صفحه نخست > خبر و گزارش > درخواست کمک به پناهجویان افغانستانی در یونان

درخواست کمک به پناهجویان افغانستانی در یونان

ما برای کمک به این آواره گان یک سیستم آنلاین کمک رسانی را فعال نموده ایم وازهموطنان ما در هر نقطه دنیا تقاضامندیم با کمک های بشردوستانه شان، کودکان این پناهجویان را از خطر مرگ نجات دهند.
بصیر آهنگ
سه شنبه 11 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سالهای زیادی است که خشونت های دوام دار، فقر گسترده، بی کاری ونبود امید برای یک فردای بهتر، مردم افغانستان را دسته دسته روانه ی دیار غربت وآواره گی میکند. فرار برای یافتن یک زندگی آرام وامید برای یک فردای بهتر. اما طوری که معلوم است، تعداد زیادی از این آواره گان، هرگز به آرزوهای شان نمیرسند.

از داستانها ی غمناک در مرزهای ایران وپاکستان که بگذریم، مرزهای اندونیزیا، ترکیه ویونان نیزقصه های درد آور از پناهجویان افغانستانی دارد. طبق گزارش منتشر شده توسط سازمانهای خیریه یونانی تنها در ماه های جولای و اگوست سال 2010 میلادی نزدیک به 17000 مهاجر افغانستانی به یونان رسیده اند که تعداد زیاد آنها را فامیل ها وکودکان زیر سن 18 سال تشکیل میدهد.

این مهاجرین که اکثرا از ولایتهای میدان وردک، قندهار، غزنی وهرات هستند، دلیل فرار ازافغانستان را افزایش ناامنی ها، جنگ ونقض حقوق بشر، فقرگسترده، عدم ثبات سیاسی وازبین رفتن امید برای آینده بهتر میدانند.

اکنون پارکها وخیابانهای شهر آتن پایتخت یونان میزبان هزاران پناهجوی افغانستانی ست، این پناهجویان ما ه هاست که با وجود مراجعه به اداره مهاجرت یونان، کمیسیاری عالی سازمان ملل متحد وموسسات خیریه ، ودرخواست کمک از آنها هیچ جوابی را نشنیده اند. از رو آنان مجبورند در همین پارکها بخوابند.

این پناهجویان برعلاوه ی نداشتن سرپناه، از نبود غذای کافی وعدم دست رسی به دوا ودرمان نیز شکایت دارند. این پناهجویان می گویند که اکثر موقع گرسنه می مانند. آنها میگویند برای یک لقمه نان باید ساعت ها جلوی دروازه کلیسا ها صف بکشیم وامید وار باشیم که قبل از رسیدن نوبت، غذا تمام نشود. ازسوی دیگر این پناهجویان همواره شب هنگام از طرف گروپ های فاشیستی یونانی مورد حمله قرار گرفته ولت وکوب می شوند.

در این میان وضعیت کودکان این پناهجویان، بسیار شکننده است. آنها بر علاوه مشکلات سوء تغذیه، به مرض های گوناگونی نیز دچار شده اند. از سوی دیگر هرروز که هوا سرد تر می شود وضعیت نگران کننده تر میگردد طوریکه اگر این وضعیت ادامه یابد ممکن به یک فاجعه ی بزرگ انسانی مبدل شود. در این شب های سرد زمستان که چوکی سالاران در کاخهای فرعونی شان لمیده اند، پارکهای شهر آتن، شاهد شیون های درد ناک کودکانی ست که مجبور شده اند برای زنده ماندن از کشور شان فرار کنند. این کودکان نمیتوانند صحبت کنند وکسی هم قادر نیست شیونهای آنان را ترجمه کنند.

این کودکان ازکشوری می آیند که تضاد ها ، درگیری و بی نظمی ، ترور، آدم کشی واختناق درآن سابقه ی طولانی دارد، اینها از کشوری می آیند که جنگهای خانمانسوزش، بیش ازدوملیون کودک را قربانی نموده، نزدیک به پنج ملیون دیگر را برای همیشه معیوب ساخته ، ده ملیون کودک دیگر را به مرض روانی دچار نموده ، یک ملیون کودک را یتیم وبیش از 12 ملیون دیگر را بی خانمان کرده است.

این گل های مقدس که انتظار وامید جامعه انسانی نیزهست بسیار به بی رحمی زیرلگدها پرپرمیشوند. اینجا اروپا ست، جایی که درآن حقوق کودکان تاسنین 18 سالگی تضمین گردیده است وهرقسم بی توجهی درمورد اطفال نظربه قوانین این سرزمین جرم محسوب می شود، قواعد وقوانین که صریحا برای حفظ حقوق بشر تصویب گردیده ولازم الاجرا خوانده شده است. اماطوری که دیده می شود این کودکان آواره شامل این قوانین نمی شود. آنها در جلوی دروازه های این حامیان دموکراسی وقانون، به شکل رقت بار نابود میشوند وحتا کسی نیست صدای آنها را بشنود.

حالا شرح کامل این وضعیت واقعن از توان نویسنده خارج وتنها چیزی که می شود گفت اینست: باید خود ما دست به کار شویم واز وقوع یک فاجعه درد آور انسانی در یونان جلوگیری کنیم.

برادر هموطن که خود رنج آوارگی وغربت را چشیده ای!

حالا که این پناهجویان از هردر وازه ی نا امید شده است، به ناچار دوازه ی تورا می کوبد واز تو مدد می خواهد.

ما برای کمک به این آواره گان یک سیستم آنلاین کمک رسانی را فعال نموده ایم وازهموطنان ما در هر نقطه دنیا تقاضامندیم با کمک های بشردوستانه شان، کودکان این پناهجویان را از خطر مرگ نجات دهند.

در صورت تمایل به کمک روی کلمه Chipin کلیک نموده وبعد از خانه پری فرم پی پل، کمک تانرا به طور مستقیم به پناهجویان در یونان بفرستید.

از همه گرداننده گان سایت های انترنتی، گرداننده گان وبلاگهای شخصی وگروهی وکسانی که در فیس بوک هستند، تقاضامندیم با نشر این مطلب در صفحات انترنت، دراین کمپاین بشر دوستانه سهم گیرند.

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اعلان !

  تمام کسانی که توسط تریلی های ترپال دار از اتن و جزایر دیگر یونانی به اروپا مسافرت میکنند به یاد داشته باشند که:
  1/ یک عدد تیلور به سایز ( از سر انگشت تا ارنج ) را با خود داشته باشند تا در موقع گیر افتادن و بروز حادثاتء چون اتش سوزی و یا غرق شدن در اب و یا ذیقی فضای داخل کارتن های تریلر , از تیلیور برای از هم دور ساختن کارتن های سامانی که به دور پناهنده ها چیده اند استفاده نموده برای رسیدن به هوای ازاد از ان استفاده نمایند .
  2 / یک عدد چاقوی تیز و بران و یا اله مثل ان را باید با خود داشته باشید تا با ان قسمت بالایی ترپال تریلی را پاره نموده از هوای ازاد استفاده نموده و یا در صورت غرق شدن تریلی در ابهای ایتالیا و یا یونان با پاره نموده ترپال تریلی از تریلی به اسانی بیرون برامده بتوانید .
  3 / قوطی مملو از ( تینر ) و یا ( اسیتون ) با سایز 150ام ال برای ایجاد اتش در عقب تریلی در صورت گیر افتادن در مضیقه غرق شدن و یا اشکال تنفس , قبل از به اتش کشیدن تریلی , اول : باید قسمت اخر و یا قسمتی که شمال رخ اتش را از شما دور مکیند به اتش بکشید . دوم : قبل از به اتش کشیدن دستمال های گردن خود را با اب نوشیدنی بوتل های که با خود دارید تر نموده و بعد از قچار دادن ان , دستمال های گردن را به دور دهن و بینی خود محکم بپیچانید که بو و دود سوخحته گی به دماغ تان نرود و بعد با تیلیور کمی جای بسازید در داخل یکی از کارتن ها و بعد انجا را با تینر و یا اسیتون تر نماید و بعد با سگرت لیتر انجا را اتش بزنید و بعد با بوتل های دست داشته اب نوشیدنی در حال دفاع از خود در مقابل اتش دور بنشینید تا اتش کاری خود را بنماید و به مجردی که کمی شگافی در بین کارتن های نمودار شد با وسایل دست داشته خود ان شگاف را بزرگنتر نموده و از انجا به بیرون فرار نماید .
  4/ در جیب هر کدام شما یک یک بوتل ( تایگر بلم ) باید موجود باشد , برای ضد نفستنگی بهترین دوا است و در صورت دچار شدن به نفس تنگی انی بر اثر تنگی فضای تریلر در بین کارتن ها کمی از بلم را در پشت گردن و کمی به قسمت بالایی پیشانی و کمی به مقابل شکاف های بینی تان مالیده و چشم های خود را ببندید با تمام معصومیت خود , خود را در خانه و منتظر خبری خوش اینده حس کنید . ( خیال پلو ) زدن بسیار مهم است در این جور جا ها .
  5 / بوتل های اکسیژن به سایز های کوچک ( موبایل ) در دواخانه ها به قیمت ارزان پیدا میشود از ان میتوانید نفری یک بوتل استفاده نماید .
  6 /در صورت پیدا نه نمودن بوتل اکیژن , پیپی پلاستیکی اب را در طول 3 متر با خود حمل نمایند و در صورت ضرورت انرا از بین کارتن ها به قسمت خالی تریلز رسانیده از هوای ازاد استفاده نماید .
  7/ چهار و یا پنج شب قبل از سوار شدن به تریلی برای مسافرت کم از کم سی ساعته داخل تریلرء ترپالی , بعد از خوردن غذا در ساعت هفت شام در حدود ساعت های نه 9 برای یک و نیم ساعت به ورزش کمی ثقیل بپردازند برای محکم ساختن دست ها و پا ها و شکم و امعا و اشعای داخل بدن تان و بعد از ورزش برای 15 دقیقه استراحت نموده فوراء با اب شیر گرم حمام کامل نماید و بعد از حمام استراحت کنید . این یک فورموله است که به زود ترین فرصت شما را قادر به رفتن به هرنوع رینگی برای مسابقات مرگ و زنده گی میسازد و برای اینکه شما صحت محکمی پیدا مینماید از این ورزش روحیه بلند شما را هیچ مشکلی برای 48 تا 60 ساعت از بین برده نمیتواند .
  8/ برای لحظه مجسم سازید کسی را که همیشه سینه کشیده و دماغ حاضر برای هر نوع جنگ و جدلی دارد و همیشه در موقع ضرورت برنده کسی است که ازادانه اقدام نموده و بدون گرفتن دستور و یا امر از هیچ کسی قضیه را نظر به صواب دید خود حل و فصل مینماید .
  9بسیار نان کم بخورید و با بسکویت های که از حبوبات ساخته شده است داخل تریلی بروید و با بوتل های اب معمولی از هر لحظه پر تشویش خود استقبال کنید .
  9 / به یاد داشته باشید که این تریلی دروازه نجات به طرف ازادی اینده شما از فقر و دردبدری که در عقب ایلاه داده اید است و فقط شما یک چانس دارید تا از ان استفاده نماید .
  10 / شما حتماء موفق هستید .

 • مکرر اینکه :
  1/ قبل از سوار شدن به تریلر , شماره تریلر را در ذهن خود بسپارید و انرا توسط sms میتوانید به کسی که میخواهید که شما را کمک کند بفرستید .
  2/ تیلیفون دستی شما باید کاملاء فعال باشد و موقعی که از ابهای یونان خارج شدید و داخل منطقه ایتالیا گردیدید به طور خود کار auto پیغام خوش امدید از طرف شرکت مخابرات ایتالیا به تیلیفون دستی شما میاید . از اینجا میتوانید بفهمید که شما داخل ابهای ایتالیا هستید و برای خبر دار نمودن پولیس ایتالیا احتیاج به دایل نمودن کود کشور ایتالیا 39 نیست و شما مستقسم به شماره 113 میتوانید تماس بگیرید . در جواب شماره 113 که اگر نتوانست شما را از روی شماره نمبر پلیت تریلر پیداکند . . . شما میتوانید با باز گذاشتن و یا خاموش ننمودن تیلفون دستی تان پولیس را توسط ستلایت و یا GPS به شما برسانند . تمام این عملیات از لحظه که شما با 113 تماس گرفتید تا که به شما برسنند زیاد تر 5 دقیقه را نخواهد گرفت .
  3/ بعد از بیرون شدن از اتن تا رسیدن به ابهای ایتالیا شما شاید کمتر از 3 ساعت در ابهای یونان باشید . و بعد وارد منطقه شهری ( بیری BARI ) میشوید این قسمت از ابهای ایتالیا به طور مثال از پیش روی کوری بوت ایتالیا شروع و تا قسمت بالای پشت بوت ادامه دارد ( من از بوت حرف میزنم نه از موزه - ایتالیا شکل موزه را دارد در نقشه ) . و شماره های پولیس ایمیرجنسی این شهر است :
  پولیس سر تا سری ایتالیا : 113
  پولیس عسکری MP داخلی بیری 112 .
  پولیس داخل شهری :0805291111.
  پولیس ساحلی و یا بندر گاه بیری : 390805281511.
  تکسی شهری : 0805346666.
  2/بعد از گذشتن از قسمت بیری به ساحل شهر ( انکونا ANCNA ) میرسید , شماره های ایمیرجنسی پولیس شهر انکونا :
  پولیس ایمیرجنسی سر تا سری ایتالیا : 113.
  پولیس عسکری MP ایمیرجنسی محلی : 112 .
  پولیس ایمیرجنسی ساحلی : 1530 .
  3/ بعد از شهر انکونا شهر رفینا RAVENNA سرا راه شما میرسد , شماره های ایمیرجنسی این شهر قرار ذیل است .
  پولیس عسکری ایمیرجنسی شهر + 395442601 , و یا 112 .
  پولیس داخل شهر ایمیرجنسی 0544482999
  پولیس ساحلی : 1530 و 0544443011
  4/ اخرین شهر که از کشتی تریلر باید بیرون بیاید شهر ( ونیزیا VENEZIA ) است ( شاید یکی از این شهر های که نام بردیم باشد که شما از تریلربیرون بیاید ) . شماره های ایمیرجنسی این شهر :
  ایمیرجنسی پولیس شهری : 41917921
  ایمیرجنسی تمام ایتالیا : 113
  پولیس عسکری MP 112 میباشد .

  در داخل کشتی به مجردی که تریلر ایستاده میشود همه راننده ها و کلینر ها با هم یکجا به طرف صالون انتظار و یا کافتیریا های کشتی هجوم میبرند و اگر خوب گوش کنید هیچ صدایی به گوش شما نمیرسد در این حال کمی محتاط باشد . این توقف در حدود 12 تا 16 ساعت در بین کشتی به طول خواهد انجامید . به هر صدای معمولی و یا غیر معمولی به غور گوش فرا دهید و در طول مسافرت از اتن تا میلان و یا روم در تشخیص صدا های ضد و نقیض بکوشید . از جمله صدا های اهسته شدن تریلر در سر بالایی و یا صدای باران و یا صدای پای کسی که به تریلر نزدیک و دور میشود و یا صدای گپ زدن چندئ نفر در اطراف تریلر شما و یا صدا های گپ زدن اشخاصی که در هر فاصله دور و نزدیک توقف نموده با هم صحبت میکنند . در هر حال تا از سر شما تخته جا سازی شده برداشته نشود شما از جای خود برای عمل نمودن "تصمیمی" حرکت نمیکنید و الی بسیار ایمیرجنسی باشد مانند اتش سوزی و گرمای فوقالعاده در اطاف تریلر و یا صدایی لحظه به لحظه نزدیک شدن جپله های اب و یا جیغ برک های تریلر و صدای تصادم و بعد ایستادن و یا اهسته اهسته را رفتن تریلر بدون اختیار . بهر حال فهمیدن و متوجه بودن به این مسایل به شما اعتماد به نفس کافی میدهد تا با اعتماد بهتر به سفر خود ادامه بدهید . یادتان باشد که در شهر های بیگانه شما بهتر میتوانید از تمام وسایل استفاده نماید . انگلیسی را به لهجه های اسپانیایی ها و یا جرمن ها حرف بزنید و همیشه در شناخت ملیت شخص مقابل کوشش نموده مخالف ان ملیت خود را معرفی نماید و از انگلیسی شکسته ریخته خود حد اکثر استفاده را نماید . در شهر ها همیشه با همه در شروع حرافی ها ضروری و غیر ضروری لبخندی در گوشه لب داشته باشید و در غیر ان خاصتاء در موقع که در بین چند تا پنک و یا جل مرغ و چرسی و نشه ایی اروپایی اتفاقاء قرار داشتید بی اعتنا باشید با شما حرف نخواهند زد ولی در مقابل اساتذه یعنی مامورین ترین و یا امیگریشن و پولیس های چک پوست ها چهره نا خوش و صورت که اصلاء نمیخواهد با کسی حرف بزند برای خود در نظر بگیرید و کم حرف بزنید و زیاد تر از اشازه نمودن و سر تکان دادن به ماماورین کار بگیرید و به خارج دایره حرف زدن با مامور و یا پولیس خود را متوجه نشان دهید و منظور کاملاء نظر به شرایط شخصیت و ابا و قبا و اخلاق و حولیه برای خود عملاء و ذهناء بسازید تا به زودی دست از سر شما بردارند و بگذارند که شما از انجا رد شوید . در صورت بروز ترس و خوف فوقالعاده یک دانه ( ساجق ) را به دهن خود بیاندازید و انرا ( موملی ) کنید , مطمین باشید از چهره شما کسی چیزی دستگیرشان نخواهد شد , در اروپا از موتر های سرویس برای مسافرت استفاده نماید بهتر است و اگر قوم و خویش ولفر خوردر اروپا دارید از انها بخواهید که به شما کمک کنند و شما در بدل کمک بریشان پول را عرضه بدارید حتماء بعد از" نه خیر نه خیر و پروا نداره " حاضر به کمک نمودن شما خواهند شد و پول را از دست شما خواهند قاپید . موفق باشید .

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس