کابل پرس: خبری، تحلیلی و انتقادیپذيرش > ببينيد و بشنويد > چشم های پناهجویان و فعالان حقوق بشر در استرالیا به دادگاه عالی دوخته شده (...)

چشم های پناهجویان و فعالان حقوق بشر در استرالیا به دادگاه عالی دوخته شده است!

چهار شنبه 8 فبروری 2012, بوسيله‌ى کابل پرس

کابل پرس: در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، دولت استرالیا قصد اخراج اجباری اسماعیل میرزا جان پناهجوی افغانستانی را طبق قرارداد شرم آور میان این کشور و افغانستان داشت که با مخالفت دادگاه استرالیا روبرو شد.

دادگاه استرالیا دستور داد که اخراج میرزا جان متوقف شده و او با حضور در دادگاه فرصت دفاع از خود را داشته باشد. بزودی دادگاه عالی استرالیا جلسه رسیدگی به پرونده ی میرزا جان را برگذار می کند و به بسیاری از پرسش ها پاسخ خواهد داد.

فعالان حقوق بشر استرالیایی در چند ماه گذشته برنامه های وسیعی را برای جلوگیری از اخراج این پناهجو روی دست گرفته بودند. آنان در روزی که قرار بود میرزا جان اخراج شود، برای رفتن به میدان هوایی حاضر می شدند که بصورت فیزیکی مانع از اینکار شوند که دادگاه وارد عمل شد.

اکنون نیز فعالان حقوق بشر استرالیایی و شبکه های مربوط به آنان فعال تر شده تا با تظاهرات، کمپین و انتشار نظرات خود در رسانه ها، مانع از اخراج میرزا جان شوند.

فعالان حقوق بشر معتقدند که اگر میرزا جان اخراج شود، راه برای اخراج پناهجویان افغانستانی دیگر نیز هموار می شود. چنانچه دادگاه عالی استرالیا در کانبرا به نفع میرزا جان رای صادر کند، موضع دولت این کشور برای اخراج پناهجویان افغانستانی در هم شکسته خواهد شد.

IP Plans: Best Cloud Web Hosting

Professional web services including fully managed VPS and dedicated servers for businesses and individuals.

Domain Registration - Search and register your domains with IP Plans
Fresh Cloud Shared Hosting with IP Plans
Fully Managed Cloud and SSD VPS with IP Plans
Fully managed Dedicated Servers with IP Plans


74 تن همین اکنون این صفحه کابل پرس را باز کرده اند

پذيرش > ببينيد و بشنويد > چشم های پناهجویان و فعالان حقوق بشر در استرالیا به دادگاه عالی دوخته شده (...)

آگهی در کابل پرس

loading...

Kabul Press is the most read news and discussion website from Afghanistan. Our sources provide breaking news stories and images focusing on human rights, freedom of speech and good government issues. We aspire to honest, factual coverage that promotes criticism and informed discourse from our readers, without censorship.