صفحه نخست > حقوق بشر > آزادی بيان > حمله به خبرنگار پرس تی وی با تیزاب (اسید)

حمله به خبرنگار پرس تی وی با تیزاب (اسید)

نی حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان
يكشنبه 12 فبروری 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

دولت باید امنیت خبرنگاران را تامین نماید!

پرویز صافی، فلمبردار Press TV (شبکۀ تلویزیونی انگلیسی زبان ایرانی)، در تاریخ 6 فبروری 2011 در مسیر راه به طرف دفتر کارش در منطقه ده سبز کابل، صبح هنگام از طرف سه تن از افراد نامعلوم، موتر آقای صافی متوقف شده و برویش تیزاب پاشیدند، که در اثر آن قسمت راست رویش جراحت برداشته و دید چشم راستش ضعیف شده است.

این گونه اعمال خشونتبار علیه خبرنگاران در حالی صورت می گیرد که درصدی اعمال خشونت علیه خبرنگاران رو به افزایش است و خبرنگاران و رسانه ها خود را مصئون احساس نمی نمایند.

تیزاب پاشی به روی خبرنگاران قضیۀ تازۀ نیست، بلکه در سال پار میلادی، رزاق مامون مدیر مسئول خبرگذاری بست باستان نیز دستخوش این گونه واقعه شده و به رویش تیزاب پاشیده شد.

دیده بان رسانه ها، اعمال خشونت ها در برابر خبرنگاران را شدیداً تقبیح و محکوم می نماید. از نهاد های امنیتی کشور که وظیفۀ تامین امنیت شهروندان افغانستان را دارند، مصرانه می خواهد تا جلو این گونه خشونت ها را بگیرند و آنانی را که دست به اینگونه خشونت ها می زنند به زود ترین فرصت، شناسائی ، دستگیر و مورد پیگرد قانونی قرار دهند و در خصوص قضیۀ تیزاب پاشی به روی آقای صافی، آنرا به طور جدی پیگری نموده و عاملان آنرا به چنگال قانون بسپارند، در حالیکه موصوف تحت تداوی قرار دارد از امنیت خانواده اش نگران می باشد که باید پولیس کابل بدان توجه جدی نماید.

چنانچه دیده می شود در عقب این قضیه دست های پنهانیست که باید توسط پولیس برملا گردد، در غیر آن نگرانی خبرنگاران از این ناحیه افزایش خواهد یافت.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • حمله به خبرنگاران از سوی هر نهاد و گروهی که صورت بگیرد ذاتا یک عمل ناشایست و قبیح است و هر انسانی موظف به محکوم کردن آن میباشد . اما یک نکته را نباید دور از واقعیت تصور کرد که بعضی از رسانه های فعال در افغانستان به طور حتم تحت نظر همسایگان افغانستان اداره میشوند عملا خطر جدی برای امنیت وفرهنگ و استقلال افغانستان محسوب می گردند.

    • آقای بی هویت:
      من نمیدانم واقعآ چقدر سواد دارید، اما یک تعداد زیادی رسانه های افغانستان بشمول تلویزیون طلوع، آریانای آقای تجار صاحب احسان الله بیات، "آرزوی" آقای تجار دیگر کمال نبی زاده، روزنامه هشت صبح، تلویزیون یک، وغیره تنها در میان رسانه های فارسی زبان به یک نحوی از سوی امریکا و غربی ها یا تمویل ویا هم بدلیل منافع و نوید های تجاری از منافع غربی ها حمایت میکنند، و ترویج کننده فرهنگ غربی و انحراف گرایی هستند ! و چیزی را به اسم "منافع" یا "منافع ملی" افغانستان نمی شناسند ! همینها کسانی بودند که به طور 24 ساعته به نفع "پیمان استراتژیک با امریکا" تبلیغ کردند و حتی اعضای مجلس نماینده گان را متهم به جاسوسی، دریافت آنهم ملیون ها دالر از کشور های همسایه بخصوص ایران کردند، و برچسب های ملا های که زنده گی مردم افغانستان را خراب کرده اند زدند ! حالا این همه اتهام های بی اساس و هدفمند فرهنگ کجاست ؟ کشور های همسایه یا فرهنگ کشور های غربی که به هر جایی و هر کشوری میرسند "سیاست اتهام زنی" آنها نیز شروع میشود ؟ آیا میخواهید بگویید امریکا و غربی ها با افغانستان فرهنگ مشترک دارند ؟ بر علاوه، از کدام استقلال افغانستان صحبت میکنید ؟ آیا افغانستان مستقل است ؟ آیا خود افغانها میتوانند برای آینده شان تصمیم بگیرند یا بیشتر این امریکا و غربی ها هستند که تصمیم میگیرند ؟ آیا ما امنیت داریم ؟ از کدام امنیت صحبت میکنید ؟ تلویزیون ها و رسانه های که از طرف خود غرب تمویل میشوند، گاهی این و گاهی آنرا متهم میکنند، آنهم بدون سند، و ما هم مثل آدمهای احمق باور میکنیم و دنبال آنها میرویم ! واقعآ شرم است ! آدم کمی شرف داشته باشد هم بد نیست ! یا "امنیت ملی" افغانستان که درباره "امنیت ملی" افغانستان کمتر اما درباره "منافع امریکا" بیشتر فکر میکند ! من واقعآ نمیدانم این "ریاست امنیت ملی" افغانستان است یا ریاست امنیت ملی امریکا که سیاست های امریکا را پیش می برد ؟

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس