صفحه نخست > دیدگاه > سادیسم و فقر جنسی عامل قتل یک افسر ایتالیایی در پنجشیر

سادیسم و فقر جنسی عامل قتل یک افسر ایتالیایی در پنجشیر

بصیر آهنگ
يكشنبه 5 جون 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سرهنگ کریستیانو کونجو افسر پولیس جنایی ایتالیا که از سال 2007 به اینسو در اداره مبارزه با مواد مخدر ایتالیا در کابل فعالیت داشت دیروز در ولسوالی خنج ولایت پنجشیر کشته شد.

منابع شفاخانه امرجنسی کشور ایتالیا در پنجشیر به خبر نگاران گفته اند که این افسر ایتالیایی همراه بایک زن امریکایی ویک افسر پایین رتبه ی ارتش افغانستان برای سیاحت به ولسوالی خنج ولایت پنجشیر رفته بود که مورد حمله مردم محل قرار گرفت وکشته شد.

یکی از خبرنگاران ایتالیایی از کابل چنین نوشته است:

سرهنگ کریستیانو ویک زن امریکایی که از چند سال بدین سو همدیگر را می شناختند برای سیاحت به دره پنجشیر رفتند. در این سفر قرار شد یک دوست افغانستانی آقای کریستیانو که چند سال قبل در اکادمی نظامی ایتالیا در شهر" مودینه" درس خوانده بود وحالا در ارتش افغانستان خدمت می کند نیز حاضر شد آنها را در این سفر همراهی کند.

وقتی آنها به ولسوالی خنج رسیدند با گروهی از جوانان آنجا برخوردند که برای تفریح در منطقه ی گرده هم آمده بودند. جوانان به محض دیدن زن امریکایی که با لباس متفاوت از زنان افغانستان در آنجا رفته بود، دنبال این سه نفر راه افتادند. این سه نفر وقتی دیدند از طرف این گروه از جوانان تعقیب می شوند، مسیر شان را که به طرف "درۀ مُکنی" بود را عوض کردند وخواسته دوباره به مرکز پنجشیر برگردند، ولی این جوانان وقتی دیدند که این سه نفر در حال فرار هستند، مسیر برگشت آنها را مسدود نموده وبه آنها نزدیک شدند.

آنها این سه نفر را محاصره نموده وبعد چند تن آنها به زن امریکایی دست اندازی نمودند. سرهنگ کریستیانو وقتی دید آنها می خواهند به این زن امریکایی تجاوز کنند، اسلحه کمری اش را برداشت وبه سوی آنها شلیک کرد ویک تن آنها را زخمی ساخت. پس از زخمی شدن یکی از این جوانان، آنها از محل فرار نمودند ولی دیری نگذشته که همراه یک گروه مسلح به منطقه برگشتند. پس از آنها آنها دستهای این سرهنگ ایتالیایی را بستند وشروع کردند به لت کوب تااینکه کریستیانو از حال رفت وبعد یک گلوله به پیشانی اش شلیک کردند واز منطقه رفتند.

خشونت وحشیانه

زن امریکایی که با سرهنگ کریستیانو در پنجشیر بوده است، در مصاحبه ی خود با رسانه های ایتالیا چنین گفته است. سرهنگ کریستیانو به خاطر دفاع از یک من کشته شد، او خودش را قربانی کرد تا از یک زن که در معرض تجاوز قرار گرفته بود دفاع کند. برای من واقعن دیدنش مشکل بود، آنها با چوب سنگ به جان کریستیانو افتاده بودند وبه شکل بسیار وحشیانه ی اورا لت وکوب کردند. اورا تاحدی او را زدند که دیگر از هوش رفت، بعد یکی پیش آمد وبا خشونت تمام به سرش شلیک کرد. تصویرش واقعن وحشت ناک بود.

سادیسم و فقر جنسی

رسانه های ایتالیا نوشته اند، دربین جوانان افغانستان فقر جنسی بیداد می کند. سالهاست که به خاطر جنگ ونبود یک سیستم اجتماعی همه جانبه، ارتباط انسانی بین زن ومرد از افغانستان رخت بربسته است. رابطه برقرار کردن بین یک دختر وپسر هم، کار بسیار دشواراست واز طرف دیگر نظر به سنتهای حاکم در این جامعه ی قبیلوی وبدوی، عواقب وحشتناکی را در پی دارد. خیلی از مردان به سوی زنان فقط به دید یک جنس، برای رفع تمایلات شهوانی نگاه می کنند. آنها سالهاست زن را ازنزدیک ندیده است وبا زنی ارتباط دوستی بدون مسایل جنسی نداشته اند. در خیابانها هم زنان را در زیرانبوهی از رختهای رنگارنگ وچادری می بینند که اصلا سر وصورت شان معلوم نیست.

به همین دلیل وقتی یک زنی خارجی در خیابانهای شهر کابل ویا مناطق دیگر با لباس عادی ظاهر می شود، انبوهی از جمعیت به دنبالش راه می افتد، آنها در خیلی از موارد فقط میخواهند چهره ی زن را ببینند وبا این دیدن نیاز جنسی شان را رفع کنند. ولی نمیدانند وقتی دنبال یک زنی که از کشورهای غربی آمده راه می افتند، برای این زن غربی چقدر سخت است وترس آور. چون در موارد زیادی زنان خارجی وقتی با این وضعیت دچار می شوند با تماس به دوستانش ویا هم نیروهای بین المللی تقاضای کمک می کنند. آنها واقعن می ترسند. می ترسند مورد تجاوز قرار بگیرند ویاهم اختطاف شوند. ولی برای مردم آنجا عادی است. آنها فقط می خواهند با یک دید هم که شده، به نیاز جنسی شان رسیده گی کنند.

این مشکل در جامعه افغانستان تبدیل به مرض بسیار خطرناکی شده است واکثر زنان افغانستان نیز در کوچه وخیابانها از طرف همین افراد مورد آزار واذیت قرار می گیرند.

ازطرفی، عده ی هم هستند که از این آزار واذیت لذت می برند. آنها در سایه تفنگ بزرگ شده اند ودرخیلی از موارد درکودکی شان مورد آزار واذیت قرار گرفته اند به همین سبب به شکل بسیار نگران کننده ی دچار "سادیسم" شده اند. اعمال که از اینگونه افراد سرمیزند برای خود آنها عادی است وشاید آنها تمام تحقیر وتوهین وآزاری را که در کودکی دیده اند، می خواهند از این طریق جبران کنند. مقابله با این آفت ها در جامعه ی افغانستان کاری دشواریست. از طرف دیگر دولت افغانستان وجامعه ی مدنی به این مسایل در جامعه ی افغانستان هیچ توجهی ندارند. تمام نیروها سخت درگیر جنگ ومواد مخدر ودیگر مسایل می باشند وکمک های چند سال ازطرف جامعه ی جهانی نیز به شکل گسترده ی حیف ومیل شده است.

پس از خواندن این مطالب، برایم قدم زدن در خیابانها سخت بود. امروز کوشش کردم کسی از دوستان ایتالیایی ام را نبینم زیرا نمی خواستم از من بپرسد واقعن جامعه ی شما این قدر وحشی است؟

درحالیکه امروز هویت مردم افغانستان برای تمام مردم دنیا با ترور وتریاک و انتحار عجین گشته است، این مسایل را وقتی به این هویت فلاکت بار اضافه کنیم فکر نمی کنید حتا از دایره انسانیت خارج خواهیم شد؟ فقط فکر کنید.

واژه های کلیدی

جوانان
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • خوب كشور ما خيلى عقب مانده است,اين كناه مردوم نيست مردوم محصول ان سيستمى است كه انجا حكمفرماست.ولى اين مطلب باور نكردنى است.قراريكه من خبردارم درست مردوم بنجشير سخت ديندار هستند ولى از ديدن يك زن اكر كسى به هيجان امده باشد باور نميكنم انجا زنان خارجى زياد ميروند به انها هيج اسيبى نميرسد .شايد اين شخص كه فير كرده خواسته باشد كوبايي كند,انها جواب داده باشند.هرجه است اينها خود با ك نبوده اند.انجا اكر انسان باشى و همه روش انسانى را مراعات كنى هر زهكزر به تو سلام ميدهد.
  اين نوشته يكطرفه است دوزد هم و ظيفه قاضى را به عهده كرفته است.
  به ارمكاه مسعود مرد و زن به لباس اروبايي از اروبا ميروند.من اين را خوب ميدانم.انجا در لب در ياى خروشان و باغها ميله ميكنند.تنها از خوبى و مهمان نوازى حرف ميزنند.
  هرزن خارجى هم فرشته نيست.تا كون بز نخارد نان جوبان را نميخورد.اينها عمدا ميخواسته ريشخند بزنند.

  • سلام به همه.

   من از منطقه هستم جریان از این قرار است یکی از بچه های قریه که همرای مرکب خود در معد نها بار کرایه میبرد در راه با ایتالیای روبه رو میشه بار مرکب به شانه زن امریکای بر خورد میکند زن به زیر راه پرت میشه مرکب والا پایین میشه که زن را به بالا کمک کند ایتالیایی کمری خود را گرفته بالایی بچه فیر میکند مرمی به دستش اصابت میکند اینها فرار میکنند بعدا برادر شخص زخمی خبر میشه در پایین دره سر راه را گرفته بالای ایتالیایی فیر میکند و ایتالیایی کشته میشه .
   شخص قاتل در ولایت بندی است.

  • افرين ادريس جان اين حرف خودت را باور ميكنم.راستى مناطق كوهستانى در لب كوه يك سرك باريك رقته كه اكثرا و قتيكه بار ميايد ,ادم جره خودرا كنار ميكشد و سرك را رها ميكند.واكر بار تماس ميكند انسان ميتواند جندمتر بايين با فتد.تا وانش به كردن خودش. حق اوليت را حيوان بى زبان باردار دارد.شايدشبا كتى خورك ملتق را در كمر خود ديده, خود را رستم داستان فكر كرده بوده.به هر صورت فير اول و تجاوز را او كرده .معضله بين خر و زن خارجى بوده كه اين مافيايي وحشى و جنايت كار ,بالاى انسان بقصد كشتن او فير كرده است و غاز جانب برادر مجروح جواب دندانشكن در يا فت كرده است.در محاكم جهان مهم اينست كه كى اول شروع كرد ,كى تجاوز كرد؟
   محتر بصير اهنكت كر شده و خودت اين قضيه را مانند يك كورديده يي.ببين برادر نوشته خيلى مزخرف است.
   نوشته ادريس عزيز را بخوان ,بنك از سرت ميبرد كه تو جه نوع تحقيق كردى و بررسى كردى.اكر كور نيستى بايد اعطراف كنى كه كى ساديست است.بر خورد خر با زن خارجى به نسبت فقر جنسى شده و يا؟
   من ازين به بعد نوشته هايت را نميخوانم زيرا من درك كردم كه تو و نوشتن بسيار دور هستيد برو برادر يكان كار بهت و مفيد براى خود جستجوكن.

  • مه خو هیچ نفهمیدم که تو چی نوشتی

 • آقای آهنگ ! از نوشتۀ شما معلوم نشد که این خانم امریکایی مورد تجاوز جنسی قرار گرفته یا نه ؟ اگر مورد تجاوز جنسی قرار گرفته عاملین آن باید مجازات شدید شوند . اگر فرمودۀ ادریس جان دوست محلی ما واقعیت داشته باشد ، پس هویداست که این افسران ناتو خود را مالک جان و مال مردم دانسته و از حد خود پا فراتر گذاشته است که این کشته شدنش را به فال نیک میگریم . انعکاس دادن خبر مجهول و گنگ را از شما انتظار نداشتم .

 • از یک پنجشیری دیگه چی توقع داری که کنه اینا امو دزدای کابل نیستند مگم اینا امو ادمکشای محصل پوهنتون کابل نستند مگم .خواص این مردم این اس که در جای که اکثریت باشه مثل درنده و در جای که در اقلیت باشه مثل موش مرده واری میشه.این خبر بعید از واقعیت نیست

  • برادر عزيز شايد خودت هم ادريس نام باشى و يا نام او برادر ما را به خود كرفتى.بهتر است به نام خودت بنويسى. شايد در هر قوم قريه مليت يك عده افراد بد و جود داشته باشد ولى بسيار حماقت است اينكه همه را بد خطالب كند.از خودحرف بزن كه توسر بياز ويا...هستى

 • درین پیامها ادریس اولی با ادریس دومی فرق دارد

 • سلام
  از این معلوم میشه که کابل پرس? بدنام دروغ را شروع کرده است کابل پرس نه چشم دارد نه گوش هر چیز را که در یک جای شیند بدون این که انرا خوب ببیند , عاقلانه عمل کند انرا با جملات دروغین نوشته میکند که این خود افکار عمومی را خدشه دار میسازد وفاصله مردم با دولت زیاد میشود من فکر میکنم که این کابل پرس را کشور ایران تمویل میکند اگر فکر شما باشد اخبارکه به نقص ایران باشد انرا نشر نمیکند .
  خوب است که این نظر که من دادم سانسور نکیند ونظرات که به نفع کابل پرس بود ان بگذارد واین که نبود برای یکساعت بگذارد دیگر حذف اش کند .
  خداحافظ ( به امید روزی که دیگر قوم پرستی در افغانستان نباشد )

 • باسلام مجدد
  کابل پرس? تا کسی یک کار نکند نه افغانان دیوانه است نه پنجشیری ها دیوانه هستند که چینین کاری را مرتکب شوند این حقیقت را که ادریس گفت من قبول میکنم وهمچنان من از طریق تیلفون در منتطقه که این حادثه صورت گرفته تماس گرفتم گفتند همین گپ بود .
  کابل پرس این پنجشیری بود که این طور گفتید اگر هزاره میبود بالای ان حتی یک گپ هم نمی زدید .
  باز هم ( به امید روزی که قوم پرستی از افغانستان گم شود )

  • حامد جان ! چندی پیش انتی هزاره بودید و اینکه امروز خوشبختانه تنها حامد جان شده اید نزدیک به همان شعاری شده اید که نوشته اید . قابل یاد آوری میدانم که مسئولیت درستی و نادرستی نوشته ها و گزارشهای خبری مربوط میشود به نویسنده ، نه به گرداننده گان کابل پرس? . شما سری بزنید به تول اوغان ، بینوا و اوغان جرمنیان که به کابل پرس هزاران بار شکر نمائید . میخواستم در ارتباط همین شعار تان به یک مطلب بسیار کوچک اشاره داشته باشم و آنرا هم بطور مثال برایتان می نگارم تا کمی متوجه نازکی موضوع شده دیگران را محکوم به قوم پرستی نکنید .

   طور مثال : قوم پرستی را ویروس شکر یا دیابیتیک بدانیم که به جسم مریض داخل شده و به تخریب حجرات جسم شروع کرده است ، مریض تکلیف ویروسی دارد نه جن زده گی و سایه گرفته گی ، باید پیش داکتر برود یا ملا ؟ بلی باید نزد داکتر برود و با انتی بیوتیک ها معالجه شود و در صورت ضرورت به عمل جراحی و امپوتی یا قطع محل فلح شده بپردازد . کوف و چوف ، دودی و شویست ، تعویظ و آب نیل کردن ملا و آخند آمد آمد مرگ مریض را سرعت میبخشد .

   امروز تکلیف شکر قوم پرستی به همه باشنده گان سرزمین ما سرایت کرده ، به یکی جنتیکی و نسلی از پدر پدر و به دیگری نسبت از کار افتیدن غده تولید کننده انسولین یا پانقراس . چی باید کرد ؟ باید همه پرهیز نمائیم و به تداوی عاجل ضرورت داریم نه چوف و کوف ملا و آخند .

   اگر بیماران قوم پرستی با اکثریت خواندن دروغین قوم خود ، مهاجر خواندن سایر اقوام ، ملی سازی های شرمگین ، کوچی های بیابان گرد را وارثین حقیقی وطن همه گان جازدن ، با قاتلین مردم سازش کردن پرهیز میشکنند ، بلآخره این بیماری کشنده چنان به جسم شان سرایت کرده اجزای بدن شانرا کانگرن نماید که جز امپوتی و مرگ خودشان دیگر چارۀ به دیگر اعضا و باشنده گان جسم مشترک ما نمانند .

   حامد جان ! اگر صدها بار شعار مرگ و درد به قوم پرستان بدهیم و پیش ده ملا و صد آخند برویم و لیتر لیتر شویست بنوشیم هیچ درد ما را مداوا نخواهد کرد جز اینکه پیش داکتر معالج رویم ، پرهیز نمائیم و بیماران لاعلاج را به کوره های آدمسوزی بفرستیم تا دیگران آسوده شده زنده گی آرامی نصیب شوند .آنانیکه به تجویز و نسخه داکتر دوا نمی گیرند ، پرهیز نمی کنند و باز شرینی اکثریت می چوشند و پلو دامو دبابا وطن نوش جان میکنند ، برایتان اطمینان میدهم محکوم به مرگ خواهند بود . امید ازین پیامم آزرده نشده باشید .

  • با سلام به مزاری جان .
   بعدا اول باید اصلاح را باید از خود شروع کنیم این که کی چی می کند به ما کاری نیست شما هم راست میگوید که سایت بدنام تول افغان وسایت بدنام بینوا وسایت بدنام کابل پرس? تمام اینها در بین مردم عزیز هزاره وافغان یک تفرقه را می اندازد روی هیمن منظور باید کوشش شود که کسی که گناه ندارد انرا نباید که توهین ویا تحقیر کنیم خوب سایت بینوا به شما توهین نمود شما هوشیار بودید چرا شما این کار را نمودید شما باید این کار را نمی کردید اگر یک کسی در چاه خود را انداخت ما هم باید خود را در چاه بیندازیم نه باید متوجه رفتار , کردار وسخنان خود باشیم به امید نابودی سایت بدنام بینوا وافغان که این کار را میکند وهمچنان دیگر سایت ها . افغانستان تنها مربوط به هزاره یا افغان نمی شود باید همه ما در باسازی ان سهیم شویم تا باشد که کشور ما از همه کشور ها ی دنیا زیباتر ومترقی تر شود این تفرقه انداختن دیگر به کار نیست بیاید دست بدست هم بدهیم تا افغانستان به مثل کشور های دیگر شود نه این که 20 سال قبل به افغانستان بیاید که نه مرد زن را بشناسد نه زن مرد را
   خدا حافظ ( به امید افغانستان دارای قله های بلند هستی )

 • گمان نمی کنم که از غربی‌ها سادیست تر یافت شده در روی زمین. حتما آن عکس هایی را که در رسانه ها منتشر شد و نشان می داد که نیروهای امریکایی با جسد افراد بی گناهی که به قتل رسانده اند عکس می گیرند و مرده ها را مسخره می کنند دیده اید. چرا در باره جنایت های غربی حرفی نمی زنید؟

  غربی ها همه روزه مشغول جنایت کردن هستند در افغانستان. چرا از تجاوزهای جنسی نیروهای خارجی حرفی نمی زنید؟ وقاحت هم حدی دارد!.

 • سلام دوستان عزیز!

  میخواهم چند نکته ای را خدمت شما به عرض برسانم. این چشم دید من و یک واقعیت است. اول اینکه من از ولایت هرات ام و تا حالا سه بار از ولایت پنجشیر دیدن کرده ام. مردم پنجشیر مردم مهمان نوازی اند و در هر باری که از اونجا دیدن کردم با پیش آمد بیسار خوب مردم مواجه شدم. هزار ها هموطن ما و صد ها تن از شهروندان خارجی روزانه به انجا به تفریح و سیاحت میروند چون از امن ترین نقاط کشور است. تا حالا به چنین رویدادی سر نخورده ایم. این مورد یک مورد اثتثنایی است که پشیداوری قطعا یک غلط بسیار کلان است. وحتما اشباه از خود امریکایی بوده که واکنش افراد را به خود تحریک نموده باعث قتل این مرد شده.

  ناگفته نباید گذاشت که شهروندان خارجی از زمان جهاد و مقاومت مردم افغانستان از (آن موقع ولسوالی پنچشیر) دیدار می کردند و فلم تهیه می نمودند و همیشه از مردم مبارز و مقاوم اون ولایت به نیکی یاد نموده اند. حتی دلیل اینکه مسعود شهید شد همین بود که او خبرنگاران عرب را نتوانست >نه< بگویید چون او مهمان نواز بود مثل اکثریت مردم کشور عزیز ما افغانستان. بنا مو خواهش میکنم که قضاوت ناعادلانه ننمایید و مردم مجاهد و مقاوم و مبارز اون دیار را بخاطر یک حادثه ای که همه واقعیت آن معلوم نیست بی خردانه با ایشان تهمت نبندید.

  واسلام

 • به جواب مقاله کابل پرس? .
  اول این که یک نفر که در یک خانه مهان می اید باید هر کاری که میکند صاحب خانه در جریان باشد نه این که هر چی دل ان خواست همان را بکند اگر دلش نان شد خودش اقدام کند اگر چای همچنان که طبعاً با برخورد منفی صاحب خانه روبرو میشود که با چند نصحیت اگر نشد انرا از خانه بیرون میکشد این افغانان اگر مهان نواز هستند اینطور نیست که مهان هر چی خواست بکند نه هر چیز حد واندازه دارد
  خوب کابل پرس یک خارجی که در افغانستان کشته میشود شما دفعتاً انرا نشر میکنید وهموطنان ما که روزانه شهید زخمی ویا از بین میرود به ان توجه نمی کنید همین خارجی حالا در فکرم نیست که در کدام ولایت بود البته چندین بار بالای دختران افغانان تجاوز کردند کی گفت که این خارجی چی کرد بجز هیمن را یاد داریم که انرا محکوم کنیم ویا معذرت بخواهند بس هموطنان ما را که روزانه زیر بمب وراکت میکشند انر ا کی میگوید که شما امدید یک خارجی که شاید به عیاشی امده باشد از ان یا دمیکنید
  خدا حافظ ...........

 • حامد جان، تا اتش باشه تو هیزم خواهی اورد. تو یک منافق استی و بس

  • این سایت بدنام شما این کار ها را گرفته دیگر کار پیدا نمی شد که افغان وهزاره گفتن را می گوید اگر به کارمندان این سایت کار پیدا نمی شود شاروالی به این اشخاص خیلی ضرورت دارد برود ثبت نام کند کوچه های ما را پاک کاری کند ...........................................................!؟!؟

  • حامد جان به زحمتكش و طنت تو هين ميكنى؟
   از زن فروشى ,بينا موسى ,وطن فروشى,هيرويين فروشى بايد بشرمى و با انكه اين كار هارا ميكند بايد عار كنى.ببين جقدر بست هستى .هزاره كفتى و بد كفتى همه بدى هايت مربوك تو انسان بوك بى ماهيت است.
   انسان ز حمتكش و شجاع و قانون بزير را در جايش بكزار.
   برو يكبار دهن كثيفت را باك كو.
   باور نميكنم ازان هرات عزيز ما كه مركز كتور و فرهنك ماست و مردومان شيرين زبان دارد,باشى .
   شايد از كوجه مرغا باشى.
   بجاى حامد هرات نا مت را حامد مرغ ميمانيم و ترا به اين نا ميشناسيم.
   در بابل برس مرغ كرى نكن.

 • az mardom panjsher hech gila nest in ham hamintor hast gahi bos shadgol gahi ham hewani wahshi

  • awghan bacha / kuchi bacha .. begiresh ke nagarid . yadat hast ke 50 sal pish awghan ha /pashtun ha turist gharbi ra mekoshtand wa nam khod ra ghazi memandand ?anwaqt khod jang wa salah wa wahshat ham nambod ; azin malom bod ke wahshat dar khone awghan ha /pashtun ha buda wa hast . hale tabar shuma dasta yaft ke dar tol 10 sal dar 5 shir hich chez nashoda bod wa hama wahshat ha dar Jonob eftefaaq meyaftad wa edaama darad . faqat 2 roz pish taliban awghan 4 nafar ra az motar payeen kardand wa zarba kardam ba naam in wa an . ke hata musalah ham nabodand .

  • Right!!!!Thanx

 • ادریسک
  بیسواد اول نوشتنرا یاد بگیر بعدا بنویس.

  • فکر نکنم مسله تجاوز جنسی در کار بوده باشد. باید ان سیاه سر امریکایی حجاب را مراعت میکرد زیرا وی در دهات افغانستان بود نه در لاس ویگاس! همچنان انها باید باخود موتر میداشتند.

 • سلام
  من فکر نمی کنم این حرف درست باشد در حالیکه روزانه صد ها افغان توسط خارجی ها کشته میشود کسی به دادشان نمی رسد وقتی یک ایتالیایی در پنجشیر کشته میشود مسله خانم امریکایی را پیش کش می کنند این خود دلیل سیاسی دارد تا زمانیکه واقعت معلوم نگردد قضاوت کردن اشتباه است در حالیکه در غرب خانم ها باداشتن شوهر چند بای فرند دارند

  • <موی سفید را فلکم رایگان نداد>
   <این رشته را به نقد جوانی خریده ام>

   با درود ودعا به روان پاک ان ایتالیوی شهید که جان خودرا در دفاع
   از ان دختر امریکایی بدست داد.

   <<یار ان است که جان فدا کند>>
   <<به وقت غم سر رها کند>>


   من با یک عمر تجربه که دارم از پنجشیری ها اینکار را بعید نمیدانم!

   <<گرگ زاده گرگ شود>>
   <<گرچه با ادمی بزرگ شود>>

   یاد ان شهید جانباز افسر ایتالیوی برای همیشه
   زنده باد.

   مرگ به ملا فهیم که گرگانش اکنون در روز روشن تجاوز جنسی میکنند.

   — ملت افغان باید حساب خودرا از وحشیان ایتلاف شمال جدا کنند.

   زنده باد پروسه صلح ومصالحه با برادران طالب

  • اقای باچه گیر مهفوم شهید را میدانید یا خیر ؟؟

   دوم اینکه اوغانستان سویدن و اسلام اباد نیست تا هر خارجی و داخلی برای روابط نامشرع و عیاشی شان به اینجا و انجا ان قدم بزنند !!

   سوم خودت که حقوقدان هستی ایا چند سطر داستان افسر خارجی کشته شده راکامل دانسته و مطمین شده یی که موضوع تجاوز .... در ان دخیل بوده است ؟؟

   هر هفته و هر ماه خارجی ها در نقتط غیر اوغانی کشته و زخمی میشوند ولی شما انان را مردار و کافر و اشغالگر و مخالفین شانرا را سربازان ازدای وغازی نام میدهد اینک کسی بخاطر عیاشی ...و زخمی ساختن جوانان یا کدام موضوع دیگر کشته شده است از کیسه خلیفه لقب شهید را برایش ارزانی داشته و تمام پنجشیریان را دشنام میدهد.

   باچه گیر این چه مهفوم دارد "زنده باد پروسه صلح ومصالحه با برادران طالب"

  • اقای بایانی بالاخره به اصل خود پیوست و نشان داد که خلقی اصیل واز پیروان فاشیزم خلقی ها و ملا عمرهاست.
   لعنت و نفرین باد به تو ای کور تعصب. راهی را که تو میپیمایی حفیظ اله امین پیمود و پاداش آنرا گرفت.

  • دوستان عزیز ! این آدم نمایی که خود را جلال الدین بایانی میخواند ، بایانی اصلی نیست ، شاید شبیرکاکر باشد یا تنویر یا صالح یا ... این پیام گذار بی هویت از آزادی نشر پیام در کابل پرس? استفاده نموده بگفتۀ خودش ساعت تیری را شروع نموده است . این سادیستان شمله دار و دلکچی های شینواری هرگز حاضر به دفاع از ایدیالوژی و روش پختونوالی خویش نشده و همینکه زور را دیدند همیشه مانند شبیرکاکر ، ولی جان بدماشک ، بایانی حیله گر و دیگران شان میگریزند و چنان میگریزند که دُم شان به خاشاک هم بند نمی شود .

  • دنيا شود بهشت ، اگر احمق نبود + گيتی ز کار يک احمق ، نبرد سود
   هر فاجعه که گشت پديدار در جهان + ريشه ، ز حرف يک احمق ربوده بود
   اگر اقای محترم کامران ميرهزار خامه و يا سيه مشق هر پيام گزار را مطابق ارزشهای
   حقوقی به بررسی ميگرفت ، ضرورت می افتاد مطابق قوانين مجوزه مطبوعات و انهم در اروپا عناصر که فحش ميفرستند ، دشنام ميدهند ، هتک حرمت خانواده ميکنند ، اتهام ميبنند ، جعليات ، دروغ و سفسطه عليه هويت فرد متضرر وارد ميدارند ، همه و يا يک
   بر عليه مقدسات ، نواميس ملی ، تماميت ارضی ، زبان رسمی و مليت که اکثريت يک
   کشور و جامعه را تشکل ميدهند توهين و تحقير نموده بايد و الزامأ با « نام اصلی » بدون پوشش برقه « خانم های » خود پيام و چرند بفرستد ، از مدت سه يا بيش آدمک يا جوخداران لگام گسخته با برقه های عيال ، خواهر ، مادر خود بنام بابک روشن ضمير ، خان اصلی ، روشن ، مزاری ، گوربز < عطاخيل ، هاشمی ، بينا ، سهراب که همه از کاه دادن « درويش دريا دلی » « احمد ولی مسعود » « ضيا رهين نشخوار ميکنند به هتک
   توهين اين جانب با نام مستعار تجاوز نموده ، يا دفتر سايت معتبر « کابل پرس? » برقه ها را از سر اين نامردان کنار زده به افشا انها پرداخته و يا هر پيام انها مطابق کشور مقيم زندانی و حذف گردد . بسا جای تعجب است ، در حاليکه هر يک به گونه خفاش شورای نظار و يا گروپ از اوباشان بنياد « بزبزگ » دندان تيزی نموده ، که بر سر چشم ما کسی گفته نه ميتواند بگويد ابرو است ، از زندان مسعوديان ، مارشال قانغوزک
   از ترور همه ترسانده و افغانستان را عمارات شورای نظار اعلان نموده هوشدار ميدهند
   ولی سبک سرانه ، بی شرمانه از بردن نام اصلی ، آدرس خود ومحل اقامت خود چون بزبزرگ ترسيده به کوهلاب فرار نموده خود را با برقه « عيال » خود پوشانيده و اين
   « اچگک ها » خودرا بهادر ، شمشير زن جاه زده . بنده رسمأ اظهار نموده که :
   يکی از اين دشنام گزاران ، فحاشی پردازان ، چرند گويان ، جعل سازان با صداقت وجدان
   شرافت يک مرد و يک آدم با مسووليت « اسم حقيقی ، آدرس دقيق اقامت ، آدرس برقی خود را در اين صفحه بگذارد که واقعأ حقيقی باشد بنده برای هميش از کابل پرس خدا حافظی نموده . و اين سايت را به چند فاحشه انترنيت گذاشته غرض ملاقات عزم سفر نموده تا مو را از خمير جدا سازيم . در غير اگر اين ها مرد باشند ، واقعأ بهادر و از تبار سر افرازان ميباشند ، و واقعأ شير آنسان خورده باشند و نه از گوربز ونه رباطی حرمی تولد نگرديده باشند يا با اسم حقيقی پيام بگذارند و يا دامن پاک و شفاف
   کابل پرس را رها نموده و از غيرت ، شهامت ، تاجکيزم ، پنجشيری گری و بدخشی بازی
   دست گرفته چون فرزند آدم همه واقعت ها را پذيرفته به مقدسات توهين نه نمايند به کلمه مقدس افغانستان تحقير و توهين نامردانه نه نمايند در غير امروز دنيا کوچک شده اگر گيرم افتادی تا خر سياه هنگ نزند بخدا اگر رها شويد .

  • جناب سفیر کبیر کشور برادر ایتالیا در کابل

   تمنیات نیک بنده را بپذیرد. اینجانب داکتر جلال بایانی باشنده اصلی بایان ولایت پروان وباشنده فعلی شهراستوکلم کشور سویدن میباشم. بدین وسیله عمیق ترین تاثرات شخصی خود وفامیل خود وتمام افغانهای مقیم سویدن را به مناسبت شهادت صاحب منصب ایتالیوی در پنجشیر ابراز میدارم. خداوند روح شانرا شاد وبهشت فردوس را نصیب شان گرداند. انشاالله

   میخواهم خدمتتان به عرض برسانم که عناصر معلوم الحال شورای نظار در این واقعه دست داشتند. انها
   در طول زمامداری شان در افغانستان از این کارها فراوان کرده اند که هرشهروند کابل شاهد ان است.

   این جای تاسف است که کشور متبوع شما هنوز هم با جانیان شورای نظار هنوزهم همکاری دارد. دلگی
   مشرفهیم, یونس ناقانونی, بچه بیریش عبدالله, سماوارچی امرالله صالح وملا معنوی از جمله جنایتکاران
   جنگی هستند که باید به میز محاکمه کشانیده شوند. همکاری کشور شما با این جانیان فروخته شده واقعا
   سوال برانگیز است. اینها هستند که بنابر منافع شخصی خود مخالف پروسه صلح با طالبان که فرزندان این ملت هستند میباشند. اگر دست این شورای دزدان قطع وناتو بمباردمان مناطق انها را اغاز کند شما مطمین باشید
   که طالبان به صلح میپیوندند. ایا شما نبودید که طالبان را در دهه نود میلادی فرشته گان نجات میخواندید؟

   دراخیر وقت گرانبهای شمارا نگرفته واز بارگاه ایزد منان صحت شما وصبر جمیل برای فامیل شهید خواهانم

   داکتر جلال بایانی
   تاریخ دان وحقوق دان

  • اقاى بايانى بخيالم كه دارى يك جند واسكتى.تنها برايت ادرس خانه و دوباش نفر ضرورت است.اول نزد خركت ميروى و بعد واسكت را ميبوشى.خيلى از غيرت حرف زدى توز همان نيستى كه كفته بودى برو قبيله ات را بيار,كب كه به غيرت رسيد.
   برو برادر .تو ان نيستى ميكويي .يك انسان مزخرف هستى و بس. از نوشته رزيلت بيداست.
   اينكه تو انقدر خبيث و بد جنس و منفور هستى,كابل برس را جه كار.هر طرف مانند سك ديوانه دهن مياندازى.دهن كثيف خودرا باز كردى تر و خوشك را تير كردى.از نوشته ديروزت تا امروز دل بد هستيم اكر ببينيم بر رويت تف ميندازيم.د تو احمق.فريبا زنده دل از بولغين .از سوخته قول از قريه ملا سوخته.

  • خواهر عزيز فريبا جان !
   اين ادرس شما بسيار دقيق است اين بايانى انسان نادرست و طالبى است نشود كه كدام واسكتى را بفرستد.
   اين جه ميجفد. نوشته كه مفاد انها در جنك است ,نه در مصالحه.
   راستى كه اين شخص هفته فهم بوده .تا امروز ندانسته كه طالب بشتون با كسيتانى با تحت رهبرى اىاس اى وهم يكعده از بشتونهاى بست و وطنفروش اوغانى بخاطر نا بودى كشور ما ميجنكند و نميكزارند كه كشور ما به باى خود ايستاده شود و مردوم ما نفس براحت بكشند و در بيشرفت و بازسازى اين كشور جنك زده بكوشند. معلم, انجنير, داكتر,كاركر ,عكاس فيلمبردار وخبرنكار را سر ميبرند.و اين خاين بنام بايانى كه اصلا از بايان نيست,اين طور انسان مزخرف اصلا در بايان نيست ,انجا مردومان بسيار شريف و با فرهنك هستند,از طالب دفاع ميكند .با انكه ضد طالب باشد خيره سرانه ميستيزد.

  • برادر گرامی آقای مزاری سلام!امیدوارم صحتمند بوده و لباس عافیت به تن داشته باشید.دوست عزیز! باز ندانستم چه خاری را زیر پاردم این جناب" بایانی "گذاشته اند که اینچنین دچار سرگیچه شدید، آنهم از نوع شدید الاغی آن که در وجود حضرت شان غیر قابل علاج میباشد،گردیده است.به واقعیت من این حالت اقای بایانی را بنام " سرگیچه شدید از نوع الاغی " آن یاد میکنم و بس.من فکر میکنم که در صفحه " پشتونوالی"به قلم آقای دلجو، و تحلیل شما، ایشان را چنان دستپاچه ساخته است که دیگر نه املای شان درست میباشد و نه انشاء شان و نه پیام شان و نه اخلاق شان .
   هر باری که این مرد نتوانست دلیل منطقی ارائه نماید،خود را همین قسم به جنون میزند.
   در هر صورت آقای بایانی ! بروید در صفحه "پشتونوالی سونامی فرهنگ..." و به سوالات دوستان توضیحات ارائه فرمائید.شما که تاریخدان و حقوقدان هستید.ناگفته نماند که دوست تان آقای تنویر "بویناک چتلستانی "را نیز با خود بیاورید.
   برادر عزیز آقای مزاری! یک عده دوستان، طرفدار تجزیه افغانستان اند که البته من نمیباشم و دلایل خود را دارم اما بر عکس از اعمار یک دیوار بلند کانکریتی با سیم خار دار و کامره های امنیتی در طول مرز های جنوبی و شرقی کشورم حمایت شدید مینمایم.اگر روزی کدام دولت واقعآ ملی دست به این کار بزند با مال و جان حاضر به اعمار آن میباشم.شب و روز در پای ساختار این دیوار با عرق جبین و ابله دستان با شکم خالی کار خواهم نمود.چون تاریخ ثابت ساخته است که اعمار چنین سد ها به تامین امنیت و آرامش شهر ها ، کشور ها وغیره کمک فراوانی مینماید.اینکار نه تنها برای ما خوب است بلکه تمام هموطنان ترقی پسند و انساندوست قوم پشتون را نیز در مقابل تجاوز پنجابی ها و پاکستانی های پشتون تبار که یکی از بی فرهنگ ترین مردمان کره زمین میباشند، محافظت و ستر مینماید.باور کنید که اگر کشور ما از اذیت پنجابی ها و مزدوران سرحد نشین اش نجات پیدا کند،به هزارن انسان هموطن پشتون ما که تمدن و شهر نشینی را دوست دارند یکجا با سایر اقوام برادر در اعمار جامعه نوین ، متمدن و با حقوق برابر و انسانی باهمدیگر سهم خواهند گرفت.البته افرادی مثل کاکر( بایانی،تنویر و ولی ) را که علاقمندی شان به آنطرف مرز بیشتر میباشد به آن سوی دیوار خواهیم فرستاد.موفق باشید.

  • پاچه گیر بایانی !

   اگر که تمام زنده جان پنجشیر و سایر مناطق غیر اوغانی نیست و نابود شوند عطش شما خونخواران گله یی فر وکش نخواهد کرد در مقابل اگر که کدام فرد همخونی اوغانی و پنجابی پاکستانی تان در وزیرستان کشته شد اثار و علایم ان در رخسار هر کدام تان حتا در صحبت های تان هویدا میشود دئاستان لر وبر را زمزمه میکنید

   تا انجایی پیش رفته یی که دوستان عیسویت را به خشونت اوغانوالی دعوت کرده یی تا پنجشیر فقیر را که به تریاک و انتحار مبادرت نمی کنند بمباردمان کنند .

   مقدسات ، نواميس ملی ، تماميت ارضی تان حتمن اوغان ,اوغانستان و اوغانوالیست !

   سالهاست که نوشتند گفتند شنیدیم و خوانیدم که این اکثریت گفتن ها منبع اش چیست نشانی اش کجاست اما طرف گوش کر دارد و شعار داده میرود !!این شعار باسواد و بیسواد اخوانی و چپی و راستی اوغانهاست .

   کسی که در مقابل اعمال وکردار و طرف مقابل اناثیه خانواده اش کاری نتواسته و دست زیر الاشه تماشا و صبر خدا کرده است نباید از تهدید و ضرب و شتم دیگران ولو بگونه شوخی حرف بزبان بیاورد و خود را خر و خرچنگ فکر کند این لاف ها را برای خودتان و کسانیکه از سیر و پودینه جناب تاب بی خبر اند نگهدارید !

   برقه و دلاق وچادری عرف مردم با حیاست زنان شما ها هرگز عادت به ان نداشته است, زنان کوچی را نگاه کنید , زنان اوغانی در مناطق اوغانشین را متوجه شوید چیزی به مثل همخونی های هندو تان بنام پولنی دارند انم بخاطر پوشانیدن روی شان نه بلکه برای اوردن "واشه" و موقع اتن کردن انرا به کمر شان بسته میکنند در بعضی مناطق اوغان ها تعدای از زنان تان برقه وچادری و دلاق را بمثل ناخوردن و پوشیدن و معاشرت روزمره ... از اقوام فارسی و ترک مغل ...تقلید کرده اند .

   اگر زیر پولنی سرخ و زرغون ثریا جان پنهان نشده یی چرا از نام ملیت باتورات شرم داری و واضع نمیگویی که اوغان هستم . ناقل در دند زیبا شمالی هستم غاصب استم نیکانم بر مردم بومی شمالی ظلم روا داشته اند من از اینان بخاطر انان معذرت میخواهم ... تا از نام نام مردم شمالی و فارسی زبان سوه استفاده میکنی ! عکس ,شماره تیلفون نام اصلی ات را بنویس باز از دیگران عین تقاضا بکن!

   دشنام بد و رد به ثریا جان را تحمل کرده میتوانی اما حقیقت های در باره اوغان و اوغانوالی را نه !!

   اگر بزک برای مدتی به کو لاب و دوستم به ترکیه وهزاره وشعیه به ایران رفتن , اوغان همیش در پاکستان انگلستان و شیخ نشین ها و اینک امریکا هده داشته و دارند چه فرق میکند اسیاب اگر از "نازو انا و زرغونه انا " تان هم است به نوبت است !!

   اینبار از داستان کفن سرخ همکیش عیسوی ات که فراز ونشیب پنجشیر را با کوه ها و دره های گرم نرم ایتالیا و صحرا بی اب و علف افریقا برای عیاشی و جلب و جذب به دین عیسویت اشتباه گرفته بود , چند هدف را بدست بیاوری , استفاده سیاسی بر علیه ایتلاف شمال یا ایتلاف ضد طالب و پاکستان و قبیله , همدری با برادران دین جدید ات ,و فرو نشانیدن عطش قبیله وی ات ....

   پاچه گیر بادیگارد کارمل بزرگ یا شهید اکبر تان عادت داشت تا قبل از ورد ان بزرگمرد به محافل خود را به مکان مورد نظر میرسانند وبا داخل شدن رهبر این شعر را به اواز بلند اینگونه موس سفید اش را فک رایگان نداد - این رشته را به نقد جوانی خریده است ..

   با درد و دریغ که اینک بایانی در لاف وپتاق خود اش از ان استفاده کرده است .

  • خان.

   به نظرم اصلیتت را فراموش کرده یی که یک دلاک زاده هستی وزیر قول وناکجااباد های ما
   خان های اصیل بایان را میتراشیدید. اگر بار دیگرنام اعضای فامیلم را گرفتی به ذات خداوند
   قسم ان داستان ها نگفته را در مورد اعضای فامیلت افشا خواهم کرد که گریان کنی

   تو یک دلال پست هستی واگر شیرمادرت را خورده یی بیا ومرا از نزدیک ببین
   ان روزی را بالایت خواهم
   اورد که تا خر سیاه هنگ نزند رهایت نخواهم کرد. میدانم که چتور با چماق با خر وسگ زاده
   صحبت کنم

   جلال

  • ناقل نایی زاده اگر خان بودی در ملک دیگران متواطن نشده بودی .

   دلاک یا نایی تعقیر و توهین دیگریست از ناقلان بی نان و بی دسترخوان در حالیکه این پیشه شریف از رسولان بجامانده است و اسم درست و حقیقی ان همانا سلمان است !!
   سلمان و سلمانی کاری بدی نیست این دندان کشیدن و خون گرفتن و اشپزی و رقصیدن انان کار معقول نیست !!! از قضا چاردهی کابل یکنفر سلمان ندارد همه از جا های دیگر از جمله لوی لغمان لوی جلال اباد که سال ها قبل به چاردهی امده و تا این دم خوش و خوشحال خدمت خود و مردم ما رامیکنند خانه های شان هم مثل لوی پکتیا از جانب مردم ما چور و چپاول نمی شود. همچنان قندهار هیچ سلمان ای ندارد همه و همه از لوی لغمان .

   من دعوا خان و خانزاده بودن نکرده ام در وطن و ملک ده دیگران نه لمیده ام این تو هستی که از لاف و پتاق از دو دشنام و ناسزا درست شده یی هیچگاهی ملی و مردمی و انسانی بخاطر انسان ووطن فکر نکرده یی قبله ات قبیله و اوغانوالی بوده است .
   ملیت ها سمت ها ولایات غیر اوغانی را شغل و پیشه انان را زبان انرا را خانواده انان را بار ها ناسزا و مسخره نموده یی اما توان برداشت حقیقت ملیت و خانواده ات نداری و چون همه اوغانها به چوب و چماق و دشنام و دروغ متوصل میشوی

   من هر چه در باره قوم یاغی ,غلام , نوکر, صفت, ظلم , اشغالگر ... ات گفته ام از تاریخ بوده با ثبوت .. اما در مورد خانواده نامی ات !! حقایقی را از زبان خیشانت بیان داشته ام من در سابق اخطاری برایت صادر کردم که امکان افتابی شدنت در کابل پرس? موجود است زمانیکه مادر و زن فرزند دیگران را ناسزا میگفتی برایت گفتم که حقایقی خانواده گی ات را از ... بدست اورده ام اگر که ادم نشوی پایت را بزمین نگذاری از دشنام و ناسزا دست بر دار نشوی و چند نفر دوستان کابل پرس نیز شیخ فانی را نصحیت و به خویشتن داری عودت نمود انرا بیان خواهد کرد . اما باز درد های نقرس نیکه چشم سرمه دولکی بالا گرفت و از دهان دف کردن را شروع کرد ه است... ..

   پاچه گیر بایان بلی بایانی نه بلکه باچه گیر بایان گفتم که خود را در موقف خر و خر چنگ فکر نکن که تهمت ناحق هستی پایت به لب گور رسیده نه خانواده نه قومت نه خیشانت از بر خورد و عمل ات راضی اند باز هم تاکید میکنم اگر مرد بودی در برابر لوی پیشه فامیلت عکس العمل نشان داده بودی !!

   در باره خانواده من : حساب که پاک از چی و از کی باک . قبلا گفته بودم که هر چه داری بگو غول نادان قاضی کور من گفتم که باشنده اصلی و فعلی شمال و شمالی و جنوب و غرب خراسان نیستم من فرزند کابلستان ام من از چاردهی کابل هستم من تاجک فارس و ازبک هزاره بلوچ هندو .... را تن و جود خود فکر میکنم .. سمت جبهه من بطرف اوغان ,ناقل ,غاصب , کافر ,لافوک , انتحاری و تریاک کار غلام اجانب است ...

 • دوست ارجمند روشنضمیر! بعد درود و احترام ، میخواستم چند نکتۀ را که شاید شما از آن اطلاع کامل ندارید و از جریانات یورش طالبان به مناطق شمال اوغانستان واقف نیستید برایتان مخلصانه و بدور از دروغ بنگارم . چون شما با اطمینان کامل چنین نوشته اید :

  اینکار نه تنها برای ما خوب است بلکه تمام هموطنان ترقی پسند و انساندوست قوم پشتون را نیز در مقابل تجاوز پنجابی ها و پاکستانی های پشتون تبار که یکی از بی فرهنگ ترین مردمان کره زمین میباشند، محافظت و ستر مینماید.باور کنید که اگر کشور ما از اذیت پنجابی ها و مزدوران سرحد نشین اش نجات پیدا کند،به هزارن انسان هموطن پشتون ما که تمدن و شهر نشینی را دوست دارند یکجا با سایر اقوام برادر در اعمار جامعه نوین ، متمدن و با حقوق برابر و انسانی باهمدیگر سهم خواهند گرفت.البته افرادی مثل کاکر( بایانی،تنویر و ولی ) را که علاقمندی شان به آنطرف مرز بیشتر میباشد به آن سوی دیوار خواهیم فرستاد.

  دوست ارجمند ! وقتی طالبان مزارشریف را هر باریکه اشغال نمودند ، نود و پنج فیصد پشتونهای ناقل یکشبه همه طالب شدند . خودم در شهر مزارشریف شاهد عینی جریاناتی بودم که تا پیش از یوزش طالبان فکر میکردم ، پشتونهای شهرنشین شده ما مخالفت شدید خود را با قانون بربریت و وحشیگری طالبان اظهار نموده شاید خاموشی اختیار نمایند ، ولی افسوس که واقعیت چنین نبود . اکثریت مطلق این قبایل بی فرهنگ پختون وحتی همسایه های ما که عمری را در غم و شادی در یک خوان نشسته بودیم ، چنان ظالم و متکبر شدند که حتی زبان فارسی را دیگر صحبت نمی کردند . این همسایه های پختون ما بودند که رهنما و اجنت طالبان پنجابی نژاد شدند و بهترین فرزندان بلخ بامی را بنام قوماندان ، ملیشه ازبک و هزاره بامیانی شبانه میکشتند و تیرباران میکردند . تا امروز چرا ناامن ترین مناطق شمال ولایت قندوز ، نواحی بلخ ، چمتال ، غورماچ ، پختونکوت و و و است ؟ بخاطریکه حد اکثر ناقلین کوچی درین نواحی جابجا شده اند و طالب با خاطر آرام دربین شان داخل شده و بدون تشویش همه پشاتین ناقل را در یک شب طالب میسازند .

  این طایفه روشنفکر و بی سواد ندارد ، دانشمند و کوچی ندارد ، شهرنشین و کوه نشین ندارد ، همه و همه پیرو قانون پحتونوالی ، دیره و جرگه اند و مانند مسلمانان بیک دست شمشیر و در دست دیگر قرآن دارند . زماینکه کمزور اند از برادری و برابری ، اخوت و همزیستی و صلح و دوستی سخن بمیان میکشند و همینکه بقدرت و پادشاهی رسیدند از اکثریت و اقلیت ، از ملی و غیر ملی ، از میراث پدری و اجدادی دروغین خویش هم پروفیسورشان گلو پاره میکند و هم مزدورشان . شما یکبار نوشته ها و دیدگاه های پروفیسور روستار تره کی ، داکتر ناشناس ، انجنیر معروفی ، اکادمیسن سیستانی ، سرلوث مردانزی ، استاد اسمعیل یون و و و را بخوانید و بعد هموطنان ترقی پسند و انساندوست قوم پشتون تانرا جستجو نموده از بین شان پیدا نمائید . به این گویا پروفیسوران و دوکتوران وحشیگری طالب بی فرهنگ ، جنبش رهایی بخش پختون است و قانون پختونوالی نمایانگر غیرت ، شهامت ، ننگ و آدمگری . وقتی پای خر استدال و منطق پاسخ شان شان در مقابل پرسشی می لنگد خاموش میشوند و میگریزند و یا چنان پاسخ رسوایی میدهند که مرغ شیر میدهد و مار دست و پای کشیده میگریزد . این طایفه پروفیسور و داکتر خوب و روشن میدانند که لشکر اجیر و مزدور طالب ساخته و پرداخته دستگاه ای اس ای پاکستان و انتلجنت سرویس انگریز است ، ولی هیچگاهی و روی هیچ دلیلی حاضر نمیشوند طالبان را مزدور بخوانند و جنایات شانرا محکوم کنند . تمام جنایت و خیانت طالب را با افتخار تمام کمی کاستی ها ؟ میخوانند و قتل ، آدمکشی ، رهزنی و وحشت شانرا جنبش رهایی بخش ، برحق و مشروع پختونها !

  شما با این اظهار نظر خود که : پاکستانی های پشتون تبار که یکی از بی فرهنگ ترین مردمان کره زمین میباشند توهین بزرگ و غیر بخشودنی به پختونهایی نمودید که عمریست سرزمین و مردم ما را فدای ملحق شدن با این مردمان بی فرهنگ روی زمین نموده اند و امروز حتی کسی نمیتواند به جرأت اظهار نظر نماید که خط دیورند تحمیلی نبوده و معامله سیاسی امیرعبدالرحمن خان با انگریز بوده است .

  شما وزیر محمد گل مومند را جنایت کار میخوانید و این در حالیست که محمد گل مومند شخصیت و قهرمان ملی پختونها تبلیغ شده به گورش همه ساله اکیل گل میگذارند ، نشستهای فرهنگی و همایش های ملی راه اندازی میکنند و جاده و شفاخانه ها بنامش میکنند . یک جوانان نا اگاه از مسایل تاریخی و سیاسی کدام یک را بپذیرد ؟ همچنان تمام حکمرانان درانی ، سدوزایی ، غلجایی و محمد زایی در تاریخ های چاپ شده مدارس و مکاتب ما قهرمان ، غازی و سپه سالار درج شده و هزاران حیله و نیرنگ از پته خزانه جعلی میکشند تا خاک خشک خویش را به دیوار تاریخ بچسپانند . با این همه تبلیغ دروغ کودکان و جوانان نمیتوانند بپذیرند امان الله یک شاه عاق پدر بوده نه اعلیحضرت غازی امان الله خان شاه ترقی خواه اوغانستان ! بالأخره در پایان اینهمه دروغبافی و جعل نگاری ، نتیجه تبلیغ دروغین پشاتین بالای روان طفل چنان تأثیر گذار میشود که میپذیرد این کتابها همه راست اند . مانند اینکه امروز کسی نمیتواند بپذیرد و حتی تصورش را هم کرده نمیتواند که اسلام عزیز شان بزور شمشیر و ریختن خون هزاران هموطن خدا پرست شان بالای شان قبولانده شده است . امروز شما میتوانید حدس بزنید که چقدر کار تبلیغی مستند و انکار ناپذیر صورت گیرد که مردم ما از خورد تا بزرگ قبول کنند که بلی دین ما بزور شمشیر آمده نه به دعوت !

  دوست ارجمند بابک ! علت اینهمه تلاش ، مبارزه و خود را با قلم شکسته و دانش ناچیز تاریخی مقابل ساختن با کاکریان و مومندیان هرزه نویس و دروغ پراگن ، فقط همین است که جلو خودکامه گی ، جعل نویسی و پرده افگنی این پروفیسوران بی هویت را تا توان ناتوانی بگیرم و جوانانی را که تا امروز بدور از واقعیت ها و حقیقت ها نگهداشته اند مجبور بسازم متردد و دودله شده پی حقیقت ها شوند . صحتمند و پیروز باشید .

  • دوست عزیز آقای مزاری! نظریات تانرا خواندم. تمامی آنرا نه تنها تائید میکنم بلکه آنرا یکقطره ای کوچک از بحر بیکران درد و اندوه انسانی و هموطنان مظلوم خودم میشمارم.اما من هم گفتنی های خودم را دارم.اگر اجازه بدهید آنرا در اولین فرصت خدمت تان خواهم نوشت.من ازداشتن تفاوتهای اندک فکری یا عقیدتی و یا سیاسی با دوستان عزیز مثل شما نه تنها بیمناک و ناراحت نیستم بلکه آنرا زیبا و انسانی میدانم.سعادتمند باشید.

 • دوستان عزیز سلام! من از همین ولسوالی هستم که این حادثه شرم آور رخ داده است متاسفانه درکشورما ناسیونالیسم وشونیسم قومی به حدی هست که واقعیت ها را میخواهند وارونه جلوه دهند بجای اینکه هموطن های ما درپی مجازات افراد بی بند وبارباشند دست به جعل قضیه میزنند که در دنیای امروزی مجهزبه وسایل ارتباطی تقریبا ناممکن هست ولایت پنجشیر مثل دیگرولایات افغانستان داری مردمان شریف وبا عزتی هستند که درطول دهه های گذشته ازعزت وآبروی مردم افغانستان مردانه دفاع نموده اند اما این بدان معنا نیست که در این ولایت هیچ انسان رذیلی وجود ندارد هستند حیوانهای انسان نما که دست به چنین اعمال شرم آوری هم میزنند من ضمن اینکه ازشجاعت وناموس داری آن نامسلمان که جان خودراازدست دادتحسین میکنم به بی ناموسی این هموطن مسلمانم نفرین میفرستم! امیدوارم هموطنهای ما باتفکیک حق وباطل اظهارنظرنمایند نه براساس ناسیونالیستی وقصه آن یهودی که بامسلمانی دعوا داشت ونزد عمر (رض) آمد وسرانجام بدون درنظرداشت مذهب فیصله به نفع یهودی صورت گرفت را که همه ما میدانیم. هزارخویش که بیگانه ازخدا باشد-فدای یکتن بیگانه که آشناباشد

  • شخص بینام ونشان که ناموس داری ان نامسلمان را تمجید کرده است وگفته است که خود از ان ولسوالی است بسیار نادان است زیرا از اصل قضیه خبر ندارد وکورکورانه یک گپ احمقانه را باورکرده است

   اصل خبر اینست که مرکب توریست ایتالیوی را به زمین زد ووی با سلاح صاحب مرکب را هدف قرار داد وخود قربانی توسط خویشاوندان صاحب مرکب گردید.

   شرم باد برکسانی که مانند خر حکم صادر میکنند. کسانی که حقیقت را پنهان میکنند باز چه لاف از ناموس داری میزنند.

   لعنت بر جلال بایانی این خایین فاشیست که دشنام نامه مینویسد. انشاالله بالای وی خود را غازی خواهم ساخت

 • به برادران وخواهرانیکه ازمحترم جلال الدین بایانی اگنت ریاست پنج خاد دکتور نجیب الله شکایت دارند باید احترامانه عرض شود که محترم جلال الدین بایانی درین اواخر طور مؤقت اززندان مرکزی سوید درشهر کالمار رها گریده است ودرپایش یک زیگنال مقناطیسی ازطرف پولیس بسته شده تا فرار نکند. وی اجازهء دیدن ازسایتهای انترنتی را نیز دارد ولی بعدازگذشت هرملاقات با اولادهایش دوباره به زندان میرود.

  آقای بایانی نظربه راپور موثق سایت پندار بجرم بدرفتاری باخانمش اکنون به زندان افتیده است. محترم بایانی که اکنون خانم خویش را طلاق داده است در وضعیت روحی خیلی وخیم قرار دارد وی درسایت کابل پرس? چند دشنامی را عنوانی افراد مختلف نوشت که بعد به اثر توجه سردبیر سایت کابل پرس حذف گردید.
  خانم قبلی آقای بایانی مدعی شده است که شوهرسابقش یعنی بایانی صاحب وی را جبرا و بدون رضایت وی وادار به همخوابگی با افراد مختلف، نموده وی را به آنها سپرده تامورد تجاوز جنسی گیرد. درجریان محکمه نامهای یک تعداد افغانهای شهرهای استوکهولم واوپسالا گرفته شده است که درآینده زوزنامه های سویدن به تفصیل از چگونگی وضع پرده خواهند برداشت.
  لذا هردشنامیکه به برادران وپیام گذاران از آدرس محترم جلال الدین بایانی نوشته می شود باید وی را معذور دارید.
  با احترام
  زرنگار/ سویدن

 • دوستان متن را خواندید چندنفر در کابل پرس? نظر داده بودند که سیلی غفار و حزب همبستگی در کابل مزار جلال آباد فاحشه خانه دارد چون سیلی غفار با دانش است راستگو است شجاع است پاک دامن است نترس است با توجه به علم و دانش خود جواب نادان و جاهلان را شدید می دهند آنها به وسیله این حرف ها می خواهند او را بد نام کنند ولی اگر صد سال بگویند طلا فلز خوبی نیست سنگین است بد رنگ است ووووووووو..... هیچ کس این حرف ها را قبول نمی کند هیچ کس هم این چرندیات را در مورد سیلی خانم قبول نمی کند حال که از برکت علم و دانش سیلی غفار و افرادی مانند او خرافات در حال از بین رفتن است در نتیجه ملاهای مفت خور حقه باز بیکار شده اند بهتر است دولت افغانستان در هر شهر تعدادی فاحشه خانه تاسیس کند و همین ملاهای حرام زاده را بگذارد رییس و معاون فاحشه خانه ها تا وقایعی مانند این واقعه پیش نیاید بازار دعا دادن و ر مالی هم بر چیده می شود زنده و جاوید باد شیر مردان و شیر زنان آزاد انديش افغانستان.... نابود باد خرافه پرستی

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس