صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > حکمتيار و زلمی خليل زاد می آيند!

حکمتيار و زلمی خليل زاد می آيند!

ترکيب جنايتکاران و حاميان ارتجاع کامل می شود!
جمعه 20 جون 2008

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

با آنکه اخیرا زلمی خليل زاد بار ديگر پيوستن به رقابت های انتخابات رياست جمهوری را رد کرد اما منبع کابل پرس تاکيد کرد که افراد نزديک به خليل زاد در کابل و ولايات همچنان با افراد و گروه های مختلف برای جلب حمايت آنان از کانديداتوری خليل زاد بحث و گفتگو می کنند.

يكشنبه 11 مه 2008

تا چند ماه ديگر با پايان دوره ی کاری تيم جورج بوش، عملا زلمی خليل زاد چه بخواهد و چه نخواهد از مسووليت های خود به عنوان مقامی برجسته در دولت آمريکا کنار گذاشته می شود.

يک مقام بلند پايه دولت افغانستان که نخواست نامش فاش شود به کابل پرس گفت که زلمی خليل زاد مصمم است در انتخاب آينده ی رياست جمهوری افغانستان شرکت کند.

وی گفت که زلمی خليل زاد از چندی پيش مذاکرات خود را با افراد با نفوذ و گروه های مختلف برای جلب حمايت آنان آغاز کرده است.

اين منبع فاش کرد که زلمی خليل زاد حتا با برخی از اعضای جبهه ی ملی که بيشتر اعضای آن را متهمان نقض حقوق بشر تشکيل می دهند، گفت و گو هايی داشته و عملا با آنان در ارتباط می باشد.

زلمی خليل زاد نقش قابل توجهی را در به قدرت بازگرداندن متهمان اصلی نقض حقوق بشر در افغانستان و واپسگرايان بر عهده داشته است.

بوش، رييس خليل زاد در جمع متهمان اصلی نقض حقوق بشر در افغانستان

از سويی ديگر زمزمه های آمدن يکی ديگر از ناقضين بزرگ حقوق بشر در افغانستان نيز قوت گرفته است. گلبدين حکمتيار که از او به عنوان يکی از عاملان اصلی جنايات جنگی در افغانستان ياد می شود، تبليغات گسترده ای را با کمک عناصر وابسته به خود در دولت راه اندازی کرده است. چندی پيش برخی از افراد و گروه های وابسته به بنيادگرايان در اجتماعی در کابل عملا از دولت و جامعه ی جهانی خواستند که از پيوستن گروه تروريستی طالبان و حکمتيار و گروه جمعيت اسلامی به دولت حمايت کنند.

اعضای گروه واپسگرايان حزب اسلامی به رهبری حکمتيار، پست های کليدی را در دولت در اختيار دارند. فاروق وردک، کريم خرم و جبار ثابت از اعضای مهم و کليدی اين گروه در دولت شمرده می شوند.

دولت افغانستان اکنون متشکل از کسانی ست که در جنايات حاد عليه بشريت کوچ اجباری، نسل کشی، جنايات جنگی و تجاوز جنسی و نيز سرقت و اختلاس دارايی های همگانی در افغانستان دست داشته و دارند.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها


 • به نظر من آمدن خلیلزاد نقش مثبتی در سرنوشت افغانها خواهد داشت البته بنا به دلایلی آتی:

  1- خلیلزاد افغان است و در عین حال در سیاست افغانستان از سالیان متمادی دخیل میباشد
  2- وی با بزرگان و سیاستمدارن دنیا رابطه خوبی دارد که این هم به نوبه خود در امر سوق دادن و پیش برد سیا ست خارجی کشور نقشی به سزای خواهد داشت.
  3- وی یک ناسیونالست است. ناسیونالست نه به معنای قوم گرا بلکه افغان گرا که سیاست اش در مورد پاکستان و خواندن خط دیورند را یک خط جعلی دال برین موضوع است.
  4- وی یک مدیر عامل و یک شخص پر کار است. اوضاع کشور و خارج را بیش از هر فرد دیگر خوبتر درک کرده میتواند. همین دانشش ویرا به اداره بوش رساند ورنه به یک افغان, ورود به دستگاه دولتی امریکا کاری آسانی نیست.
  5- در عین حال او یک مرد تجارپیشه است و تجارت نیاز به امنیت دارد. با آمدن وی به صفت ریس جمهور از یک طرف امنیت در کشور تامین خواهد شد از طرف دیگر تجارت رونق خواهد گرفت و همه جوانان ما صاحب یک وظیفه خواهند شد. فکر کنید اگر پایپ لاین گاز از کشور ما بگذرد زمینه کار چقدر برای ما جوانان مساعد خواهد شد.
  6- روابط نزدیک وی با واشنگتن هر تصمیمی را ساده تر از هر فرد دیگر جامه عمل خواهد پوشاند. هر چند اگر
  جمهوری خواهان در انتخابات آینده بازنده شوند سیاست امریکا در قبال افغانستان تغییر نمیخورد.
  7- گذشته از همه وی یک نطاق خوب بوده و ظاهر خوبی برای ریاست جمهوری دارد.

  ماند مسله ناقضین حقوق بشر:

  گلبدین همانند ربانی، خلیلی، دوستم، قانونی، سیاف و آنهای که در کرسی های ولسی جرگه، مشرانو جرگه و کابینه تکیه زده اند یکی از ناقضین حقوق بشر میباشد و هیچ فرقی در جنایت از اسمهای ذکر شده ندارد. اگر آنها میتوانند در ساختار دولت اشتراک کنند بدون شک گلبدین هم میتواند.

  یک حرف فراموش نشود که هر ملت نظر به ظرفیت و شایستگی خود ذعیم خود را تعیین میکند و ما سزاوار همین ها هستیم که بالای ما حکومت میکنند.

  به امید آمدن آقای خلیلزاد


  • چه خلیلزاد در قدرت باشد، یا ربانی و یا کرزی و یا هم جلالی و کدام سگ دیگر امریکا، تاثیری بر سیاست های امریکا و وضعیت افغانستان نخواهد داشت.


   سیاست در مورد افغانستان در دفتر سی آی ای و در پنتاگون گرفته میشود و بعد به حکام افغانستان دیکته میشود که موبه مو به اجرا درآید، این رئیس جمهور و کابینه و .... همه نقش روبات هایی را دارند که سویچ شان در دست سی آی ای است!


   همانگونه که تغییر رئیس جمهور امریکا تاثیری بر سیاست های کلی آن ندارد، این تغییرات در افغانستان بی ارزش تر از آنست که رویش تمرکز داد. افغانستان همین است که میبینید با همین جمع خاینان و ستمکاران و وطنفروشان ولو دهها انتخابات و تغییرات ظاهری صورت گیرد.

  • سلام بر دست اندرکاران سایت خوبی کابل پرس :
   هم وطن عزیزسیما نظری شما انقدر از اقای خلیل زاد تعریف کرده اید که اگرکسانی اقای خلیل زاد را نشناسندباید انرا با این تعریف شما یک ملک بداند نه یک انسان.اگرمقایسه ی بین اقای کرزای با زلمی خلیل زاد داشته باشیم به وضوح خواهم فهمید که اقای زلمی خلیل زادنسبت به اقای کرزای یک ناسیونالیست به تمام معنا قوم گراست.یعنی اقای زلمی خلیل زادقبل از انکه خودش را یک افغانی بداند یک پشتو می داندکه وضعیت افغانستان نه تنها باامدن چنین کسانی بهبود پیدا نمی کند بلکه بد تر از گذشته خواهد شدزیرا اقای خلیل زادعلاوه بر اینکه یک ناسیونالیست است یک متعصب مذهبی هم است.ما باید این واقعیت را بی پذیرم ونباید انکار کنیم که اگر کسانی همانند اقای خلیل زاد با این ویژه گی ها در افغانستان بیایدبازهم همان اش وهمان کاسه ی چند دهه ی قبل خواهدبود.چون چنین ادمای تا یک قرن گذشت در افغانستان شاید جاداشتن اماحالا وضعیت افغانستان صدوهشتاد درجه فرق می کند.که هرشخص همانند اقای خلیل زاد با ان ترزتفکر که دارد بیاید قطعابقیه ی اقوام نمی پذیرد وقتی که بقیه ی افغانها نپذیرد هیچ قدرتی توان بر اداره ی افغانستان را نخواهد داشت.
   ایا به نظری شمادوست گرامی چنین ادمی با چنین ویژه گی ها اگر بیاید افغانستان وضعیتش بهتر خواهدشد؟
   ایا به نظری شما اگر اقای زلمی خلیل زاد به کشور بیاید طالبان را از بین خواهند بر د؟
   ایا به نظری شما اگر زلمی خلیل زادبیاید با ناقضان حقوق بشر که الان هم در کارهای کلیدی دولتی کار می کنند بر خورد خواهند کرددرحالی که الان اقای خلیل زاد با بدترین وزشت ترین وکثیف ترین موجود روی زمین که تمام بدبختی های امروزی افغانستان از دست همین موجود پلید است یعنی حکمتیاررابطه ی خیلی نزدیگ وتنگاتنکی دارد.

  • سلام متین جان . همه نبشته های شما را خواندم و قابل تـآیید هم است ولی شما که نظر منفی در قبال خلیل زاد دارید آیا کدام انترناتیف یا کدام کاندیدی که مورد تآیید امریکا باشد دارید ؟ در غیر آن خلیل زاد از یک نگاه که از داخل کاخ سفید نسبت به افغانستان آگاه است و طور سری آگــاه میشود و دوم اینکه پاکستان تا اندازه از مداخله در امورات افغانستان پرهیز میکند چرا که خلیلزاد حُـکم ریس جمهوری امریکا را در منطقه دارد . در قسمت طالب و تروریست خلیل زادودیگرکاندید ها همکاری میتواند اما از بین برده نمیتواند . چون امریکا نمیخواهد . هر زمانی که امریکا خواست در یک هفته گم میشوند و دنیا و منطقه ووطن عزیزما آرام میشود که خدا کند . ما و شما بدون اینکه فکر این وآن را کنیم امریکا یکی از همین لیلا هایش را می آورد که نسبت به جانی های جهادی و مسلمان نما خلیل زاد بهتر است .
   گر چه همه از یک آبخور آب خورده اند .

  • آقای معصومی!

   سلام!

   لطفا به غلطیهای املائی وانشائی تان توجه کنید وبار دیگر آنرا تکرار نکنید تا مورد تمسخر قرار نگیرید!

   تأیید را هیچگاه تآیید ننویسید!

   الترناتیف را هیچگاه انترناتیف ننویسید!

   امور خودش جمع امر است بیشر آنرا حق ندارید از دل خودتان امورات بسازید که خودرا ریشخند میسازید.

   جمله داخل چوکات را یکبار دیگر بخوانید وبعد تشریح کنید که منظور تان از این جمله چیست هرچند من فهمیدم اما ازنظر قواعد نویسنده گی فرق میان جمع ومفرد را باید بکنید که میتواند ویا مییتوانند شامل کی ها میشود؟

   در قسمت طالب و تروریست خلیل زادودیگرکاندید ها همکاری میتواند اما از بین برده نمیتواند

   غلطی های قبلی ام اندک اصلاح شده است حالا میتوانید که فرق بین فعل ومصدر را بکنید ولی بازهم اندک ضرورت است تا گوشمالی تان ادامه یابد.

   بااحترام

   ازطرف طالب کاکو

  • طالب من درهرنوشته ام دردو یاسه جای دو،سه توته جیفک رابرایت میگذارم تا مورداستفاده شماقرارگیردچراغیرازمن دیگران بفکرتان نیستن.وقابل تشکرنیست .

  • آقای معصومی!

   بار دیگر من باید خاطرنشان سازم که اصلاح نمودن غلطی های املائی وانشائی شما توسط این بنده حقیر فقیر سراپاتقصیر به هیچ وجه از روی عداوت دشمنی نیست بلکه بخاطر حفظ وصیانت ارزشهای قواعد واصول عادی نوشتاری در زبان فارسی است که درین اواخر بواسطه افراد جاهل و سبکسر واز خود راضی وبیسواد وکم مغز مانند جنابعالی شدیدترین ضربات را دیده است بناء هرنوع مسامحه ولامبالاتی دربرابر افراد مثل شما وسید فرهاد و پوپل وکاسترو وغیره جرم وگناه نابخشودنی حساب می شود.

   بازهم ار اینکه اندک فرق بین فعل ومصدر را میتوانید بکنید برایم جای خوشی است.

  • محترم آقای معصومی!

   این تنها شما نیستید که مورد ضربات کوبنده بنده قرار دارید بلکه دیگران را نیز مانند شمایکسان اصلاح میکنم

   آنلاین : اصلاحات املائی صدیق الله ساحل توسط طالب کاکو

  • tashkor az nawshtanihai por manaet baradar aziz khob nawshtah budi azinke adam roshn ast khosh halam hastam ma baid be adam khob arzsh badem ke az sisat sardar biarad hala hake bashad ya az har nizhad bashan be dard watan bakhorad bazham tashkor ke nizhad parast nisti w agar man ke har waqt be kabul perss sar bazanam hatman bary yek az aqwam afghanistan tawhin karda bashand jalab inja ast ke agha khodeshra khaily basawad marafi mikonad w dar akhar khoda adamhai masl shomara nagahdard zanda bad

 • بعد از عرض سلام واحترام عرض میدارم اینکه :ایا ما انتخاب کننده
  هستقیم هستیم ؟ ما چقدر ارمانی ازین پروسه تصور و اماده گی داریم؟ ایا بربنیاد دیدروشن از فردا رای میدهیم ویابازهم بربنیاداحساسات قومی وقبیلوی یا هم سمتی ومذهبی؟ ابا ما خود انتخاب داریم ویاهم شکار عملیات روانی اجانب میشویم؟وانتخابات
  روشن میسازد که ما چه درسهای از چند سال گذشته گرفته ایم؟ایا باز هم سرنوشت خود ودیگران را درقمار از قبل باخته میزنیم ویابه ان ارزش والا قایل میشویم؟ و ده ها ایا؟ها وچرا؟ها را باید
  خود ما جواب بدهیم یک ملت بیدار وروشن ضمیر ازجنین رفت وامد ها
  هراس ندارد ازانچه هراس داشته باشدنبود برخورد وموقف واحدووفاق
  ملی است. اگر در کاندید بودنش هم به ما تحمیل شود انتحاب کار ماست. ولی اقای حکمتیار از جنگ دست میکشد و به داعیه ای که حیات
  ما است میپیونددلبیک باید گفت در دست یافتن به صلح کدورت را باید
  دور کرد ماهی هر وقت از اب کشیده شود تازه است ودر دسترسی به صلح
  هیچ وقت دیر نمیشود زیرا پایان هر جنگ باید صلح باشد.از انچه ما هراس نداریم رای دهنده ما هستیم.ما بارای خود حقانیت وبطلان راه وداعیه ها را تعیین میکنیم.ولی در مورد خود نیز بیشتر باید اندیشید.

  • آقای غریب از کابل سلام . انگار که شما از احاطه و اقامهء روز مـــره خویش خارج نشده ونمی بینید که در این دنیای کوچکی که صرف توسط دو سه قدرت خون آشام رهبری وکنترول میشود که لباسهای نو و کـفـشهای براق نو خریده و چشمهایت را سرمه کرده بسوی انتخابات ملی و میهنی روان میشودی و آقای گلبدین حکمتیار که در همه سلول های بدنش صدای بکش ، جنگ ، وحشت و دیوانگی حاکم است و به ندای برحق شما پیوسته و حق و حقوق ما و شما را از حلقوم سـیاه میکشد ؟ نی برادر شما در اشتباه و انزواه قرار گرفته اید . کسی که از روز اول و ازل دستش آلوده بخون بیگناهان باشد چطور میتواند که از قتل و غارت و وحشی گری دست بکشد مگـــر تحـایف راکتی محترم گلبدین را در نقـاط مزدهم شهر در مکاتب در ......... را فراموش کرده اید . برادران دیگر وهمرزمـــان مسلمان سـر به کف آقــای گلبدین ( ربانی ، مجددی ، خلیلی ، مزاری ، محسنی ، مسعود ، سیاف ، ...........) که با مردم بیچاره و بیگناه پیوستن و مردم مسلمان و پاک افغانستان بنام اسلام بالایشان اعتبار کردن چه گلی بر سر مردم بخصوص مردم کابل زدن که مردم باز هم به بدرقه و الله و اکبر در راه گلبدین برآیند . لطفــآ از خواب غفلت بیدار شو . امریکا پلان 20 سال بعدی وطن ما را ترتیب و سنجیده این همه آرزو های که در دل میپرورانیم مطلق بی فایده است .
   جــــز اینکه شب و روز دعــا پیش خدای بی نیاز کنیم تا از تقصیرات ما و بزرگان ما بگذرد و به کشور و ملت ما رحم نماید غیر از آن مشکل است عمــر و سرنوشت مــردم مـــا از دست چند جانی که به پول ایمان آورده اند به بردگی میگذرد . وخودت هم سنگ این قصابان جهــادی را که امتحانشان را به ملت داده اند به سینه نزن اگر مجاهد است یا طالب یا ..... همه دست نشان دهندگان سازمان خونـخــوار سی آی ای است .
   به امید اینکه متوجه همه قضایای کشور و جهان باشی. و اعتبار به یکی از این قـــرانـخــوران نکنـــی . موفق باشی

  • سید فرهاد آغا!

   سلام!

   بازهم هیچگاه نفاط مزدحم را مزدهم ننویسسد وهم اینکه اینجمله که صدای بکش وجنگ ووحشت نیز غلط است زیرا خودت از اول بافعل امرکه "بکش" باشد آغاز کرده ای باید میتوشتی که صدای بکش وبزن و چور کن الی آخر........

   برای چندمین بار تکرار میکنم که "پیوستند" کردند" وغیره همه دارای حرف "د" میباشد که باید درنوشته های تان مدنظر گرفته شود که باکمبود یا اضافه نمودن یک نقطه فیل قیل میشود

 • Khalilzad hazar martaba badtar az Abdurrahman khan wa Mohammad Gul khan Momand Fashist boda pirozi wai dar entekhabat ayonda bedune shak mawjeb barqarari diktatori khoonasham dar watan ma gardida ke labae tiz an hamanend zaman Abdurrahman khan wa Mulla Omar motawjeh saere milliyathae saken Afghanistan khwahad bod.Hala ke had aqal emkan haqtalabi ra dar gap zadan darim amma taht farmanrawaye Khalilzad mardom hatta ba khatere bakar giri kalemat az qabil "Federalizm" wa ya kalemat bar zed Kochiha ba marg mahkoom wa mashale arzohae haq wa adalat talabi miliyathae Afghanistan ba zore sarnaiza khamosh megardad.Har insane ke Abdurrahman khan,Mohammad Gul Mohmand ra ke Khalilzad az famil wai mebashad,Gulbuddin qatelyar wa Mulla Omar wa Talebhae wahshi ra namekhwahad bayad az Khalilzad in padare fashizm modern hemayat nakonad.Dostan eshtebah nakonid ke in bar barae mardom ma khili gran tamam khwad shod.Ba ehtram-Basir

 • i think he is a fashist like others or maybe worse than them
  the yellow dog is the brother of chaghal
  and the other reason is that the people hate of us envoys
  tanx ali

 • در جمع اين قدر شاه شجاع ها و طرفدارانش اگر دو کاسه لیس و پسران ديگر بوش هم بیایند معلوم نخواهند شد.

 • well , hekmatyar waiting for QADAM BOSI of American since long time , and khalil zad is a creature from stomach of America , if karzai going out from politics of Afghanistan by CIA . i am sure one of this tow figure coming out to continuous the project of CIA and pentagon in this region , project of American is not too secret , they have plan to create a pashtonistan out of those poor pashtoon who since long time was use as a scand hand citizen in Pakistan , and those taliban who love to destroy Afghanistan once more ,. and then pentagon well be put the burl of gun to shoulder of any pashtoonnistani including this taliban and those poor pashtoon and start killing of .,. each of us . , i am surprise how a nation like my people who a generation live in war , with all there experience and all education tray to import same one from Pakistan or America to run them like a Sheppard ,. gham. . .

  آنلاین : de khple likano de para ze masowl yoma

 • سگ زرد برادر شغال است.

 • اگر از دیدگاه منافع ملی در شرایط فعلی به موضوع بنگریم نه تعصبات قومی و سمتی اقای خلیل زاد بهترین انتخاب است.

  • Dear countrymen! Experience in the recent years shown that it is others deciding about destiny of Afghanistan; whether or not you like it. Though I did not like Taraki, but I remeber he admitted and said: the power of people is the power of God. Our people did not show their power in the last elction and their power were misused in voting during election.

   That is why they are experiencing and facing alot of difficulties now.they should learn from their past mistakes. Real, honest, educated, and comitted Aghans are the ones who can decide good future for Afghanistan not Jang Salar or Tufang Salar
   Thanks to the readers of this message..

 • برادر محترم متین را سلام عرض میدارم. معلوم میشود که از دلایل قوی کرده رگهای گردن تان را زیاد پندانیده اید و برهانی هم برای به کرسی نشاندن حرفهای تان ندارید. نوشته تان از عدم واقعیت رنج میبرد. و همچنان در نوشته تان از انصاف کار نگرفته اید. از کجا میدانید که اقای زلمی خلیل زاد قوم گراست و جالبتر اینکه وی را یک متعصب مذهبی خوانده اید که واقعا خنده آور است. چون میدانم که با خواندن نوشته من احساسات تان آنقدر بالای تان غلبه نموده که هر چرندی که به فکر تان آمده آنرا نوشته اید.

  ببینید کمی منطقی صحبت کنید. چرا باید خلیل زاد طالبان را از بین ببر د؟ طالبان بچه های این سر زمین استند و هیچ کسی حق ندارد که به خاطر ریاست جمهوری خود چند میلیون نفوس این سر زمین را از بین ببرد.

  اگر با خلیلزاد مخالفت دارید پس گزینش جناب شما کیست؟

  معلوم میشود که نوشته مرا توته توته خوانده اید باز برای تان می نویسم:
  • گلبدین همانند ربانی، خلیلی، دوستم، قانونی، سیاف و آنهای که در کرسی های ولسی جرگه، مشرانو جرگه و کابینه تکیه زده اند یکی از ناقضین حقوق بشر میباشد و هیچ فرقی در جنایت از اسمهای ذکر شده ندارد. اگر آنها میتوانند در ساختار دولت اشتراک کنند بدون شک گلبدین هم میتواند. در این صورت چه مانعی دارد که گلبدین نیاید؟
  • هر ملت نظر به ظرفیت و شایستگی خود ذعیم خود را تعیین میکند و ما سزاوار همین ها هستیم که بالای ما حکومت میکنند.
  ما در افغانستان دیگر کسی نداریم به آن تکیه کنیم همین ها هستند که ما سزاوار ایشان یم.
  مسله دیگر انیکه نام من سیما نوری است نه سیما نظری
  شاد باشید

  • سلام برخواهر محترم سیما نظری :
   من نمی دانم شماچه مقدار شناخت از اقای ذلمی خلیل زادداریدکه با تمام وجودوبدون درنظر گرفتن واقعیت ها ازخلیل زاد دفاع می کنید؟ خیلی مضحک وخنده اور است که به دیگران توصیه می کنیدتا بر اساسی منطق گپ بز ند و کسی که خودش هیچ گونه منطق را نمی فهمد ونمی داند منطق یعنی چه؟چطور به خودش ایجازه می دهد به دیگران توصیه کند؟ ایاکدام ادم حسابی ومنطقی حرفهاگپهاوحتی ترز تفکر شمارا که با تخیلات کاملا بچگانه وروءیا های کاذیب چشم به راه موعود ومنجی دوخته اید که ان موعود شماحتی حاضرنیست تا وقتی که در امریکا جا داردیعنی تاوقتی که امریکای های اورا به عنوان مذدورمی پذیرد به دادپیروانی چون سیمانوری وبقیه ی کسانی که در این ترز تفکر خیالی وروءیا های دیوانگی وبچه گانه گرفتار است .برسند.اگر اقای خلیل زادیک افغان دلسوز بودی تا بحال که دولت بوش سرکار است برای افغانها یک کارمی کردواین را یقین بدانید که اقای خلیل زاد اگر تابحال نتوانسته کاری انجام بدهد وبارفتن بوش هیچ کار نمی تواند بکند زیرا با رفتن بوش دوره ی مذدروی خلیل زاد هم به پایان می رسد. .واما انیکه اقای خلیل زادیک متعصیب مذهبی است هیچ گونه شک وتردید نداشته باشیدزیرا نمونه ی از تعصب خلیل زاد را ما در عراق شاهد بودیم.واقای خلیل زاددر عراق با تمام وجود از سنی های عراقی دفاع می کردنددرحالکه همان سنی هاهواداران صدام حسین بودند که ما هیچ دلیل برای دفاع جز اینکه هم مذهب خلیل زاد باشد نمی بینیم .
   اما اینکه حکمتیاررا در دردیف اقایان دوستم وربانی وصیاف وقانونی وخلیلی قرار داده ایدوهیچ گونه تفاوت میان انها قایل نشده ایدقابل تامل است.من هم قبول دارم همان کسانی که الان در کابینه ی دولتی مشغول بکار است کارهای منفی زیاد کرده است.ولی این واقعیت را با ید شمادر نظر داشته باشیدکه یکی از کارها مثبت همین کسانی که شما در ردیف حکمتیار قرار داده ایدان است که دگر دست از قتل وکشتار بر داشتن وبا دولت همکارلازم راتابحال کرده اند.اما حکمتیار تا بحال همان موجود پست وخون خوار است که مردم بگناه را می کشند.وباعث تمام ناارامی های کشور شده است..

  • آقای متین، معلوم میشود که خودت هم از جمله یکی از این قاتلان استی که دستت و فکرت همه آغشته است به خون شصت و سه هزار مظلوم که در کابل بعد از پیروزی سیاه اشرار کثیف کشته شدند. چون اگر زره یی از افغانیت و احساس بشر دوستی در وجودت میبود پیش از جواب دادن به من از خود سوال میکردی که:

   این همه آدم ربایی، دزدی، قتل، ناامنی محصول دست کیست؟

   از نوشته زیاد حذر میکنم چون هر دلیلی همچون یاسین خواندن در گوش تان است.

  • سلام بر خواهر محترم سیما نوری :
   باید عرض کنم من باخواندن این پاسخ شماانقدرخندیدم،که بدنم تکان می خوردوهمراه بامن صندلی که روی ان نشسته بودم پاسخ شما را می نویشتم خنده می کرد.نمی دانم به حال من خنده می کرد ویابحال شماکه با روءیاهای رنگارگ منتظرموعوومنجی هستید که بیایند،تاشماوکسانی که در این تخیلات بچگانه گرفتاراست در بهشت جاویدان برسانند.داستان جالبی می شود وقت ندارم بنویسم
   نمی دانم شماچرابدون اطلاع درمورد کسی که هیچ گونه شناختی نداریدوفقط می دانید که زلمی خلیل زاد یک افغانی است اما فعلا در دولت بوش به دلایلی که در پاسخ قبلی عرض کردم،کار می کندقضاوت می کنید؟من از این پاسخ شما کاملا فهمیدم که شما هیچ گونه شناختی از خلیل زاد نداریدوفقط اسم ان را شنیده اید ویا حداکثرعکس شان را در اینترنت دیده اید.چرا من گفتم کاملافهمیدم که شما بدون شناخت وفقط وفقط ظنی حرف می زنید؟چون یک قضاوت خیلی خوبی در مورد من هم کرده اید تهمت ناحق در حالکه منو نه دیده ایدونه می شناسیدونه...درعین حال با کمال بی شرمی منویکی از قاتلان به حساب اورده اید.نمی دانم شما از روی جنون حرف می زنید ویاهنوز در سن بلوغ نرسیده ایدویاتازه وارد این فضا ها شده اید.من 10سال داشتم که ازوطن ومهینم به دلایل اواره کشورهای دگری شده ام ووالان هم 18سالم است.نمی دانم چرا من قبل از اینکه به دنیا بیام این همه ادمهارا کشته ام وشاید من نخستن کسی باشم که قبل ازاینکه به دنیا بیام این همه جنایت را مر تکیب شده ام که خودم هم نمی دانم ویا...............خیلی حرف های تان مضحک وخنداوراست .نمی دانم بحال شما بخندم ویاگریه کنمچون کسانی که جنون دارد نباید بحال انهاخندید چون انها تکلیف ندارد.و...........
   واگربازهم به گمانی خودکه تمام حرفهای شمااز روی گمان است یقین داری که من یک قاتل هستممی توانیم ازطریق چت همدیگر را ببینیم.ادرس ایمیل است sadeqhi yahoo.com.تایقین کنی که من 18سال بیشتر ندارم.
   برات توصیه می کنم هیچ گاه از روی احساسات حرف نزن زیراحرف های که بدون تامل ودقت باشدپشیمانی زودهنگام رابه دنبال دارد.

  • باسلام بر گردانندگان این سایت وخواننده گان این سایت!
   چقدر خنده آور وگریه آور !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   قبل از اینکه مطالب این سایت نظرم را جلب کند ،نظرات خوانندگان عزیز من را بی اختیار به سمت خود جذب کرد .در ابتدای این نظرات شاید اولین بیننده یا اولین نظر این نوشته باشد بر خوردم نظری عجیبی را بر خوردم اما آنچه که از نظرات بعدی هم پیداست ،این نظر اول مایه تعجب وشگفت من نباشد شاید اغلبا با خواندن این نظر انگشت تعجب گاز گیرد بهر حال بدون مقدمه وارد اصل موضوع شویم .در مجموع این نظرات مناظره هاوگفت وشنود های که خیلی زننده است برای جانبین ،دیده می شود از جمله برادر عزیز متین وخواهر محترمه سیما.
   که با خواندن نظر این دو بیننده من هم وادار شدم که یکی از دو طرف را تصدیق کنم نظر سومی بنظرم نیامدبهر حال من موافق نظر دوست عزیز متین هستم ومطلب را کوتاه کنم اینکه کسی که فاقد شنا خت از جای باشد ،گذاردن آن شخص برای ایفای وظیفه در آنجا ظلمی بزرگ وآشکاراست.در همین جمله سخنم را تمام می کنم چون آقای خلیل زاد فاقد شناخت هست ،فاقد مسولیت است وفاقد کار کرد .پس اگرز ایشان راه پیدا کند برای پوست ریاست جمهوری جای تعجب نخواهد بود از سرا شیبی قرار گرفتن افغانستان.
   موفق باشید بهتر است خردمندانه وارد قضایا شوید نه تقلیدانه!

  • با سلام دوستان گرامی
   اقای متین و خانم نوری هنوز در جامعه ما در برقراری ارتباط بخصوص نقد کردن مشکل داریم و سری تبدیل به جنک می شود چه لفظی چه فیزیکی این مشکل فرهنگی است که در ان هیچ شک نیست . ( ((فرهنگ ))به معنی علم اجتماعی نه کلمه ((فرهنگ)) عامیانه) فرهنگ به معنی باید و نباید های که در جامعه ارزش بحساب می اید>
   نقد می تواند هم سازنده و هم می تواند مخرب باشد مانند یک شمشیر دو لب است مهارت در کاربرد ان تایین کننده مقدار خوبی و بدی است.شما هر کدام با یک نوع نگرش درباره یک موضوع بحث می کنید.

   1: هرکس در بیان عقیده ازاد است حتی نادرست و غیره واقعی باشد
   اشتباه نشود دربیان عقیده
   که این زمان که به فرد به احترام انسانیت و قدرت فکر وی داد می شود و ما را در مهارت شنیداری تقویت می کند

   2:در این مرحله بیان نظر مخالف بدون بی احترامی و عصبانیت و رعایت ادب است که فرد شنونده را با نظری مخالف خوداشنا می کند
   و به احترام شماو رعایت ادبی که در مرحله قبل شما تا پایان صحبت می گوش کردید. بدون سیستم دفاعی و در ارامش به موضوع از دو نگرش نگاه می کند که خود زمانی برای اصلاح یا رد و پذیرش است

   3: انالیزو نتیجه گیری


   در غیر این صورت مانند شما دوستان
   متاسفانه به مسائل شخصی و عصبانیت به جنگ تبدیل می شود
   و از موضوع اصلی خارج شدید و هر دو با استفاده نابجا از کلمات موجب ناراحتی همدیگر شده اید و حرف های اولیه هم را نپذیرفته اید
   و یا در دل چقدر می خواستید که همدیگر را می دیدو مستقیم و با از رفتار و حرکات فیزیکی به ادامه بحث بپردازید(( بخشش باشد))
   دوستان گرامی تقاضامندم که کمی درباره کفتار و نقد خود بیندیشم
   اگر سالیان داز جنگ بود از نداشتن قدرت تحمل و تفکر در جناح ها بود شما دوستان انسانهای بافرهنگ و تحصیل کرده هستید با کسب این مهارت ها جامعه را بسوی دنیای نقد محترمانه و سازنده رهبری نماید
   با تشکر دوست بسیار کوچکتان با از دوستان جناب اقای متین و خانم نوری بخشش می خواهم شاید من هم نتوانسته باشم در نقد کردن مهارت پیدا کرده باشم انشالله می بخشند برای فردایی بهتر برای افغانستان و هموطنان عزیز و تبریک قهرمانی تیم کریکت افغانستان در مرحله یک هشتم جام جهانی .

   آنلاین : http://generons.blogfa.com/

  • jaleb ast khanom noori taliban ra pesaran pesaran be gonah en watan medanand wa aan hama jorm wa kheyanat ke anjam dada and bar aan ha chashm poshi mekonan wa posht rabanni sayaf wa... ra gereftaand wa ba sahkli ham az hekmatyar watan frosh,khayen,aadam kosh wa be wejdan hemayat mekonan.een khodesh neshan medehad ke khanom noori ba che andaza qawm gara wa shakhs motahaseb ast

 • من خیلی خو شحال خوه هم بود وانتظار ان روزی دارم که تما می افغا نها با هم یکجا ه در یک سفره بیشند ودر مو رد سر نو شت مملکت تصمیم بیگرد و خو سحا ل هستم که محتر م خلیل زاد خود را کا ند ید ریا ست جمهو ری نما ید و انشا الله حتمی پیروز میشود .انجنر حکمت یار نیز افغا ن و مجا هد است ما نند سایر ین حق دارد در حکو مت سهم دا شته با شد .مو صوف هیچ کمبود از دیگران ما نند ربا نی.سیا ف. کریم خلیلی. محقیق وغیره ها ندارد .

  • زلمی خلیل زاد یک کمبود دارد و آن اینکه ذره از اسلام دروجود وی باقی نمانده است .
   حکمتیار صرف یک کمبود بسیار کوچک دارد که عبارت از ضعف اخلاقی وی میباشد.

 • سلام خدمت خوانننده گان عزیز ودسست اندر کاران برنامه کابل پرس:
  آفرین محترمه شما ازاقای زلمی خلیل زاد تعریف وتوصیف نممودبدکه درجریان فعالیت های محاربوی آقای زلمی خلیل زاد درگرد آورد های متعرضانه برعلیه مردم شریف وبرادار خویش توهین به کرامت انسانی نموده بود.
  ایا به فکرشما آقای خلیل درپست ریاست جمهوی کاندیدشود وبرنده پست گردد خدمت آن دربرابر مردم افغانستان چه خواهد بود که صد ها هزار نفر درشرایط کننونی شکم گرسنه بسر میبرد آیا کدام مفاد مهم وخاص را درقبال دارد ویاخیر اگردارد به کدام دلایل خاص.
  بااحترم:

 • he born in 1951 in mazar e sharif in pashtoon family . he immigrated to united stat from lecy ghazi of Kabul by student exchange and he finish Bachelor’s and Master’s Degree from American university in birute Lebanon and he receive he is Phd in political science from Chicago university in this university he meet Albert wohlstetter who after this man introduce him to RAND , ( this man was against explosion of atomic bomb in horizontal way) ,. 1984 he inter the stat department , from 1984 to 1989 he work as advisor to president Regan , during this time he was the State Department’s Special advisory on Afghanistan to Undersecretary of State micheal ,h, armcost ,. he is the one who planning the support of mujahidin and then CIA , ISI , MI6 SAS send to Afghanistan 3 to 20 billion to equip mujahidin against CCCP for first time . he is the one who architect the program of sending the weapon from Israel to Iraq for war against Iranian . Between 1993 and 2000, Khalilzad was the Director of the Strategy, Doctrine, and Force Structure at the RAND corporation .1993 and 2000 he wroth few book “Strategic Appraisal” – “From Containment to Global Leadership” – “America and the World After the Cold War” , in the main time he was with Cambridge energy research association which at the time was conducting a risk analysis for Unocal , for a proposed 1,400 km $2-billion,trans Afghanistan gas pipeline project which would have extended from Turkmenistan to Afghanistan and further proceeding to Pakistan. He acted as a special liaison between UNOCAL and the taliban regime. He is one of the original members of project for new American century (PNAC) and was a signatory of the letter to President bill Clinton sent on January 26, 1998, which called for him to accept the aim of "removing Saddam Hussein and his regime from power" using "a full complement of diplomatic, political and military efforts. in 2001 he join the defence department of usa and 2002 he go to Iraq as us ambassador 2003 he was in Afghanistan as us ambassador till 2005 , during this time he guide karzai in every things and he was the one who creat national law in Afghanistan he was the one who open university of American in Kabul AUAF ,

  آنلاین : http://en.wikipedia.org/wiki/RAND

 • salam khidmati hamaydastandarkaran kabulpress
  mekhastam azhamay afghanha bikhahamki azkhodishan difa konadchiqismi metawanit az khodi difa konid ba ray wa intyikhab doroost tan az tariki metawanid biyaiad beron n ba hikmat yar rai dihid na ba khalilzad ba kasi ray dihid kihadyaqal dar koshtan farzadfan tan dast nadashta bashad
  tashakor

 • گلبدین از آن چهره های جنایتکاری است که تاریخ معاصر افغانستان به یاد ندارد. آمدن او و در کنارش خلیلزاد به معنی تکمیل تر شدن حلقه جنایتکاران در دولت افغانستان است.

  آنلاین : تکمیل تر شدن حلقۀ جنایتکاران در دولت افغانستان

  • انجنیر گلبدین حکمتیار تنها رهبر اصولگرای اسلامی است که توانائی رهبری جامعه مذهبی وجهاد دیده مانند افغانستان را دارد.

   حزب اسلامی افغانستان چه حالا وچه در دوران جهاد برحق ملت تنها حزب بود که ستون فقرات مقاومت ملت را تشکیل میداد حالا نیز چنین ظرفیت را درخود دارد.

   درین حزب هیچ جای به افراد سکتاریست وماجراجو وتجزیه طلب وجود ندارد.

   حزب اسلامی افغانستان این افتخار را دارد که در داغ ترین شرایط مقاومت علیه شوروی متجاوز پاک ترین آگاه ترین فرزندان این ملت ازهمه گروه های قومی را آماده قربانی ساخته ودر راه خدا و آزادی این مرز وبوم تقدیم راه خدا کرد که اکثر آنها معلمین انجنیران محصلین بودند.

   امروز حزب اسلامی افغانستان برهبری رهبر گرانقدر ودراک و دردمند خویش برادر حکمتیار در قلب انسانهای مومن این سرزمین جادارد.

   دست خدا برسر ماست حکمتیار رهبرماست

   تاخون در رگ ماست حکمتیار رهبر ماست

  • خدمت شریعتیار عزیز باید از صمیم قلب یک (جِرت!) کلان تقدیم کرد! تُف و لعنت بر همچو رهبر هیروئین ساز، قاچاقبر، راکت پران، خاین و وطنفروش! و شرم باد بر افراد چاپلوس و موزه پاک که از شیطان صفتان توصیف و تمجید میکنند!

   سگ زرد برادر شغال

   گلبدین برادر ملاعمر!

  • آقای راسخ!

   متأسفانه بااین دشنام های کوچه ای وبازاری که ملهم ازتبلیغات رسانه های صهیونیسم بین المللی است شماشخصیت خویش را به نمایش گذاشتید اما راهیان راه حق بااین دشنامهاو توهین ها وتبلیغات زهراگین دشمنان از پا نمی افتند. این را بشما اطمئنان میدهیم ان شاءالله

  • شخص آلوده دامن و بی سر وپايی که در توصيف حکمتيار جاسوس پاکستان ، اين شعار ( تاخون در رگ ماست ، خمينی رهبر ماست ) از شعار های انقلاب ايران را برای يک وهابی ، شاگرد سيد قطب، بيوطن چسپانيده ، فقط از کامنت گذاران تفننی است . اين شخص و امثال او برای تفريح و بازی ، کامنت ميگذارند و ميروند پی کار شان . احمد ارجمند

  • دشنامهایت بخودت میگردد شعار تاخون در رگ ماست حکمتیار رهبر ماست برای اولین باربعداز پیروزی انقلاب اسلامی ازطرف جوانان حزب اسلامی زماینکه برادر حکمتیار به ایران تشریف آورد داده شد که بعدا ایرانی هاآنرا کاپی کردند ازنظر وزن نیز خودت نمیتوانی بین خمینی وحکمتیار تعادل برقرارکنی بدون شک که شعارمارا آنها کاپی کردند که امروز خودت هم تمام افتخارات خویش را درپای ایرانیها میاندازی یا عمدا یااز روی بی خبری این را نیزباید بدانی که کسیکه درخانواده حزب اسلامی بزرگ شده باشد وی پیامگذار تفنی نبوده ونخواهد بود.

   درجواب دوستی عزیزیکه ازسایت یوتوب فلمهای تبلیغاتی صهیونستها راا لینگ داده نیز عرض ام این است که نسل امروز در دنیای مدرن دیجیتال شده وسایل ارتباطی امروز فریب این تبلیغات زهراگین را نمیخورند.

  • آقای راسخ!

   هرچند جواب شمارا درپیام پائین تر به آقای ارجمند داده ام امابصورت مشخص بار تکرارا عرض کنم که مردم فریب این تبلیغات زهراگین رسانه های مربوط به استعمارصهیونیستی را نمیخورند.

   حکمتیار عزیز امروز فریاد مظلومیت یک ملت است که با بی رحمانه ترین توطئه ها میدان تاخت وتاز دشمنان عقیده وایمانشان قرارگرفته است .

   پیام برادر حکمتیار به وارثین شهدای مجاهد سمت شمال افغانستان خود گویای واضح وروشن عزم واراده خلل ناپذیر رهبر ودیگر راهیان مکتب توحید را نشان میدهد.

   خطاب به دلیرمردان مجاهد شمال کشور

   گلبدین حکمتیار امیر حزب اسلامی افغانستان

   ارسالی سایت وزین دوستداران وطن

   الحمدلله وكفى وسلام على عباده الذين اصطفى وبعد:

   فاعوذ بالله من الشيطن الرجيم . بسم الله الرحمن الرحيم

   وَمَا لَكُمْ لاَ تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاء وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا.

   ترجمه: وچیست شما را که جنگ نمی کنید در راه خدا و برای بیچارگان از مردان و زنان و کودکان، آنانکه می گویند ای پروردگارما بیرون آرما را ازین ده که ستمگاراند اهل آن و مقرر کن برای ما از نزد خود یاری دهنده.

   به دلیرمردان مجاهد شمال کشور به شما وارثین سربلند و قامت کشیده دوران مقاومت در برابر تجاوز شوروی. به شما که سلف مجاهدی تان با قربانی ها حماسه آفرینها و حملات کوبنده شان بر دشمن داستان های همیشه به یاد ماندنی را در صفحات جریر تاریخ مقاومت ثبت کردند. حماسه های که هرگز فراموش نخواهد شد هم دشمن همواره به یاد خواهد داشت و هم ملت سرافراز ما.

   به شما میگویم چرا امروز که کشور تان بار دیگری بدست دشمنان اسلام اشغال شده است و وضعیت بدتر از سابق را بر کشوریتان تحمیل نموده استقلال، آزادگی و حاکمیت ملی تان توسط نیرو های اشغالگر صلب گردیده و هویت اسلامی میهن تان بشدت تهدید میشود چرا خاموش و ساکت نشته اید و چرا نظاره گری بی تفاوت این وضعیت غم انگیز و درد آورید، مگر غیرت و همت سلف مجاهد و آزادمنشتان را از دست داده اید؟ مگر بر این زندگی ذلت آور و ننگین راضی شده اید و بیم از دشمن شهامت و ایمان تان را کم رنگ ساخته و شما را به سکوت در برابر بیگانگان واه داشته؟ چرا راضی شده اید که عده ای از وطنفروشان بی ننگ و بی ایمان گاهی شما را به روسها و شوروی ها میفروشند و تحت قومنده جنرال های روسی و پرچمی با برادران افغانی تان می جنگانند و گاهی به انگلیس ها و امریکائی ها میفروشند و فرزندان تان را بخاطر منافی بیگانگان می جنگانند.

   به چشم خود ببینید که امروز در میدان هوایی بگرام و در اطراف پایگاه های نظامی نیرو های اشغالگر در کابل و سایر نقاط کشور چه میگذرد، مگر از تجاوزات وحشیانه و بیرحمانه امریکائی ها بر زندانیان مظلوم در زندان جهنمی گوانتانامو و بیست زندان امریکا در پایگاه های نظامی اش در افغانستان بر علاوه چندین زندان خصوصی دیگر در شهر کابل اطلاع ای ندارید، مگر از داستان تجاوزی عساکر امریکائی بر هشت مترجمتان اطلاع نیافتید و مگر نمی ببنید که جنایتکاران امریکائی بر تمامی این زندان ها بر پایگاه های نظامی شان اکتفاه ننموده به همکاری شورای نظار زندان خصوصی دیگری را در شهر کابل گشودن. زندانیانی بی دفاع و مظلوم را با بیرحمانه ترین و وحشیانه ترین شیوه ها شکنجه نموده و برای ساعات طولانی از سقف اطاقها از پا اویزان کردند و آبی جوش بر بدن برهنه شان پاشیدند، شکنجه های که کمونست ها و روس ها از آن شرم داشتند و شکنجه گران سفاک امریکائی در زندان های بگرام، ابو غرئب و گوانتانامو ازاعتراف آن احساس خجالت می کنند ولی سردم داران خبیث گروهای وابسته نه از هم کاری شان با شکنجه گران امریکائی انکار نمودند و نه آن را محکوم نمودند.

   مگر نمی بینید این وطنفروشان فرومایه و ذلیل فرزندان شما را وادار می سازند تا به پایگاه های نظامی بیگانگان رفته به عنوان مزدور و سرباز ثبت نام کنند و در کنار سربازان امریکائی و انگلیس و تحت فرمان آنها علیه ملت خود بجنگند، پدران و برادران مجاهد شما در گذشته بخاطر دفاع از ننگ و ناموس خود به هر قربانی آماده بودند از این باکی نداشتند در راه دفاع از دین و آزادی وجب وجب کشور به خون آنان سرخ شود، نمی دانیم شما را چه شده و سکوت شما را در برابر این وجه غم انگیز و شرم آور چه گونه توجه کنیم ما درین مدت دوسال و نیم گذشته از روزی منتظر بودیم که حماسه آفرینان شمال کشور امروز و فردا قیام خواهند کرد یکجا با مجاهدین مومن ولایات شرقی، جنوبی و جنوب غربی کشور بر دشمنان هجوم خواهند برد مجاهدان چون استاد عبدالودود شهید، انجنیر حمیدالله شهید، شهادت یار شهید، سید حمیدالله شهید، سید جان شهید، صاحب شهید، نیازی شهید، مواحد شهید و سایر سربران حماسه آفرین باری دیگری از میان آنان سر خواهد بر افراشت و جوانان دلیر و سر بکف این سرزمین مرد خیز در هر قدمی در برابری دشمن در کمین خواهند نشت و هر یکی عده ای از اشغالگران را به جهنم خواهند فرستاد و در مجموعی شمال کشور عرصه را بر دشمن تنگتر و تنگتر خواهد ساخت، ولی متاسفانه این انتظار تا بحال برآورده نشد برعکس می بینیم که در شمال کشور ملیشه های دوران شوروی و گروه های وابسته به مسکو امروز در خدمت متجاوزین امریکائی اند و بزور بازوی آنان برآن حوزه حکومت میکنند و تفنگداران مزدوری را از این منطقه به کمک امریکائی ها به کنر، پکتیا و کندهار می فرستند و تحت قومنده آنان حریر مجاهدین این ولایات بجنکند.

   مردم غیور شمال کشور برادران مجاهد شما در سایر و لایات با خدای خود عهد بستند که تا آخرین قطره خون خود در برابر دشمن خواهندجنگید و تا راندن آخرین فرد نیرو های اشغالگر از کشور خود سلاح را بر زمین نخواهند گذاشت. مطمئن باشید که نیرو های انگلیس امریکائی مثل نیرو های اشغالگر شوروی با ذلت و سرافگندگی از میهن عزیز ما رانده خواهند شد و مجاهدین مومن و قهرمانی ما از این آزمون بزرگی الهی نیز پیروزمند و سربلند بیرون خواهند رفت و شرمندگی دائمی برای کسانی خواهد ماند یا به دشمن تسلیم شدند و یا از پیوستن به صفوف مجاهدین آزادیخوا خود داری ورزد.

   اگر اشغالگران در نتیجه مقاومت ها و قربانی های مجاهدین سربلند و سایر و لایات از کشور اخراج شدند، بگو جوابی شما به آنان و تاریخ آینده کشور چه خواهد بود؟ تا چه زمانی این ذلت و رسوایی و سلطه اجنبی و اجنبی پرستان متجاوز به ننگ و ناموس را تحمل میکنید؟ آیا رابطه تان را باگذشته های تابناک و با سلف قهرمان و مجاهدی تان بریده اید؟ و امروز میان شما چند رجیبه متحد به اسلام و مجاهد آزادمنش نیز یافت نمیشود؟ بیاید با عدم اشتراک در انتخابات امریکائی و عدم رای به تمامی کاندیدان وابسته حامی حضوری نیرو های بیگانه در کشور و موافق با اشغال میهن بدست نیرو های صلیبی، سلی محکمی به روی جورج بوش و تونی بلر بکوبیم و به دنیا باری دیگری ثابت کنیم که افغان های مومن و آزادیخوا جز آزادی کامل کشور و خروج تمامی نیرو های اجنبی به تاسیس حکومت منتخب اسلامی در افغانستان آزاد و مستقل به هیچ چیزی دیگر رازی نخواهند شد، نه انتخابات امریکائی را می پذیرند نه حکومت مزدور و وابسته را نه نامزد های تحت حمایه اجانب را.

   بیاید باسهم گیری فعال در جهاد اسلامی و بیزاری و برائت از وطن فروشان خائین به اسلام و ملت و عدم حمایه از دین به دنیا فروشان مسئولیت بزرگ الهی و واجب اسلامی تان را اداه نموده تاریخ پرشکوه ابا و اجدادی تان را زنده کنید و سلف ناصالح زبون و دورویت برای آنها نباشید، مرگ بر آمریکا جنایت کار و وحشی، زنده باد اسلام سرور و سر بلند باد مجاهدین.

   السلام علیکم و رحمه الله وبرکاته

 • we are wellcoming them they are most wellcome. Gulbudin is the great Muslim and Mujahid he is the sign of proud of the Afghan Nation. so the Afghan Nation should Salute him. Long Life to You Gulbudin. yeh I would like to mention that Hazrat-e-MAWYA was a great Muslim in the History of Islam not in the History of Iran.

 • چرا کاری که حکمتیار کرده ار کار های مزاری بد و خرابتر بوده که او قدر داره و او گناه کار است یا که او مزاری بوده و مزاری را خدا بخشیده است چرا حقیقت را نمی گوید باز می گوید که خبرنگاران را کشتند حقیقت فعلا دست چند.................

 • بنام خدا
  اففانستان کشوریست که جنگهای زیادی را متحمل شده و کم کم فعلاً در حال جان گرفتن است.
  رییس جمهور شدن در افغانستان کار آسان نیست و به کسی ضرورت دارد که ملت افغانستان را درک کند.
  آقای خلیلزاد کسی است که در یک کشور خارجی بزرگ شده و درک کامل ملت افغانستان را دارا نمیباشد. زیرا او تابعیت کشور دیگر را دارد.
  داشتن تابعیت دوگانه بدین معنی است که اگر وضع کشور رو به خرابی گذاشت شخص مذکور به بسیار آسانی میتواند که کشور را ترک گفته و به کشوری که از آن تابعیت دارد برود و ملت بیچاره افغانستان را در هر حالی که هست رها کند
  شاید آقای کرزی بتواند دست آوردهایی برای افغانستان داشته باشد
  اما موضوع تابعیت دوگانه او وفا داری او به ملت افغانستان راکاملاً رد میکند.
  با احترام
  حسیب الرحمن روستایی
  متعلم صنف یازدهم لیسه عالی غلام حیدر خان
  کابل_ افغانستان

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس