صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > دستاورد

دستاورد

نورجهان اکبر
پنج شنبه 18 اكتبر 2012

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

گاهی از دوستانم و حتی خبرنگاران می شنوم که می گویند زنان در افغانستان به اندازهء کافی از فرصت های ده سال گذشته استفاده نکرده اند. به نظر من همه این زنان و زنانی که روزانه در زندگی عادی و روزمرهء خود به کار و تحصیل ادامه می دهند همه سهمی در دستاورد های ما دارند. امروز در ذهنم به دنبال زنانی می گشتم که دست آورد های چشمگیری در ده سال گذشته داشته اند. نام های تعدادی از این زنان را اینجا لیست می کنم. این زنان کسانی اند که هنوز زنده اند، چون من خسته از مرده پرستی ام، و هنوز هم به شیوه های متفاوت مبارزه می کنند.

لیلا حیدری، عذرا جعفری، فوزیه علومی، سوسن فیروز، شمسیه حسنی، سحر پرنیان، صدف و شبنم رحیمی، تهمینه کوهستانی، شمیلا کوهستانی، معصومه ابراهیمی، فریبا رضایی، سونیا سروری، روبینا مقیم یار، سمیه رامش، نیلوفر رحمانی، حمیرا قادری،شکیلا ابراهیم خیل، جبیبه سرابی، ثریا دلیل…

این زنان نشانه های قدرت و توانایی زنان در افغانستان، جایی که زنان در آن با مشکلات زیادی روبرو اند، هستند. از زندگی و دستاورد های این زنان باید بیاموزیم که وقتی این زنان در سراسر مملکت در سخت ترین وضعیت توانستند کار کنند، دخترانِ ما در صورتی که فرصت های بهتری را در اختیار شان قرار دهیم، می توانند بیشتر کار کنند.


دسته‌بندی شده در: یادداشت ها

كارنامه


آنلاين بنگريد : http://noorjahanakbar.wordpres...

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس