صفحه نخست > فرهنگ، ادبیات و هنر > کامران میرهزار شاعر نامدار هزاره در فستیوال بین المللی شعر مکزیک

کامران میرهزار شاعر نامدار هزاره در فستیوال بین المللی شعر مکزیک

هزاره اینترنشنال
شنبه 18 دسامبر 2021

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

هزاره اینترنشنال: کامران میرهزار شاعر نامدار هزاره در روز 19 ماه دسامبر سال 2021، در فستیوال بین المللی شعر مکزیک که یکی از معتبرترین فستیوال های بین المللی شعر است شعر خواهد خواند. او تنها شاعر هزارستان است که در عرصه ی بین المللی ادبیات و در فستیوال های بین المللی شعر، با نام هزارستان و از جایگاه ادبیات هزارستان حضور پیدا می کند.

آنتولوژی شعر برای هزاره با ویرایش کامران میرهزار

کامران میرهزار، تاکنون به صدها تن از همکاران خود که شاعران شناخته شده در کشورهای خود و در عرصه ادبیات بین المللی می باشند هزاره و هزارستان را شناسانده و معرفی کرده است. تاکنون صدها شاعر شناخته شده ی بین المللی در دو نامه سرگشاده از وضعیت حقوق بشری هزاره ها ابراز نگرانی کرده و حمایت کامل خود را از هزاره و هزارستان اعلام کرده اند. در یکی از نامه های سرگشاده، شاعران بین المللی خواستار به رسمیت شناخته شدن نسل کشی هزاره ها شده و از بریتانیا که حامی سیاسی و مالی تهاجم افغان ها برای کشتار و نسل کشی هزاره ها در دهه آخر قرن 19 بود خواهان جبران خسارت به ملت هزاره شده اند. شاعران جهان، در سال 2014، یک آنتولوژی شعر با عنوان "شعر برای هزاره" با ویرایش کامران میرهزار منتشر کردند که شعرهای اختصاصی آن ها برای هزاره و هزارستان می باشد. پرچم هزارستان با رنگ های زرد، سپید و آبی، برای اولین بار بصورت رسمی روی جلد همین مجموعه شعر معرفی شده و انتشار یافت.

کامران میرهزار دانش آموخته رشته تکنولوژی معلومانی/ فناوری اطلاعات و مدیریت سیستم های معلوماتی است که نخستین بار موضوع هویت دیجیتالی هزاره را بصورت آکادمیک در پایان نامه ماستری خود مطالعه کرده است. در سایت فستیوال بین المللی شعر مکزیک آمده که کامران میرهزار بر اساس پرنسیپ های هویت خوداتکا و خودمختار و اهداف منشور هزارستان، روی جنبه های تئوریک اکوسیستم هزارستان دیجیتالی و هزارستان الکترونیکی که هسته ی اصلی آن را هویت دیجیتالی و شماره ملی هزاره تشکیل می دهد کار می کند.

از کامران میرهزار تاکنون چندین مجموعه شعر منتشر شده و او تاکنون در چندین فستیوال معتبر بین المللی در کشورهای کلمبیا، هلند، ونزوئلا، رومانی، ترکیه، بلژیک، مراکش، آلبانی، مقدونیه و نروژ شرکت کرده است.

شبکه سراسری مردم هزاره متعلق به مردم هزاره در هر جای جهان برای دفاع از حقوق آنان، در هر جای جهان بويژه افغانستان است. این شبکه با نگاه به قوانین حقوق بشر بويژه بیانیه جهانی حقوق بشر که هرگونه تبعیض و ستم را نفی می کند و به انسان ها برای بدست آوردن حقوق شان، حق راه اندازی گروه و اجتماع را می دهد، راه اندازی شده است.

آنلاین :

شبکه سراسری مردم هزاره

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پیام، نظر، تفسیر یا نقد؟

تعديل از پيش

اين سخنگاه از پيش تعديل مي‌شود: نظر شما پيش از تأييد مديران سايت ظاهر نخواهد شد.

كى هستيد؟
وصل
پيام شما

براى درست كردن پاراگراف، كافيست كه خط خالى ايجاد كنيد.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس