صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > ورزش افغانستان > حضور ورزشکاران افغانستان در سمينار آموزشي نيوفول كانتاكت در شهراستانبول

حضور ورزشکاران افغانستان در سمينار آموزشي نيوفول كانتاكت در شهراستانبول

علی امید
يكشنبه 10 نوامبر 2013

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

سمينار آموزشي داوري ومربيگري وكاتاهاي جديد نيوفول كانتاكت تحت نظر سايكو طالعي معاون فدراسيون جهاني و دايركترعمومي نيوفول كانتاكت به تاریخ 7 نوامبر٢٠١٣ برای دو روز درسالون ورزشی دانشگاه گوچ در محله روملی فنری شهراستانبول برگزار شدند، که این دانشگاه یکی ازبهترین دانشگاه شهر استانبول به حساب میروند.
در این سمینار از ریاست ملی المپیک افغانستان آقای شیهان میر حسین حیدری رییس فدراسیون، نیوفول کنتاکت آن کشور همرا با 8 تن از ورزشکارانش اشتراك نمودند.
این سیمنار در دو بخش تیوری و عملی نيوفول كانتاكت را رهنمایی وآموزش تکنیک های جدید سال را نیزعملی اجرا نمودند. در روز اول سمینار بحث و تیوری درمورد انکشاف نيوفول كانتاكت در جهان و تکنیک های که روز به روز جدید خلق میشوند روی آن کار شدند ، روی نحوه برنامه نيوفول كانتاكت چطور بیشتر بر گزار شوند بحث شده و یاد نمودند که تکنیک های جدید در سه بخش بسیار مهم از جمله : کاتا ( فرم ) ویپون کاتا ( سلاح سرد ) و مبارزه را که کشورافغانستان بسیار احتیاج دارند باید ورزشکارانش آموزش دیده در این بخش ها شاگرد تربیه نمایند و در مسابقات جهانی مبارز و رزشکار اشتراک داده بتواند.
در روز دوم نمایش كاتاهاي جديد نيوفول كانتاكت بصورت عملی با حضور داشت ورزشکاران ایرانی توسط معاون فدراسيون جهاني نيوفول كانتاكت در سالون ورزشی دانشگاه گوچ اجرا ود رختم نمایش آقای شیهان میر حسین حیدری رییس فدراسیون، نیوفول کنتاکت افغانستان با دریافت سرتفکیت مربی گری فنی و چهار تن از شاگردانش هریک : محمد رضا بصیر ، زینب شهیدی ، حسن مراد ، محبوبه حسنی از نگاه فنی مورد تائید قرار گرفته موفق به اخذ مدرک تکنیکل گوچینگ از طرف فدراسیون جهانی نیوفول کانتاکت شدند.
رئیس فدراسیون، نیوفول کنتاکت افغانستان خوش بین بوده یاد نمود که در صورت این سینمار های دوام پیدانماید ورزشکاران ما می توانند با سپری نمودن این دوره های آموزشی افغانستان را با آخرین فنون مبارزه ایی که درکشورهای دیگرهستند هم ردیف نمایند . وی افزود که یک کاتایی جدید که امسال 2013 درست شده و دراین سمینار تدریس شد برای ورزشکاران افغانستان بسیار موثر بوده ورزشکاران ما قادر خواهند بود که بتواند با فنون رزمی این کاتایی جدید که در چاپان و کشور های دیگر استفاده می شوند آشنایی پیدا نموده استفاده نمایند .
درختم این سیمنار از افغانستان آقای محمد رضا بصیر موفقانه توانیست بعد از امتحان و نمایش رزمی مدرک کمربند سیایی جهانی دان دوم را از طرف معاون فدراسیون جهانی و دایرکتر عمومی نیوفول کانتاکت بدست آوردند .
و همچنان یک ورزشکار ایرانی به نام محمد رضا محمدی نیز موفق به اخذ مدرک کمربند سیایی جهانی دان دوم خویش از طرف معاون فدراسیون جهانی نیوفول کانتاکت گردید.
در این سینمار هیت ورزشکاران افغانی را آقایان طیب محبی معاون اتشه تجارت افغانستان مقیم استانبول ، علی امید به نماینده گی از محصلین و علی وکیلی همرا با بصیر یعقوبی به نماینده گی از مهاجرین همرایی نمودند .

آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید
Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس