صفحه نخست > خبر و گزارش > استقلال و آزادی تا وقتی حکومت های چپاولگر و اشغالگر افغان بر سر قدرت اند بی (…)

استقلال و آزادی تا وقتی حکومت های چپاولگر و اشغالگر افغان بر سر قدرت اند بی معناست!

شنبه 18 آگوست 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

بیش از دو قرن است که سرزمینی که نامش را افغانستان گذاشته اند عرصه ی تاخت و تاز جنایتکاران و چپاولگران حاکم می باشد. جنایتکاران افغان در این مدت از هیچ جنایتی در این سرزمین دریغ نورزیده اند. برده داری، نسل کشی، کوچ اجباری، غصب زمین و جنایت جنگی در همه ی ابعداد آن به شدید ترین شکل ممکن جریان داشته و اکنون نیز حکومت مافیایی قومی کرزی دست دوستی با اشغالگران طالب داده و جنایت همچنان ادامه دارد.
چپاولگران و اشغالگران افغان در چند قرن حکومت خود همواره متکی به اشغالگران بین المللی بوده و اگر معامله و زد و بند آنان با اشغالگران بین المللی و دریافت کمک های تسلیحاتی و سیاسی نبود، حکومت و اشغالگری برایشان خواب و خیالی بیش نبود.

آيا به اشغالگران و چپاولگران افغان به سبب افغان بودن نمی توان اشغالگر و چپاولگر گفت؟

براستی اشغالگر کیست؟ آيا می توان به یکی به سبب اینکه مفتخر بنام افغان نیست، اشغالگر گفت و به دیگری که مفتخر به افغان بودن است و همان جنایات را انجام می دهد و یا مهره ای برای انجام جنایت است، اشغالگر نگفت؟

سه شنبه 31 می 2011, بوسيله‌ى کابل پرس? | افغانستان پرس

کسی که کرسی ریاست جمهوری را بصورت کاملا غیر قانونی و با تقلب و تخلف برنامه ریزی شده اشغال کرده، خود گماشته ی خارجیان است. حامد کرزی هیچ پشتیبانی مردمی در افغانستان ندارد و حتا پس از یک دهه از نشستن بر کرسی ریاست جمهوری با حمایت مستقیم کشورهای خارجی، نتوانسته است این پشتیبانی مردمی را بدست آورد. حکومت او را که با قبیله سالاری و جنایتکاران طالب دست برابری داده می توان در چند کلمه خلاصه کرد: حکومت فساد و مافیا، تولید کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر، ترکیبی از جنایتکاران مختلف و مرکزی برای صدور خشونت علیه باشندگان سرزمینی که افغانستان نام دارد.

اتکا به سلاح، مسلح کردن قبیله، قرار دادن طالبان در صفوف منظم دولتی، چیدن افراد قبیله در موقعیت های حساس نظامی و حتا در جزیی ترین موارد، سیاست عمده تیم قومی قبیله ای او را تشکیل می دهد. او به عنوان کسی که بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زده، این توان را هم بدست آورده تا در چینش نظامی نیروها با توجه به منافع قبیله سالاران دست باز داشته باشد. این در حالی که در 11 سال اخیر با انجام برنامه هایی مانند دایاگ، بسیاری از مردم غیر قبیله ای که مخالف رژيم طالبان و ادامه استبداد چند قرنه حاکمان افغان هستند غیر مسلح شده و در مقابل، گروه های مختلف قبیله سالاران زیر نام های مختلف، مجهز تر و مسلح تر شده اند. طوری که حتا کوچی ها نیز امروز با سلاح های مختلف سبک و سنگین مجهز هستند و موترهای تیز رفتار هستند و حمایت ارتش و پولیس را با خود دارند و آزادانه همان سیاست های حاکمان اشغالگر را پیش می برند. کنترل شاهرگ های اقتصادی، تولید و قاچاق مواد مخدر در حلقه ی قبیله نیز سمت دیگر سیاست قبیله ای حامد کرزی و اطرافیانش است.

از سوی دیگر تعریف مفهوم اشغالگر توسط عناصر قبیله ای حائز اهمیت است. بسیاری از قلم بدستان قبیله و حتا بتازگی حامد کرزی نیز اشغالگر را ورد زبان خود کرده اند. براستی اشغالگر کیست؟ آيا می توان به یکی به سبب اینکه مفتخر بنام افغان نیست، اشغالگر گفت و به دیگری که مفتخر به افغان بودن است و همان جنایات را انجام می دهد و یا مهره ای برای انجام جنایت است، اشغالگر نگفت؟

مفهوم اشغالگر بسیار ساده است، برای مردمی که حدود دو قرن، هر روز به طریقی با جنایات حاکمان افغان مواجه شده اند، افغان بودن این جنایتکاران نمی تواند، آن ها را از اتهام اشغالگر بودن مبرا کند. جالب اینجاست که همین اشغالگران افغان هستند که راه را در این چند قرن برای ورود اشغالگران دیگر باز کرده اند. اگر بریتانیا در این سرزمین توانست اشغال کند، اگر روسیه توانست جای پایی باز کند و اگر کشورهای همسایه توانستند، جای پایی برای خود داشته باشند، همین اشغالگرهای افغان بودند که مسیر را برای آنان هموار کرده اند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • چهر های سفاک تاریخ افغانستان خداوند روح شما را در دوزخ قرار دهد . یک روز تاریخ از شما پلیدهای قرون گذشته به نیکی یاد نکرد .

  • یگانه راه جلوگیری از حاکم شدن همچو رهبران بی خرد و بی تدبیر سیکیولاریزم است. اینها از احکام مبهم و گنگ اسلام استفاده نموده بر مردم هر نوع ظلم و ستم را روا میدارند. یگانه ضعف افغانستان اینست که کشور اسلامی است و مردم با پدیده های سیاسی ایدیالی برخورد میکنند. کاش افغانستان اشغالگران عرب را هم شکست میدادند امروز افغانستان قدرت مطرح در منطقه میبود و مردم ما در جهل و ظلمت بسر نمیبردند. یما

 • خدا لعنت کند این سفاکان تاریخ را

 • tawrika malom shod nawisendahe matn yak shakhse manafeq, bi Danesh ,watan forosh, diwana,kharkar, wa....wa...wa...mibashad.Motasefam az har qawm wa mazhabe ke bashi.

 • این برش ویدیویی هر دو مرد بازداشت شده خود را از اعضای سپاه محمد، گروهی از پناهندگان افغان، می‌خوانند که به گفته آنان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران آنها را آموزش داده است.
  دو مرد یاد شده به نام‌های سید کمال و سید حسین همزمان، خود را از اعضای گروهی معرفی می‌کنند که برای گردآوری اطلاعات و حملات تروریستی روانه افغانستان شده‌اند.
  کمال که ۱۲ سال پیش از ایران به افغانستان بازش گردانده‌اند، اعضای گروه خود را مجهز به سلاح‌هایی می‌داند که ساخت یکی از کارخانه‌های اسلحه‌سازی سپاه پاسداران است.
  ویدیوی یاد شده تصویر کمال را نشان می‌دهد که چند سلاح از جمله ابزاری برای انفجار از راه دور را به نمایش می‌گذارد.
  او توضیح می‌دهد که با این دستگاه کنترل از راه دور تا بیست بمب را از فاصله چندین کیلومتری می‌توان منفجر کرد.
  کمال همچنین می‌گوید: سپاه پاسداران گرم استخدام و به کارگیری شهروندانی از افغانستان، عراق و لبنان است و به آنها در اردوگاه‌هایی در گوشه و کنار ایران از جمله در مشهد، زاهدان و حتی در مناطقی در تهران آموزش می‌دهد.
  حسین، دیگر مرد بازداشت شده، توضیح می‌دهد که سپاه پاسداران به اعضای افغان گروه او گفته است که آمریکا دشمن آنهاست و آنها برای بیرون راندن آمریکایی‌ها از افغانستان باید به جان و دل بکوشند.
  حسین که می‌گوید عمدتا برای گردآوری اطلاعات در افغانستان به سر می‌برد و به عنوان پیک فعالیت داشته، ظاهرا می‌گوید با گروهی مشارکت داشته که می‌کوشیده‌اند دو بمب را در کنار خیابانی در کابل کار بگذارند.
  به گفته حسین، این عملیات در ‌‌نهایت نافرجام مانده است. چون نیروهای افغان دو بمب جاسازی شده را پیش از آن که از راه دور منفجر شود، یافته و خنثی کرده‌اند.
  خبر بازداشت حسین و کمال در حالی منتشر می‌شود که بر پایه خبری دیگر، مسئولان امنیتی افغانستان یکی دیگر از شهروندان افغان را به اتهام جاسوسی برای جمهوری اسلامی بازداشت کرده‌اند.
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...
  http://www.youtube.com/watch?v...

 • درود به خوانندگان تارنمای کابل پرس? إتاریخ دو قرن کشور در تمامی ابعاد آن ،تاریخ سکوت ،تاریخ جنایت ،تاریخ واپسگرایی ،تاریخ تقلب ،تاریخ غارت وچپاول وتاریخ ننگ ووطن فروشی از سوی سران قبیله اوغان"پشتون" بوده واست.واما ،تاریخ بیست سال اخیر را چگونه بررسی نموده و کی ها را در روند فاجعه موجود در کشوررا شامل ومقصر وطرف کشید إ وقتیکه رهبران شورای نظار در تبانی از چالش استعمار غرب در بن ،برخلاف اکثریت آرا شخصی گمنام و در عین حال یکی از تهداب گذار جنبش منحط "طالب"شخصی از دستگاه جاسوسی چند جانبه پاکستان ومتحده آمریکا را بزور جوال دالر وعده در پست ریاست جمهوری تخته نمود.
  دوم -در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری دیده شد که ،جنیش ملی و حزب وحدت در تبانی از اوضاع بحرانی زیر وعده های گوناگون کرزی شانه خم نموده و چونان پارچه یخ بروی خورشید زوال را در زندگی انتخاب نموده و با چنان هیاهوی فربینده ودر عین زمان شیطانی ،در روند سیاست خود فروشی ،در قالب تاریخ خودکشی ودر پرتو فرهنگ از خود بیگانگی بود ،بار دوم این فرزند کلآبیگانه را در اریکه قدرت کشید وتا رول پلان وچالش استعمار وااستثمار را تا آخرین خط به چالش کشد.در شرایط کنونی سرنوشت مردم زیر خواسته های غولان خود خواه ،عناصر بیسواد ،رهبران فاقد دانش ،جاسوسان استخبارات کشور های بیگانه ،باند های قاچاق وهویت باخته گان تاریخ پرغرور وطن پیمال ودر حال زوال اند.سوالی پیش می آید که ،کدام راه را هم استراتیژی وهم تاکتیک باشد ،انتخاب نمود؟مردم کشور ما از انقلاب کشورهای عربی بیآموزند وبه خاطر نابودی این غولان به ویژگی های قارون را از سرزمین وسرنوشت خویش نابود سازنند.انقلاب مردمی در کار است ومردم بدون در نظرداشت قومی وزبانی ومحلی تحت شعار آزادی از غولان قدرت وسرمایه داران غارت گر وجاسوسان پاکستان وغرب متحد شده ووارد عمل شوند.

 • زنده باد امیر عبدالرحمن قهرمان
  زنده با سردار گل محمد مهمند قهرمان ملی افغانستان
  تا زنده یک افغان است
  زنده افغانستان است

  • میگفتی زنده باد چارپایان وحشی زیبنده تر بود

  • سلام همو طن قبل از انقلاب ثور هر كي د غه ميگفت ظلم كرد بعد از انقلاب ثور هر قوم يني هر چها ر قوم
   ظلم كرد ه است اگر راست بيگو يم در وطن ما أنسا ن دو پا ي زياد است أماه انسان وظيفه شينا س 5
   فيصت نيست زنگي پد ر تا ن را پدر تان بيگا يد يك نفر ي با غيرت در وطن به شملي خود م نيست همه ما
   جا هل وطن فروش بود يم خود سأزي قبل از جا معه سا زي است
   شا يد اين گفته براي بسيار أشخا ص كه حقيقت خود سا زي را نميد اند
   خيلي ها تعجب آور بأشد تا يك أفغان است زنده أفغان است فيلن مرده استي
   و ليكن كفن در گ ند ارد

  • بهتر بود که ملا محمد عمر مجاهد کبیر را میگفتی که زنده است و حیات دارد
   بچیم تو خبر هیچ نیستی که ملا عمر تا ن نسل پشتون را خشک کرده است مکتب های تان بسته محیط تان بیسواد و حتی فضای تان بیسواد مانده است .
   از این به بعد ما تو را حریف خود نمیدانیم فقط منیحیث اوغان میشناسیم نه افغان و تو انقدر مرد نیستی شجاعت نداری اگر داری مرد هستی بیغیرت نیستی بیا در صنف همرای ما رقابت بکو که کی اول نمره میشه باز هم میگوم اگر نر هستی و شیر ادم را چشیدی بیا در میدان .
   ما مرد انتحار نیستیم ما قاتل کارگران مسافران معلمان و شا گردان مکتب هم نیستیم ما اهل رقابت هستیم .
   ما عبد الرحمن و فرزندان بیسواد انرا مگس هم حساب نمیکنیم اگر ما حساب میکردیم قبر مردار ان واقع پارک زرنگار به خاک انداز یعنی مردم میرود گو میکند تبدیل گردیده است و ما نمیتوانیستیم انفجارش بدهیم ما فقط به فبر ان جواب چای میکنیم اگر قبول نداری بیبین که روزانه اوغانهای خود تا ن چیقدر در بین ان و در اطراف ان گو میکند . شاید یک کمی قناعت ات فراهم شده باشد .

  • بهتر بود که ملا محمد عمر مجاهد کبیر را میگفتی که زنده است و حیات دارد
   بچیم تو خبر هیچ نیستی که ملا عمر تا ن نسل پشتون را خشک کرده است مکتب های تان بسته محیط تان بیسواد و حتی فضای تان بیسواد مانده است .
   از این به بعد ما تو را حریف خود نمیدانیم فقط منیحیث اوغان میشناسیم نه افغان و تو انقدر مرد نیستی شجاعت نداری اگر داری مرد هستی بیغیرت نیستی بیا در صنف همرای ما رقابت بکو که کی اول نمره میشه باز هم میگوم اگر نر هستی و شیر ادم را چشیدی بیا در میدان .
   ما مرد انتحار نیستیم ما قاتل کارگران مسافران معلمان و شا گردان مکتب هم نیستیم ما اهل رقابت هستیم .
   ما عبد الرحمن و فرزندان بیسواد انرا مگس هم حساب نمیکنیم اگر ما حساب میکردیم قبر مردار ان واقع پارک زرنگار به خاک انداز یعنی مردم میرود گو میکند تبدیل گردیده است و ما نمیتوانیستیم انفجارش بدهیم ما فقط به فبر ان جواب چای میکنیم اگر قبول نداری بیبین که روزانه اوغانهای خود تا ن چیقدر در بین ان و در اطراف ان گو میکند . شاید یک کمی قناعت ات فراهم شده باشد .
   اگر عبد الرحمن نعلتی یک چند نفر مارا کشته خیر باشد و جایش همیشه سبز باد وای بحال شما که کشته شده گان تا از یک میلیون میگذرد و کسی انرا یک پشک هم حساب نمیکند.
   در تمام دنیا سه فرقه مردم که کشته میشود به حساب ادم نمیرود .
   اول پشتون
   دوم مکسیکو ئی
   سوم فلسطینی

 • اگر واقعا غیرت داریم از این نوشته ها چیزی درست نمی شود برویم به جاده ها بریزیم تا کام حکومت داری را بر این نا بخردان و فروخته شده ها تلخ سازیم.

 • با درود
  بعضی ها معنی قهرمان را نمیفمند به هر جنایت کار وحشی به هر ناموس فروش
  به هر وطن فروش به هر چارپای میگویند قهرمان.افسوس صد افسوس که کابل پرس?
  به هر بیسواد اجازه میدهد که حرف های بیهوده بگوید .در این صفحه یک شخص بی
  شخصیت بی اسم چند لینک را فرستاده که در آنجا ۳ نفر جاسوس ایران را نشان میدهد
  آن هم معلوم نیست که واقیت دارد یا خیر.جناب بی اسم .
  تا هنوز هزاران پاکیستنی با اسناد ،هزاران پشتون خودفروش دستگیر شده چرا لینک آنهارا
  نمیفرستی .شاید دلیل آن این با شد که تعداد آنها به هزاران هزار میرسند و هزاران صفحه
  لازم است تا آنرا بنویسی .مرگ هزاران مرگ بر این قهرمانان از اول تا آخر کرزی خبیث .

 • مسعودوف چه کرد؟
  دزدی
  غارت
  جنایت
  وطنفروشی
  بی ناموسی
  ناموس فروشی به روس و فرانسه
  ناموس فروشی به امریکا و ایران
  چارپای ان بزک کوهی بود چارپای ان اولاد روس بود چارپای ان مسعودوف وطنفروش ناموس فروش بی غیرت بود
  شما جت ها را افغانان شیران اسیا به این وطن پناهندگی داد و شما از ک ی ر افغانان رستم شدین به سر افغانانان ستم شدین
  سزای شما او جوش اس که روس واری زن و مرد شما قوم بیغیرت را به نوکری بگیره

 • در افغانستان جا هي وحشي ها است اين حقيقت است 3 أسرا هيلي آمد در خراسان زمين امروز صا حب
  ملك شده اين حقيقت است تمام بزر گا ن پشتو ميگو يد نجات ما اصلي أسرا هيلي است. ما نه افغانستان از
  بند ري هند الي تا بند ري المان أرين زمين بؤ د تاريخ تا جيك 5000 سأله است شما ه در جنگي عثما ني از
  از سر زمين أسرا هيل فرار كر د يد اين جا ه ا مديد آلي صا حب خانه ميگو يد خا نه از من اين سر زمين تر كان و تا جيكان است در أمان روس ها اول أمان الله وطن فرو خت بعد اغا ه تر كي از شا ه شجاع بيگو
  چي خبر دار ي در پا كيستا هر چي چو كي دار شا گير د هو تل كي ميبنيد پشتو ن است در وطن ما آمد ه
  ده وعا سلطنت ميكند

 • وقت حکومت به دستان نا پاک اولادهای سقویان افتاد چوکی را بخ خود نلت و بولت کد و کابل را ویران کرد و شما باید مثل بز وری ازبین بروید

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس