صفحه نخست > دیدگاه > انتخابات > انتخابات با تقلب سیستماتيک برگزار شد

انتخابات با تقلب سیستماتيک برگزار شد

داکتر بشردوست به کابل پرس گفت " يتيم های سیاسی جورج بوش" برای باقی ماندن در قدرت دست به توطئه سیاسی زده اند.
پنج شنبه 20 آگوست 2009

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

کابل پرس?: امروز ميليون ها تن از شهروندان افغانستان به پای صندوق های رای رفتند تا رييس جمهور و نمايندگان شوراهای ولايتی خود را انتخاب کنند. روند رای گيری که قرار بود از ساعت هفت صبح به وقت افغانستان آغاز شود، در بسیاری از حوزه های رای دهی با تاخير آغاز شد. علاوه بر آن در بسیاری از نقاط افغانستان مردم اظهار داشته اند که رنگی که از آن برای رنگ دادن استفاده شد، بزودی و پس از دقایقی پاک شده است.

داکتر رمضان بشردوست در اينباره به کابل پرس? گفت که ظاهرا اين تخلفات بصورت سیستماتيک انجام شده و باید ديد که اين تخلفات تا چه اندازه بر سرنوشت انتخابات تاثير می گذارد. او می گويد ساعت هفت همراه با آقای محمد موسی بارکزی و خانم عفيفه معروف معاونان وی و جمعی از اعضای تيم کمپاین به حوزه ی رای دهی لیسه حبيبيه رفته اند اما هنوز رای دهی آغاز نشده بود. او می گويد رای دهی در اين حوزه ساعت هفت و بيست دقيقه آغاز شد.

عکس از يک گزارش تلويزيونی شبکه الجزيره

داکتر بشردوست در ادامه به کابل پرس گفت که رنگ استفاده شده در انتخابات به سادگی از انگشت پاک شده است. او می گويد پس از دادن رای در ليسه حبيبيه در سرک دارالمان به خيمه ملت ذرفته و آنجا با يک مايع شوینده که برای شستن لباس استفاده می شود، براحتی توانسته رنگ را پاک کند.

داکتر بشردوست می گويد او اين موضوع را با رييس کميسیون انتخابات در ميان گذاشته و رييس کميسیون آقای لودين به او گفته که تلفون های زیادی از نقاط مختلف افغانستان دریافت کرده که بر پاک شدن رنگ تاکيد کرده اند. با اين حال رييس کميسیون انتخابات در نشست خبری خود عکس آن سخن گفته و وجود چنين مواردی را رد کرد.

داکتر بشردوست می افزاید شکايتنامه ای را تنظیم و به کميسيون سمع شکايات ارايه داده است. آقای فهيم حکيم يکی از اعضای شناخته شده اين کميسیون نيز در هنگام دریافت شکايتنامه، رنگ انگشت خود را توانسته با مايع شوینده براحتی پاک کند و خود نيز به عنوان شاهد پای شکايتنامه داکتر بشردوست را امضا کرده است.

داکتر بشردوست به کابل پرس گفت " يتيم های سیاسی جورج بوش" برای باقی ماندن در قدرت دست به توطئه سیاسی زده اند.

اظهارات داکتر بشردوست مبنی بر تخلفات انتخاباتی در حالی صورت می گيرد که گزارش های مختلف از نقاط مختلف افغانستان، نشان دهنده تخلف در انتخابات می باشد. امروز عبدالله عبدالله يکی ديگر از نامزدهای انتخابات رياست جمهوری نيز اعلام کرده است که در انتخابات تخلف صورت گرفته است.

واژه های کلیدی

انتخابات در افغانستان
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • آٔقای بشردوست باید به گفته های قبلی شان خط بطلان بکشند که گفته بودند مطمئن هست که این انتخابات شفاف ترین انتخابات خواهد بود. در ویدیوی ذیل ببینید:

    http://www.youtube.com/watch?v=axVmqdzk0dU

    این رساننده آنست که آقای بشردوست هنوز دید روشنی از وضعیت جاری کشور ندارد و نمیداند که گرگان و مافیازادگان و توپک سالاران بر سر قدرت حاکم اند که در چنین شرایطی انتخابات شفات خواب است و خیال.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس