صفحه نخست > دیدگاه > اشرف غنی احمدزی بدون هیچ نگرانی به قتل عام هزاره ها ادامه میدهد

اشرف غنی احمدزی بدون هیچ نگرانی به قتل عام هزاره ها ادامه میدهد

ظاهر احمدی
پنج شنبه 4 مارچ 2021

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

حکومت های اوغو یا اوغان بلا استثنا همیشه دشمن تاجیک، اوزبیک و بالخصوص هزاره ها بوده و می باشند. در طول تاریخ حاکمان ظالم و عقل ستیز اوغان ها، اقوام غیر پشتون را دشمن درجه یک شان دانسته و برای قتل عام انسان های که اوغان نیستند، از هیچ ظلمی دریغ نه ورزیدند. حال هم اگر هنوز خون قربانیان بهسود بر دست و صورت اشرف غنی و چریک های اجیر شده ای دستگاه فاشیست اوغانی اش نخشکیده و دوباره در جبرئیل هرات قتل عام هزاره ها راه انداخته شده، چیز جدید و دور از انتظار نیست. کسانی که به خصوصیت های اوغان ها آشنایی دارند، میدانند که اوغونِ پسر از پدرِ پشتونش یک چیز به ارث می برد: دستور و رهنمود قتل. و برای اوغو، قتل و کشتار دیگران یکی از اساس های پشتونیزم (یا همان پشتونوالی) است.

اما جای تأسف در این است که بعضی از هزاره ها، تاجیک ها و اوزبیک ها هنوز هم برای خوش خدمتی باداران پشتون شان، خود وسیله ای قتل عام مردم شان می شوند. اوغان ها زمین های حاصل خیز را تقریبا در سراسر کشور از اقوام غیر اوغان به زور گرفته اند، هویت بدنام اوغانی شان را بر اکثر مردم تحمیل نموده و از اقوام غیر پشتون مثل گاو شیری برای بقای قدرت در دست فاشیست های پشتون استفاده می نمایند. اما این فاشیستان دد منِش به این ظلم و ستم شان بسنده نکرده، دائم در فکر نابودی کامل انسان های غیر اوغان می باشند. اما کجاست گوش های شنوا وچشمان بینا؟

طالبان و دگر تروریست های پشتون هر روز ده ها انسان بی گناه را به رگبار می بندند، انفجار و انتحار می کنند، مکاتب را می سوزانند، تأسیسات عام المنفعه را منفجر می کنند، سربازان اجیر شده در دستگاه فاشیزم پشتونی را مثل گوشت قصابی مثله می کنند، موازی با رژیم کابل بر قسمت بزرگ از کشور حکومت کرده و باعث تباهی تمام انسان های ساکن در کشور می شوند. کوچی های که خود یکی دیگر از گروه های تروریست اوغان ها می باشد، نه تنها که قتل، چور و چپاول می کنند، بلکه ادعا و تصمیم دارند که اقوام غیر پشتون را به کلی از کشور بیرون کنند. هزاران قوماندان جهادی اوغو، فرماندهان محلی و اوباشان اوغان در گوشه و کنار کشور، حتا در خود کابل، نه تنها که حمایت های علنی و پنهانی از تروریست های اوغان می کنند، بلکه از دستگاه فاشیست کابل باج هم می گیرند. اشرف غنی فاشیست چرا در مقابل اینها موش مرده هست و هیچ عکس العملی نشان نمی دهد؟ اما انسان های غیر اوغو که صرفا برای دفاع از ناموس و خانه ای شان برخاسته و برای عدالت، صلح و آرامش مبارزه می کنند، با بی رحمی تمام از طرف رژیم فاشیست پشتونیزمِ کابل سرکوب شده و یاغی نامیده می شوند.

هزاره ها، اوزبیک ها و تاجیک های که به خدمت دستگاه فاشیزم پشتونی در آمده اند، این را باید بدانند که اوغان ها در نهایت فقط اوغان ها را می خواهند و بس. لذا خواهش و امید اکثریت مردم غیر پشتون از افراد اجیر شده از اقوام غیر اوغو در دستگاه فاشیست اشرف غنی این است که دیگر خوش خدمتی برای فاشیستان را دوام نداده و بیشتر از این با همدستی و همکاری چریک های رژیم فاسد و فاشیست پشتونیزم باعث قتل عام مردم شان نشوند. حکومت ها خاتمه می یایند، اما زندگی انسان ها و مردم ادامه دارد. خیانت و جنایت های را که حاکمان فاشیست اوغان در طول تاریخ بر مردم روا داشته اند، هرگز از اذهان مردم و صفحات تاریخ پاک نشده و ممکن روزی جبران شوند. کسانی که در طول تاریخ و یا امروز با رژیم فاشیست کابل در سلاخی انسان های ستمدیده و صلح دوست دست داشته و دارند، نیز از یاد ها نخاهند رفت.

واژه های کلیدی

هایلایت
آنلاین :
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس