در همین بخش

صفحه نخست > کابل پرس ورزشی > مقالات فوتبالي > مالدینی: آث میلان خانواده دوم من است

مالدینی: آث میلان خانواده دوم من است

علی جواد دهقان
دوشنبه 12 نوامبر 2007

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

در جهان فوتبال پیدا کردن بازیکنی که تمام عمر فوتبالی اش را در یک باشگاه بگذراند به ندرت صورت می گیرد. فصل جاری فوتبال اروپا و ایتالیا آخرین فصل حضور یک ستاره و یک شمایل بزرگ را به خود خواهد دید.
و این ستاره کسی نیست بجز پائولو مالدینی.

فیفا. پائولو، شما پیشتر گفته بودید که امسال آخرین سال حضورتان بعنوان یک بازیکن خواهد بود. شما اکنون همان پیراهنی را بر تن دارید که در طی 23 سال گذشته داشته اید. آث میلان چه معنایی برای شما می دهد؟
آث میلان شبیه خانواده دوم من است. پدرم یک فوتبالیست بود و کاپیتان همین تیم و من از او پیروی کرده ام. پسرم در تیم جوانان (آث میلان) بازی می کند اگرچه که به این معنا نیست که بطور قطع او یک فوتبالیست خواهد شد. برای خانواده مالدینی آث میلان ارزش بزرگی دارد.

فیفا. راز باقیماندن شما برای مدت طولانی در سطح بالا چیست؟ آیا سبک بازی کردن شما در طول این سالها تغییر یافته است؟
یکی از مهمترین دلایل این مسئله این است که من در یک تیم خوب بازی می کنم که شور و اشتیاق من را افزایش داده است. با گذشت زمان شما تجربه بدست می آورید. شما شاید از نقطه نظر فیزیکی کم بیاورید اما شما از نظر تاکتیکی و ذهنی پیشرفت می کنید.

فیفا. جام باشگاه های جهان چه مقدار برای شما و تیم اهمیت دارد؟ما اهمیت زیادی برای آن قائلیم چرا که سبب می شود که شما یک قهرمان جهانی بشوید. این مسابقات اوج فوتبال باشگاهی است. راهی است که در دوران فوتبالی ام چند باری در آن سفر کرده ام اما متاسفانه در نهایت به پیروزی ختم نشده است. من متاسفانه تیم ما در سالهای 1993، 1994 و 2003 در این رقابتها باخت که این مسئله همیشه مایه ناراحتی ما بوده است که بعنوان یک بازنده زمین را ترک بکنیم چرا که این مسابقات یک رقابت مشکل است. این یک فرصت واقعی است تا بتوانیم از آن استفاده کنیم.

فیفا. بوکا جونیورز در قامت یک تیم که رقیب شما است قرار دارد. درباره آنها چه چیزی می توانید به ما بگویید؟ما باید ابتدا در نیمه نهایی بازی کنیم قبل از اینکه به فینال صعود بکنیم و ما همه می دانیم که اولین مسابقه مشکلتر است. اگر ما مقابل بوکا جونیورز بازی کنیم بنابراین با تیمی روبرو خواهیم شد که همیشه پیوسته بوده است. تغییرات زیادی داشته اند برای اینکه آنها بهترین بازیکنانشان را فروخته اند اما تیم منسجمی باقیمانده اند. بنظر من آنها قویترین تیم آرژانتینی ها هستند.

فیفا. وضعیت جسمانی شما و تیم آث میلان بطور کلی چگونه است؟وضعیت جسمانی من ایده آل نیست برای اینکه من هنوز احساس درد می کنم بواسطه ماه ها دوری از فعالیت. من نیاز به بازی کردن در چند مسابقه دارم که بتوانم در ژاپن به بهترین وضعیتم برسم. رونالدو هم موقعیت مشابه من را دارد. تیم وضعیت رو به پیشرفتی دارد اگرچه که ما هنوز یک استمرار درستی را در سری آ پیدا نکرده ایم.

فیفا. در دوران فوتبال بازی کردنتان شما با بهترین بازیکنان همبازی بوده اید. چگونه کاکا و رونالدو را مقایسه می کنید؟بالاتر از همه اینها کاکا یک انسان محجوب و سختکوش است. در فوتبال او ترکیبی از تکنیک عالی و توانایی گلزنی با سرعت فوق العاده است. که این آخری در فوتبال مدرن یک امر اساسی است. رونالدو یک بازیکن کلاس جهانی است و هنگامی که او آماده است او به تیم از نظر تکنیکی و شخصیتی کمک می کند. بگذارید امیدوار باشیم که او به سرعت بازگردد تا با ما همکاری کند. او یک قدرت گلزنی ذاتی را با خود دارد چرا که او توانایی بالایی در تبدیل کردن توپهای رسیده به یک فرصت گلزنی دارد.

فیفا. برگردیم به گذشته، آیا شما بابت اینکه جزیی از تیم ایتالیای قهرمان جام جهانی آلمان نبودید ناراحت شدید؟ آن هم بعد از آنکه شما در چهار تورنمنت جام جهانی ماقبل شرکت کرده بودید و سابقه 126 بازی ملی را نیز دارا بودید؟سال 1990 خیلی ناراحت کننده بود آن هم وقتی که ما مقابل آرژانتین در نیمه نهایی باختیم و همچنین در سال 1994 که ما در فینال بوسیله برزیل شکست خوردیم. بنابراین ناراحتی های من مربوط به جام جهانی آلمان نمی شود.

فیفا. خوش شانسی و توانایی شما به شما این شانس را داده است که دوران فوتبالی تان را به عنوان یک قهرمان به پایان ببرید. آیا شما می دانید که اگر شما در یوکوهاما بازی می کردید شما رکورددار بیشترین حضور در جام باشگاههای جهان می شدید؟آمارها برای خیلی چیزها درنظر گرفته می شود اما وقتی من به این آمارها نگاه می کنم می بینم که این رقابتها تنها جایی است که من بیشتر از اینکه برده باشم باخته ام. تحمل سه شکست در حالیکه فقط دو پیروزی همراه داشته ام. من می خواهم دوران فوتبالی ام را با جفت کردن این آمارها به پایان برسانم. من عاشق این هستم که این جام را با هم تیمی هایم بالای سر ببرم. بردن قهرمانی باشگاه های جهان با آث میلان همه چیز را به من می دهد.

فیفا. کام

واژه های کلیدی

جستجو در کابل پرس