صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > «باغ» سه ساله شد

«باغ» سه ساله شد

chendavol
جمعه 27 جون 2014

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

با انتشار شماره 33 ماه‌نامه «باغ» در ماه جوزا 1393، این نشریه سه ساله شد. باغبان این باغ، دوست خوبمان، محمدسرور رجایی است. برای این نشریه و رجایی عزیز و همکارانشان شادکامی و کامیابی آرزومندم. 

در مطلبی با عنوان «جشن سه سالگی باغ»، خاطرات و آرزوهای ماهنامه باغ در سه سالی که گذشت، مطرح شده است. در بخش «کودکان دیروز» که به خاطرات شیرین دوران کودکی نویسندگان و شاعران امروز افغانستان می‌پردازد، دکتر محمدامین زواری، پژوهشگر ادبی و عضو خانه ادبیات افغانستان خاطراتی از کودکی‌های خود حکایت کرده است.

 

مجله باغ، نشریه کودکان و نوجوانان افغانستان

 

محمد علی‌زاده در این شماره با مطیع‌الله مطمئن، حافظ و قاری نوجوان افغانستان و دارای مقام سوم رشته حفظ در سی و یکمین مسابقات بین المللی قرآن در تهران گفت‌وگو کرده است. باغبان نیز شما را در ادامه سفرهایش به ولایت‌های افغانستان، به ولایت سرسبز تخار می‌برد. ماماحبیب، یکی از مجاهدان افغانستانی است که از شهید روسی در سال‌های جهاد حکایتی نقل می‌کند.

مهدی رحیمی با نوشتن «پادشاه خرافاتی»، شما را به خواندن حکایتی خواندنی و جذاب مهمان کرده است. جعفر واعظی نیز در مطلبی با عنوان «هواخوری»، خبرها و گزارش‌های فرهنگی و ورزشی مهاجران را روایت می‌کند. شعر کاغذپران سروده محمدسرور رجایی یکی از دیگر بخش‌های این مجله است که بازی‌های محلی کودکان افغانستان را ترسیم کرده است.


آنلاين بنگريد : http://chendavol.blogfa.com/po...

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

جستجو در کابل پرس