کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > عکس > افغانستان بدترین کشور جهان برای مادران و کودکان؛ کرزی در تلاش برای واگذاری کامل قدرت (...)

افغانستان بدترین کشور جهان برای مادران و کودکان؛ کرزی در تلاش برای واگذاری کامل قدرت به طالبان

در افغانستان از هر هزار نوزاد، 52 نوزاد در دو هفته اول عمر و 134 نوزاد قبل از یک سالگی جانشان را از دست می دهند.

يكشنبه 5 جون 2011, بوسيله‌ى کابل پرس

بر اساس گزارش های یونیسف در افغانستان از هر هزار نوزاد، 52 نوزاد در دو هفته اول عمر و 134 نوزاد قبل از یک سالگی جانشان را از دست می دهند. از هر هشت زن نیز یک زن در هنگام بارداری جانش را از دست می دهد.

يکم جون 2011 : یک زایشگاه در بدخشان/ عکس از گتی ایمیجافغانستان بدترین کشور جهان برای مادران؛ کرزی در تلاش برای واگذاری کامل قدرت به طالبان

چهار شنبه 4 مه 2011, بوسيله ى کابل پرس | افغانستان پرس

کابل پرس: در حالی که حکومت قبیله ای کرزی در حال استفاده تبلیغاتی از اعلام خبر کشته شدن بن لادن در پاکستان است تا توجه اذهان عمومی را از تروریزم داخلی که بیش از یک قرن دامن گیر افغانستان شده دور کند، يک نهاد بین المللی برای دفاع از حقوق کودکان با انتشار گزارشی اعلام کرده است که افغانستان بدترین کشور جهان برای مادران و به همین نسبت برای کودکان می باشد. شرایط زندگی برای مادران و کودکان بسیار سخت و دشوار است و حامد کرزی و تیم همراهش تلاش دارد با منزه جلوه دادن طالبان و گروه های قبیله ای همچون طالبان به عنوان دشمنان درجه یک مدنیت و انسانیت، زمینه های حضور گسترده تر آنان را در بخش های مختلف دولت هموارتر کند.

نهاد دفاع از حقوق کودکان بنام "سیو چیلدرن" در گزارش خود از افغانستان به عنوان بدترین کشور برای مادران نام برده و پس از افغانستان کشورهای نیجر، گینه بیسائو، یمن، چاد، کنگو، اریتریا، مالی و سودان قرار دارند. در مقابل کشورهای نروژ، استرالیا، ایسلند، سویدن، دانمارک، نیوزلند، فنلاند، بلژيک، هلند و فرانسه به ترتیب بهترین کشورها برای مادران می باشند. در حالی که در کشورهایی همچون نروژ، مادران بیش از 80 سال عمر می کنند، در افغانستان و سایر کشورهای قعر جدول، عمر مادران از 45 سال تجاوز نمی کند.

در این شرایط اسفناک مادران و کودکان در افغانستان، حامد کرزی تلاش های جدی را برای در اختیار قرار دادن قدرت به طالبان، دشمنان درجه یک زنان دنبال می کند.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


39 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > عکس > افغانستان بدترین کشور جهان برای مادران و کودکان؛ کرزی در تلاش برای واگذاری کامل قدرت (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.