صفحه نخست > خبر و گزارش > کوچیگری بیداد است، میراث یک جلاد است

کوچیگری بیداد است، میراث یک جلاد است

پس ازشروع پروسه امتیازدهی با طالبان و همدستی تیم فاسد کرزی با آنان نقش کوچی ها بیش از پیش برجسته تر شده و استفاده ابزاری ازآنان به حدی رسیده است که آنان را به بزرگترین آله فشارعلیه مردم غیرپشتون در افغانستان تبدیل کرده ا
بصیر آهنگ
دوشنبه 4 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

صدها تن از زنان و مردان هزاره در استرالیا امروز یکشنبه سوم جولای دوهزار و یازده میلادی در شهرسیدنی پرنفوس ترین شهر این کشور، علیه کشتار سیتماتیک مردم هزاره در افغانستان وپاکستان تظاهرات کردند.

تظاهرکنندگان که شمارشان به صدها تن میرسید، با محکوم نمودن حملات وحشیانه وغارت اموال مردم بی دفاع ناهور، بهسود ودایمیرداد توسط کوچیان، ازدولتمردان کشورآسترالیا وازجامعه جهانی خواستند تا دربرابراین اعمال ضد بشری سکوت شانرا بشکنند و حکومت فاسد افغانستان را زیرفشار قراردهند.

به گفته شرکت کننده گان دراین تظاهرات، حکومت متقلب، نا مشروع و قبیله گرای افغانستان خود درتحریک و تجهیزطالبان دست داشته و آنها را زیرنام کوچی به ساحات هزاره نشین می فرستد تا امنیت آنان را برهم زده و مانع پیشرفت آنان درعرصه های مختلف سیاسی – اجتماعی گردد.

به گفته آنان هزاره ها یگانه سد راه تحجر و بنیاد گرایی درافغانستان است که به حمایت جامعه جهانی نیازدارند.

تظاهرکننده گان ضمن محکوم نمودن پروسه معافیت وامتیازدهی به طالبان جنایتکار، ادامه آن پروسه را نقض حقوق بشر و شروع جنگ های داخلی دانستند. آنها همچنین قتل پلان شده محمد جواد ضحاک رییس شورای ولایتی بامیان را محکوم نموده وخواستار محاکمه هرچه زود تر وعلنی قاتلان آقای ضحاک شدند.

این چند مین سال پی درپی است که کوچی طالبان، با آمدن بهار به سرزمین مردم هزاره هجوم برده ودست به کشتار وغارت می زنند.
.

پس ازشروع پروسه امتیازدهی با طالبان و همدستی تیم فاسد کرزی با آنان نقش کوچی ها بیش از پیش برجسته تر شده و استفاده ابزاری ازآنان به حدی رسیده است که آنان را به بزرگترین آله فشارعلیه مردم غیرپشتون در افغانستان تبدیل کرده است.

بنابرگزارش های رسیده به شبکه سراسری مردم هزاره، قراراست هزاره های مقیم ایتالیا نیز درروزهای آینده راهپیمایی مشابه ای را دراعتراض به حملات وحشیانه کوچی طالبان به مناطق هزاره نشین راه اندازی نمایند واز جامعه جهانی بخصوص کشورهای اروپایی بخواهند پیش از اینکه افغانستان دوباره به سوی یک جنگ خانمان سوز داخلی سوق داده شود، جلوی بی عدالتی های تیم فاسد کرزی وبرادران تروریستش را بگیرند.

هزاره ها منحیث یگانه گروه قومی حافظ دموکراسی و صلح درافغانستان همواره ازجانب گروه های افراطی و عقب گرا مورد تهدید بوده و دراین راه قربانی های زیادی داده اند.

تفکر مترقی هزاره ها درافغانستان باعث تضعیف موقعیت بنیادگرایان و قبیله گرایان میشود و آنان بیش از پیش برای تضعیف و نابودی هزاره ها و ازبین بردن سد راه شان، برنامه های وسیعی را با همکاری حکومت های افغانستان و پاکستان روی دست گرفته اند، ازآن جمله ترورزنجیره ای شخصیت های سیاسی هزاره درافغانستان و پاکستان که ازدوسه سال پیش درحال اجرا است.

گالری عکس

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • اول که عکس هارا دیدم فکر کردم که مظاهره چینایی ها است بعدا مطلب را که خواند فهمیدم که چند نفر سکتاریست چینیایی الاصل مهاجر زاده نسل چنگیز سفاک, همان چنگیزی که بامیان را تخریب وهزار نفر داله مار را انجا گذاشت واز ایشان بود که هزاره ها رویدند اکنون برعله قوم اصلی وساکن این کشور شعار میدهند.

  پیام ما اینست: بروید به دشت های گوبی منگولیا به مسقط الراس خویش اگر نمیتوانید با سایر اقوام در این کشور کنار ایید. کوچی ها مجبور هستند بخاطر یک لقمه حلال در سفر باشند وشما چینایی ها حق ندارید که جلو ایشان را بگیرید. اگر هم گرفتید سرنوشتی بهتر از مزاری لعین و ضحاک دیوانه نخواهید داشت. زنده باد افغان ملت

  • شاغلی پوپل زی
   تو ونیکه های بی فرهنگ و تمدن ستیزت همچون احمد شاه قندهاری "مفعول" ؛ عبدالرحمن خون خوار جلاد وطن فروش ، شاه شجاع خائن ،امان الله بی حیا ؛ نادر غدار؛ داود کل بی عقل ؛ خره کی بی دین و خرزی همیشه وطن را به بیگانه ها معامله کرده اید. در طول تاریخ نکبت بار ترین دوره خراسان زمین همانا دوره ای است که شما سلیمان کوهی های بی فرهنگ وحشی با دسیسهً باداران خود بر سرنوشت مردم این سرزمین کهن مسلط شده اید. شما بی هرهنگان در طول دو و نیم سدهً اخیر چه کاری به این سرزمین انجام داده اید . فقط بر علیه اقوام دیگراین سرزمین با همکاری باداران انگلیسی و عرب و پاکستانی خود توسط "اتلان" دروغین خود که همه شان جاسوس و وطن فروش و ناموس فروشی بیش نبوده اند دسیسه طرح کرده و گاهی هم آنها را به قرآن فریب داده و بعداً به توپ بسته اید. شما کاری بجز از مکتب سوزی و تیزاب پاشی و انتهار و کوچی گری بلد نیستید . شرم بر شما باد که در قرن بیست و یک هنوز هم کوچی گری میکنید و دور از تمدن انسانی مثل خیوانات وحشی با بوی و تعفن زنده گی می کنید. امروز نام اوغان یک لکهً ننگ است در دنیا . اوغان یعنی انتهار؛ بی فرهنگ ؛ وحشی ؛ پسمانده؛ فاسد و ......
   و تمام این دست آورد ها ثمرهً کار شما سلیمان کوهیان هست . باید بدانید که دیگر زوال تان نزدیک است . منتظر باشید و باید تقاض تمام اعمال وحشیانه و ضد انسانی را که شما و نیکه های تان بر علیه دیگران انجام داده اید پس بدهید.

  • من چند سوا از پوپل دارم:

   اول. آیا در جیبت یک بوتل تیزاب داری یا نه که در روی زنت و یا دخترت تیزاب بپاشی اگر خدای ناکرده مکتب رفت؟

   دوم. بیش از هزار پشتون الله اکبر گفته خود را تا هنوز انتحار کرده، شما منحیث یک پشتون با غیرت چندتا واسکت انتحاری در پسخانه تان دارید؟ برای خودت، برای بچه جوانت، برای برادرت و در آخر برای دختر هشت ساله فامیل تان؟

   سوم. چون تاریخ شما آکنده از خیانت و معامله است، شاه شجاع معروفترین خایین تاریخ افغانستان یک پشتون است، آیا شما تا هنوز در زندگی شخصی چندبار به اقارب و دوستان تان خیانت کرده اید؟

   چهارم. نام پشتون با تریاک عجین است، قسم که وقتی تریاک کارد خورده را می بینی، به یاد قندهار و دهان پرنصوار یک مرد پشتون می افتی، چند سال است که در خط کشت و قاچاق تریاک هستی؟ اگر کشت تریاک را بس کردی و در خارج استی، بگو که با کدام باند مکسیکویی رابطه داری و در تاکوی خانه شما چند بوجی تریاک پنهان است؟ راستی در خانه خپکی در بین تشت چرس کشت کردی یا نه؟ پشتون بی نصوار، پشتون بی تریاک، پشتون بی چرس مگر زندگی میتانه؟

   پنجم. اولین تروریست مشهور جهانی از افغانستان یک جوان پشتون به نام زازی است و فعلا پیش اف. بی. آی. بندی است و از قوماندن پولیس تا هیلاری کلنتون سرش تبصره کرده اند، آیا در بین جوانان فامیل شما تمایلات به القاعده تا چه میزان است؟ در خط نارنجی که حتما است، هر پشتون با الهام از هزار انتحاری در افغانستان و همین تعداد در پاکستان حتا اگر در جنت هم باشد بخاطر که پیش قوم و قبیله اش کم نیاید در دلش علاقه مند است که یک روز انتحار کند، آیا از این می ترسید که کدام روز خودت، برادرت، اولادت و کسی از خویشای شما خود را انتحار کند و کدام بلدینگ را بپراند؟

   ششم. سنت پشتونوالی اقتضا می کند که دشمن داری داشته باشی، و گاهی یک هفته در غار پت شوی تا بچه کاکایت خود را بزنی و انتقام بگیری. بحساب پشتونوالی چند نفر از فامیل تان هنوز در دشمن داری قبیله ایی کشته شده؟ راستی از ترس دشمن هایت و از ترس کسانی که پدرکلانت پدر کلانش را کشته از افغانستان گریخته به امریکا رفته ای؟

   هفتم. اسامه بن لادن داماد ملا عمر بود، و یک خواهر ملاعمر به یکی از کلانهای القاعده. آیا شما نیز با اعضای القاعده خویشی دارید؟

   هشتم. میگویند ملا در مسجد می گفت در جنت باغ است، جوی عسل است و... پیر مرد پشتون از پایین منبر صدا کرد که: در جنت تنفگ اگر نباشه، اودر زاده گی و دشمنداری نباشه، انتقام بازی نباشه، نصوار نباشه... مه خو دیوانه نیستم که جنت برم و در زیر درخت بشینم...

   در امریکا چقدر پشت تفنگ، پشت دشمن داری، پشت انتقام گیری، پشت نصوار وردکی، پشت بته فقیری، پشت کشتن، پشت پاشیدن تیزاب به روی دخترهای مکتب رو و... دق شده ای؟

  • جناب فارسی وان
   این ها شیر خانه هستند در بیرون فقط سگ شوئی را بلد هستند مثل پوپل خان پتان نسوار فروش.
   این ها خود را غیرتی میگیرند در حالیکه در تمام رندی خانه های پاکستان فقط زن های باجوری و پشاوری و قندهاری و پتان قدم می زند .
   می گویند کدام پنجابی به پشاور آمده بود بعد از چند روزی و قتی به خانه برگشت همه دوستان و فامیلش از او پرسیدند که در پشاور چی دیدی . پنجابی در جواب گفت " نه آدمی دیکها نه آدمی زاد هر طرف پتان هی پتان دیکها" یعنی هیچ کدام انسانی در آنجا ندیدم فقط هر طرف پتان پر بود آههههههه.

  • bazaraki.
   agar har ki begoiad to bazaraki nago. chera ke tamame faheshai shahre kabul az panjsher, bazarak wa shamali astan ba chant taiesha ma khodam mamela kardem
   Kodam shomare telefoon shan ra kaar dari?

  • فرهاد خان. معلوم میشود که تجارت خانوادگی شما رو به زوال است که عقده پنجشیری هارا به دل گرفته یی!

  • فرهاد بچیم پس معلوم میشه که مرده گاو هستی یعنی کسب پدری خود را که جزی از پشاتینوالی است حفظ کردی. بری تو میگوم که تو خوب خر پشتان برآمدی. تف بر تو ای قوم مرده گاو.

  • pashton yani intehari yani besawadi yani jahalat yani adam kosh yani khayamal englis yani hamesha kochi yani mekrob yani

  • tu chisti? Nasle yahood

  • قابل توجه آقای فارسیوان و شرکا !

   اینجانب مارک وینستون جان افغانی امریکایی الاصل ، وکیل مدافع آقای نجیب پوپل سوالات شما را به وکالت از ایشان ذیلأ جواب ارایه میدارم . قابل یاد آوری میدانم که من بیشتر از هژده سال میشود با فامیل شان آشنایی دارم و قبلأ غیر رسمی و چار سال میشود بشکل رسمی شوهر همشیره بزرگ نجیب جان پوپل میباشم .

   1- در جیب نجیب جان هیچگاهی تیزاب نبوده و این ادعای شما کاملأ بی بنیاد است . در جیب نجیب جان همیشه کاندوم است که در دستکول همشیره هایشان میگذارد . این باور و اعتماد من بالای نجیب جان باعث شد که در ساحل دریا به مزیقه افتادم و یک بی پروایی کوچکم باعث آن شد که رسمن همشیرهء ایشان شده خواهر ایشانرا در کلیسا عقد نمایم .

   2- در پسخانه نجیب جان پوپل ، محمد اکبر زهرنیش همکار دفتر ایشان در اوقات تفریح بخاطر استراحت میرود که صدای (الله اکبر) نی ، بلکه نالش ( الله اکبرجان ) را گاه گاهی میشنوم . نجیب جان در پسخانه واسکت ندارد ولی تخت خواب خواهرش و برادرش را گذاشته که عمومأ اکبر جان زهرنیش ، کریم جان صپلی بوت و دیگر همکاران شان استفاده میکنند. فکر میکنم شما در اشتباه هستید .

   3- شما محترمان از تعریف خیانت و معامله چی میدانید ؟ نجیب جان پوپل هیچگاهی نه خیانت کرده و نه هم معامله بلکه هرچی کرده اند و می کنند ارث پدری و نیاکانی ایشان است . یگانه معاملهء ایشان با من بوده و آنهم به علت دوست داشتن زیاد دالر است . گاهی که با خواهر خورد شان به سفر دریایی میروم پول حق سکوت خویش را از من مطالبه میکنند و میگویند معامله ما تو چطور شد ، پیسه مه کی می تی ؟ بعد اینکه دالر هایم را گرفت به کویته و قندهار از طریق وسترن یونین بانک حواله میدهد . اینکه کی دالر ها را میگیرد و با این پول چی می کند راستش نمی دانم . اگر خواسته باشید حتمن برایتان اصل و واقعیت موضوع را پیدا میکنم .

   4- نجیب جان با وجودیکه یک پختون است ولی هیچگاهی با تریاک و هیروئین سرو کار ندارد . گاهگاهی که با خواهر خورد شان بخاطر پینگ پانگ بازی امریکایی در تخت ابریشمی زیرخانه شان میرویم ، میگوید که زیاد شورشورک نخو که ده زیر تخت بوتل های واین بیست ساله نجیب جان و پدرم را نشکنی . در الماری زیر زمینی یا بگفتهء شما تاکوی شان یک بوتل بسیار مقبول با مواد سیاه رنگی را دیده ام که موادش را خسرم در لایه های کاغذ فلتر چای و قهوه تقسیم و بسته بندی نموده در قطی آئیه دار در جیبش نگهداری میکند . روزی از ایشان پرسیدم ، مستر پوپل این مواد چیست ؟ گفتند ، پودر عقل است و یاد وطن زنده میکنه . به من تجویز کردند که استفاده نه کنم که بالای ما امریکائیان زور است .

   5- اینکه زازی کیست و در کجا بندیست و کی ها از او یاد آوری نموده اند من و نجیب جان چیزی نمی دانیم . ولی یک روزی مرا در خانه دعوت نمودند که با زازیان و شینواری ها و مومندی ها پرابلمی پیدا نموده اند باید آنرا حل و فصل نمایم . این وطنداران پوپل صاحب نمیدانم از کجا خبر شده بودند که فامیل نجیب جان عواید بدون مالیه داشته و ازین مدرک صاحب سرمایه ها شده اند . با بگو مگو های زیاد مجبور شدم اصل گپ را به خویشاوندان نجیب جان روشن سازم . ایشان هم این کار فامیل نجیب را پسندیدند و آماده گی بی چون و چرای خود را با این معامله اظهار نمودند و آنرا مطابق رسم و عنعنات پختونوالی خود دانستند ، اما با یک شرط که مبلغ عواید واصله ازین معاملات خیر خواهانه باید دالر یا ایرو باشد .

   6- سنت پختونوالی فامیل نجیب جان پوپل قابل ستایش است . ایشان هیچگاهی خود را انتحار نکرده و بخاطر جنت رفتن عجله نمی کنند زیرا زیرزمینی یا بگفتهء شما تاکوی شان جنت است . در آن گوشهء خلوت پاکت های شیر و عسل ، بوتل های شراب ناب ، غلمان سیاه و سپید ، حوران کمر باریک و موطلایی چنان با اهل و بیت پوپل صاحب در آمیخته اند که خدا جان را حسرت آمده بدین رسم و سنت پختونوالی . سالها قبل برای بار اول وقتی آن شوکت و شان دیدم که هر گوشهء تاکوی باغی از جنت است و کسی را به کسی کاری نیست ، هزار لعنت به کاباره وساحل جنگی دریا های امریکا فرستادم . در آنجا فرق میان خورد و بزرگ ، شرابخوار و چلم کش ، مست و دیوانه نبوده همه از مزایای سنت پختونوالی یکسان استفاده میبرند .

   دشمن داری ، انتقام گیری و جنگ در فامیل پوپل صاحب امریکایی بشکل دیگری تظاهر نموده و آن اینست که ، کی میتواند شمشیر گوشتین بزرگ و بزرگترتر را در خود فرو برد و آهی نکشد . وقتی آن بزن بزن و بکش بکش را به گونهء جنگ و انتقام گیری به چشم سر بینی ، یا حضرت مریم گفته هزاران آفرین و مرحبا به همت عالی و غیرت افغانی پوپلیان گویی .

   7- امیرالمونین آخند ملا مامد عمر صاحب بعد خویشاوندی با شیخ اسلام اسامه بن لادن سخت پشیمان شدند ، زیرا اعراب در جنگ و دشمنی با پختونها همسری کرده نتوانسته و نه در بزن بزن یارایی با پوپلیان کرده میتوانند و نه در بخور بخور . هم در بزن بزن فریاد میکشند و هم در بخور بخور که هیچگونه انطباق و پیوستگی با سنت ها و رسوم پختونوالی ندارد . بدین ملحوظ امیرالمونین با اعلام فتوایی تمام پوپلیان را از خویشاوندی با اعراب برحضر داشته ، خواهان پاکی و سچگی قوم پوپل میباشند تا در روز امتحان آهی نکشیده پیروز و موفق از آب در آیند .

   8- جواب سوال هشتم شما در جواب سوال شماره ششم ارایه داده شده است .

  • panjsheri bachem
   ma mamela kardim wa bas. mordagaw ha panjsheri ha bodand. dar lycee mariam ,karte naw ,karte parwan

  • hazara
   shoma ham dar adam koshi kam az pashton nistin. koch ijbare dada nametanin chra ke zooretan namerasa
   ba rastui ke shuma hazara ha che sawad darid .

  • تشکر از معلومات تان ازینکه ‌‌پوپل زی ها اینقدر غیرتی هستند. این جا ما میبینم.

   پنچشیری قهرمان

  • Farhad jan. ma hazaraha harchi bashad, amma zanhaiman ra ba momila nakadem. mardaha ba donbali intihar va zanha ra markab momila mikonan.

  • اوستاد مزارى ان بير مرد بزرك,براى همه ما سر مشق شد كه ديكر فريب قبيله وحشى را نخوريم و به حرف انها باور نكنيم,انها انسان را به نا مردى ميزنند.
   مزارى با شهامت ترين انسان روى زمين,با دست خالى رفت و حتى خم ابرو هم نكرد.بينا موسهاى جبون او را به نا مردى ككشتند.ان افاسانه راكه اكر نزد بشتونها دوشمنش هم بيايد او را ميبخشند همه غلط و ساختكى است.درست نزد هر قوم كشور ما كه اكر كسى برود كشته نميشود.اين كار هاى بزدلانه را تنها يك قوم كرده كه دروغ كفته قران خورده و در قران مهر و امضا كرده و بعد بيقولى كرده.ولى خداى باك انها را نيز به سزاى اعمال شان رسانيد.

 • كرجه بازار بسيار كرم است.برادران يك كمى شرم و حيا را در نظر بكيريد...
  راستى امروز كشور ما از طرف با كستان در محاصره است.بنام كوجى ,يك لشكر تا دندان مسلحه همه فرستاده كان اى اس اى است.تنها بخاطر تاينكه انها بشتون هستند,اين هم مهم نيست كه انها جه ميكنند,دولتهاى قبيلوى دربرابر انها خاموش هستند.تمام خورد و بورد و زد وبند و تيرو بير سلاح و مهمات ,قاجاق و انتقالات مواد مخدر همه اينها هستند.تازمانيكه كوجى مسلح وجود دارد,ما استقلال نداريم ,ما اسير با كستان هستيم.اين كشور را بشتونها اسير با كستان و با كستانى ساخته.بشتونهاى ما بشتونها با كستانى را افغان ميدانند.در حاليكه انها خود را با كستانى ميدانند و به ان افتخار ميكنند.انها بيكانه و دوشمنان مردوم ما و خاك ما اند.خوب ببينيد همين امروز جه ميكزرد.با كستان تو سط بشتونهاى خود كشور ما را به خاك و خون ميكشد و يكعده از بشتونهاى وطنفروش و بيفرهنك ما هم زن انها است و به انها بيش خدمتى ميكند.
  به جواب برادر ما عرض كنم كه هزاره از مردومان اصيل با فرهنك و شجاع اين خاك است و در قلب اين مملكت زندكى ميكنند. تنديس هاى با ميان كه توسط قوم بيفرهنك نابود شدند اثر دست همين مردوم بود. 65 فيصد نفوس مردوم هزاره درزمان عبدالرحمن خاين و و طنفروش قتل عام و نسل كشى شد,جند ولايت حتلى تخليه شده. زمينهاى انها را بشتونها كر فتند و دران كوكنار ميكارند.امروز اكر كرزى اين دانه سرطانى را نيست نكند و ازادى كشور را از دست بشتونهاى با كستانى نكيرد,تف لعنت خدا را ما بر رويش ميكنيم.
  ان يك احمق كه نوشته كه كوجى بخاطر يك لقمه نان راه ميرود.ان احمق خواب است انكه يك لقمه نان ندارد راكت و ماشيندارهاى ثقيل و خفيف داشته ميباشد.

  • راستی شما که میخ به فرق کوبیدید, رقص مرده نشان دادید و سینه زنها را بریدیت ایا انوقت هم مظلوم بودید؟

   ایا زمانی که از حادثه خیالی افشار نام میبرید از رهبر لعین وملعون تان که خداوند روح اش را با جد اعلی اش یعنی چنگیز مغول لعنت الله عله در دوزخ معشور کند و از شفیع دیوانه سادیست تان که از شکنجه کردن اسرا لذت میبرد هم یاد میکنید ویا شما همیشه مظلوم بوده اید و پشتونها وپنجشیری ها متجاوز؟

   امروز که محقق کون پاره گی میکند ایا وی نبود که قوماندانانش در راه کابل مزار شپش سر خود را به قیمت
   گوسفند بالای مسافرین میفروخت وپولش را به محقق روان میکرد؟

   ایا قومندان نصیر دیوانه در حیرتان نبود که در محفل عروسی رفته بود وگفته بود که یا یک بوسه از رخسار عروس برایش بدهند ویا هزار لک افغانی؟

   ایا قومندانان خلیلی در راه بامیان کابل نبودند که مرده را خشک کرده بودند و مسافرین را میگفتند که یا باید اله تناسلی مرده قاق شده را ببوسند ویا محتویات جیب و پول های پنهان کرده شده شانرا برایشان تحویل بدهند. ایا این یک بیداد نبود, ایا این یک میراث چنگیز نبود؟؟؟؟؟؟؟؟ یا شما همیشه مظلوم بوده اید. کدام با وجدان در بین تان بود که در برابر اعمال مزاری وخلیلی و محقق صدای خود را بلند کرده باشد ویا هر چیزی که من گفته ام دروغ است وهزاره ها مظلوم مانند امامان شان هستند؟

  • فقط به نجیب جان پوپل توصیه میشود که لطفا چادری های فامیل تانرا در انتحاری استفاده نکنید که نه تنها غیرت افغانی بلکه ننگ و شرم و آبروریزی تمام افغان ها است. قبلا برادران ناراضی داشتیم و فعلا که خواهران ناراضی هم اضافه شده خداوند خیر مملکت و افغانستان را پیش تیله کنه.

  • نجیب پوپل
   اکر مه به جای هزاره ها میبودم عوض میخ جبل از فرق متجاوز داخل و از کونش بیرون میکردم تا کباب لذیذ برای زاغ ها جور میشد. خواه هرکه میود، گرچه از بعض هزاره ها خوشم نمیاید ولی به مردانگی و قول شان آفرین.

   پنچشیری قهرمان شوهر پتان ها

  • برادر عزيز بنام بنجشيرى اكر شير ادم را خوردى,يك خواهش دارم كه بنام بنجشيرى حرفهاى نادرست ننويس.به كسى توهين مكن و نا روا نكو برادر عزيز.تو خودت نام دارى ,شايد بدر مادر خواهر برادر دشته باشى.
   اين نام اين قوم عزيز را با كثافت الوده مكن. ويا اينكه بنجشير ى نيستى از روى بستى و دون همتى اين كار را كردى.بكزار مردوم بنجشير عزيز را در جايش ارام كه انها خيلى زخمها و درد ها دارند.
   همين يك خواهش از خواهر كوجك و خاك بايت داشتم.

  • راستى كريمه جان يك عده انسانهاى بست كه از خود جيزى ندارند,نام خودرا به اقوام عزيز كشور نسبت ميدهند و از ادرس ان قوم عزيز دشنام به ديكران مينويسند و در مقابل ديكران هم تحريك شده به دشنام متقابل ميبردازند.
   برادران عزيز اين شخص كثيف و بي ارزش كه نام خود را بنجشيرى قهرمان مانده اين يك انسان بست و نالايق است او بنجشيرى نيست.او را بشناسيد و به برادران بنجشيرى تان كه كه بسيار رنج هستند از هر خانه جند شهيد داده اند, تو هين نكنيد.من هم يك خواهش برادرانه دارم.

  • بینا بچیم تو یک آدم فاشیست و اوغان ذلتی هستی و از نوشته هایت معلوم میشود. بدون شک پنجشیری ها با هیچ یک از اقوام کشور مشکل ندارد ولی دشمن سر و ناموس تو اوری ادم های وحشی، رزیل، بی شرف، بی وجدان و پست هستند. زنده باد اتحاد و وحدت تاجک ها ، هزاره ها و ازبک ها و هم چنان پشتون های عزیز که راه شان از بینای نا بینا جدااست. نابینا بچیم تو در بین مردم شریف پشتون هم جای نداری و در انتخابات مردم شریف پشتون ثابت ساخت که اوغان ذلتی ها در بین آنها جای پای ندارد و بس.

  • پوپل خان .

   کاش مینوشتی برق اوغان میخ کوبیدید.

  • خودرا در خصيه هاى بنجشيرى اويزان نكن.او نامرد.از خود ندارى.

  • کریمه جان و بینا نا بینا
   حرف حق تلخ است به همین خاطر هضم کردن اش برای بعض ها مشکل . اکر به ملیت من شک داری متوانی آدرس ات را بدهی تااز نزدیک بیبنم. من ادب دارم. مطابق هرف آنها باید ساده تر فهمانید. من هم همین حرف را میکویم شهید و آواره ما بدهیم و دیکران آمده پادشاهی کنند.

  • فریبای مرده دل:

   امروز انقدر ظلم وتجاوزی که بالای پشتونها میشود حتی یکفیصد انهم بالای قلفک چپاتها وسقوی ها نمیشود. شما که خودرا لشکریان امام زمان زیر قیادت احمدی نژاد میدانید هنوز هم وطنپرست هستید. انتحار یک پدیده شومی است که بالای قوم پشتون از خارج صادر میشود. در غیر ان شما ضرب شمشیر پشتونهارا خوب چشیده اید

  • آقای نجیب پوپل امید سرحال باشید . ندانستم ، آن قدرت و ضرب شمشیر پشتونها را که شما با شمله بلند از آن یاد فرموده اید به کدام روز بدرد تان میخورد که امروز 99،9 فیصد تجاوز و ظلمی را که بالای شما پشتونها صورت میگیرد نمی توانید دفع و ترد نمائید ؟

   انتحار یک پدیده شومی است که بالای قوم پشتون از خارج صادر میشود ، پس چرا به جان و دل آنرا می پذیرید در صورتیکه میدانید یک پدیده شوم خارجی است ؟ استاد دوکتور پروفیسور اکادمیسن مامد عثمان روستار تره کی شما این جنایت و انتحار قوم شما را با کمال افتخار می ستاید و آنرا بنام جنبش رهایی بخش پشاتین در نوشته های خویش یاد میکند . این اندیشه و طرز تفکر پروفیسور بلند پرواز خود را چگونه توجیه میکنید ؟ اگر پاسخ منطقی وقناعت بخشی دارید بفرمائید !

   آغا ! چرا و به کدام دلیل دیگران را مرده دل ، قلفک چپات و احمدی نژاد پرست میخوانید ، در صورتیکه مرده دلان و قلفکداران انتحاری و احمدی نژاد پرستان ایرو دوست خود را نمی توانید سرزنش واصلاح نمائید ؟ عقل هم خوب چیز است اگر داشته باشید !!

  • انتحار کردن هم دل وگرده میخواهد که شما در طول تاریخ فاقد ان بوده اید. چیزی را که شما یاد داشته اید رقص کردن برای روسها بوده است. این پشتونها بودند که از 5 هزار سال پیش تا امروز بنیاد این کشور را گذاشتند.

   امروز حقایق نشان میدهد که زردشت یک پشتون بود و اوستا به زبان ابتدایی پشتو نوشته شده است. ابو علی سینا پشتون بود صرف مادرش یک اسمعیلیه ولی پدرش پشتون از قوم خروتی بود که جعلکاران انرا خرمیسن ساختند.

   باانهم سلحشوری پشتونها انهارا مانع شد تا دلقک ومداح دربار گردند. انها مشغول جهانگشایی در لشکر ابومسلم افغانی ومحمود غزنوی وغیره شدند وزمینه برای دلقکها مساعد شد تا مداحی کنند ومداحی گری شان امروز بنام ادبیات فارسی یاد میشود.

   من خودم یک عمر در موزیم ملی و وزارت اطلاعات وکلتور کار کرده ام واز تاریخ بسیار خوب با خبر هستم

  • ولا بیشک پوپل جان ! اینرا گویند انتهای خردمندی پولیان پوپکدار . واقعأ وقتی عقل و شرف وجدان نباشد ، مجبوری دل و گرده کنی و از همه دار و ندار خود بگذری ، همانگونه که خر بخاطرسواری دیگران و سگ بمنظور جف زدنها برای صاحبش ازآن کار میگیرند . دل و گرده کردن بخاطر انتحار و کشتن انسانهای بی گناه هم براستی کار هر انسان عاقل ، باشرف و با وجدان نیست و صرف ویژۀ خصوصیت داران ایتنالوژیست که درین دل کردنها و گرده کفک شدنها باز هم شمله بلند می بندند و دولک زده کاکل می شورانند .

   پوپل جان ! راستی چرا تاریخ نوشته نمی کنی با این دانش تاریخی و قدامت کاری خود در موزیم و وزارت اطلاعات و کلتور ؟ هرچی عاجل اقدام کن که از ملالی جان و کریم جان پس نمانید . عاجل و عاجلتر دست بکارشوید و دویمه پته خزانۀ تانرا پیدا کنید که قریب است ابن سینا ومولانا تُرکی شوند و فردوسی و دقیقی کُردی !

  • نجيب بوبل انجه كه تو نامبردى همه فجايع با كستان ,طالب و القايده بود.ديروز خو تو كور بودى با كستان فتنه ايجاد ميكرد و حمام خون بر با ميكرد از كد ودى كسى نميدانست كه كى كرد.همه را سر كيج كرده بود.امروز تو انسان بست هم اكر نفهميده يي كه كى مسسول اين همه جنايات است,واقعا كه از بدر بدر كور و مزخرف هستى.
   مسسول تمام جنايات قبيله وطنفروش و بيدين است.

  • اى بجه وطن جشمت را صدقه كه اساس مطلب را دانستى.اكر دلت بسيار ميشه كه يكان نفر را سخت بكويي ,بكو تنها يك نامك مستعار بكزار بعد تو و جدانت.
   ارجمند زمانيكه از نام يك قوم عزيز حرف ميزنى بس بايد توته شرافت باشى .با برد بارى جواب با منطق خون سرد توهم با محبت نوشته كو.ببين تو كه بنجشيرى مينويسى تو نماينده كى از بنج بيران بنجشير,ان راد مرد بزرك احمدشاه مسعود كه ابر قدرت بزرك را به زانو در اورد و زبون خود ساخت.سلام سنكى ,صديق برمك,عارف بيام,طاهر شباب,دستكير ...وصدها شاعرعالم نويسنده و خيل شهداى دفاع وطن.بهتر است كه اين نام نامى را بلند نكاه كرد.من كهخ بنجشيرى نيستم و دوستان من هستند

  • غول پوپل جانه!

   رقص کردن هنر است و انتحار جهالت. تو گوسالهء آخور قبیله هنوز هم فرق بین هنر و جهالت را نداسته ای و ماننند اجداد مغاره نشینت به استخوان خایی اسلاف آدم نمایت مشغولی. چگونه ممکن است گوساله های بدوی ای که در قرن بیست و یک در زیر خیمه و غژدی زنده گی میکنند و از مظاهر تمدن و زنده گی شهری و قانون بیزار اند، در زمان اوستان آنقدر مدنی بوده باشند که اوستا به زبان شان نوشته شده باشد! واقعاً خنده دار است ولی از شما انسان نما های وقیح توقع هر گه خوری و رذالت میرود چون گناه تان نیست چون هنوز از لحاظ سیر و تکامل به مدارج عالی انسانی نرسیده اید و به همین خاطر همه ء نام های تان به دنباله "زی" که مشخصهء زنده گی و تعلقات فکری عشیره ای است، ختم میشود مثلاً کور زی و کرزی . دیگر اینکه همین نبوغ بوعلی سینا کافیست تا به ثبوت برساند که از جمع پاده های قبیله نبوده بلکه متعلق به نوع بشر میباشد. سلحشوری شما گوساله ها را میتوان در فروختن زنان تان و کشت خشخاش و خیانت های تاریخی حکام تان مشاهد کرد. چیزی که شما گوساله های بی غیرت ندارید همانا وطن و حس وطن دوستی است. مگر میشود از کوچی بیابانگرد حس وطن دوستی توقع داشت. در آن روز هایی که ابوعلی سینا زنده گی میکرد اجداد آدم نما و مغاره نشین تو در مغاره های سند و ملتان با نئاندرتال ها اتن میکردند.

  • نجيب جان قبيله در اتش جهل ميسوزد.
   در قديمها باد شاهان ظالم يك انسانيراكه به اعدام محكوم بو نميكشتند,تنها از داخل برده جشم به مغز او اسيب ميرسانند كه انسان بلاخره به جنون مبطلا ميشد.انها به اين عقيده بودند كه وقتيكه يك انسان عقل نداشته باشد,انطور جزاى سختى به خود ميدهد كه عقل هيج عاقى انجان جزارا فكر كرده نميتواند. امروز قبيله عقل خودرا از دست داده ,درحاليكه تمام كشور هاى جهان در عقبش ,هيرويين و بول كزاف در دستش,با كستان هم اعلان كرد كه ما در او غانستان از بشتونها دفاع ميكنيم.تمام وزارت هاى كليدى,رييس جمهور مطلق العنان,تا دندان مسلح همه در خانه و يا به كشت كوكنار مصروف و از دولت بنام اربكى ,كاكلباز و غيره بول ميكيرد.تمام سرمايه مملكت را غارت كردند,ولى دراتش جهل ميسوزند و ديكران را هم ميسوزانند.تنها يك جيز كه خداى باك عقل انهارا كرفته.انها از خود وبيكانه را نميشناسند.بايك هزاره بيجاره خصومت دارند و لى بيش روى با كستانى كاكل بازى ميكنند.او امده بر روى دختركان معصوم شان تيزاب بباشد,اين بيغيرت نميكند كه از توته با كستانى بكيرد كه جرا؟
   در قريه جات بشتونها بنام طالب اى اس اى در امن و امان بلان ترور و تخريب بل و سرك را ميكشد,اين مزدورا مزخرف بيوطن با او همكارى ميكنند.كجاست شهامت ؟بعد هركدام تفنك دارد ,به روز مبادا نكاه كرده است. روز مبا دا امد و او بيغيرت بينا موس از ان تفنك كار نكرفت انرا در ك و ن خ و د ب ز ن د.

  • خانه خراب کاکر خان یا بایانی تاجک زاده باز از اسمان زمین گز میکنی !.

 • باید اظهار نمود که چنین مظاهراتی اصلا واقع نشده است هیچ افغان با ایمان وباعزت دشمن هموطن افغان خویش نیست، چی کوچی باشد ویا غیر کوچی.
  به آقای نویسنده آرزوی صحت مندی وسلامتی میکنم که تا درآینده ازنشر دورغ های شاخدار اجتناب ورزد

 • طالبان پشتون به اضافه صدها جنایت دیگر هزاران مکتب را در ده سال گذشته به آتش کشیده اند. این قوم دشمن معارف و مکتب سوز است.

  قوم انتحار، قوم مکتب سوز

 • واقعا متعسیفم برای پوپل خان از کدام روی این حرفها را میزنه .شما قوم پتان مایه ننگ بقیه اقوام کشور هستین خاک بر سر شما. از پا کستان کوچی شودین امدین مملکت ما را دا گند کشیدن به زوری انگلیسی خبیس زنده باد سرزامین خراسان نه اوغانستان .از اسمیش ادم خجالت میکشا.تا که شما در این مملکت هستین هیچ وقت اباد نمیشود صد سال دیگه اگه طول بکشه .مغز خر خوردین .پتان یعنی مایه ننگ

  • اقلیت های مقیم این سرزمین متحد شوید تا سر نوشت این سرزمین را تعیین نموده وملت متحد بسازیم. این قوم یهود(پشتون) این سرزمین را تقریبا صد فی صد در مقعد خود درون کرده است و ما باید مانند گذشته ها کوشش کنیم که از مقعد این قوم متحجر بیرون کنیم.
   زنده باد هزاره، تاجک، ازبک ودیگر اقلیت های محترم

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس