صفحه نخست > دیدگاه > وبلاگ نویس > پیشنهاد می گردد برای دادخواهی بهتر!

پیشنهاد می گردد برای دادخواهی بهتر!

mosafeer
دوشنبه 30 مارچ 2015

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

پیشنهاد می گردد برای دادخواهی بهتر!

به منظوردادخواهی ازحادثه ی اخیردربرابرمسجد شاه دوشمشیره ، صدها تن ازشهریان کابل درگردهمایی اعتراض آمیزی که از سوی "مجمع نان به نرخ روزخوران " افغانستان برگزار شده بود ، خواسته های شان را ازدولت به شرح ذیل بیان کردند :

برای دادخواهی به خاطرقربانی بی گناه ،تصمیم گرفته شده است رسانه های مزدورومعاش بگیر،به خاطرپخش سریال های غیراخلاقی، ازصفحه ی روزگارمحوگردد .

همچنین به خاطردادخواهی برای قربانی فاجعه ومقابله با تکرارچنین حوادثی، ملت شریف ومتدین افغانستان موظف شدند ازملاصاحب که نخواستند نامی ازاو برده شود ، معذرت خواهی کنند .

همچنین پیشنهاد شده است برای دادخواهی خوبتر، ازآن تعداد افراد محترمی که با تحمل مشقت زیاد وبا خونسردی بی پیشینه ، ازجریان این حادثه، فلم وعکس گرفته به فیسبوک نشرکردند، طی محفلی قدردانی گردد .

همچنین به خاطردادخواهی واقعی ، به تمام شفاخانه های ولادی- نسایی وظیفه سپرده شده است که ازاین لحظه هرفرزندی که به دنیا میاید، نام اورا به نام آن قربانی بگذارند .

همچنین برای دادخواهی ، هیاتی ازطرف رئیس جمهورموظف شده تا به نمایندگی ازملت جنایتکارافغانستان، ازطالبان معذرت بخواهند وازکارهای شایسته شان، مثل بمب گذاری ، انتحار، سربریدن و...قدردانی گردد .  

همچنین پیشنهاد شده است که به خاطردادخواهی ، نهاد های دولتی وغیردولتی باید توجه استراتیژیک و سیستماتیک را جهت آوردن آگاهی واصلاحات در بخش نحوه فلم برداری ازصحنه ی جنایات، بخش روان شناسی شاهدین جنایت ، روان کاوی دینیِ جوانان اطراف مساجد ، و تطبیق اصلاحات درنحوه ی قتل وسوزاندان افراد ، وچگونگی تبلیغات وسیع و گسترده صحنه های شنیع، روی دست گیرند .

همچنین برای دادخواهی ، قرارشده روند مذاکرات صلح با مخالفین دولت،درروزهای آینده شروع گردد .

همچنین برای دادخواهی خوبتر، هرچه زود ترکابینه معرفی گردد .

پیشنهاد شده است برای دادخواهی خوب تر، یک تعداد ازدانشگاه ها به نام مسجد شاه دوشمشیره مسمی گردد .

پیشنهاد شده برای دادخواهی دقیق تر، همه ی کتابخانه های عامه وغیرعامه به مقابل مسجد شاه دوشمشیره انتقال یابد تا برای آدم سوزی های بعدی،شهروندان احساساتی مجبورنباشند تیل بخرند .

همچنین به خاطردادخواهی بیشتربرای قربانی این رویداد شنیع وجنایت آمیز؛ بخشی ازدریای کابل نهال کاری شود.

همچنین برای دادخواهی بهتر، از دولت خواسته شد تا الساعه مانع فعالیت جامعه ی به اصطلاح مدنی شود . معترضان همچنین ادعا کردند که تداوم گشت وگذارآدمک هایی به اصطلاح مدنی ، پیامد های ناگواری خواهند داشت .

 همچنین قرارشد دست های پشت پرده عمال یهود ونصارا رونماگردیده، درجلومسجد شاه دوشمشیره قطع گردد .

 

 

 


آنلاين بنگريد : http://mosafeer.blogfa.com/post-837.aspx

واژه های کلیدی
آنلاين بنگريد :
loading...
loading...

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

جستجو در کابل پرس