل خواست و دروزارت داخله مشاور مقرر کرد و ماهیانه 5000 دالر معاش داشتند. حالا دوباره به برلین آمده اند و این پول را صرف شراب و فحشا میکنند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس