صفحه نخست > دیدگاه > فارسی زبانان افغانستان خط دیورند را به رسمیت می شناسند

فارسی زبانان افغانستان خط دیورند را به رسمیت می شناسند

انجمن فارسی زبان افغانستان در اروپا
يكشنبه 19 دسامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

انجمن فارسی زبانان افغانستان در اروپا با توجه به انکشافات سیاسی در افغانستان و منطقه خود را مکلف می داند تا در مورد مسایل خطیر و بحث برانگیز کنونی در جامعه افغانستان که توجه همگان را به خود معطوف داشته ابزار نظر نموده و دیدگاههای خود را به نشر بسپارد.

مهمترین موضوعاتی که در خور توجه جدی می باشد طرح های توطیه آمیز حزب یهودی افغان ملت است. تمام هموطنان عزیز ما در جریان هستند که طی سالیان متمادی جنگ افغانستان را به ویرانه ای مبدل ساخته است و علت اساسی آن زیاده خواهی عده ای رهبر پشتون تبار بوده است. این زیاده خواهی ابتدا در چهره داوود خان با طرح مضحک پشتونستان بزرگ خود را نشان داد ولی به شکست مواجه گشت. بعداً فاشیست ها دانستند برای کامیاب شدن طرح شان از اتحاد جماهیر شوروی کمک بخواهند به این منظور پای روس ها را به کشور کشاندند ولی با شکست روس ها متوجه شدند که با شعارهای خلقی و حمایت روس ها نیز نمی توانند به اهداف شوم شان برسند پس آنها ریاکارانه لباس ملا و مولوی و آخوند را در بر کردند تا بتوانند از اسلام استفاده ابزاری کنند ولی غافل از اینکه چاه کن همیشه در چاه است و خداوند را نمی شود فریب داد.

بعد از حمله امریکا به افغانستان و انکشافات جدید در منطقه دست به دامن امریکا شدند تا امریکا را به اصطلاح دوپه کنند. یعنی از یک طرف دالرهای سرشار امریکایی را به جیب بزنند و از طرف دیگر با وارونه جلوه دادن حقایق از حضور امریکا در منطقه استفاده ابزاری کنند تا بتوانند به اهداف فاشیستی و قوم پرستی خود برسند. این طرح نیز در حال شکست می باشد و سیاست مداران امریکایی دریافتند که نمی توان به فاشیست ها اعتماد کرد و می بینیم که حکومت کرزی فاسدترین حکومت در جهان معرفی شده است.

حالا کله فاشیست ها از یخن خاخام های صهیونیست بیرون شده است. حزب فاشیستی یهودی افغان ملت که هدف اساسی و مخفی آن را یهودی سازی جنوب افغانستان تشکیل می دهد تحت شعار ظاهری فریبنده حمایت از حاکمیت ملی و ایجاد هویت ملی واحد در افغانستان مصروف فعالیت مخفی خود می باشد.

حزب فاشیستی یهودی افغان ملت تا کنون با همکاری جاسوسان هندی و اسرائیلی توانسته است عده ای از جوانان پشتون کشور را فریب دهد و با جعل تاریخ آنها را یهودی زاده نامیده و عده ای را به اسرائیل بفرستد.

چاپ و نشر کتاب های مذهبی یهودی در هندوستان و تبلیغات مخفیانه آنها در جنوب کشور ثبوتی بر مدعای ما است. البته حکومت اسرائیل از پوچ بودن نظریه یهودی بودن پشتون ها کاملاً آگاه است ولی فعلا منافع خود را در این می بیند تا با استفاده ابزاری از مردم عوام پشتون از یک طرف در منطقه ایجاد بحران نموده یعنی با پروسه اتمی ایران و پاکستان مبارزه نموده و فرهنگ تروریستی انتحاری را در میان شان نهادینه ساخته و از آن به شکل ابزار برای مبارزه با دشمنان اسرائیل استفاده کند و از طرف دیگر برای سربازگیری از پشتون ها و فرستادن در فلسطین مانند پیشمرگ استفاده کند.

در این طرح توطیه حکومت هندوستان، اسرائیل و افغان ملت مشترکا کار می کنند چنانچه ما شاهد کنسولگری های هندی در مناطق سرحدی و کم نفوس در جنوب کشور می باشیم که همه آنها در حقیقت لانه های جاسوسی هند و اسرائیل می باشند. جاسوس های اسرائیلی در جنوب افغانستان با استفاده از بیرق و یونیفورم کشور امارات متحده عربی و کشور اردن به فعالیت های خود ادامه می دهند.

برای پایان دادن به این جنایات و توطیه ها انجمن فارسی زبانان افغانستان خواهان بسیج ملی و حمایت تمام نهاد های ملی و مدنی کشور می باشد. افشا گری و شناساندن فتنه افغان ملت وظیفه هر شخص مسلمان از تمام ملیت های کشور می باشد.

برادران مسلمان پشتون ما نیز باید از این موضوع آگاه بوده و برای مبارزه با دشمنان مشترک با هم همکاری نماییم. علمای کرام باید در این مسئله نهایت مهم روشنگری نموده و مردم را از خطر این فتنه بزرگ آگاه سازند.

به این منظور انجمن فارسی زبانان افغانستان اعلام می نماییم که تمام فارسی زبانان افغانستان با تاریخ سازی جعلی اسرائیلی ها برای پشتونهای افغانستان کاملاً مخالف می باشیم و خواهان قطع مداخله پاکستان، هندوستان و اسرائیل و سایر کشور ها در امور افغانستان می باشیم.

انجمن فارسی زبانان افغانستان خط دیورند را به رسمیت می شناسد و ایالات خیبر پشتونخواه و بلوچستان را جزء لاینفک خاک پاکستان می داند و هرگونه ادعای مرزی را در این زمینه مردود می شمارد.

البته این موضوع بر همگان روشن و هویدا می باشد که تمام فارسی زبانان افغانستان خط دیورند را به رسمیت می شناسند و اینکه یک عده خائن افغان ملتی به دروغ در پاکستان تبلیغ می کنند که فارسی زبانان افغانستان از آنها در مسئله پشتونستان بزرگ حمایت می کنند کاملا دروغ بوده و صحت ندارد ولی این نکته باید روشن شود که ما خواهان قطع مداخله پاکستان در امور افغانستان می باشیم و در مسئله مناقشه کشمیر بین هند و پاکستان بی طرف می باشیم.

در خاتمه از تمام هموطنان عزیز که در هر کشوری زندگی می کنند می خواهیم تا این مطلب را به زبانهای زنده دنیا ترجمه نموده و در نشریات چاپی و انترنتی مختلف نشر نموده و به اطلاع همگان برسانند.

انجمن فارسی زبان افغانستان در اروپا

Afghanistan Persian Forum in Europe

ابوبکر خدا خواست دبیر انجمن

Address: Carel van Bylandtlaan 14, 2516 HR The Hague, The Netherlands

Tel: +31 70 382 9321

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • سلام

  دوستان عزیز
  پوزش می خواهم در نوشتن عنوان اشتباهی رخ داده است
  لطفا بجای « انجمن فارسی زبانان افغانستان » ، « انجمن فارسیان افغانستان » بخوانید
  باز هم پوزش از اشتباه قلمی و ممنون از توجه تان

  • به انجمن محترم فارسیان افغانستان !

   نخست در قسمت عنوان انجمن شما به فکر این فارسی زبان اوغانستانی همان انجمن "فارسی زبانان افغانستان" بهتر و نیکو تر است نسبت به انجمن فارسیان .

   دوم اگر بجای افغانستان ، افغانستانی خود را عنوان میکردید خط و جبهه مبارزه شما روشن تر و متبارزتر میشد .

   اما نخستین اعلامیه شما در قسمت برسمیت شناختن خط دیورند ، قدم خیلی با ارزشیست که برداشته اید وفکر میکنم توده های ملیونی هموطنان ستم دیدۀ ما با شما و انجمن شما همنوا خواهند بود . اگر همه پرسیی را در آینده میخواستید براه اندازید نام من حقیر را در نخستین برگ آن بنویسید .

 • اگر همه پرسی به راه انداختید نام مرا هم بنویسید.

  • دوست عزیزم ! همی نامک مقبولک تانه خو نوشته کونین که کی هستین . شما خودتان ! یا من خودم معنی ندارد ؟ خیر اس اگه مستعار هم باشه . مانند دوست دیگر ما که از روز استفاده کده نام خوده پنجشنبه مانده ، شما هم جمعه یا شنبه ره انتخاب کونین . اگه بسیار زور استین میتانین از ماه ها استفاده کده خود را ثور نامگذاری کونین !

  • سلام

   خوانده ام که ایران امروز فارس دیروز را گویند و فارسیان یعنی ایرنیان .

   به نظر من « انجمن فارسیان افغانستان » معادل است به « انجمن ایرانیان افغانستان » یا غیر از این است ؟ مبارک باشد

 • سلام !
  روزی در دانشگاه درس تاریخ می خواندیم، وقتی موضوع خط دیورند رسید، از استاد تاریخ پرسیدیم که آیا قرارداد خط دیورند در دسترس است که یک بار بخوانیم. استاد ما نمی دانم که راست می گفت یانه، به شوخی به ما گفت: " چند سال در رشته ی تاریخ درس خواندم و چند سال است که تاریخ درس می دهم، تا حال من ندیده ام و شما می خواهید که در یک سال همه چیز را بخوانید. تا حال سند رسمی را در این باره نخوانده ام و در دانشگاه هم ندیده ام." بعد از آن روز، از هر کس پرسیدیم که خط دیورند را تا اگر کاپی اش را پیدا کینم ، ولی نشد. هر کس می گفت که ما ندیده ایم. حال اگر در سایت کابل پرس? کسی کاپی از آن را با خود داشته باشد، لطف نموده نشر کنند.
  افغان ها یک عادت دارند، اگر جنگ بود، داد وبیداد شان همه دنیا را می گیرد و واویلا می کنند که تباه شدیم. اما اگر کمی بدن شان چربی گرفت بعد خواب های عجیبی و غریبی می بینند. بعضی مردم همیشه "از وقت پیش می خواهند و از قسمت بیش می خواهند." روزی شنیدم که کسی چین را مثال می آورد که هانک گانک را دو باره گرفت. اما ما کجا و چین کجا. اگر ما 20 % هم از این حالت بالاتر می رفتیم، باز راهی بود.
  بعضی مردم وقتی مصروفیتی نداشتند و همه چیز برای شان مهیا بود، باز گپ های کلان کلان می زنند. دریشی شان اتو شده، عینک روشنفکری در چشم و ریش دیموکراسی کشال در زنخ شان؛ باز هر چه از دهن شان بیرون شد، می گویند و هر کس که بخواهد با ایشان استدلال کند و در برابر شان قرار بگیرد، باز آب دهن شان بیرون می ریزد و هر چه که در زبان شان برابر شد، می گویند.
  کسانی هستند که با استفاده از این موضوع ها می خواهند حریفان سیاسی خود را بدنام کند. اگر کسی در برابرشان قرار گرفت، با استفاده از این ابزار که البته ابزار غیر مشروع است، برای بدنام کردشان استفاده می کنند. در حالی که منطقی در گپ های شان وجود ندارد.
  صرف نظر از زد و بند های سیاسی و قومی در باره ی خط دیورند من فکر می کنم که ما اولویت های دیگری داریم که مهمتر از خط دیورند است. در حالیکه در نبود آن ها ما حتی فکرش را هم نکینم؛ امنیت در افغانستان، سواد، اقتصاد و حقوق شهروندی برای هر افغانستانی مهم تر از خط دیورند است. ما اگر این اولویت ها را بدست نیاوریم پس برای مردم آن طرف خط چی خواهیم داد. و اگر این چیزها را هم بدست بیاوریم، باز هم ما به سند و ثبوت نیاز داریم، در حالیکه از سال های پیش موضوع خط دیورند صرف ادعای بدون سند بوده، و هیچ ریس جمهوری حتی نتوانسته که برای مردم افغانستان سندی را پیش کند، چه رسد برای پاکستان و ملل متحد.
  و موضوع های دیگری هم است که حال جایش نیست. اگر ساده تر پیامی بدهیم اینست که از دست آنها پاکستان کجا خیر دید که ما ببینیم. ما را از خیر شان تیر که شر شان را هم کمتر کنند، بالای ما مهربانی کرده اند.
  راستی آقای مزاری سپاس از نظرتان در باره ی نام مستعارم. اگر کدام نام پیشنهادی دارید، بگوییم. شوخی...

  • بنجشنبه جان كسى نميكزارد كه به با ايستاده شوى از سبب همين خط .توسط بشتونهاى ان طرف تباه و برباد ميشوى .ما نميدانيم كه بشتونهاى باكستانى همه اوغان هستند و ويا بشتونهاى ما هم با كستانى هستند.هويت مشخص نيست.بشتونها بين خود مشكل دارند.در بين بشتونها يك حالت سردر كمى است. ميتواند يك بشتون همين قضيه را روشن كند؟
   به هر صورت اين معضله بايد در دادكاه بين الملل فورى بايد كشيده شود و يك طرفه شود.طول كشيدن اي زخم خونين سبب مرك ماست.

 • دوست عزیز پنجشنبه ! اصل معاهده مارتیمر دیورند با عبدالرحمن خان شاه غدار اوغانستان فکر میکنم در ارشیف ملی نگهداری میشود و نقل آن را اگر امکان بود برایتان از برگهای تارنما ها پیدا خواهم نمود . تأثیرات و ناهنجاری های همان خط منحوس است که ما اوغانستانی ها اضافه از صد و بیست سال است که خون میخوریم و روز خوشی نداریم . به این آدرس بروید و تأثیرات ، علت و عوامل این خط نجس را به قلم دانشمند گرانقدر کامجو بخوانید .

  http://www.kotiposti.net/msale...

  • به نظر من عبدالرحمن خان يگانه كاري كه به نفع مردم ما كرد اين بود كه از قبايل گذشت كه الحق بايد مورد استقبال ما قرار بگيرد. مناطق سوبه سرحد جز لاينفك كشور پاكستان است ومردم اين مناطق نيز به دهل پنجابيان گردن ميزنند تا به دهل چند تا اوغان ذلتي جلال ابادي وطالبي قندهاري وپكتياوال. اين مسله هيچ ارزش بحث را ندارد زيرا دنيا اين خط را به رسميت شناخته است ومنطقه سوبه سرحد جز خاك پاكستان است. در مورد سند معاهده ديورند كدام سند خاصي وجود ندارد بنا كدام معاهده يي وجود ندارد كه وقت ان گذشته باشد. اين مناطق توسط انگليس ها اشغال شد وبعدا ميراث ان به پاكستان رسيد. قبل از انگليس ها اولاده احمدشاه انرا اشغال كرده بودند واين منطقه از يك اشغالگر ابدالي به اشغالگران انلگيس تعلق گرفت وبعدا براي پاكستان به ميراث رسيد. پاكستان حق كنترول اين مناطق را دارد بنا اين منطقه را براي برادران پنجابي تبريك ميگوييم وبراي شان مژده ميدهيم كه بعداز تجزيه اوغانستان انها ميتوانند مناطق جنوب را هم اشغال كنند زيرا اين منطقه بسيار مساعد براي انهاست زيرا پول وفرهنگ پاكستاني در اين مناطق رواج دارد ودر تلويزيونهاي اينها هم فواحش پاكستاني هنرنمايي ميكنند

 • سلام به احترام از محترم انجمن فارسیان افغانستانی
  ما از خاست انجمن حمایت میکنم http://www.youtube.com/watch?v...

  • سلام.

   به بنیان گذار جان این کانون۰

   ۱. شما اول اختیار سرنوشت خوده حصول کنید بعد در بارهً سرنوشت دیگران گپ برنین. تا زمانیکه خود تان زیر ک....ر دیگران خواب استین از شما در بارهً سرنوشت دیگران پرسان هم کسی نمیکند. بیغم باشید۰

   ۲. شما ضرورت ندارید این چنین اعلامیه ها را پخش کنید. چون همه میدانند وطن فروش استید. و اگر اختیار دار این خاک میبودید حالا ما زیر ک....ر روس میبودیم. نامهای ما پسوند اوف میداشت و تجارت روسپیگری در جهان دو برابر میبود۰

  • ولی جان سلام ، کجا هستید که درک و مرک ندارید . بعد اینهمه استراحت چنین یک پیام بلند بالا ؟

   ندانستم که هدف شما ازین جمله چیست :( تا زمانیکه خود تان زیر ک....ر دیگران خواب استین از شما در بارهً سرنوشت دیگران پرسان هم کسی نمیکند. بیغم باشید . ) اگر هدف تان از ک....ر لالا انگلیس و اکه امریکاست که شما هم با ما یکجا آرام گرفته اید یا اینکه شما نوبت خود را گذشتانده اید ؟!

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس