Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > تحفــه دولــت پاکســتان

تحفــه دولــت پاکســتان

افعــی ســه ســر تحفــه دولــت پاکســتان به ملــت افغــانســتان
شمس الحق حقانی
دوشنبه 17 مارچ 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

اقلیم خاص بعض مناطق جهان نه تنها دلیل رشد و نموی گیاهان و اشجار کم پیدا مانند زعفران در کشمیر و کوکنار در افغانستان میگردد که حتی بعض حیوانات نادر و کم پیدا نیز فقط تحت شرایط اقلیمی خاص در بعض نقاط جهان پیدا می شوند که از افعی سه سر می توان به عنوان یکی از همین حیونات کم پیدا در پشاور پاکستان نام برد.

در سالهای هشتاد میلادی زمانیکه پاکستان در وضع اقتصادی خیلی بدی بسر می برد و فقر و گرسنگی در اکثر شهر های آن بیداد میکرد در همان روزگاران مشقتبار نا گهان یکروزی در نزدیکی بازار قصه خوانی پشاور مردم یک مار افعی سه سر را مشاهد کرده و قصد کشتن آن را دشتند.
پولیس با اطلاع از موضوع مانع کشتن آن شده و مار را در باغ وحش پشاور انتقال داد ، آوازه یافت شدن افعی سه سر از طریق مطبوعات پاکستان به تمام جهان منتشر شده و چندی بعد مردم از سراسر جهان برای دیدن آن به پاکستان آمده و از تماشای آن دچار حیرت شدند.

آهسته آهسته رونق بازار افعی سه سر چنان بالا گرفت که دیگر در هوتل ها و مسافرخانه های پشاور و شهرک های همجوار آن جای به آسانی برای سیاحان و توریستان خارجی پیدا نمی شد و زمان فرا رسید که سرای ها ، کاهدان ها و گدام های آن ديار نيز به هوتل های پنج ستاره و شش ستاره مبدل گشته و منبع درآمد مالی بسیار خوبی برای صاحبان شان شدند.

از برکت این افعی سه سر و طرح حکيمانه استفاده از آن توسط سياستمداران تيز هوش و گرگان باران ديده اردو وآی اس آی اقتصاد ورشکسته پاکستان دوباره رونق گرفته و خاک فقر ورکود اقتصادی از جامعه پاکستان زدوده شده و کوچه و پس کوچه آن چراغان گشت.

اما ناگفته نباید گذاشت که هر سکه ای دو روی دارد و این افعی سه سر اگر از یکسو اقتصاد ورشکسته پاکستان را رونق دوباره داد از سوی دیگر مصارف خوارکش در دراز مدت برای جامعه پاکستان کمر شکن تمام شد چون افعی مذکور از یکسو اشتهای بسیار بزرگی دارد و از سویی چناق دلخواه شکستانده و فقط مغز سر جوانان را می خورد.

ازینرو حالا بعد از گذشت سی سال دیگر جامعه پاکستان توان تغذیه این هیولای مغز خوار را ندارد و لهذا آن را به مردم افغانستان جایکه خون انسان از آب جوی بی ارزش تر است هدیه می کند تا دیگر به قلت مواد خوراگی دچار نبوده و صبح و شام مغز های تازه در اختیارش قرار گرفته بتواند.

از سوی دیگر چون سیاستمداران بی عرضه و چپاولگر افغانستان درین سیزده سال به کمک ملیارد ها دالر جامعه جهانی نتوانستند کشور ویرانه شان آباد کنند شاید بتوانند ازین شانس جدید استفاده برده و مانند پاکستان با استفاده از افعی سه سر به آبادی و عمران شهر هایشان بپردازند.

با تقــــــــــــديم حـــــــــــرمت
حقــــ(شـــمس الحــق)ــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

پيام‌ها

 • هجویه ساز کرزی!

  جناب مستعار نویس شورای نظاری ! برای نوشتن طنز یک کمی الفبای این شاخه ادبی را بخوان!
  فقط با دشنام به کرزی، صاحب نام ونشان نمی شوی، بخصوص این که از توبره «جمعیت کثیف»، نان و مواجب می ستانی!خدا میداند که مرگ فهیم بیسواد قلدر چقدر زندگی طفیلی ات را به هم ریخته باشد!

 • دوست عزیز اقای حقانی درود بر شما ،که شما حقایق را به تصویر می کشید اما کوتاه فکران که درک از واقیعت ندارند باید به شما چیزی بنویسنداین مار های افعی که به دست بیگانگان پرورش یافت به جان مال و مردم بیچاره انداختند و هر روز با نیش های زهر اگین هم روزه به مردم حمله میکند اگر مردم متحد باشند باید این افعی ها رو تار و مار کنند تا به کثافت دانی تاریخ بپیوندد.

 • درود بی پا یان به جنا ب شمس الحق ( حقانی ) گرامی !
  قلم توانای شما چقدر شیرین مینویسد و تصویر میکند واقعیت های تلخ و زهراگین را که در وطن ما جریان دارد عمال و کردار غدران وجانیان مزدور که وطن ما را در طی دونیم قرن به بر بادی داده اند ان هایکه خود شان فاقد ناموس وارزش های والای انسانی هستند وهمیشه اله دست استعمار گران قرار گرفته اند
  وهمان قلم شما چقدر زننده مینویسد ومیکوبد بر کله های که عملن یا فکرن از کون لیسان پاکستانی و یا هر بیگانه دیگر هستند .
  سپاس بی پایان از شما ، خداوند یار و یاور تان بنویسد همیشه بنویسد

 • هموطن گرامی با نام مستعار( شمس الناحق خندانی ) که مرا متهم به جیره خواری شوری نظار و ماتم گرفتن به مرگ مارشال فهیم می کنید حال با خواندن سطور ذیل که اصل آنرا در صفحه فیسبوکم می توانید مطالعه کنید اگر چیزی بنام وجدان انسانی و غیرت افغانی داشته باشید پس باید خود را با ایزاربند تان خفک کنید !

  .............................

  زندگی آخــر ســر آید بنــدگــی در کــار نیســت

  مارشال صاحب خوب میدانستی که به مرض لاعلاج مبتلا هستی و انتظار مرگ را هر صبح شام می کشیدی پس چه می شد اگر بعد آنهمه چور و چپاول ها ، خیانت ها و بی همتی ها که حتی به رهایی زندانیان طالب از ترس کرزی تن دادی بالاخره با یک حرکت مردانه جبران آنهمه بی غیرتی ها را کرده و قبل از خود استادت مداری بزرگ را به جهنم می فرستادی به یقین که امروز نامت به نیکی یاد می شد و این عمل قهرمانانه ات تا حدی جبران بی همتی های گذشته را کرده و مردم تو را می بخشید !

  اما حالا با وجودیکه برای حفظ آن زندگی ننگینت تن به هر بی ننگی و ذلت دادی بالاخره مرگ سیاه دامنگیرت شد و ترا مفت و رایگان به زیر خاک برد که مداری کرزی بار دیگر در سوگ تو هم اشک تمساح ریخت.

  با تقـــديم حــــــــــــــرمت
  حقــ(شـــمس الحـــق)ــانی

  ................................

  https://www.facebook.com/perma...

جستجو در کابل پرس