صفحه نخست > ببينيد و بشنويد > جرم های عاشقانه در کابل

جرم های عاشقانه در کابل

مستندی از طناز اسحاقیان
دوشنبه 23 جنوری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

واژه های کلیدی
حقوق کودکان و زنان
loading...
loading...

پيام‌ها

 • به نظر من آزادی بی موقع و بیش از حد تمام دخترها را ازراه راست به بی راهه کشانده است از دیمکراسی سوی استفاده شده است در افغانستان

  repondre message

  • آقای نوروی هر انسان حق انتخاب را دارد عاشق شود یا نشود تعلق بخود آن شخص میگیرد. ما هیچ وقت نمی تانم دیمکراسی را باعث بی راهه شدن انسانها بگوییم. مثلا کشور های غربی تا حدی دیمکراسی وجود دارد به هر شخص اجازه انتخاب, سخن گفتن و آزاد گشتن و براخستن را داده است و فکر میکنم به همین خاطر پیشرفت های موفقی داردند. ولی متاسفانه امروز در افغانستان اگر دختری یا پسری عاشق شود باید او حمتا یک دوره ای را در زندان سپری کند چون از دیمکراسی سوی استفاده کرده. و یا شخصی اعتقادات خوده بیان کند به محکوم به زندان شود.
   لطفا از این تعبیر های غلط دست بردارید و بگذارید این مردم مظلوم حق انتخاب, زندگی و خواستن و برخواستن را داشته باشند.

  • جناب ویکتوریا شما به این میگوید حق انتخاب؟ این کارهای اصلا به دموکراسی ربط ندارد هر کس به زعم خود چیزی میگوید، به نظر من شناخت نادرست از هویت و موقف اجتماعی در کشور مثل افغانستان فاجعه های بدتر از این را ببار می آورد، شما به فلم ببینید خانواده این عروس ناخواسته چه طرز دیدی به او دارد به عروس شان به چشم یک روسپی نگاه میکند. قومی که عروس به آن مربوط است از دید خانواده داماد قومی است که از کتگوری انسان خارچ است. آیا به این دید این دختر سیاه بخت خوشبخت خواهد شد؟ آنچنانکه از فلم بر می آید آن پسر هیچ علاقه به دختر ندارد بخاطر آزادی از زندان تن به ازدواج میدهد در جریان آشنایی آنها پسر فقط به قصد خوشگذرانی با دختر ارتباط داشته و دختر هم برای تضمین آینده اش مهریه سنگین را تحمیل میکند، چنین ارتباط های نه تنها حق انتخاب نیست بلکه بازی با انتخاب است، آن دختر چشمش بروی آن همه واقعیات مشهود بسته است تنها یک چیز را میبیند: عشق دروغین پسر. و بس

  • نظر شما را تایید میکنم آقای نوری این آزادی بی موقع و شع
   نظر شما را تایید میکنم آقای نوری این آزادی بی موقع و شعارهای دموکراسی همه دخترا را به بی راه کشانده و این موضوع در کابل شدید تر ا ز همه وجود دارد باید کابلی ها حواس شان را خوب جمع کنه.
   دموکراسی را هضم نمیشه حالا در جامعه ما . در گلو بند می مانه و خدای نکرده همگی خفه می شویم. خدا به داد همه برسه!

 • مردان خشن، متجاوز و جنایتکار اوغانستان زندگی را بر زنان افغانستان تلخ کرده اند.

  repondre message

 • hasheq nashawi ke hasheqi darde sar ast, har ja ke buwad hasheqe ba chashme tar ast.................................

  repondre message

 • عجیب است این زنان بسیار با فخر میگویند که قبل از ازدواج ارتباطات نامشروع داشتند با محبوب خود.

  repondre message

 • دوستان عزیز حاجت به جنجال نیست .
  انتخاب نمودن پسر ویا دخترا برای جفت هم دیگر از نگاه شریعت این طور نیست که با همدیگر مثل امروز ملاقات های پنهانی وبوسه ها وغیره ......وغیره..
  پسر ودخترمی توانند همدیگر را انتخاب نمایندمشروط به این باید به روی همدیگر نبیند وبا هم سخن نگوید فقط وفقط درجستجوی آن از طریق هم نشینان بچه ویا دختر ویا همسایه ها وکسانیکه دختر ویا پسر را دیده می تواند ......
  برای یک لحظه شما فکر کنید اگر خواهر تان یک بچه را انتخاب نمود وبرای خوب وبهتر شناختن شخص منتخب خویش به رستورانت ها ، تفریح گاه ها وشب ماندن ها ولب چشی ها وغیره چکر وساعت تیری برود چه احساس دارید ؟
  اگر شما احساس ناراحتی میکنید. لطفاً ناراحت باشید ودرپی اصلاح این امر درخانواده ای خویش شوید.
  اگر شما احاس راحتی می کنید درین صورت شما یک آدم دیوس ومرده گاو هستید.

  repondre message

  • از نام توکثیف پیداست که مجاهد هستی و بی خرد وبی عقل. تا که چون شما انسان های کودن وبی عقل در آن جامعه باشد محال است که آن جمعه از خرگری به انسان گری تبدیل شود. تف به شریعت تو ،تف به دین تو وائین تو. محمد زنبارۀ شما ده تا زن وهفتاد کنیز داشت بازهم بازن پسر خواندۀ خود زناکرد. همین قاضی های گاو صفت شما که حکم زندان وحبس را به این نازنین دختران بگذار بگویم به این نازنین خواهران من که مظهر عشق ومحبت است ،صادر میکنند ،خودشان با هزار فسق وفساد ،زنا ولواط ،رشوت ودزدی غرق اند .حیف نام انسان که بالای شما مانده یشود.

 • به نظر من همه ما خواهر و مادر داریم و هیچ کس خواهر و مادر خود ماره د رنزد ما عیبش ره نه میگه اما ده غیاب ما، هیچ کش خالی از اشتباه نیست همه اشتباه میکنند حتی خواهر های ما. اما چرا مردان مجازات و بد نام نه میشوند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیاید برای اصلاح جامعه خود و آینده خواهران خود و سیاسران خود دعا و اقدام کنیم. این روز امکان داره بالای شاهء شاهان ما آید امکان داره بالا ی فامیل مه بالا ی فامیل تو بیاید از لهو و لهب گفتن بپرهیزیم و توبه کنیم.

  repondre message

 • او برادر ها اینها که در زندان به جرم های عاشقانه هستند یک جرم دیگه هم کرده اند که غریب و بی واسطه هستند چرا مجاهدین کرام که صد ها همچو جرایم دارند هنوز در جامعه احترام میشوند مثال زنده و تازه رهبر تغیر وامید داکتر عبدالله که ماجرا زنا کاریش هنوز در محافل یاد میشود چرا جزا ندید که حتی از طرف رفقا و همکاران نزدیکش افرینی گرفت ایا این قانون تنها به غریب ها است

  repondre message

 • در جای که عشق و محبت گناه و جرم شمرده شود، در آن جا خشونت حکمفرمأ خواهد بود.
  تا زمانیکه پدران ما خود را از تعصب گرائی، خودخواهی و منفعت جوئی از فرزندان شان رها نکنند، جوانان ما بدبخت خواهند بود.
  شما خود ببینید، آن یکی، دختر هزاره را برای پسرش مناسب نمی بیند و آن دیگری، دخترش را به پول گزاف میفروشد. اگر پول بیگیرد، حاضر است، با آبروی از دست رفته اش کنار بیاید.
  چون بزرگان ما حاضر نیستند، تفکر خرافاتی شانرا تغیر دهند، یگانه راه حل به این معضله رادر مقاومت و مبارزه جوانان علیه این همه خرافات می بینم.
  احترام به پدر و مادر کار خوب است، اما این احترام باید دوجانبه باشد. نه جاده یکطرفه!

  repondre message

  • تربیه و ابروی خانه و خانواده مهم تر از همه چیز است یک تعداد خارج دیده ها و یک تعداد کسانیکه تربیه درست ندیده ونداشته حیثیت فامیل را نادیده گرفته با انجام عمل لواطت و زنا در پسخانه ها و تاریکی ها ... از خانه وفامیل فرار میکنند !

   عروسی و عقد خواستگاری زمانی لذت دارد که با همان مراسم سنتی ولو غریبانه انجام شود .

   افرادیکه از خانه فرار میکنند اگر که عروسی هم کنند روز خوشی را نخواهد دید چونکه از کنایه و زخم زبان اعضا فامیل پسر وهمسایه ها خویش و قوم خلاصی نخواهد داشت .

   این ازادی زن نیست که بر خلاف میل مادر و پدر و برادر با هندو و مسلمان بخواهد فرار کنند. همچنان وطن ما اروپا و غرب نیست ... در اینگونه مسایل جانب دختر و پسر هر دو ملامت و گناه کار اند ببینید زن شوهر دار شوهر را رها با پسر ایکه زن دارد میخواهد فرار یا عروسی و یا هم تجارت سکس منند مادر پسر احمقانه تاکید به این دارد تا زن فراری که اولاد هم دارد با پسر اش عروسی کنند دوخانواده در برابر هم قرار میگیرند در اینده شاید بادشمنی و قتل وقتال همراه شوند ....

   خداوند هر زن و دختر و پسر را با ابرومندی خودو خانواده اش راهی خانه بخت بفرماید .

 • لینک سوم را دیدم تعجب نمودم که چقدر تعصب در رگ و ریشه پشتونها ریشه دوانیده است . یک زن ومرد پشتون که از صحبتش معلوم است که از صورت نا میمون شان کینه و عداوت میبارد . میگوید . پسر من با دختر هزاره میخواهد از دواج کند من هزاره را قبول ندارم افسوس اون دختر هزاره نیست که در خانه کثیف تو اوغان غول بیاید . من وقتکه چهره کثیف نا پاک اون زن و شوهر کینه توز را دیدم دلم بهم خورد .
  اوغان یعنی بینظافت یعنی مغرض و مبغض و متحجر و نادان لجوج انتحاری و انفجاری و.....

  repondre message

  • گفتار و چرند و پرند این اوغان در ویدیوی سوم که خودش با کمال ضائیت خود را اوغان میخواند ، سیلی محکمی بروی آنهایست که داد از اوغانی بودن تمام مردم اوغانستان میزنند . اینست اوغان ، که از عروس هزاره داشتن ننگ دارد و زنان اوغانی خود را با قاطر معاوضه میکنند !!

   زهی فرهنگ اوغانوالی که با افتخار از او کاکر مینویسد !

 • نه گناه پسر است نه گناه دوختر کناه مذهب اسلام با قوانین گهنه و مذخرف ان است قوالنین که 1400 سال قبل در جامعه قبلوی عرب حاکم بود محمد پیغمبر مسلمانان 14 زن گرفت و عایشه مظلوم را که هنوز 9 ساله نشده بود به زور اذدواج نمود ایا یک دختر 9 ساله امکان انرا دارد که با یک مرد 41 ساله هم خوابی نماید از اینکه او خودرا الهام اور خدا یعنی معاون خدا در روی زمبن میدانیست اگر هر کار را که کرده است یا میکرد گناه نبوده بلکه صواب هم داشته است.
  در جامعه که انسان حق انتخاب را برای زندگی خود نداشته باشد از او کرده جامعه بد در هیج جای دنیاه نیست .
  مرگ بر عرب ها و قوانین وحشی ان. او دختر ها قیام کنید مبارزه کنید بخاطر ازادی خود تلفات بدهید و جر ئت کنید تا حق انتخاتب را از شما این وحشی ها نگیرد.
  حضرت عمر صد ها ادم را کشت در انو قت نه تبیغ بود و نه ترویج نه بلند گوی ها بود نه رادیو ونه تلویز یون حضزت عمر با هزارها سپاه شمشیر دار به هر سمت که هجوم میاورد قتل عام میکرد در حالیکه مردم هیج خبر نداشت مردهارا میکشت طفل ها را میکشت و زنها را اسیر کرده بنام کنز اورده هرکدام 10 و20 و30 زن میگرفت شما خود را در ان موقعیت قرار بدهید در ان زمان ان مردم بیچاره به چه روزگار بوده است چون بزرگترین به اسطلاح فتوحات اسلام در زمان عمر بوده است بزرگترین قتل بزرگترین تجاوز.
  من تصمیم دارم به نمایندگی ان مظلومان که ذریعه تجاوزات رهبران اسلام به قتل رسیده و نابود شده که در تاریخ اسلام به بسیار کمال افتخار تحریر شده و مسلمان ها هم به ان افتخار میکنند ورقه عرض تحریر نموده تا یک کمسیون از سازمان ملل متحید تریتب وبعد در مورد ان قضاوت نموده تمام رهبران اسلام انوقت را محاکمه غیابی نموده قبر های انها را اتش بزنند تا انتقام مردم غریب انوقت گرفته شود.
  په درناوی
  نفرین به کسانیکه بالای مظلومان تجاوز نموده زنهای انها را اسیر شو هر و یا مردان انها را با اطفال های انها کشته اند.
  یک حدیث در زمان حضرت عمر روایت شده است که از جمله لشکریان حضرت عمر در مسجید قیصه نمده است که راوی میفر ماید که هنگامیکه من به یک خانه حمله کردم تمام فامیل را کشتم یک طفل نو زاد به قنداق و کهواره بود نیزه خود را به دهن ان گذاشتم طفلک خورد نیزه من را خیال پستان مادر خود نموده با لبان خود به چشیدن شروع کرد در همین هنگام من با نیزه خود فشار دادم و نیزه من از پشت گردن ان کفلک بر امده به نیزه خود بالا کردم در ان هنگام تمام هم قطاران من گفتند بارک الله غاذی. بیبینید این رحم مسلمان قضاوت مسلمان
  و این هم قران مسلمان.
  به امید انروز که جنایات تمام رهبران اسلام تحت پیگرد قانون گیرد.

  repondre message

  • واقعا که عمرزی هستی . و براین عقب ماندگی تان اقرار نمودی که مردم پشتونها را بردی به 1500 سال قبل . تو از حالا بگو جای دیگر هم مسلمان هست ایا تا این حد بغض و کینه .
   من برای شما مردم واقعا متاسم که ازبرای خدا تا بکی تا بکی دنیا بکجا رسیده شما در کجا روان هستید .
   لینک را خوب دیدی ایا اون پدر و مادر پشتون لیاقت عروس دختر هزاره را دارد . عدوات کینه دشمنی و تحجر طالبانی تمام وجود شما قوم وحشی را گرفته است . بروید دنبال انتحار وتر یاک و بدبختی .....

  • بغض وعقدۀ شما جانوران هزاره ویا تاجک تا آنجا متوحش است که اگر یک پشتون وطن پرست عرب ستیز ،وا قعیت های تاریخی را هم بیان کند شما منکر آن میباشید چونکه پشتون است . اگر یک پشتون بگوید که شیر سفید است ، به نظر شما او غلط میکند وجفنگ میگوید چطور میتواند شیر سفید باشد. بناء" کاین ره که شما میروید نه به ترکستان بلکه به گورستان است.عمرزی راست میگوید ، او ازروی اوراق تاریخ وآنهم تاریخ نویسان خود اسلام لعنتی سخن میگوید . ولی از آنجائیکه نامش عمر زی است ، شاید هم مستعار باشد او محکوم است. وای بر حال شما . من به حیث یک غیر پشتون به آنها حق میدهم تا یگان وقت از خود دفاع نمایند.

  • من فکر میکنم که کفر تمام وجودت را فرا گرفه است استغفر الله

  • حق یار جانه ؛ جاردی شم . تو به حیث یک غیر پشتون توره بخدا ای نمشته ره که کدی به حال بودی یا که نصوار برده بودیت . بخان که چی نمشته کدی <پشتون وطن پرست عرب ستیز> تره بخدا پشتونی وطن پرست پیدا میشه و او ام عرب ستیز باشه . هاهاهاهاهاهاها .

   حقیار جانه ؛ پشتون تا بالی کی شیر خورده که بدانه سفید اس یا سیا وتنا امیقه میفامه که کرزی همگی شانه شیر ساخته . پیش پشتون تاریخ یانی پته خزانه و خلاص دیگه . اگه نصوار سریت زوری میکنه نکش جبر خونیس .

  • محترم 213.واقعا که راست میگی ای عمر زی هسته که ای رقم گپ ها ره می زنه .ها ها ها عمر نا زای ها باز د عمرک بیچاره چی بوگویه.
   بروید دنبال انتحار وتر پاک و بدبختی...
   بی شکت خوب گپ گفتی!

 • پشتون چنان جنایت کرده ودارند میکند که اگر بگوید شیر سفید است برای ما اصلا قابل باور نیست زیرا پشتونها در قسم شکنی دست ابو جهل را از پشت بسته است . ظلم شان سر جایش!

  repondre message

 • او گیل سر خورده بیلو مره ده الیم

  repondre message

 • ba nazare man en dukhtar az namard taren hazara ast ke ta hanoz zenda ast wa ba yag pashtuni bad boy wahshe zendage mona agar man khoday nakarda jaye baradare en dukhtare kasif bodam na en dukhtar ra zenda memandom na on bachi bad boy ra morda bad en raqam hazare benang

  repondre message

  • salam ba fikre man jurm nest agar ba neeyat pak bashad hech chez gunah nest agar kase nimaz ra ham ba neeyat pak na khwanad o dar asel yak nawa fisad ast ke khud numaye mekunad ya mufsid gufta meshawad pas har amal ba neeyat taloq darad wa bradaran o khwaharan aziz en che bahs ra shoro karden en qadar har yaki tan balaye degaretan bad fekri wa bad suhbati karden ke awal kho qahar wa pas khandedam balayetan kami fekar kunen aaqel asten shukur dar baray e en mouzo az shuma nazar khwasta shuda jang nakhwastan ke yaki balay degar tuhmat mebanden ......
   omid ke hala fahmida bashen ke har amal ihtiaj e neeyat saf ast pas befahmen ke bar e kaj ba manzil na merasad....

  • Har chee ba daste khodi ensan hast amoto guftan derakht tar wa khoshk dara pas dar enja tu namatani hama hazara hai donya ra moqaseer fikar kany wa ba anha dashnam bedi fahmedi dokhtare ya bacha aqeel kam bala gapai ma fikar kano kho!!!!

 • سلام دوست هاي عزيز خدا به مردم ما رحم كند اگر نكند تمام عذت و افتخار ما پاي مال خواهد شد

  repondre message

 • ســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلام به همه دوستـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــان دوســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتاری عاشقی میباشد من تنها هستم (من دوستاری یک دوختـــــــــــــــــــــــــــــــر زیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــبا هـــــــــــــــــــــــــــــــــــــستم)(علاقمندان میتواند به این شـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــمارتلــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــفون زنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــگ بزن من درخدمــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــت هســــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتم

  repondre message

  آنلاين بنگريد : ندارم

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس