صفحه نخست > خبر و گزارش > یک بار دیگر انتخابات ریاست مجلس نمایندگان بی نتیجه ماند

یک بار دیگر انتخابات ریاست مجلس نمایندگان بی نتیجه ماند

خبرگزاری بست باستان
چهار شنبه 2 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

انتخابات ریاست مجلس نمایندگان که برای بار سوم برگزار گردید ، یک بار دیگر به دلیل عدم کسب اکثریت حاضر 50 جمع یک ، بی نتیجه ماند .

در مرحله سوم انتخابات مجلس نمایندگان دردور اول 5 نفر خود را نامزد ساخته بودند اما این انتخابات به دلیل عدم کسب اکثریت حاضر 50 جمع یک به دور دوم کشیده شد .

صدیق احمد عثمانی و هما سلطانی نمایندگانی بودند که در سومین مرحله انتخابات در مجلس نمایندگان در دور دوم با یکدیگر رقابت کردند .

در این دور صدیق احمد عثمانی 118 رای و هما سلطانی 30 رای بدست آوردند .

هیچ یک از این نمایندگان نتوانستند اکثریت 50 جمع یک اعضای حاضر که 121 رای بود ، بدست آورند .

در انتخابات این دور 244 نماینده رای دادند و در بین آرای نمایندگان 62 رای سفید و 30 رای باطل موجود بود .

دردور اول انتخابات امروزی بکتاش سیاوش 14 رای ، سید اسحاق گیلانی 41 رای ، صدیق احمد عثمانی 94 رای ، عبیدالله رامین 19 رای و هما سلطانی 48 رای را از خود ساخته بودند .

دو دور انتخابات ریاست مجلس نمایندگان به روز شنبه نیز برگزار شد اما به دلیل عدم کسب اکثریت 50 جمع یک اعضای حاضر بی نتیجه ماند و امروز بار دیگر انتخابات بین نامزدهای جدید برگزار شد .

خبرگزاری بست باستان

تاریخ: 13 دلو 89

گزارشگر: محمود آفاق

تلاش ها برای افزودن رای سفید در مجلس نمایندگان

صحن مجلس نمایندگان شاهد گفتگوها و معاملات برای افزایش رای سفید می باشد.

پس از چند روز مبارزه برای کسب ریاست مجلس نمایندگان، پیش از چاشت امروز باردیگر نامزدان نتوانستند در دور اول رییس خودرا انتخاب کنند. برخی از نمایندگان می گویند هرچند در آغاز، انتخابات امروزی بیشتر به یک صحنه نمایشی می ماند تا انتخابات جدی، اما با شمارش آرا و بالا آمدن صدیق احمد عثمانی و هما سلطانی چنین معلوم شد که رقابت ها جدی شده است.

یک تن از نمایندگان به خبرگزاری بست باستان گفت: برخی نمایندگان تلاش دارند که در دور دوم، آرای سفید به صندوق اندازند تا هردو رقیب کنونی به نتیجه ای نرسیده و فرصت بازگشت برای نامزدان دور اول فراهم گردد وی که نخواست نامش فاش گفت، از روز گذشته چنین تلاش ها آغاز شده و امروز تحرکات افزایش یافته است. وی گفت امروز در صحن مجلس نمایندگان تلاش ها جریان داشت تا انتخابات دور دوم امروز نیز به نتیجه نرسد.

عبیدالله بارکزی وکیل ولایت ارزگان به خبرگزاری بست باستان ضمن تایید این تحرکات گفت: گفتگوها و تلاش ها در این زمینه وجود دارد، اما گمان نمی کنم که نتیجه بدهد، زیرا وکلا طی چند روز گذشته از وضعیت خسته شده و تصمیم دارند که امروز رییس خودرا انتخاب کنند.

یک تن دیگر از این وکلا گفت: طی دو روز گذشته هردو طرف رفت و آمدها و دیدارهایی به ارگ ریاست جمهوری داشته و گمان می رود با کرزی هم ملاقات کرده باشند.

یک منبع در ریاست جمهوری به خبرگزاری بست باستان گفت: نامزد مورد نظر حکومت صدیق احمد عثمانی می باشد و تلاش هایی نیز در این ارتباط از سوی حکومت وجود داشته و حتی تیمی به این منظور کار می کند.
پیش از این در دور نخست انتخابات ریاست مجلس نمایندگان آقای سیاف مورد حمایت حکومت بود که در مقابل یونس قانونی رقابت می کرد، اما هردو نتوانستند رای 50 فیصد جمع یک را به دست آورند که در نتیجه به دور دوم و سوم کشانیده شد.

در طول چند روز گذشته گزارش هایی به نشر رسید که برای هر وکیل 40 هزار دالر و یک موتر از جانب سیاف داده شده بود تا به نفع وی رای دهد. حتی برخی گزارش ها حاکی از آن بود که برای کسب ریاست مجلس نمایندگان تا 4 صد هزار دالر نیز معامله شده است.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس