صفحه نخست > خبر و گزارش > بازگشت به نقطه صفر؛ پلان ترور رهبران و نظامیان برجسته غیر افغان و لزوم (…)

بازگشت به نقطه صفر؛ پلان ترور رهبران و نظامیان برجسته غیر افغان و لزوم آمادگی های دفاعی و تهاجمی

کابل پرس خبری
چهار شنبه 11 مارچ 2020

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: اگر ژنرال دوستم به شمال نمی رفت و در آنجا مستقر نمی شد، نیروی دولتی و غیر دولتی تروریزم قبیله ای افغان چند گام پیشتر از اکنون بودند. یکی از منابع امنیتی بلندپایه که نخواست نامش فاش شود، ضمن اعلام این مطلب به کابل پرس می گوید که ما به نقطه ی صفر رسیده ایم و طالبان به عنوان نیروی تروریستی قبایل افغان/پشتون به همراه عوامل دولتی و زلمی خلیل زاد، پلان های لازم را برای کنترل کامل قدرت و اشغال مناطق غیر پشتون نشین پس از امضای توافقنامه با آمریکا دارند. این منبع امنیتی می گوید که توافقنامه خلیل زاد به نمایندگی از آمریکا با طالبان، امنیت مردم را تضمین نمی کند و طالبان می توانند زیر سایه ی جامعه جهانی دست به کشتارهای وسیع بزنند.
این منبع امنیتی می گوید که در این پلان ترور رهبران برجسته غیر افغان از جمله ژنرال دوستم، محمد محقق، کریم خلیلی و برادران مسعود قرار دارد. او همچنین تاکید می کند که روند ترور نظامیان فعال جبهه ضد طالب در این پلان ادامه خواهد داشت. همچنین تاکید می شود که در این پلان افراد نزدیک به غنی احمدزی مانند امرالله صالح و سرور دانش با توهین و تحقیر از قدرت بیرون انداخته شده و حتا ممکن نتوانند جان سالم به در کنند.

این منبع تاکید می کند که آمادگی دفاعی و حتا تهاجمی علیه طالبان و واکنش سریع و قاطع در زمان مناسب و لازم، می تواند تمام پلان های تروریست های قبیله ای افغان و شرکای حکومتی و بین المللی آنان را بر هم زده و راه را برای خودمختاری مناطق غیر پشتون باز کند.
این منبع می گوید مقابل پلان تروریستی قبایل باید پلان مناسب و سنجیده داشت بگونه ای که تمام تحرکات آنان را در مناطق غیر پشتون نشین فلج کرده و حتا یک تروریست نیز در آن مناطق نتوانند جان سالم به در کند. او تاکید می کند که همانگونه که وقتی به نقطه صفر رسیده ایم، پلان مقابله با تروریزم و تمامیت خواهی قبیله ای باید به گونه ای طرح و اجرا شود که بحران و جنگ به مناطقی باز گردد که از آنجا تروریست صادر می شود.

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس