در همین بخش

صفحه نخست > حقوق بشر > اشرف غنی احمدزی باید به دلیل حمایت از تروریزم، در لیست جنایتکاران جنگی قرار گیرد

اشرف غنی احمدزی باید به دلیل حمایت از تروریزم، در لیست جنایتکاران جنگی قرار گیرد

کابل پرس خبری
دوشنبه 10 جون 2019

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

تمام ترجمه هاى اين مقاله : [English] [فارسى]

نشر نخست: 10 جون 2019

کابل پرس: پس از سقوط امارت تاریک طالبان، حلقات طالب پرور ابتدا بصورت مخفی از طالبان حمایت می کردند و سپس رفته رفته، حمایت خود را از تروریست های طالب آشکار کردند. در 17 سال گذشته بیش از یکصد هزار تن توسط تروریست های طالب، در حملات انتحاری، انفجاری، گروگان گیری، بمب گذاری و..کشته و زخمی شده اند. نیروهای امنیتی توان مقابله با هجوم تروریست های طالب را داشته و دارند اما حلقات تروریست پرور همچون حامدکرزی، صبغت الله مجددی، اشرف غنی احمدزی، فاروق وردک، انورالحق احدی و ..که از جمله سران فساد و اختلاس نیز می باشند، مانع از حملات کوبنده ی نیروهای امنیتی شده و همچون ستون پنجم، از پشت به نیروهای امنیتی خنجر زده اند.

این حلقات تروریست پرور با وجود اینکه خود را جزو رهبران پشتون قلمداد می کنند اما با تروریست پروری و حمایت از دنیای بدوی قبیله ای طالبان و کوچی گری، هم برای پشتون ها و هم غیر پشتون ها، دوزخ فغانستان را همچنانکه از نامش پیداست، تبدیل به کشتارگاه کرده اند.
اکنون بار دیگر اشرف غنی احمدزی صدها تروریست خطرناک را از زندان آزاد می کند که به جبهات نبرد با کودکان و زنان و مردان بی دفاع برگردند. او پیش از این نیز هزاران طالب را تنها به دلیل اشتراک قومی و زبانی شان آزاد و از آن با افتخار یاد کرده بود.

با این رفتار تروریست پرورانه، اشرف غنی احمدزی را باید به عنوان حامی تروریست هایی که هر روز مرتکب جنایات جنگی می شوند، در لیست جنایتکاران جنگی قرار داد.


Picture and data from UNAMA

آنلاين بنگريد :

جستجو در کابل پرس