صفحه نخست > کارتون > شروع پرده دوم

شروع پرده دوم

یک کارتون
عتیق شاهد
يكشنبه 4 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

واژه های کلیدی

کنفرانس دوم بن
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • bibinem ke dar qesmat 2 kodam program ha roee dast ast o karzai 2. che khod gozari ha ra khwahad dasht.

 • سخنرانی کرزی را در افتتاح جلسه بن در تلویزیون فونیکس دیدم. این مداری گرچه از روی کاغذ سخرانی میکرد، اما چیزیکه میگفت، همه ستایش از پیشرفت های دولتش در 10 سال گذشته، ممنون بودن عمیقش از ممالک کمک کننده، ضرورت دولتش به ملیارد ها دالربیشتردر آینده ..... و بقیه هیچ.
  چیزیکه مرا به تعجب واداشت، سبک نوشته و سخنرانیش بود. این مداری زمانیکه در افغانستان سخن میگوید، بطور مثال در لویه جرگه وطنفروشان، بیشتر مانند یک فرد کوچه بازاری حرف میزند. اما در خارج از کشور لاعقل اکت و ادای یک انسان را مراعات میکند.
  من ازین مداری گری چنین نتیجه گرفتم که این رزیل به مردم افغانستان کوچکترین مقامِ قایل نیست، بلکه فکر میکند که همه مانند خودش غول و کوچه بازاری اند.

 • خلاصه :

  شما همه باید خبر باشید که کرزی در (( شرکتی یونی کول هفتاد شش , کمپنی تیل و تفحصات پطرول یک (( دریلر )) بود و بعداء در امریکا لا انجلس با اعضای خانواده خود چند تا رستورانت باز کرد به نام (( هلمند )) . کرزی مانند خلیل زاد پی ایچ دی وطن فروشی را ندارد , منظور این نیست که کرزی از خلیل زاد کمتر وطن فروش است , منظور این است که کرزی وطن فروش با سواد نیست به همین منظور کسی و یا کسانی او را (( دایرکت )) میکنند و یا مانند هنر پیشه های که فقط بلد هستند که (( قلاغ )) بگیرند و یا اکتینک کنند از او در مواقع مختلف و یا از او مطابق فیلم و داستان میخواهند که اکتینگ و یا ادا و اطوار دربیارد . در اول های این فیلم مثلاء (( بازسازی افغانستان )) توسط امریکایی های که در شب او را با شارپ شوتر های خاصی سی آی ای از راه چمن و کویته سری خر و قاطر داخل افغانستان کردند , کرزی زیاد اکتینگ بلد نبود , خاصتا اگر از یک اشپز بخواهید که به جای صدر اعظم سخن رانی کند . سر اشپر سخن رانی میکند ولی نه با تجربه و ادا و اطوار یک صدر اعظم واقعی ( این اخری سالهای 2001 )) بود .. تا اینکه در طول این همه سالهای پر ماجرا و فلیم های خونین سیاسی و ضد وبند های که در هر کدام ان مردم خودش جان خود را باخته اند این شخص با تجربه شد و روسا و یا دایرکتور های (( فیلم افغانستان - سی آی ای )) در این روز های به اسانی از او میتوانند اسفاده کنند . و در هر مجلسی مطابق ان مجلس او را لباس میپوشانند و یا برایش هدایت میدهند که در قسمت که از انفلاقی بمبی حرف میزند مثلاء چهره خود را باید متاثر نشان دهد و یا اگر ممکن بود شروع به گریه کند . دیده باشد که در بعضی جا ها چپن مزاری دارد ولی در مراسم تدفین برادرش که قتل او به امری خودی کرزی اجرا شده بود پتکی و پکول پوشیده بود . از مراعات نمودن نزاکت وضع مجلس و مطابق ان حرف زدن فکر نکنید که این شخص باسواد شده است . بلکه اگر فیلمی که در اخرین لحظه د وسیه فروش افغانستان را برای مدت ظاهراء ده سال به امریکا در شورای به زیر بغل خود زد و رفت که نشود که کسی یخنش را بگیرد که اصلاء همچو ادمی در شورای نبود , ببینید ........ شما واضحاء خواهید دانست که کرزی یک وطن فروش جاهل است که صد در صد بر خواست ها و امیالی سی آی ای وفق دارد . شاید همه اطلاع داشته باشید که اولین نماینده طالبان در ملل متحد عروس ریس سی آی ای لیلاه "هلوم " بود که از طرف دفتر سی آی ای در کابل مورد قبول واقع نشد به خاطریکه در اجندای طالبان قتل و کشتار و توهین زن ها مطابق پلان سی آی ای موجود بود و همچنان در اسلام از زن منحیث موجود دست دوم و سود پذیزایی شده است . بدین ترتین ملا عمر به جای لیلاه هولم حمید کرزی را معرفی نمود که باز هم مورد قبول نشد . تا اینکه فهمیده شد که کرزی را برای روز مبادا سی آی ای مخفی نگه داشته است تا اینکه سر از قصر نادر خانی بیرون اورد و تا میخ اخر را بر تابوت افغانستان نکوبد ایلاه دادنی نیست .

  • بوله اطلس امروزه کلاغ را کسی نمی شناسند باید بگویی که کلاغ چیست ؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس