صفحه نخست > دیدگاه > رهبران افغان از واقعیت دور هستند

رهبران افغان از واقعیت دور هستند

رزاق مأمون
شنبه 5 نوامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

جنرال جان آلن، فرمانده نیروهای بین المللی تحت رهبری ناتو در افغانستان جنرال پیتر فولر را بیدرنگ پس از آن از وظیفه اش سبکدوش کرد که وی در مورد رهبران افغانستان اظهار نظر کرد.
فولر روز پنجشنبه، 12 عقرب / 3 نوامبر، در مصاحبه یی با وبسایت "پولیتیکو" گفت که مقام های افغان "از واقعیت دور هستند" و حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان "دمدمی مزاج" است.
پس از آن که حامد کرزی در مصاحبه یی با تلویزیون "جئو" پاکستان گفت که در صورت بروز جنگ بین آن کشور و امریکا، افغانستان از همسایه اش حمایت خواهد کرد، این جنرال دو ستاره ارتش امریکا گفت: "شما با ما شوخی می کنید... متاسفم، ما فقط به شما 11.6 میلیارد دالر دادیم و حالا به ما می گویید که هیچ برایمان اهمیت ندارد".
فولر گفت که افغانستان به خاطر فداکاری هایی که نیروهای امریکایی انجام دادند، ناسپاس است. او توضیح داد: "آنها نمی فهمند فداکاری هایی امریکا برای تامین امنیت آن هاست". او در ادامه افزود: "من فکر می کنم که این بخشی از شغل من است که به آنها درس [عبرت] بدهم".
جنرال پیتر فولر معاون فرماندهی برنامه آموزشی ناتو در افغانستان بود؛ این بخش مسوولیت آموزش و آماده سازی نیروهای ارتش و پولیس افغان راانجام می دهد تا این نیروها مسوولیت کامل امنیتی را تا پایان سال 2014 به عهده بگیرند.
جان آلن، فرمانده نیروهای بین المللی تحت رهبری ناتو در افغانستان در بیانیه یی گفت که نیروهای امریکایی و ناتو "همکاری محکم" با دولت افغانستان و رهبری آن دارد و این نظرات "مایه تاسف" بوده و نشان دهنده "تعهدات مشترک ما برای پیروزی" در این کشور جنگزده نمی باشد.
در بیانیه آمده است: "مردم افغانستان مردم محترمی هستند و اظهاراتی این چنینی ما را از انجام ماموریت حساس مان که همانا آوردن ثبات، صلح و کامیابی در افغانستان است، دور نخواهد کرد".
جنرال فولر در ماه می سال روان به ماموریت افغانستان فرستاده شد. هیچ اطلاعی در دست نیست که آیا او بازنشسته می شود و یا این که به جای دیگری فرستاده می شود.
سال گذشته، جنرال استنلی مک کریستال، فرمانده ارشد نیروهای تحت رهبری ناتو در افغانستان توسط بارک اوباما به خاطر مصاحبه جنجالی با یک مجله از سمتش سبکدوش گردید.
http://afghanlion.blogspot.com...

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • خود را به کوچۀ حسن چپ زدن بسيار کهنه شده، درهمين کابل افغانهای پښتو زبان بسياراند (بنده يک مثال کوچک) و انها واقعا از حق مسلم و حتا مندرج قانون اساسی جاری در کشور - از حق تعليم و تحصيل بزبان مادری شان محروم اند و استعمال و تحديد پښتو تنها به ولايات مربوطه معنی ندارد، زيرا به منطق شما انها بايد تا ابد درهمان محيط بمانند و هرګز در سطح سراسرکشور که کابل پايتخت ان است زنده ګی وخدمت نکنندو پايتخت تنها بزبان دری تخیص داده شود يا چطور؟ بنظر من انچه درست و مؤثر خواهد بود نه جلوګيری بلکه جواز و احقاق زبان پشتو در مؤسسات و ادارات تعليمی و دولتی در بالاترین سطح ان در کنار زبان دری نتنهاهيچ نقسی برای کشور و مردمش نخواهد داشت ، بل از طريق حاکميت اطفال و جوانان غير پشتون بالای زبان پښتو، امکان انرا مهيا خواهد ساخت تا در اينده انجنئیر، داکتر، معلم، افسر پولیس واردو، محاسب و متخصص امور اداری و..... به اطراف و اکناف همۀ کشور توظيف و مصدر خدمت شوند و در حقيقت کادر سراسری ملت در کنار فرزندان ساير اقوام منجمله پشتونها ګردند.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس