در همین بخش

صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > آفرینش‌های ادبی و جشنواره‌های داستان نویسی

آفرینش‌های ادبی و جشنواره‌های داستان نویسی

payam.44@gmail.com (علی پیام)
پنج شنبه 12 مارچ 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

امروزهای که گذشت سه جشنواره ادبی از سوی نهادهای مختلف برگزار شد. جشنواره‌های «اوسانه سی‌سانه» و «راه ابریشم» در بلخ و جشنواره حماسه گل سرخ در تهران.

 تا آنجا که من خبر دارم جشنواره اوسانه سی سانه جالبی اش در این است که این جشنواره با هزینه شخصی زوج نویسنده زلمی باباکوهی و مریم محبوب و تلاش داستان نویسان بلخی همه ساله در شهر مزار شریف برگزار می‌شود. در این زمینه داستان نویسان مزار شریف هریک شان در بالندگی و شکوفایی هنر داستان نویسی تاثیر نیکی دارند.

در هفتمین دور جشنواره اوسانه سی‌سانه، امسال، سهراب سروش، زهرا نوری و مریم رضایی مقام اول، دوم و سوم را احراز کردند. در این جشنواره ذکی رحیم‌پور و سیدعلی کریمی مورد تقدیر گرفته‌اند که بدین وسیله به این داستان نویسان، به حامیان مالی جشنواره و به تمامی دست اندرکاران این جشنواره و به جامعه ادبی فارسی دری زبانان تبریک می گویم.

در جشنواره راه ابریشم که این جشنواره از سوی خانه‌ داستان‌بلخ به حمایت دانشگاه امریکایی- آیو وا راه‌اندازی شده است، مقام نخست داستان نویسی به فاطمه خاوری،

مقام دوم به عبدالواحد رفیعی و مقام سوم به عباس آرمان تعلق گرفته است که صمیمانه ترین تبریکات خویش را به برندگان، به خانه داستان بلخ و حامیان اقتصادی این جشنواره تبریک می‌گویم.

اما در تهران، جشنواره حماسه گل‌سرخ در شعر برگزار شد که دوستان من هریک حسین حیدربیگی شاعر و داستان نویس مقام اول، محسن سعیدی مقام دوم و محمد مهدی احمدی مقام سوم را از آن خودشان کردند. همچنین از هریک از دوستان شاعرم صادق دهقان، روح الله روحانی و حسن ابراهیمی تقدیر به‌عمل آمدند که به هریک از دوستان شاعر خود تبریک می‌گویم.

سال 1393 با جشنواره های آدبی و هنری پایان خوشی داشت. در سال بعدی امید است که وضعیت بهتر و خوب تر شود.

------------------------------------------------- کپی بدون ذکر منبع جایز نیست.


آنلاين بنگريد : http://payam81.persianblog.ir/post/174

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس