در همین بخش

صفحه نخست > کارتون > طنز روز > نه تنها ملا منصور قلابی بود بلکه اینجا همه چیز حتی خود کرزی قلابیست !

نه تنها ملا منصور قلابی بود بلکه اینجا همه چیز حتی خود کرزی قلابیست !

شمس الحق حقانی
يكشنبه 28 نوامبر 2010

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

به خـــرابات که رفتــی ز کــرامـــات مــلاف هــر ســخــن جــای و هــر نکــته مکــان دارد

در افغانستان که بودی از اصلی و قلابی سخن مگو که اینجا همه همه چیز قلابیست از اجناس لکس و قیمتی مغازه های شهر نو
کابل با مارک های ادیداس و پوما گرفته تا کابینه و پارلمان و دیموکراسی و حقوق بشر و دولت اسلامی و ... ازین امر مستثنا نیست .

دیموکراسی یعنی حکومت مردم بر مردم ولی درینجا اتحادیه دوکانداران دین و مافیای مواد مخدر و شاخسالاران زور آور بر گرده مردم سوار اند.

از لازمه های حتمی دیموکراسی آزادی بیان و آزادی عقیده است ولی درینجا مردم بجرم مطالعهء یک مضمون انتقادی در باره اسلام اول از طرف تیکه داران دین تکفیر شده و بعدا توسط مجریان دیموکراسی محکوم به اعدام میگردند در حالیکه این نه تنها خلاف دیموکراسی ومعیار های زندگی جوامع متمدن انسانیست بلکه مخالف نص صریح قرآن است چون درآنجا به صراحت کامل آمده که " لا اکراه فی الدین " در کار ایمان زور نیست .
نام رسمی کشور ما جمهوری اسلامی افغانستان است که نظر به شعایر اسلامی " ان اکرم کم عند الله اتقی کم " تقوی و پرهیزگاری یگانه معیار برتری انسانها از همدیگر بشمار میرود ولی درینجا معیار همه چیز فقط و فقط روبط قومی ، نژادی ، مذهبی ، زبانی و منطقویست.

پارلمان هم که در اصل باید محل تجمع نمایندگان واقعی ملت میبود و وظیفه کنترول و نظارت برعملکرد های ارگان های دولتی را عهده دار میگشت ولی در عمل از افرادی تشکیل گردیده اند که با صد ها نوع تقلب و معامله گری ها خود را به چوکی های پر درآمد وکالت رسانده اند و حالا ازآن برای پر کردن جیب هایشان و در بهترین حالت برای اعمار یک پل و پلچک در قریه شان استفاده میکنند .

وظیفه بسیار مهم و حساس این وکلای محترم دادن رای اعتماد به وزرای پیشنهادیست که حالا بايد وکلا از شايستگی و لياقت وزرای پيشنهادی اطمينان شانرا حاصل کنند که اين خود معضله ای ديگريست و بدان ماند که نا بينا را وظيفه رانندگی دهی.

وکيل بيچاره که از سواد خواندن و نوشتن محروم است و فقط کتاب های عکس دار را می تواند بخواند و تنها دليل وکيل شدنش مقدار زمين ها و تعداد گوسفندانش بوده حالا او چطور بتواند لياقت کاری و تخصص وزيری را که در رشته های تحصيل کرده که وکيل صاحب اسم آنها را هم نشنيده ارزيابی نمايد !؟

وزرای این دولت نیز وزرای قلابی اند چون مانند گذشته ها به اساس شایسته سالاری و داشتن تخصص در رشته شان انتخاب نشده اند بلکه یگانه معیار تعینات مصلحت های قومی و گروهی بوده و ازینرو وزیران را سراغ داریم که رشته کاری شان برایشان همانقدر بیگانه است که برای چپراسی مکتب درس الجبر و هندسه .

ملا های این جامعه نیز اکثرا قلابی اند بر مسند پیغمبر تکیه زده اند ولی دهان جوال را برای غاصبان و چپاولگران باز میگیرند ، اندکترین انتقاد واعتراض را با سوته تکفیر جواب بالمقابل داده ولی در مقابل بزرگترین جنایات چون تجاوز جنسی به اطفال توسط زورمندان سکوت اختیار میکنند .

طالبان این کشور نیز قلابی اند شعار جهاد با کافر و بیگانه را سر داده ولی واسکت انتحاری شان به فرمان سازمان جاسوسی پاکستان اکثرا خانهء غریب و بیچاره را خراب میکند ، ادعای جهاد فی سبیل الله دارند ولی در عمل فی سبیل الدالر عمل میکنند .

پولیس این کشور نیز قلابی است چون شریک دزد و رفیق قافله است ، روز بوسیله یونیفورمش رشوه میگیرد و شب از طریق آن دست به چور و
چپاول و غارت دار و ندار مردم میزند .

رئیس جمهور این کشور نیز قلابی است چون برخلاف زعمای کشورهای دیگر که در مقابل ملت شان خود را مسول احساس کرده و برای سعادت و ترقی کشور شان از هیچ سعی و تلاش دریغ نمیکنند ایشان فقط در فکر سرمایه اندوزی برای فامیلش بزرگش بوده و از ترس آینده خطرناک و گرفتاری به سرنوشت داکتر نجیب نزد دشمنان ملت به زاری و تزرع افتاده و از وهم چوبه دار هر روز در هر محفل گریه طفلانه سر میدهد ، دشمنان ملت را که عامل تباهی و ویرانی این کشور و ارتکاب هزاران جنایات وحشتناک بودند و هستند برادران ناراض خطاب میکند ، ملا عمر را که روزی برای دستگیری و محاکمه اش کمر بسته و پیشاپیش لشکر آمریکا او را در هر سوراخ و سنبه می پالید اکنون آخوند صاحب و برادر بزرگوار خطاب کرده شب و روز در غم فراقش می سوزد و انتظار جانکاه لحظه ای پابوسی اورا میکشد و نمیداند که اصلا این سعادت در زندگی نصیبش میگردد یا خیر !؟
نه تنها رئیس جمهور ما که بادارش رئیس جمهور امریکا نیز قلابی است در زمان انتخابات ریاست جمهوری غر وفش او کوش جهانیان را کر کرده بود که اگر او قدرت را بدست گیرد خاک پاکستان زیر و رو کرده لانه فساد و تروریزم را از ریشه ویران میکند ولی حال که یخ ها آب شد و دیگ از جوش ماند کار بجای رسید که نمایند ملا عمر ذریعه طیاره امریکا از پاکستان تا داخل ارگ کابل انتقال پیدا کرده و بعد ازمذاکرات مخفی با کرزی با یک جوال دالر خاک افغانستان را ترک گفته و با افشا شدن هویتش روی کرزی سیاه میشود .

با تقديم حــــــــــــــــــــــــــرمت
حقــــــــ(شـــمس الحـــق)ـــــــانی

http://haqani.funpic.de

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس