صفحه نخست > خبر و گزارش > حمله گسترده فاشیست های یونان بالای پناهجویان افغانستان چهار زخمی به جا گذاشت

حمله گسترده فاشیست های یونان بالای پناهجویان افغانستان چهار زخمی به جا گذاشت

پلیس ها سر رسیدند و از من اسناد ومدارک اقامت در یونان را خواستند. من هیچ چیزی را دیده نمی توانستم؛ پلیس ها جیب هایم را پالیدند و پس از بررسی اسنادم از آنجا رفتند. آقای حیدری از ناحیه چشم راست به شدت آسیب دیده است و اکنون تحت مراقبت پزشک قرار دارد.
بصیر آهنگ
يكشنبه 25 دسامبر 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

شهرآتن پایتخت یونان دیشب شاهد حمله گسترده فاشیست ها بالای پناهجویان افغانستان بود. در تماس تلفونی که باچند تن از پناهجویان در شهر آتن داشتم، از آنها در باره حادثه دیشب پرسیدم.

صفر حیدری یکی از فعالان حقوق پناهجویان که خود نیز در حمله دیشب فاشیست ها به شدت زخمی شده است می گوید: دیشب ساعت 8 شب از دفتر "موسسه نور" واقع در خیابان "میخایل اوده" بیرون شدم ومی خواستم به خانه بروم، ولی بلا فاصله یگ گروه 15 نفری که همه با سلاح سرد مسلح بودند، به من حمله کردند، آنها به شکل دسته جمعی به شدت مرا مورد لت وکوب قرار دادند.

بعد وقتی به زمین افتادم؛ آنها موبایل و دیگر وسایلم را گرفتند و از محل متواری شدند. آقای حیدری می گوید وقتی فاشیست ها به من حمله کرده بودند پلیس در سی متری من قرار داشت ولی در حالیکه آنها به شرط مرگ مرا لت و کوب می کردند پلیس هیچ توجهی نکرد بلکه پس از اینکه فاشیست ها متواری شدند، سررسیدند واز من اسناد ومدارک اقامت در یونان را خواستند. من هیچ چیزی را دیده نمی توانستم؛ پلیس ها جیب هایم را پالیدند وپس از بررسی اسنادم از آنجا رفتند. آقای حیدری از ناحیه چشم راست به شدت آسیب دیده است واکنون تحت مراقبت پزشک قرار دارد.

صفر حیدری از سه سال بدینسو به عنوان معاون موسسه نور در شهر آتن فعالیت می کند. موسسه نور تنها موسسه ایست که با وجود مشکلات فراوان همیشه در کنار پناهجویان بوده وازحقوق آنها دفاع کرده است. قبلا دفتر این موسسه چندین بار توسط گروپ های فاشیستی یونان مورد حمله قرار گرفته وتخریب شده بود.

آقای حیدری می افزاید؛ در حملات دیشب که در چندین نقطه شهر بالای پناهجویان صورت گرفته؛ سه تن دیگر نیز به شدت زخمی شده اند. شهر آتن پایتخت یونان هم اکنون شاهد حضور پانزده هزار پناهجوی افغانستانی است. وضعیت این پناهجویان به شدت نگران کننده است و اکثر آنها سر پناهی ندارند و در خانه های متروکه و پارک ها زندگی می کنند.

از اینرو هر از گاهی این پناهجویان از طرف گروه های فاشیستی مورد حمله قرار می گیرند.
این در حالیست که چندی پیش، سازمان دیده بان حقوق بشر با نشر گزارشی در باره افزایش حملات گروه های فاشیستی بالای پناهجویان دریونان هشدار داده بود.

اخبار و گزارش ها درباره پناهندگان و پناهجویان را در کابل پرس بخوانید!

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • باقی سمندر
  جدی سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  ۲۴ - دسامبرسال ۲۰۱۱ میلادی
  شب میلاد مسیح !

  امشب درتمام خانواده نصرانی کشورهای اروپایی وامریکایی واسترالیایی و ... تحف بخاطر عید مسیح برای یک دیګر میدهند وبرای ما فغان ستانی ها پیکر لت وکوب شده حیدری ګرامی یکی ازفعالین پناه ګزینان را به مثابه تحفه از زیر پای ولت وکوب فاشبستهای یونانی در آتن که سر زمین افلاطون و سقراط و ګهواره تفکروایده دیموکراسی است - برمیګردانند
  نفرین بی پایان برفاشیسم و فاشیستها
  من یک باردیګر همبستګی خود را با اقای حیدری ویارانش و پانزده هزار پناهنده فغان ستان در یونان بیان میدارم و ارزو دارم که همه انتی فاشیستها پیامهای همبستګی به اقای حیدری فرستاده وهمچنان نامه های اعتراضی برضد فاشیستها و نمایندګی های سیاسی ملل متحد و امور پناهندګان ګسیل دارند .
  جا دارد تا یکبار دیګر برضد حاکمیت حامد کرزی و شرکا که علت اصلی فرار فغان ستانی ها از کشور ګردیده اند ومیګردند اعتراض نماییم و برای انسانی ساختن جامعه فغان ستان مبارزه ملی - دموکراتیک را به بیش ببریم .
  دفاع از حق وحقوق پناهندګان یګی از سنک محک های مبارزه برای دموکراسی وازاد منشی و ازاده بودن است .
  اتحاد - مبارزه -بیروزی

  آنلاین : حمله گسترده فاشیست های یونان بالای پناهجویان افغانستان چهار زخمی به جا گذاشت

 • یونان خود دیری نمیشود که تجربه فاشیست های هیتلری و موسولینی را تجربه کرده اند.جامعه بس کوته فکراست که همه تجربه های گذشته اش را به آسانی فراموش میکند.مردم یونان نیاموخته است زندگی با"دیگری "را.با اینکه هنوز صد ها مهاجر از خود این مردم در جهان آواره است که نشانه از روزگاری عجیب شانرا به تصویر میکشد،در عین زمان نیاموخته است که که مهاجرت چه است ؟وچرا مردم مهاجر میشوند؟فاشیسم در جامعه رشد و نمو میکند که زمینه های آن وجود داشته باشد.
  در یونان حزب فاشیست که بنام خریسی افگی است حزب قانونی است.یعنی که رسما دفتر سیاسی دارد و در تاریخ جدید یونان بعد از هم پاشی سر هنگ ها اولین بار حزب فاشیستی اعلان هویت میکند.
  دیگاه سیاسی شان بر کسی پوشیده نیست.ودر انتخابات شهر داری که زمان کمپین انتخاباتی رسما اعلان میکرد که اگر شهر دار شود کسی از این حزب ماهانه از مردم پول جمع آوری خواهد کرد و افراد از همین حزب را مسلح خواهد کرد تا مهاجرین را از شهر پاکسازی نماید.
  این حرف است که رسما در تلویزوناعلان میکند.و دولت سر قدرت و تمام احزاب دیگر در یونان هم از آن میدانند.این حزب افراد استخدام شده دارند که مخصوص لت و کوب مهاجر است.در مکاتب علنی فعالیت میکند و عضو میگیرند.درشهر داری آتن امسال اولین بار به عنوان نماینده مردم انتخاب شدند که در خود شهر داری سلام فاشیستی میداد.این هم ویدیوی سلام فاشیستی در شهر داری آتن:http://www.youtube.com/watch?v...
  البته این یک طرف قضیه است.میگویند در هر جا ظلم است مقاومت هم هست. بد دختانه در یونان اینگونه نیست.یک طرف هر کاری که کرد کسی نیست بپرسد چرا؟از طرف دیگر هم خود مهاجر که حق اینرا دارد تا ضد این عمل اعتراض کند ،نمیکند.یعنی که سازماندهی ندارند و مخصوصا مهجرین افغانستانی.بر مردم دیگر این عمل کمتر است و یا هم هر زمان که چنین میشود تظاهرات و اعتراض میکنند. اما متصفانه در مورد مهاجرین افغانستانی این قضیه هر روزه تکرار میشود و عادت بد که ما مردم داریم اینکه هر عمل با گذر زمان برای مان عادی جلوه میکند.تا حال هزاران بار این کار تکرار شده است.از پنجم می 2008 که شروع این کار بود تا حال هیچ کاری نکرده است جز گذارش و خبر رسانی.بد نیست گذارش و خبر رسانی اما آنهای که اینجا زندگی میکنند بایدعکس ا لعمل نشان بهند از خود که ما را نکشید.
  دیگران اگر چنین کاری شد در تمام رسانه ها درز میکند و در تلویزیون وغیره صدایش میرسد.از مهاجرین افغانی هیچ کدام اینها نیست.هر کار دیگر سازمانهای مهاجرین افغانی در یونان انجام میدهند ولی اعتراض نه.چرا نباید به خاطر همین مثله اعتراض نکنند؟چرا درخیابان ها نریزند؟در اینجا حتی فکرش هم نیست میان مسولین سازمانهای مهاجرین افغانستانی.سازمانها هست، مسولین هست اما در زمان خودش.زمانی که کسی مشکل داشت احد نیست.ما عادت کردیم هر وضع را برای خود ها طبیعی بیبینیم.و اینرا نیز جز از پدیده مهاجرت بیبینیم.لت و کوب را نیز میگیم ساده هی مهاجر شدی همین است.
  نه مهاجرت یک عکس العمل است برای زنده ماندن.ومیثاقهای امضا شده جهانی دارد.من مطمنم تا زمانی که ما هم عکس العمل حساب شده بر ضد لت این همه بیدادی نداشته باشیم همین است که همین است.مسولین ما که خود را روی ما معروف میسازد باید کاری هم انجام دهد.همه یاد گرفتند روی ما و بر گرده ما معروف شوند وحکومت کنند.از کرزی شروع تا کوچک ترین های که در راس کاری برای ما قرار میگرند.

 • باقی سمندر
  جدی سال ۱۳۹۰ خورشیدی
  ۲۵ دسامبر سال ۲۰۱۱ میلادی

  سلام به خوانندګان کابل پرس?
  سلام به عزیزی که تبصره درست وخط دهنده نوشته است
  عزیزم من ګزارش اعتراضی شما را که نوشته اید - همین لحظه بخوانش ګرفتم - به نظر من شما درست نوشته اید که اعتراض بایست صورت ګیرد . از معلومات تان در مورد حزب فاشیستی یونان هم تشکر مینمایم . مبارزه برضد فاشیسم بایست سازماندهی ګردد - شما خود تان نظری جالب دارید. بکوشید که از تفرقه وانشعاب بنام قوم - نژاد ودین ومذهب بین خود تان جلوګیری نمایید ، یک مشت واحد و متحد برضد فاشیسم درست نمایید. با اقای حیدری و همه زخمی ها اعلان همبستګی عملی نمایید - اګر خیمه ای دارد یا خانه ای از وی دیدن وحمایت نمایید من همیشه در همه پیامهایم روی همبستګی شما تکیه نموده ام . اصلن تفرقه قومی -مذهبی ومنطقوی را بین خود راه ندهید . متحد برضد فاسیسم = متحد برای تحقق خواسته های خویش باشید.
  اتحاد مبارزه پیروزی

  باقی سمندر

  آنلاین : حمله گسترده فاشیست های یونان بالای پناهجویان افغانستان چهار زخمی به جا گذاشت

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس