صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > یکی از پایگاه های اصلی تروریزم ارگ ریاست جمهوری و فرمانده آن فاروق وردک است

یکی از پایگاه های اصلی تروریزم ارگ ریاست جمهوری و فرمانده آن فاروق وردک است

گروه تروریستی طالب-حکمتیار که فرماندهی آن را در ارگ ریاست جمهوری فاروق وردک بر عهده دارد، در قتل، کشتار دسته جمعی، کوچ اجباری، چپاول و خشونت های مختلف دیگر در افغانستان نقش اصلی را دارد.
يكشنبه 30 جنوری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

ارگ ریاست جمهوری به یکی از پایگاه های اصلی تروریزم و انجام خشونت علیه شهروندان افغانستان تبدیل شده است. حامد کرزی، یار و رفیق جنایتکاران بصورت واضح از گروه تروریستی طالبان حمایت می کند و فاروق وردک، عنصر انگلیسی- پاکستانی حکومت کرزی نیز، با وجود اینکه دو گروه تروریستی حکمتیار و طالبان در قبول کردن حمله انتحاری روز جمعه 28 جنوری در منطقه وزیر اکبر خان از یکدیگر سبقت می گیرند اما بی شرمانه، آنان را از این حمله منزه می داند. گروه تروریستی طالب-حکمتیار که فرماندهی آن را در ارگ ریاست جمهوری فاروق وردک بر عهده دارد، در قتل، کشتار دسته جمعی، کوچ اجباری، چپاول و خشونت های مختلف دیگر در افغانستان نقش اصلی را دارد.

دقیقه یازده و هجده این ویدئوی تلویزیون طلوع و اظهارات فرمانده تروریزم در ارگ، فاروق وردک را ببینید و بشنوید.

تروريزم، کوچی طالبان، طالبان و القاعده

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • موافقم. فاروق وردک سردسته پتان فرمانده تروریزم در ارگ است.

 • خوب معلوم است که آقای فاروق وردک پدر فاشیست های قبیله فرماندهی تروریستی و طالبان است!!کدام پشتون طالب یا بیگا نه‌ پرست یا مزدور یا جنایتکار نیستنده ؟؟

 • فاروق وردك كه ميان كارمندان وزارت اموزش وپرورش بنام فاروق زردك مشهور است نماينده خاص اي اس اي وگلبدين در ارگ است ودر اصل وي است كه تمام فرامين گلبدين را به كرزي ابلاغ ميكند. دراين جاي شك نيست كه حزب اسلامي جنايت كار تر- وطنفروش تر و بيناموس تر از برادران نامشروع طالبي شان ميباشد. ولي در دولت كرزي كساني وجود دارند كه چنان به كوني قرن بيست ويك وفادار هستند كه اگر كلب دين هم بگويد كه ما اين حمله انتحاري را كرديم باز وردك ميگويد كه نه اين دروغ است. مرگ به فاروق وردك مرگ به فاروق ننگ مرگ به تمام وطنفروشان- مرگ به قاتلين مردم افغانستان- مرگ به كسي كه يك روز هم در ركاب گلبدين ..... داده باشد

  • در جواب روشن جان:
   علت همه این بد بختی ها از همان دوره جهاد و چپاولگری است مرگ به فرماندهان جهادی،مرگ به مسعود لعین...

 • پشتون ها باید در اوغانستان همیشه حاکم باشند / حکومت و حاکمیت حق مسلم و مشروع پشتون ها است / تنها پشتون ها اند که از آزادی و استقلال و تمامیت ارضی اوغانستان پاسداری کرده و پاسداری می کنند/ پشتون ها مرکز ثقل اجتماع اوغانستان استند / قومک های کوچک حق ندارند که با قوم اکثریت دعوای حقوق مساوی کنند/ زبان پشتو باید یگانه زبان همگانی در اوغانستان باشد / پشتون ها همیشه زیر ستم اقلیت ها زنده گی کرده اند/ بخوانید و با فاشیزم اوغانستان بیشتر آشنا شویید .

  کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان : دویمه سقوی !

  فاشیست های اوغانستان از هر حزب و تنظیم و جریانی که استند ، همگی شان ، همانگونه که دستور پشتونوالی را مقدس تر از هرچیز دیگر می شمارند ، کتاب " دویمه سقوی " راهم تمام شان به مثابه یک کتاب مقدس می شناسند و عملی ساختن دستورهای آن کتاب را یک امر ضروری و حیاتی می دانند. چه اوغان ذلتی های شان ، چه سورخلقی های شان ، چه طالبان و گلبدینی های شان ، چه دیگر پشتونیست های رنگا رنگ شان ، همه در این نکته هم صدا و هم نظر استند که طرح و تحلیل کلی مانیفست " دویمه سقوی " درست می باشد و پشنهاد های سیزده گانه ی آن باید عملی شوند.

  کتاب مقدس فاشیست ها ( دویمه سقوی ) حاصل کار دسته جمعی یک گروه از پشتونیست های تند رو اوغانستان ، کسانی مانند اسماعیل یون ، انزور گل سور خلقی ، انورالحق احدی ، حسن کاکر ، عثمان روستار تره کی ، سلیمان لایق و چند نفر دیگر از فاشیست های دکتورا دار و پروفیسوری دار شان ، اما در روی جلد آن تنها یک نام مستعار " سمسور اوغان " درج شده است !

  کتاب دویمه سقوی ، به زبان پشتو ، بار نخست به سال 1377 هجری - خورشیدی از طرف " د اوغانستان کلتوری ودی تولنی " در پشاور چاپ شد و با شتاب فراوان به هر سو فرستاده شد و در دسترس پشتون ها قرار گرفت . به مدت بسیار کوتاه ، بار بار و در چندین کشور ، باز چاپ شد و پخش گردید. کتاب مقدس دویمه سقوی ، در زمان حاکمیت باند پشتونیست و ضد بشری طالبان ، به هزاران هزار نسخه چاپ و باز چاپ گردید و در پشاور و دیگر بخش های پشتون نشین پاکستان و اوغانستان مفت و رایگان تقسیم شد . از زمانی که زبان قبیله یی پشتو ، صاحب دبیره ( رسم الخط ) گردیده است ، هیچ کتاب پشتو به اندازه ی کتاب مقدس دویمه سقوی پرشمار چاپ و باز چاپ نشده است . استقبال گرم و خروشان تمام پشتون ها و پشتونیست ها از این کتاب ، در تاریخ زبان پشتو ، کم نظیر می باشد .

  در مقدمه ای که برای چاپ دوم کتاب دویمه سقوی ، نوشته اند میخوانیم : " زمانی که این کتاب پخش شد ، شمار زیاد از موافقین و مخالفین پیدا کرد ، هر دو جناح خواهان چاپ بیشتر این کتاب شدند . از این رو ، بدون اجازه ی ناشر اصلی ، این کتاب در پشاور چندین بار بازچاپ گردید که شمارش از ده ها هزار هم بیشتر می رسید . در ماسکو هم دو هزار نسخه اش چاپ و پخش شد . در برخی جای های دیگر هم چاپ شد . ... و به نقاط مختلف جهان رسانیده شد . .... اینکه چرا این کتاب این همه دوستدار پیدا کرده است .... باید گفت که این کتاب به همان آرزو و آرمان ملی که نوشته شده بود ، به همان هدف خود رسیده است . اوغان های ملت پرست از چاپ این کتاب خوشحال شده اند ..... " ( نگاه کنید: سمسور اوغان ، کتاب دویمه سقوی ، چاپ دوم ، 1379 هجری – خورشیدی ، صفحه پنجم ).

  در ذهن کسانی که کتاب مقدس فاشیست های اوغانستان ( دویمه سقوی ) را هنوز نخوانده اند ، این پرسش پیدا خواهد شد که در کتاب دویمه سقوی چه چیزی نگاشته شده است که در میان پشتون ها و پشتونیست ها و فاشیست های اوغانستان این همه محبوبیت و مقبولیت پیدا کرده است ؟ آن کتاب چه چیزی دارد که سورخلقی ها ، اوغان ذلتی ها ، گلبدینی ها ، طالبان و دیگر پشتونیست های چپ و راست و میانه ، همه به آن چنگ می زنند و در پی عملی ساختن دستوراتش می باشند ؟
  http://www.tajikmedia.com/inde...
  http://fa.wikipedia.org/wiki/%...

  • ای مردم این حزب جنایتکار به نام حزب اسلامی ، هرروز با عملیات تروریستی تعداد از مردم بیچاره و بد بخت مارا می کشد و بدان افتخار می کند ، حالا بدون سوال بدون پاسخ گوئی به این جنایا ت و جنابات قبلیش که منجر به ویرانی کابل گردید میخواهد باکرزی منافق دو لت بسازد، بیوه زنان ویتیمان مصیبت زده درین شهر ویران شده هنوز ناله میکنند ،گرچه گوشی نیست که ناله آنهارا بشنود، این جنایتکار و مزدو رآ س ای ای عامل همه بدبختی این سرزمین است ، بخدا سو گند این بی حیا اگر وجدان میداشت تاحال خو دکشی میکرد و دیگرجرئت نگاه کردن به سوی مردم کابل را نمیداشت زیرا این تنها منفور ترین آدم درین سرزمین است ،و لی نه تنها حیا ند ارد، شرم ندارد که تازه تفسیر قرآن میگوید مانند سیاف بی شر مش بگذارید قرآن را بحال خودش مگر کدام انسان عاقل قرآن شمارا گو ش میدهد ............................... کرزی و شورای صلح اگرهم بخواهند با این جنایتکار واردمذاکره شوند اول از مردم بخصوص مردم بی دفاع شهر کابل نظر خواهی کنند که این مردم تا چه اندازه با این عمل موافق هستند . عاصی ازکابل

 • اخطار ! ، 3.500.000 پاکستانی در افغانستان !

  پناهندگان پاکستانی که خود واقف نیستند در روند چه بازی سیاسی و قومی قرار گرفته اند ، به هدایت تعدادی مشخص از قوم پشتون ، برای برهم زدن تعادل قومی در مناطق مختلف افغانستان ، جابجا می گردند

  تاریخ انتشار: ۱۷:۴۶ ۱۳۸۹/۱۱/۱۸
  کد خبر: 19012
  منبع:
  نسخه چاپی

  کشوری که خود جنگ زده است و هنوز حتی به یک امنیت نسبی هم نزدیک نشده است ، باید پذیرای سه میلیون و پنج صد هزار پاکستانی باشد که همگی شان طبق یک برنامه از قبل تعیین شده کشور شان را به مقصد افغانستان ترک کرده اند.
  شاید اکثر اینها تروریست نباشند اما از قوم پشتون هستند.
  از یکطرف هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی خانه های مسکونی این افراد را هدف قرار داده اند و از سوی دیگر ، نظامیان پاکستانی به بهانه مناطق تحت نفوذ تروریست ها ، حملات شان را بر این مردم بی دفاع تشدید کرده اند.
  تنها راه باقیمانده برای این مردم فقیر ، فرار به افغانستان است.
  در این مسیر ، تعدادی از داخل افغانستان نیز مامور شده اند تا این افراد را با برنامه ریزی خاص ، به مناطق از قبل تعیین شده هدایت کنند.
  برخی از این پاکستانی ها که صاحب پول و دارایی می باشند ، تعداد دیگری را تحت پوشش قرار داده بصورت قبیله ای در نقاط مختلف افغانستان مستقر می شوند.
  پناهندگان پاکستانی که خود واقف نیستند در روند چه بازی سیاسی و قومی قرار گرفته اند ، به هدایت تعدادی مشخص از قوم پشتون ، برای برهم زدن تعادل قومی در مناطق مختلف افغانستان ، جابجا می گردند.

  بر اساس آمارگیری تایید نشده ای ، طی دوسال اخیر ، حدود سه میلیون و پنج صد هزار پاکستانی در مناطق مختلف افغانستان اسکان یافته اند.
  آرین رومیری ، یک سخنگوی کمیسیاریای عالی امور پناهندگان ملل متحد به فرانس پرس گفته است ، فقط در حمله اخیر نظامیان پاکستانی به ناحیه نیمه خود مختار مهمند ، 22 هزار پاکستانی کشورشان را ترک کرده به افغانستان فرار کرده اند.
  بنابر اظهارات مقام‌های پاکستانی در این عملیات ، ارتش پاکستان توسط جت‌های جنگی و هلیکوپترهای نظامی حمایت شده اند و نظامیان پاکستانی گفته اند که در این عملیات دست کم 100 شورشی کشته شده است.
  شما خود ببینید ، زمانی که در یک عملیات نظامی فقط یکصد شورشی القائده و یا طالب کشته می شود ، بیست و دو هزار از مردم منطقه به افغانستان فرار می کنند ، پس در عملیات های دیگری که پاکستان ادعای کشته شدن بیشتری از شورشیان القائده را دارد ، چه میزان از پاکستانی ها به افغانستان آمده اند؟

  برخی از پشتون ها که راز این عملکرد شان در این قضیه افشا شده است ، اذعان داشته اند که این کار در قبال حضور وسعت گسترده قوم هزاره در مناطق مختلف کشور که شایعه است توسط برخی ایرانیان تغذیه و تجهیز شده اند ، می باشد.
  در هرصورت این فقط می تواند یک توجیه عوام پسند باشد آنهم نه برای همه !
  زیرا می دانیم که موج پشتون گرایی به کمک پاکستان و ملحق شدن آمریکا به این پروسه ، از مدت ها قبل آغاز یافته و هیچ ارتباطی به گستردگی قوم دیگری ندارد.

  بنابر اسنادی که افشا شده است ، تنها در هرات در زمان اوایل تصدی ولایت داکتر نورستانی ، حدود 65 هزار پاکستانی فقط در این ولایت جابجا گردیده اند.
  اگر سری به کوکستان های دولتی و امور خیریه و یا محل های نگهداری کودکان و نوجوانان بی سرپرست خیریه ای بزنید ، می توانید به وضوح آمار افراد بی سرپرست پاکستانی در این مکان ها را مشاهده کنید.
  در سرک ها و جاده های فرعی در اکثر ولایات کشور ، به دختران و زنان گدایی برمی خورید که یا حرف نمی زنند ولی التماس گونه از شما طلب کمک دارند و یا با زبان پشتو و گاهی هم اردو ، از شما کمک می خواهند.
  در برخی از پروژه های کاری نیز بعنوان کارگر تعدادی از پاکستانی ها مشغول بکار هستند.
  دشت ایش بدخشان که دورترین و سرد ترین منطقه در این ولایت است ، بیشتر از 100 ها فامیل کوچی پاکستانی مسکن گزین شده اند.
  با این اوصاف می شود حدود دیگر مهاجرین اسکان یافته پاکستانی در مناطق دیگر را برآورد نمود.

  جالب این جاست که آمار حضور زنان و و کودکان پناهنده پاکستانی به افغانستان ، چندین برابر مردان آنان است. این حضور ، حکایت از این می کند که بطور یقین مردان این پناهندگان یا با القائده در حال همکاری اند یا با طالبان .

  برخی بر این عقده اند ، سیاست پاکستان بگونه ای طراحی گردیده است که بسیاری از سران قوم پشتون را از سراسر جهان را در افغانستان به خدمت گرفته و اینک آنان در پست های مهم دولتی حتی در سطح وزیر و مشاور تاثیر گذار در ریاست جمهوری بکار مشغولند.
  این سیاست کارا زمینه حضور هرچه بیشتر گستردگی این قوم را بدون درنظر گرفتن ملیت و تابعیت ، فراهم آورده است.
  در این میان ، تعدادی از همین قوم پشتون ، که با روند پشتون سازی در افغانستان مخالف اند و حضور همه اقوام کشور را در همه زمینه ها به صلاح می دانند ، از سوی پاکستانی ها تهدید شده و مناطق سکونت شان نا امن می شود.

  در حقیقت ما با حضور مردم پاکستان در افغانستان هیچ مشکلی نداریم و از آنان استقبال می کنیم اما از سیاستی هراس داریم که برطبق یک برنامه ریزی مشخص آنان را نیز آواره کرده است...
  بگذریم !!
  این قصه سر دراز دارد

 • ای خاین سفاک و قاتل ده ها فرزند مجاهد خراسان زمین باز چه یاوه سرائی میکنی و تا چه وقت ادامه میدهی؟ باالاخره اگر در این دنیا مورد پرسش . سوال قرا نگیری. در آن دنیا از ترازوی عدالت کجا فرار میکنی؟ ای خاین ! ای فاسق! ای فجور! ای کذاب! یک بار به حال یتیمان، بیوه زنان، زنان، اطفال سر در گیبان پلید خود کن که در گدام راه و مسیر روان هستی؟ ای شاه شجاع فاسد! ای عبدالرحمن فاسد به لحاظ خدا عدالت و تقوی را مسیر راه خود و تیم فاسدت قرار ده که در عذاب الهی گرفتار خواهی شد. ای نوکر غرب! ای ظرفشوی امریکا! ای نامرد! همان روز که شهید استاد ربانی به بسیار مردانگی قدرت سیاسی را تسلیم تو شخص فاسد و نالایق کرد و امروز تو خاین همرای چهار نفر فاسد دیگرت پلان قتل وی را به کمک پاکستانی ها و امریکاوی ها طرح و تطبیق میکنی. ای فاسد آیا نشانه از جوهر مردی در وجود تو و اعضای دیگر تیمت وجود دارد که به یقین ندارد اگر میداشت به این چنین عمل زشت، ناروا، غیر انسانی و غییر منطقی یعنی شهید ساختن استاد ربانتی دست نمیزدی. ای خاین این را خوب بدانی که خاین خایف است و باالاخره به پنجه قانون سپرده خواهی شد.

  ای مردم قهرمان خراسان زمین به این الفاظ پ.چ و بی مفهوم این کذاب بازی نخورید که هم میکشد و هم گریه میکند. این فاسد همه شب همرای اعضای تیم فاسدش یعنی فاروق وردگ، خرم، اسماعیل یون، استانکزی پلان از بین رفتن ما و شما را طرح میکند. برخیزید در مقابل پلانهای این مفسد و جانی. قاتل همه فرزندان جهاد و مقاونت و امروز از استاد ربانی همین کرزی فاسد و تیمش است. کسی دیگر نیست. حقیقت را درگ کنید. متحد شوید و یک شخص را به صفت زعیم .و رهبر جمیعت اسلامی تعین کنید. این فاسد (کرزی) همه روز در سدد توطعه و دسیسه علیه ما و شما میباشد. ما و شما را میکشد و ما بی تفاوت نظاره میکنیم. هوشیارانه و زیرکانه عمل کنید.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس