صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > آقای ربانی، روی اینترنت زور و پول همه کاره نیست

آقای ربانی، روی اینترنت زور و پول همه کاره نیست

او که زمانی جنایتکاران طالب را فرشته های نجات خوانده بود و اکنون ریاست شورایی را برای بر سر قدرت آوردن اين جنایتکاران بر عهده دارد، هراس خود را نتوانسته است از قدرت رسانه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی پنهان کند.
خبرگزاری بست باستان | کابل پرس
سه شنبه 1 مارچ 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: اينترنت جایی نیست که زور و پول بتواند کار چندانی کند. اينترنت عرصه ی خلاقیت است و حتا وبلاگ های زیادی هستند که بسیار بیشتر از بسیاری از رسانه ها بويژه رسانه های چاپی، مخاطب دارند. يکی از بنیادگراترین چهره های افغانستان، برهان الدین ربانی به علمای دینی گفته است که شکی نیست که اگر علما جای خود را بگذارند، مرجعیت و رهبریت خود را به دیگران بگذارند، گاهی اتفاق می افتد که به اصطلاح جوانان فیس بوک و اینترنت رهبری جامعه و تحولات را بدوش می گیرند. او که زمانی جنایتکاران طالب را فرشته های نجات خوانده بود و اکنون ریاست شورایی را برای بر سر قدرت آوردن اين جنایتکاران بر عهده دارد، هراس خود را نتوانسته است از قدرت رسانه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی پنهان کند.

دولت افغانستان تلاش های زیادی روی دست گرفته تا برخی از رسانه های اینترنتی منتقد از جمله کابل پرس را فیلتر کند اما تاکنون این تلاش ها با شکست مواجه شده است.

برهان الدین ربانی : دها بار به دروزاه شورشیان طالب تک تک خواهیم کرد!

خبرگزاری بست باستان

10 حوت

سیاوش آذرخش- کابل

شورای عالی صلح نشست مشترک را با علمای دینی کشور را اندازی نمود و در راستای تامین صلحو آشتی ملی از آنان خواهان همکاری شده اند.

در نشست مشترکی که به روز سه شنبه در تالار رادیو تلویزیون افغانستان برگزار شده بود ، برهالدین ربانی رئیس شورای عالی صلح ضمن دست آورد های مقدماتی در راستای پروسه ء آشتی ملی با شورشیان طالب ، گفت ما از همه علمای دینی می خواهیم تا در پروسه صلح با شورشیان طالب حکومت افغانستان را همکاری نمایند.

آقای ربانی همچنان گفت :" عملکرد شورشیان طالب نه انسانی است ونه هم اسلامی بناً هیچ توجیهء برای اسلامیت از کار شان ندارند."

رئیس شورای عالی صلح خاطر نشان نمود که دست های در پشت پرده حضور دارد که میخواهند اسلام و شهروندان افغانستان را بد نام نمایند، بناً اگر شورشیان طالب واقعاً اسلام میخواهند بیایند صلح کنیم تا زمینه برون شدن خارجی ها از کشور مساعد شود."

برهالدین ربانی در سخنرانی اش خطاب به ملا ها ضمن این که فساد بد اخلاقی را در جامعه یک معضلهء جدی عنوان نمود، تصریح داشت که برای برون رفت از این وضعیت به یک هماهنگی جدی و پیگیر نیاز است تا همه علمای دینی دور هم جمع شده و در راستای سعادت جامعه دست به دست هم دهیم."

ربانی خاطر نشان نمود که شورای عالی صلح به خاطر آوردن صلح و آشتی ملی در کشور تلاش های زیادی خواهد کرد، اما در رسانه می بینیم و می شنویم که بر ضد ما حرف های گفته می شود، ولی ما مصمم هستم تا آنچه را در برنامه خود داریم در عملی ساختن آن سعی و تلاش خود را به خرج دهیم.

وی ضمن متهم کردن شورشیان طالب به عملکرد غیر اسلامی و انسانی گفت : " اگر شورشیان طالب صد بار هم مذاکره را رد نمایند ما باز هم دروازه های آنان را دقلباب (تک تک) می کنیم تا مجبور شوند که به پروسه صلح پیوندند.

از سوی هم مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان رسانه ها را به ترویج و گسترش فساد اخلاقی متهم نموده گفت: " رسانه به جای این که برنامهء ستاره قران را برگزار نمایند ، برنامه ستاره افغان می سازند زمینه ساز بد اخلاقی و گسترش فساد اخلاقی ئدر میان جوانان شده است. "

کشاف تاکید نمود که علمای دینی وارثان واقعی جامعه و مردم افغانستان هستند و هر طرحی که از سوی علمای دینی ریخته شود بدون شک جامهء عمل خواهد پوشید و به نفع همه شهروندان خواهد بود."

در این نشست وزیر حج و اوقاف و بیشتر از صد تن که گفته می شود علمای دینی از چندین ولایت کشور هستند اشتراک نموده بودند و پس از این پروسه صلح در کشور توسط آنان در میان مردم و نشست های مردمی را اندازی خواهد شد.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • از سوی هم مولوی قیام الدین کشاف رئیس شورای سرتاسری علمای افغانستان رسانه ها را به ترویج و گسترش فساد اخلاقی متهم نموده گفت: " رسانه به جای این که برنامهء ستاره قران را برگزار نمایند ، برنامه ستاره افغان می سازند زمینه ساز بد اخلاقی و گسترش فساد اخلاقی ئدر میان جوانان شده است. "

  مولوی کشاف گوه تمام مردم افغانستان را خورده و این حرف این وطن فروش میرساند که این شخصی یکی از اجنت های امریکایی و آی اس آی است و از این راه میخواهد بین مردم تفرقه عنعنات و کلوتری بیاندازد . هنر های زیبا وحی خداوندی است برای خلق الله و هر قدر انسان از ان قدر نماید به همان اندازه از پیداوار خداوندی انسان قدر نموده است و ثواب کمای مینماید . این کثافت از تاریخ تجربه نگرفته میخواهد فقط یک عده عمامه بسر و کسانی که چه اصلاء ار اسلام خبر ندارند و همیشه نوکر امریکا و پاکستانی است در کشتن و اغفال مردم ستاره افغانستان بد بخت باشند . وقتی ریس علمای افغانستان که یک مولوی بی سواد و اجیر شده آی اس آی و امریکا است این قدر بی سواد و جاهل باشد . باقی علما باید همه خر باشند . به همین خاطر به زن های خود که نمونه روح خدواندی است همیشه اهانت میکنند . و به دستور یک عده اعراب همیشه میرقصند . شما که از همه چیز با خبر شده اید باید بدانید و اگاه باشید که هیچ دلالی بین شما و خداوند نمیتواند پلی برای اقهام و تفهیم روحانی بر قرار کند به جز خود شما . پس خود را دنبال کنید و به خدا برسید .

 • الف خانه !

  شه سم صحیح خپل غوژ را وی ونیسه ما ته :

  ربانی در دور حکومت موقت خود , همو زمانی ره میگویم که احمد شاه مسعود صاحب وزیر دفاع ایشن بود . در اخر های ماه های اول حکومت ربانی , مسعود در حدود (( دو میلیون )) دالر از دی اوغانستان بانک را به امر خودش کشید . در حدود سه هفته بادش ربانی از دی افغانستان بانک (( دو میلیون و پنجصد هزار دالر امریکایی )) را به امر خود بیرون اورد و تا امروز معلوم نیست هغه پیسی را چی شده است . ما میگیم که این ادم ربانی (( دزد )) است . حالا اگر مه همین سوال را از قسیم فهیم و احمد ضیا مسود کنیم که او پیسه دو ملیون دالر کجا شد . شاید هزار نفر به ما بتازند که تو به خاطری که طالب هستی ایتو میگی . ما نمیگیم که ما پیسه بان های که فتح کدیم نگرفتیم ولی سه حصه او پیسی را به کمپ های (( ادی زوی )) و (( ورسک )) و (( کچهی گلی )) و غیره وغیره را می ورکلی ده په هم داسی . سر شانه همیتو ادم ها اگر امریکن توپک مانده ما را نکشه , ما قسم به سرت که هر رقم دشمن باشه سر شه نبریم طالب نباشیم خو .

  • هموطنان ما و شما چقدر مظلوم و بیچاره بودیم که سرنوشت ما و شما دست این اشخاص های پست و کثیف و دزد و نسواری بوده و است دوستان شما خوب به دوتا دندان جلوی اش نگاه کنین که نشانه از نسوار بر دندان و دهانش هویدا است بر تصویرش دقت کنید که نسوار بر لب دارد و گفته است که نگزاریم جوانان فیس بوکی رهبری وطن را بر دست گیرد ..... آخر اینم حرف است که در تمام رسانه هائ دونیا هم پخش میشود و به آبروئ علمائ دین و اسلام و افغانستان هم بازی می کند آخر همی جوانان نباشد تو بر کی حکومت می کنی ... آخر تو دزد کثافت 8 سال ریس جمهور بودی چی غلطی کردی ؟ حتی یک مدرسه در طی 7 سال درست کردی؟ نسواری .... خدا عاقبت ما و شما را بخیر کند امین

  • دوست نهایت عزیز جهان سپاس از احساس گرم وطن دوستی شما و همچنان درک درست آقای ربانی نسوار بو

  • ای تو پست وکثیف هستی استاد ربانی شهید یک شخص مسلمان وخدمت گذار اسلام بود او همیشه روزه دار بود
   نه نصواری مثل تو کثیف شرابی......

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس