صفحه نخست > دیدگاه > پیام برادر حکمتیار به مردم مؤمن پنجشیر و هزاره

پیام برادر حکمتیار به مردم مؤمن پنجشیر و هزاره

جالب اینکه این هزیان نامه ها خیلی جسته و گریخته، بیسویه و بدون تسلسل نوشته شده و نیز چند پاراگراف یکسان را به هردو پیام کاپی نموده ولی فراموش کرده که بعضی از کلمات آنها را تغیر بدهد. این عزا نامه ها نیز چنان با کلمات چون "حرام خور" و "باب دندان" و "کورمغز" وغیره مزین شده اند که سلامت روانی و فکری این پیامبر بی امت را جدأ زیر سوال میبرند.
محمد ناصح
چهار شنبه 12 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هزار مردم کژدمفسای دیدستی ... کنون بیا تو کژدم مردمفسای ببین

وقتی بوتهای دامادهای حکمتیار صاحب پشت دروازه های آمریکاییان کهنه شد و پیامهای شفری و پیا پی او نیز بجایی نرسیدند، درین آواخر این "قائد جهاد" با چرندیاتی بنام پیامهایی به "مجاهدین مؤمن پنجشیر" و "برادران عزیز هزاره" از آنها میخواهد که دشمنی های قومی را که به گفتۀ او از تهران، فرانسه و مسکو سرچشمه میگرفته اند کنار گزاشته و "دست برادرى بهم بدهيم، جنگ ميان اقوام برادر و همكيش را براى هميش خاموش كنيم و نيروهاى خويش را عليه...اشغالگران صليبى سوق دهيم."

حکمتیار که بعد از شکست نیروهایش در سال ۱۹۹۲ در شهر کابل، بخاطر لشکر کشی به "لوی پکتیا" سفر کرده بود، فراموش کرده که در گردهمایی قبایلی آنجا چنین فریاد میزد: "او مردم دلیر لوی پکتیا! دیگر با چپلی و لنگوته به کابل رفته نمیتوانید! برخیزید و بطرف کابل مارش کنید و وظیفۀ تاریخی تانرا انجام دهید". حکمتیار صاحب که با شعار "وظیفۀ تاریخی" فرمان چپاول کابل و شمالی نادر غدار را تکرار میکرد، دو باره به چهاراسیاب برگشت و برای سه سال تمام کابل مظلوم را بجرم غیر پشتون بودن با باران راکت به خاک و خون کشید. حال ناجی ملت شده و گناه عملکرد های ظالمانه و نفاق افگنانۀ حزب و بادران پاکستانی اش را به گردن دیگران میندازد - آنهم در پیامهای به اصطلاح صلحجویانه!

جالب اینکه این هزیان نامه ها خیلی جسته و گریخته، بیسویه و بدون تسلسل نوشته شده و نیز چند پاراگراف یکسان را به هردو پیام کاپی نموده ولی فراموش کرده که بعضی از کلمات آنها را تغیر بدهد. این عزا نامه ها نیز چنان با کلمات چون "حرام خور" و "باب دندان" و "کورمغز" وغیره مزین شده اند که سلامت روانی و فکری این پیامبر بی امت را جدأ زیر سوال میبرند.

گزشته ازینها، در حالیکه پیام کودکانه اش به "مردم مؤمن پنجشیر" همه در محکوم نمودن مسعود بزرگ، که خواب را بر باداران پاکستانی اش را حرام کرده بود میباشد، پیام خنده آور او به "عزیزان هزاره" تقریبأ همه در تقبیح مذهب شیعه بوده و با آوردن چند آیت و حدیث گویی این مهدی آخرزمان خواسته ایشانرا به مزهب تسنن دعوت کند!

در یکجا از پنجشیر بنام "پنجشیر سربلند" یاد مکنند، در جای دیگر " لانۀ کی جی بی" و در جای دیگر "زندان سی آی ای" و "پناهگاه شعلۀ جاوید" و در جایی هم "سنگر مستحکم حزب اسلامی!". حکمتیار صاحب که خانۀ همایون جریر (داماد پنجشیری اش) را در پشاور با "سنگر مستحکم حزب اسلامی در پنجشیر" به اشتباه گرفته است، بعد از جفنگ گویی طولانی در مورد مسعود این سردار خراسان، از مردم "سربلند" این دره میخواد که گذشته ها را فراموش کرده و همآخور او شوند - گویی این سربلندی را او برای شان کمایی کرده باشد.

حکمتیار صاحب که به جز از دو پسرش کسی دیگری در اطرافش باقی نمانده است، معلوم میشود که "روز خوش اش دلدردی است" و چنان از انزوای روانی رنج میبرد که گویی حالا دیوانه خانۀ علی آباد نزدش پارک دیزنیلند معلوم میشود. در حالیکه تقریبأ همۀ حزبش به دولت پیوسته اند، او روز های تنهایی عید و برات را به نوشتن چرت و پرت و شکایت نامه های ضد و نقیض به داخلی ها و خارجی ها سپری میکند.

پیام "دلسوزانۀ" این فرشتۀ صلح به "مردم عزیز هزاره" خیلی عجیب تر از پیام بالا است.

پیام سیاسی حکمتیار صاحب برای "عزت و سربلندی" مردم هزاره در محکوم کردن همۀ رهبرانشان چنین خلاصه میشود: "اينها كسانى اند كه زمانى شما را به جنگ پشتون ها، گاهى به جنگ تاجكها و پنجشيريها، گاهى به تسليم شدن به روسها وكمونيستها و زمانى به سازش با انگليسها وامريكايى ها سوق دادند."

ولی با تعجب که لبۀ تیز و بخش عمدۀ پیام وی متوجهه مذهب شیعه است که گویی هزاره ها تازه میخواهند مسلمان شوند و او آنها را به مذهب تسنن دعوت میکند. با اشاره به اماکن مقدسۀ شیعیان در کربلا، نجف و مشهد و احتمالأ به مجسمۀ شهید مزاری در بامیان و تکفیر زیارت آن اماکن، چنین به هزیان گویی ادامه میدهد:

"آنانكه بر قبور شخصيتهاى مذهبى قصر ها و گنبدهاى زركوب ساخته اند... حرفهاى شان صد در صد مخالف قرآن وارشادات پيامبر عليه السلام و ائمه عالى قدر اسلام است، اين همان شركى است كه قرآن به شدت آن را رد مى كند وعامل سقوط در جهنم مى خواند."

با این فتوا هم اکتفا نکرده بلکه دادن خمس، که جز مذهب شیعه است، و نیز ملاحظات شیعیان "حرام خور" را در مورد صحابه چنین تقبیح میکند:

"ما و پدران و اجداد ما در ايمان خود مرهون قربانيهاى آنان هستيم. آنان بودند كه وجب وجب راه طولانى مدينه الى افغانستان به خون شان سرخ شد، براى آنكه قرآن و پيامش را تا ما رساندند. چگونه مى پذيريد كه آخوندهاى فريبكار، استفاده جو و دين فروش بيش از صحابه دين وحقيقت آن را مى شناسند در حالى كه آنان همه چيز شانرا در راه دفاع ازاسلام قربانى كردند؟"

در پیام عید قربان نیز از شیعیان بنام "روافض" که وهابیها به دین برگشته ها و شیعیان خطاب میکنند، یاد کرده و آنها را غیر مستقیم در قطار یهود و نصارا قرار داده بود. با این موضیگیریهای شدیدأ ضد شیعی و مالیخولیایی معلوم نیست که بلاخره این آدم روانی چه میخواهد؟ حال که از هر دری نامید شده است شاید فکر میکند که با این موضیعگیریها ممکن استفادۀ برای سعودی ها یا احتمالأ امریکایی ها داشته باشد.

چند ماه قبل وقتی گزارش مذاکرات پسر و داماد وی با دولت در کشور کوچک مالدیو شایع شد، این فاحشۀ سیاسی آنرا شدیدأ رد نموده اعلام نمود که "حکمتیار با آن نام و نشان پسری ندارد!"

چند سال قبل وقتی آوازۀ مزاکرۀ وی با دولت افشا شد، ملا داداله فرمانده طالبان از آن استقبال نموده گفت "خوب است. چون به هر طرفیکه او بپیوند آنطرف زودتر سقوط میکند." احتمالأ همۀ بازیگران سیاسی بهمین نتیجه رسیده اند!

"تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل"

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • راست است که این جنایتکار مریض به هر کسی بپیوندد باعث تباهی او میشود.

  نصایح احمقانۀ او برای هزاره ها و شیعه ها خیلی خنده آور ست.

  عمری را در دامن ایران سپری کرد، حالا همۀ بدبختی ها را به ایران و شیعه نسبت میدهد.

  خیلی انسان بد جنسی بوده.

 • جناب محترم حکمتیار بسیار تغیر خورده و تمام نظریات ایشان با نظریات سالهای 1990 فرق دارد . اول اینکه ایشان به مخالفت ملا عمر هستند و دوم اینکه ایشان حاظر هستند که با شهنواز تنی و یا حزب ملی غورزنگ برای ساختن یک افغانستان مقتدر اتحاد نمایند سوم اینکه ایشان میخواهند که نظریه ( مصالحه ملی ) را در عمل پیاده نموده و در تحت بیرق افغانستان تمام اقوام این کشور اعم از هزاره و یا تاجیک و یا پشتون و یا سنی و شیعه و هندو و عیسایی را به یک سطح به عدالت برساند و قابل احترام بشمارد . اخر ایشان از سالهای درازی است که برای افغانستان میجنگنند و برای پیروزی این جنگ از کشور های همسایه قرضه های فروانی فقط به نام خود گرفته اند . قرضه ها که سر جایش باشه قرض سر ذاغ ذاغ زنده باشه و از جایی که کشور مسلمان پاکستان برادر ما و شما است و ما افغانها در اصل برای ایجاد پاکستان در 1947 کوشیدیم و در جنگ های 1965 برای نجات پاکستان با برادران پاکستانی کمک نموده از همین شهر ها و قشلاق های جنوبی و حتی هزاره جات دسته دسته مردم ما برای دفاع از دین اسلام و مردم پاکستان به پاکستان میرفتند و به بدن خود بمب بسته نموده خود را زیر تانک های که از سیالکوت سکتر به داخل لاهور میخواستند رخنه کنند حمله میبردند و بالخره جنگ تمام شد و از افغانها رسماء تشکر نمودند . 1971 وقتی بنگله دیش توسط جواسیس هندوستانی به مخالفت برادران پاکستانی ما برخاستند مکتی باهنی حزب سیاسی که یک عده بنگالی ( بعضی ها وطن پرست و بعضی وطن فروش انها را خطاب میکنند ) قدرت را بدست گرفتند و جنرال تکه خان مجبور شد در میدان شهر به سند ازادی بنگله دیش امضا کند که در اصل در ان جنگ در قسمت کشمیر سکتر افغانها ما و شما میجنگیدیند وبه برادران پاکستانی ما کمک نمودند . الخلاصه که اگر حکمت یار صاحب از جنرال ضیالحق و یا نصیر بابر و یا حمید گل کمک خواسته است و انها اگر به حکمت یار صاحب کمک نموده اند در اصل انها کدام بذل و بخشش و یا کمک فوق العاده برای افغانها ننموده اند بلکه در جواب کمک های افغانها دست کمک به حکمتیار صاحب داده و امروز حکمتیار صاحب افغانتسان را میخواهند که توسط فورموله مصالحه ملی متحد ساخته کشوری بهتر از پاکستان بسازند . از جایی که نه صیالحق زنده مانده است و نصیر بابر در قدرت است و حمید گل پیر شده و پایش به لب گور لتک گشته است پس از نظر حکمتیار صاحب بهترین وقت است برای برگشتن به قوم خودش و قوم باید از ایشان استقبال کند . بلی .

 • حکمتیار مصالحۀ ملی با رژیم دکتور نجیب الله را جفا به خون پاک شهدا تلقی میکرد؛ ولی خود حکمتیار هیأتِ را به نماینده گی داکتر غیرت بهیر (دماد حکمتیار) و عبدالقدیر کریاب جهت مذاکر به هیأت رژیم کابل به رهبری سلیمان لایق به عراق فرستاد.

 • هه هه هه!!!!!!!! جالب است!!!!!!!!!!
  آزموده، آزمودن خطاست!!!!!!!!

 • به همان خاطر به او فاحشه ای سیاسی یاد میکنند

 • http://www.google.se/imgres?im...
  گلبدین خان آفرینت خوب خدمت میکنی فصل خون

  یکطرف دعوای کرسی ریاست میکنی

  یکطرف آهنگ قتل عام ملت میکنی

  یکطرف آیات قرآن را تلاوت میکنی

  یکطرف خونریزی و جنگ وخصومت میکنی

  هرچه میخواهد دلت از بهر ملت میکینی

  گلبدین خان آفرینت خوب خدمت میکنی

  تیر های آتشین بالای مردم ریختی

  بمب های بی هدف بیجا و سرگم ریختی

  خون خلق بیگنه را بی ترحم ریختی

  زهربغض خود برون چون مارو گژدم ریختی

  سخت میرنجی اگر گویم رزالت میکنی

  گلبدین خان آفرینت خوب خدمت میکنی

  سنگ وچوب و آب و خاک شهر خونین کرده ای

  بام و در را یک قلم از خون رنگین کرده ای

  اندرین فن سبقت از یاران پیشین کرده ای

  این عجب کاین کار ها از خاطر دین کرده ای

  قتل مردم را به عنوان عبادت میکنی

  گلبدین خان آفرینت خوب خدمت میکنی
  http://www.ariananet.com/modul...

 • نصیرالله بابر در سن 85 سالگی فوت نموده است جناب حکمتیار برای ایشان در پشاور مجلس فاتحه گرفته اند .

  • برادر حکمتیار همانند سایر بنی بشر ان خاطره ها ولذات دوران صباوت را در همان کرین که یک کرین کار کهنه کار پنجشیری ان را بکار می انداخت از یاد نبرده است. در ان دوران که اقای حکمتیار سخت به یک مرد ضرورت داشت تا وی را مورد عمل قرار بدهد ان همان کرین کار شجاع پنجشیری بود که به صدای اقای حکمتیار پاسخ داد وچند سال وی را به اصطلاح لچک های همانند خودش مانند جلال بایانی که یک عمر در چیکل ورباط زنگ بست رقصید. لذتی که اقای حکمتیار از این کرین کار برد کار وی را بجای رسانید که به یاد کرین کار پنجشیری عاشق یک خرد ظابط شخ بروت تخاری در مکتب حربی شد وباوی طرح دوستی ریخت ومیخواست که با ان تخارمرد شخ بروت که از هر تار بروت وی روغن زرد میچکید وتشنه وگرسنه بچه های مقبول ورقاص مانند گلبدین بود روابط زناشوهری را ایجاد کند. بنا گلبدین وخردظابط شخ بروت بارها در یک بستر در مهتاب قلعه خوابیدند ومهتاب وستاره هارا شاهد گرفتند که شاهد این پیوند نامیمون شان باشند و گلبدین سر در سینه ان خرد ظابط بچه باز میگذاشت وبرایش لندی های عاشقانه فولکلوریک پشتو را میخواند غافل از اینکه این ازبک تبار تخاری بجز از چند کلمه شایگرز وکین گرز دیگر بوی از لندی گویی های وی نمیبرد.

   امروز ....... گلبدین به یاد لولی پاپ (بنابر گفته رپ خوانان سیاه پوست امریکایی) ان پنجشیری وازبک میخارد ومیداند که با زور اگر کونی های کهنه کار ابدالی وهوتکی را هم از دوزخ بیاورد دیگر کاری از دست شان ساخته نیست بنا کوشش میکند که پیام های صلح امیز بدهد تا باشد یکبار دیگر ان کرین کار کهن سن با استفاده از دواهای جدید وایگرا که نیرو های امریکایی در خدمت سران قبایل جنوب گذاشته اند تا زنهای شان دست از طرح دوستی ریختن با جوانان همسن سال وشان دست بکشند یکبار دیگر با حکمتیار که ریشش سفید وتاهنوز هم چشمش پاره وسفید است یکبار دیگر یاد دوران صباوت را تازه کنند وجلال بایانی منحیث یک شاهد الیکین بدست بیاد دوران های جنرال خلیل وشهناز وثریا باشد

  • اگر کسی بدین مراتبه ادمی مانند که شما تشریخ داده اید باشد , نباید در وطن پرستی و وطن داری شریک شده مانند دیگر افغانها از وطن خود دفاع کند . ولی جای تعجب این است که چرا معیار وطن پرستی و افغان بودن فقط با شخصیت ادم که با سکس ظاهراء شریفانه بر تاو نموده اند سنجش میگردد . دزد ها قاچاقبران , جنایت کاران , و امثال اینها شخصیت های هستند که توسط قانون جزا داده میشوند و میتوانند دوباره به زنده گی عادی برگردند و حتی همه این ها در مقابل کشور مسولیتی مانند مسولیت یک اخوند و یا ملاه و یا ریس جمهور کشور را دارند . و چه بسا که ملاهی در بچه بازی دستگیر شده اند و دزدی غیرت مندانه از ناموس کشور دفاع نموده است . در قسمت مسایل شهوانی در افغانستان همیشه بر معیار دینی و مذهبی قوانین طرح شده است و اکثر قوانین توسط قانون گذاران شکسته شده است . بعضی ها از طرفی به اشتغال حکمتیار با شخصی دیگری در فعل و انفعال مفعولیت انتقاد دارند و از طرفی 65 در صد مردم افغانستان به یک نوعی اغشته به هم جنس بازی میباشند . و از جانبی قوانین شرعی چنان با وحشت و بربریت در داخل کشور خاصتاء در دوران حکومت طالب ها حکم فرما بود که همه فرموش نموده بودند که دست بازی با اطفال در دین اسلام بدعت انگاشته نمیشود و مردی میتواند با بدن دختر نه ساله و یا پسری چهارده ساله عشق بازی کند . بهر حال دلایل مستهجنی برای توهین نمودن شخصی که برای افغانستان در جنگ است قابل قبول نمیباشد و افغانستان به اولاد های بد و خوبی خود احتیاج دارد . مسایل شخصی هر کسی مربوط شخص خود شخص میباشد و در مسولیت همه مقابل مملکت مسول هستند .

  • از سابق ها گفته اند: که کونی چشم سفید است واز چشم وی ترس بکار است. این مثل زیادتر در مورد جناب گلبیدین که شما فعالانه از یک مفعول تاریخ دفاع میکنید بسیار زیاد صدق میکند. اگر درد کون حکمتیار صاحب از خاطر ان کرین کار بچه باز پنچشیری نمیبود پس بنابر کدام علت این اقا در برابر سایر اقوام بخصوص پنجشیری ها عقده مند است؟ وی بخاطر همین دشمنی دختر خود را با یک پنچشیری خواباند تا در برابر مسعود دشمن داخلی خلق کرده باشد ولی اقای جریر کسی برامد که حتی خودش هم بالای خود باور ندارد.

   اگر قرار باشد بنابر گفته های شما برای جنایت کار ها جزا داده میشد باید گلبیدین در همان دوره جوانی زمانی که باالفعل با ان خرد ظابط شخ بروت گیر امده بود باید زیر دیوار میشد ویا تاحال از طرف محاکم بین المللی به جرم جاسوسی ووطن فروش وقتل عام هزارها روشنفکر این کشور وویران ساختن کابل وهمکاری با تروریستان بین المللی تا حال صد بار به دار اویخته شده وجسد متعفنش باید خوراک زاغ وزغن میگردید. این مفعول تاریخ فکر کرده است که هنوز هم اوایل دهه نود میلادی است ووی در چهاراسیاب است تا کابل را راکت باران کند. خدا میداند این مفعول همین حالا در کجا مشغول ........دادن است؟ زیرا ادم معتاد حتی در پیری هم فعل جوانی خود را فراموش نمیکند.

   چه کار خوبی از این شخص رخ داده است که اکنون ما بنابر گفته های شما گذشته شرم اور وی را فراموش کنیم؟ ایا ما صفیر راکت های کوری را که این جنایت کار جنگی برای کابل میفرستاد فراموش کنیم؟ ایا فراموش کنیم که این قاتل حرفوی میخواست با حفیظ الله امین کودتا کند که ناکام شد وبعدا با شهنواز تنی کودتا کرد وناکام شد وبعدا با خلقی ها برای اشغال کابل اتحاد کرد وناکام شد وبعدا با دوستم اتحاد کرد وناکام شد وبعدا با ربانی ومسعود اتحاد کرد وناکام شد وبعد برای پا بوسی وگه خوری خامنه یی به تهران رفت وازانجا طرد شد وامروز با طالبان اتحاد کرده است وباعث بدنامی طالبان شده است.

   این بدبخت تاریخ یک شخص پست ونحس است ونجس. شما شاهد باشید مانند یک سگ به دنیا امده ومانند یک سگ هم میمیرد. خداوند وی را زنده نگهه داشته است تا برای بندگانش نشان بدهد که یک شخص تا چه اندازه پست شده میتواند.

   برادران پنچشیر وهزاره در دهن این خایین میشاشند وهرگز فریب دسایس این جاسوس معلوم الحال را نخواهند خورد وحکمتیار هم به اروزی دیرین خود نخواهد رسید زیرا این مردم از کونی وکونی گرایی سخت نفرت دارند

  • بسیار یک بیانیه سختی است و معلوم میشود که شما نظر به عنعنات افغانی مخالف انسان ها مفعول هستید ورنه از نظر اسلامی از نظر شما شاید معفول بودنئ یک جهادی اشکالی نداشته باشد . خیر حالا برای اینکه به هویت انسان شما احترام دارید باید خصایص انسانی که شخصی برای خودش میپسندد نیز احترام کنید . خصایص منظور از یک عده عاداتئ است که نظر به ماحول و محیط و یا از نظر غریزوی در بعضی قسمت های شخصیت انسان ها جا میگیرد و دانسته و یا نا دانسته در معرض نمایش مالک خود را قرار میدهد . زمانه های گذشته مردم تنگ نظر و معتقد به اصول های خشک بودند ولی حالا که دانسته اند که قسمت و تقدیر از طرف خداوند برای حکمتیار صاحب افعال از نظر شما شنیع را برای او رقمزده است , پس نباید با حکمتیار صاحب در خصومت بود بلکه افعال شخصی وی را در صورتحساب خداوندی قرار دهید و ضد و بند های سیاسی او را در صورت حساب نظریات شخصی او . و از جای که شما خود معلومات دارید که هیچ گاه نمیشود اینده جنگی را صریحاء حدس زد به همین منوال دشمن امروزی شاید دوست فردا باشد و دشمن دشمن شاید دوست اینده . در این روز ها شاید حکمتیار صاحب به خاطر وفات محترم نصیر الله بابر پدر معنوی شان کمی پریشان هستند انشالله که صانعه بر طرف گردید دوباره در خدمت گذاری حضور بهم خواهند رسانید . و من الله توفیق .

 • شاغلی گلبدین حکمتیار

  این آدم با
  شهید مسعود دوست و همرزم بود. بعد خیانت کرد
  این آدم با ایران مزدوری می کرد بعد به آنها هم خیانت کرد

  به پاکستان
  مزدوری می کرد به آنها هم خیانت کرد
  به آمریکا مزدوری می کرد به آنها هم خیانت کرد
  با شهید مزاری دوستی کرد به آو
  هم خیانت کرد
  با دوستم ایتلاف کرد به او هم خیانت کرد

  من شک ندارم که این آدم به مادرش هم خیانت کرده باشد
  بیدار باش ای تاجیک ای هزاره ای ازبک که این ابلیس ها اهداف شوم دارند. دین بهانه است
  اینها ابلیس های قبیله سالار استند که تعداد زیادتر شان فعلا در قالب دولت کار می کنند

  • شاغلی گلبدین حکمتیار

   این آدم با
   شهید مسعود دوست و همرزم بود. بعد خیانت کرد
   این آدم با ایران مزدوری می کرد بعد به آنها هم خیانت کرد

   به پاکستان
   مزدوری می کرد به آنها هم خیانت کرد
   به آمریکا مزدوری می کرد به آنها هم خیانت کرد
   با شهید مزاری دوستی کرد به آو
   هم خیانت کرد
   با دوستم ایتلاف کرد به او هم خیانت کرد

   پس کسی که به این همه وطن فروش به اصطلاح شما خیانت کرده است باید ادمی درستی باشد .

 • از زبان خود پشتون ها بشنویند که میگویند

  ما از اقوام یهود هستیم با معلومات بیشتر

  لطفآ این ویدیو ها را نگاه کنیند

  http://www.youtube.com/watch?v...

  • كاشكى يهود ميبود.يهود انسان است بخاطر مردوم و كشور خود جد و جهد ميكند.اين حيوان خونريز , بيفرهنك, بيدين ولا مزهب و نسل هيرويين ديوانه از طايفه كوكنارزى سا لهاست كه به بشتيبانى با كستان جنك ترياك را به راه انداخته, هست و بود اين كشور فغانستان را نيست ونا بود كرد. كابل شيرين را اين نا مرد به دستور باكستانى از بين برد و هزاران نفرا راكتباران كرد.امروز اين كفتار بير بيام ميفرستد.ما انتظار يك بيام هستيم كه او بيام مرك اين جناور است.باقى بيامهاى خود را تو ظالم وحشى نزد خود بكزار ما به بيام تو بى كلام و بى عزت و بى قول هيج ارزش قايل نيستيم.تمام اقوام برادر افغانستا از توو امثال تو نفرت دارند.امروز همه كزشته روشن شده كه تنها يكانه شيطان و منافق ,بست وبليد كه سبب همه جنكها شده تنها حكمتيار خاين بيدين است.مسعود قهرمان بسيار كار خوب كرده كه هميشه در دهن اين حيوان كوبيده است.راستى هركى بايد اين كار را ميكرد.خدا ميداند كه اكر مسعود نميبود اين حيوان صفت جه حمام خون بربا ميكرد. و جه نظم و و حشتى را بالاى ما تطبيق ميكرد.از قبيله وحشى و وحشيكرى هاى اجداد مزخرف خود هم بسيار بيش ميرفت در خونريزى و وحشيكرى.

  • سلام
   برادران من نمیدانم که این سایت کابل پرس? مرکز سیاست مدار های دنیا است و یا که مرکز تفرقه انداز های در بین اقوام یک انسان منافق پیدا میشود یک پیام را نشر میکند که سر تا پادروغ من خود از ولایت پنچشیر استم تا به حال هیچ کدام پیامی از طرف قاتل مردم افغانستان برای مردم پنچشیر نیامده این همه تفرقه اندازی است که حالا دشمنان قرمان ملی احمد شاه مسعود میخواهند که از این طریق مردم عزیز پنچشیر را بد نام بسازنددر زمان که قهرمان ملی در پنچشیر حیات داشت قاتل و مزدور ای اس ای در پنچشیر امده بود قوماندان ها و سران مجاهدین جلسه دایرکردن و از قهرمان ملی خواهش کردن که قاتل مردم افغانستان در پنچشیر است کارش را باید یک سره کنیم اما قهرمان ملی به سران مجاهدین گفت بکذار که زنده باشد این قاتل ملت و حالا من میدانم که ایشان چرا این سخن را گفته بود اگر در ان زمان قاتل ملت حکمت یار را میکشتند امروز به صدها جلد کتاب به نام او نوشته میشود و در سر خط هر کتاب نوشته میبود شهید حکمت یار امروز اگر این قاتل ملت کشته شود کدام کتابی و یا هم کدام مراسمی سالانه برای این قاتل گرفته نمیشود و اگر هم گرفته شود شاید ای اس ای بگیرد بهر حال مردم غیرت مند و مجاهد پنچشیر هیچ گاهی فریب افراد مزدرو را نمیخورند و همیشه مثل مسعود قهرمان فکر میکنند و هیچ کس نمیتواند که در بین مردم قرمان پنچشیر درز ایجاد کند این تبلیغ دشمنان مردم پنچشیر است و چشم منافقان کابل پرس کور در این سایت بغیر از تفرقه اندازی هیچ کدام کاری دیگر نیست فکر کنم بد نام ترین سایت در بین سایت های خبری سایت کابل پرس تبدیل شده من از سر دبیر کابل پرس تقاضا میکنم که نکذار دیگر از این سایت خبر شما بد نامتر شوداین سایت شما بغیر از تفرقه اندازی در بین اقوام شریف افغانستان دیگر کدام مطالب به نشر نمیرسد این ازادی نیست در این سایت فقط و فقط تباهی مردم افغانستان است هر روز در این سایت مطالب که نفاق بین اقوام افغانستان میندازد کدام مطلب علمی و یا فرهنگی که یک جوان از ان بهره بگیرد نشر نمیشود بغیر از بوی خون و تفرقه اندازی و توهین به اشخاص دیگر کدام مطلب مفیدی نیست در این سایت

 • ***** پیام حکمتیار *****

  مژده ای همو طن برای شما ... خصم گر دیده آشنای شما

  گلبدین در غم وطن گشته ... یارو محبوب جان و تن گشته

  او که میر یخت بهر تان تیزاب ... راکت اش می رسید بموقع خواب

  او که میسو خت شهر و بازارت ... شده اکنون ز جان و دل یارت

  ریشش اکنون سفید میبینم ... لرزه اش مثل بید می بینم

  ترس از هیبت عدو دارد ... از سر ترس گفتگو دارد

  طالبان اش به انشعاب شده ... جانش از ترس در عذابشده

  خط نو شته بیار خود( سیاف) ... که بقر بان ریشت ای نداف

  پختهء ریش من سفید ببین ... تو مرا زار و نا امید ببین

  روی داری مرا بکن استاد ... که گلویت(گلبدین)زعرش کین افتاد

  پول های جهاد بسیار است ... عمر کم گشته مرگ بیدار است

  همگی عیش چور کابل کرد ... آرزوی ئی مرا بدل گل کرد

  که به ما نند دیگری حضرات ... بگذارم درین وطن اثرات

  کنم اعمار خانه های قشنگ ... که فراموش شود حوادث جنگ

  منکه بودم امیر قتل و قتال ... بی خبر بوده ام ز ما ضی و حال

  چرخ دوران مرا سبق آمو خت ... در همه کار ها نسق آموخت

  با هزاره برادری خواهم ... تا جکان را به یاوری خواهم

  ازبک هم نور دیده گان منست ... حال؛ هرکس عزیز و جان منست

  گر زدم راکتی هزارهزار ... بود دستور حضرت بادار

  کشته ام مر دمان؛ نه دسته جمعی ... کرده ام من درین قتال کمی

  دختران را زدرس تر ساندم ... در رهء مکتبش بمی ماندم

  دختر مکتبی چکار آید؟ ... خد متی مادرش کند باید

  بی حجاب مثل کا فران باشد ...سوی مکتب چرا روان باشد

  مکتب و درس بهر مردان است ... مرد ها آورنده ئی نان است

  زن به منزل بکار خانه شود ... نه که بازار ها روانه شود

  زن به دفتر نمی پذیرم من ... همه دانندچسان شریرم من

  آشتی خواهم ای عزیزانم ... گر چه از چشم های تان دانم

  که ندارید میل دیدارم ... من هم امروز آرزو دارم

  که نمایش دهم توانم را ... ثروت و منصب و نشانم را

  که منم گلبدین حکمتیار ... جنگجوی و شریرو جنگ سالار

  گر چه دارم میان تان یکچند ... دوستانی براه خود پا بند

  شهنواز در وطن وکیل منست ... یار همرزم و بی بدیل منست

  گر چه او بود سا بقا کافر ... غسل کردست و توبه وافر

  ریش مانده کنون بسان خودم ... هست همکیش و همزبان خودم

  عبقری

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس