صفحه نخست > عکس > عکس روز > کابل از لنز دوربین

کابل از لنز دوربین

چند عکس
نجیب فرزاد
پنج شنبه 17 فبروری 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • من شخصا این عکس ها را به آقایون که درپورتال افغان جرمن در دفاع ازپست ترین پادشاه اوغان امیرعبدالرحمن خان قلم فرسائی میکنند تقدیم مینمایم ومیگویم ببنید آثار نکبت بار حاکمیت های قبیله ایی دوصد وپنجاه ساله تان را که حتی حالاهم حسد میخورید چرا درکنار پادشاهان خون آشام اوغان در وزارت خارجه آلمان عکس حبیب الله کلکانی را آویزان کرده اند
  اما حالا به این عکس ها نگاه کنید ولذت ببرید که حاکمیت دوصد ساله قبیله ای اوغان به مردم چه داده است حتی که حالا هم همتبار دیگر تان بنام حامد کرزی برادر خوانده طالب قدرت را دو دسته محکم گرفته وایلا دادنی نیست واین است نتیجه حاکمیتهای قبیله سالاراوغانی که به زور مردم را زیر نام اوغان درقفس زندانی ساخته اید؟
  اگر وجدان دارید بگوئید که آیا تجزیه بهتر است یا دوام این وضعیت؟

  • اگر چه جای تاسف است که کشور را به این حال میبینیم اما در عین حال در جواب بیخبران میگوییم که: باز هم شکر که سیاست و سرنوشت ما بدست خود ما بود و خواهد بود نه بدست چهارتا صابونک ساجق بدهن. ورنه حالا پسوند نامهای ما اوف و اوفا میبود و در بازارهای روسپیگری ارزانترین قیمت از دختر افغانی میبود.

  • آقاى ولى جان
   شما عجب حرفى ميزنيد واقعأ خنده دار است.
   شما ميگوييد كه در جواب بيخبران ميگويم كه جاى شكر است كه سياست و سرنوشت دست خود ما بوده و من ميبينم كه در اينجا فقط شما بيخبريد.
   برادر عزيز كدام وقت سياست و سرنوشت دست خود ما بوده؟ مگر نادر نوكر و جاسوس انگليس نبود؟ مگر انگليسها آن زمان سرنوشت افغانها را تعيين نميكرد؟ از ان گزشته ظاهر هم همانطور و داود هم كه اول نوكر روس و بعد رو به امريكا كرد و ديديم كه به چه سرنوشت دچار شد و بعدآ تركى و امين و ببرك و نجيب مگر همه فرمانبردار روس نبودند؟ و مجاهدين كرام مگر همه اينها در زمان روس به امريكا و اروپا و پاكستان و ايران وابسته نبودند؟ و تا حالا هركدام از سران مجاهدين نه تنها نوكر يك كشور خارجى بلكه نوكرى چندين كشورهاى خارجى را ميكنند و طالبان را هم كه همه ميدانند كه نوكران سوگند خورده پاكستان و عربستان و بعضى كشور هاى ديگر بودند.
   خوب شما به ما بيخبران بگوييد چه وقت سرنوشت و سياست دست خود ما بوده؟

  • ولی خان می نویسد : (اگر چه جای تاسف است که کشور را به این حال میبینیم ...) آیا شما خصوصیت ایتنالوژی دار چیزی را بنام تأسف در قاموس انسانیت و پختونوالی خود دارید که بیغیرتانه تأسف میکنید ؟

   دوستان عزیز ، این تصاویر گوشۀ کوچک از افتخارات غیرتیانی است مانند کاظمی ، نوری ، سُستانی و عباسی به شمول ولی خان و شبیر خان که آنرا نشخوار میکنند و با تأسف دروغین اشک تمساح میریزند . این خبردار بیغیرت آنقدر بیخبر است که دختران اوغانی در زمان جهاد مسلمین و امارت اسلامی طالبان در پیشاور و کویته از ارزانترین روسپی ها ، نسبت به روسپی های دویورندی بودند و به کشور های صادر کننده دین و نفت به کمک تازی پرستان دین فروش ، گروه گروه بنام کنیز به تازیان شهوتی ارسال میشدند تا حراست از دین و شریعت غرای محمدی کرده باشند .

   خان ولی خانه ! بنگرید به حاکمیت منحوس قبیلۀ تان که مردم بیچارۀ قرآن دوست شاه دوشمشیره پرست ما را صد ها سال از کاروان پیشرفت بشری بخاطر بقای نا میمون خویش عقب نگهداشته اند و هنوز هم آخرین شتل های خود را در مرداب گنده گی نیکه های خویش میزنند تا صد ها سال دیگر در مرداری بوگین ، حاکمیت نجس فاشیستان قبیله را دوام بخشند .

   ولی خان ! بنگرید به دست آورد آن شاهان پاردریایی ودیره دونی خویش که عباسی و نوری و کاظمی ، انگشت صبابه ارادت به جامدات مایع مانند بیرون ریخت سحرگاهان کشتزارهای خویش نموده ، جانانه می بویند و می لیسند تا خدمتی نموده باشند به ارواح خبیثه جباران ایتنالوژی نشان .

   خان ولی خانه ! بنگرید به آبادی ها و عمراناتی که خان نوری خان ، وجدان و خدای خویش را حاضر دیده عبدالرحمن ویرانگر و آدم ستیز را ، شاه تاریخ سازوطن نامنهاده است . زهی وقاحت و خیله خندی که نویسنده گان اکادمیسنی شما ( سُستانی ، نوری ، عباسی و کاظمی ) دست میبرند و اوغان جرمن را سرگین پاشک میکنند .

  • زیاد به هر پاچه گیر کچی گفتن حوصله میخواهد صرف دوست چلو امرا میگویم که: شنیدگی هایت را من هم شنیده ام اما شنیدن کی بود مانند دیدن. از اوف و اوفا انشاله خبر داری و اگر در بقیه حرفهایم تردید داری پس در صورت امکان به جایهای ذیل سر بزن یا جویای احوال این جاها شو.
   ۱. هوتل گریس در تایلند.

   ۲. هوتل ناسا ویگس در تایلند. و............. در تایلند به مرگ خر.......

   ۳. هوتل المصطفی در کراچی.

   ۴. هوتل پرادایس در کراچی.و چند هوتل دیگر.

   ۵. هوتل دولفین در دوبی.

   ۶. هوتل هالیده زون در دوبی. تمام هوتل های ناصر سکوویر و............

   ۷. حتی در شهر های تجارتی چین هم کارو بار قومایت چوک است.

   حالا شاید بگویی که تو ازین جاها چی خبر داری. مه ره خو میشناسی دگه. ( بیپارت)

    

  • خان ولی خان ! ازینکه بعد آنهمه بدماشی های دهه بیستم عمر خود ، حال در دهه هفتاد مسولیت اکمالات هوتل های متذکره بدوش گرفته اید ، مبارک است . منکه شما را کاملأ شناخته ام ! آیا غیر این کار دیگری را کرده خواهید توانست ؟ شما که شینوار و باجور دارید !

 • ِِاگر حرفی از خجالت در میان باشد باید گفت که ای دولتمردان این سرزمین! بشرمید و از خجالت سر بزیر ...های نمایید که شهروندان به خاطر نبود مدخلا های عامه مجبور میشوند در کنار دریای مشهور به 6 ماه آب و 6 ماه گ..ی کابل، رفع حاجت مینمایند.

  دوماً،

  شهرونان ما نیز باید بدانند که پرتاب زباله ها طوریکه در عکسها میبینیم نه تنها شرمبار است بلکه هزارن امراض هم بوجود میاورند.

  گویند نظافت نیم ایمان است، پس کو آن نظافت که ایمان ما را کامل ساخته باشد.

 • خود ی کرزی کوچی است کوچی ها از فرهنگ چه می دانند؟

 • wai wai en kabul jan ast
  lanat ba shma atrafi hai be farhang

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس