صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > راست و دروغ مالی مقامات افغانستان: داود علی نجفی

راست و دروغ مالی مقامات افغانستان: داود علی نجفی

میزان دارایی منقول، (پول نقد بیشتر از 100 هزار افغانی، اشیاء و زیور آلات، وسایط نقلیه یا ماشین آلات، دارایی غیر منقول (خانه، زمین، آپارتمان، باغ، دوکان، فابریکه و...) عایدات، فعالیت خارج از وظیفه دولتی و ...
کابل پرس
سه شنبه 19 جولای 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمين

نام: داود علی

تخلص: نجفی

ولد: سلطان علی

ولدیت: نجف علی

محل تولد: جاغوری/ غزنی

وظیفه: سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی

شماره تلفون: 0700164517

کابل پرس?: دو سال پیش اداره مبارزه با فساد و ارتشای اداری، فرمی را به مقامات بلندپایه افغانستان ارسال کرده تا دارایی های خود را ثبت کنند. تعداد زیادی از مقامات بلندپایه افغانستان حاضر نشده اند که جزییات مالی خود را به این نهاد ارایه کنند. از آنجایی که فساد و اختلاس جزو جدا ناپذیر از حکومت حامد کرزی می باشد، اداره ی مبارزه با فساد و ارتشای زیر امر کرزی نیز به مرکز دیگری برای اختلاس تبدیل شده است.

کابل پرس جزییات مالی آن عده از مقامات بلندپایه را که فرم اداره مبارزه با فساد و ارتشا را پر کرده اند نشر می کند. در فرم های پر شده، می توان برخی از دارایی های مقامات را همراه با شماره حساب (های) بانکی آنان یافت. برخی از مقامات نیز فرم ها را درست و کامل پر نکرده اند. در برخی موارد نیز، با توجه به گزارش ها و اسناد مختلفی که در کابل پرس و برخی رسانه های بین المللی نشر یافته، مقامات در اختلاس های کلان میلیونی دست دارند و به ثروت بادآورده ای رسیده اند که طبیعتا اثری از آن ها در این فرم ها دیده نمی شود. با اینحال، خواندن این فرم ها و جزییات مالی ارایه شده از سوی خود مقامات را به خواندگان توصیه می کنیم. این فرم ها با عنوان " راست و دروغ مالی مقامات افغانستان" منتشر می شود.

برای خواندن گزارش مالی داود نجفی وزیر ترانسپورت و هوانوردی دولت مافیایی کرزی فایل پی دی اف را باز کنید.

راست و دروغ مالی مقامات افغانستان
داود علی نجفی

میزان دارایی منقول، (پول نقد بیشتر از 100 هزار افغانی، اشیاء و زیور آلات، وسایط نقلیه یا ماشین آلات، دارایی غیر منقول (خانه، زمین، آپارتمان، باغ، دوکان، فابریکه و...) عایدات، فعالیت خارج از وظیفه دولتی و سایر معلومات ارایه شده توسط این مقام بلندپایه دولت مافیایی کرزی، از خود و خانواده اش را در فایل پی دی اف بخوانید.

فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمين

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

 • پدر وپدرکلانهای داوود علی باغبانان ما زمانکه ما در شهرنو کابل زندگی میکردیم بودند. پدر داوود علی بعداز فاجعه ثور زمانکه چند نفر از طبقه پست جامعه برعله اشراف ونجبا قیام کردند خانه پدری مارا ضبط کرد وبنام خود کرد. در حالکه من خوب بیادم است که مادر کلان داوود علی را زمانکه از هزاره جات به کابل اوردند صدها شپش از هرتار موی وی اویزان بود.

  امروز داوود علی مبدل به یک وزیر گشته واین درحالی است که اشراف ونجبا ووارثین اصلی این خاک زندگی مهاجرت را سپری میکنند. به همین علت است که دولت کرزی رو به سقوط است زیرا کار را نه به اهل ان بلکه به یک طبقه پست جوالی وسقاو سپرده است

  • پوپل جانا تو و پدرکلانهایت زمین های مردم را از قندهار تا کابل به زور غصب کردید. تو اهل کابل کجا بودی. پدرکلانهایت در قبال خاکفروشی و ناموسفروشی به زور انگریز کابلی شدند.

  • كرجه اين شخص از زمان همان انتخابات جنون اميز خوشم نميايد.ولى نجيب جان مثليه مغز كله خر خورده يي و يا ازبدر بدر هيرويين فروشى زن فروشى شما را به مرض جنون مبتلا كرده است. از همان كشور بزرك تو شخص كودن همينقدر اموخته يي كه به انسان زحمتكش و شجاع وطنت انكه از عرق جبين درين كشور مزخرف بنام مزخرف اوغانستان,يك لقمه نان حلال بدست مياورد و انهم بخور نمير و خشك,با او در ستيز هستى.اى خاندانت را و دور دستر خونت را...در دهنت سكان عالم م غ خودرا اطراح كنند.
   اينهمه كينه بر عليه انسان زحمتكش از براى جيست؟
   انكه نان صبح و شام ندارد و بعضا اطفالش كرسنه هستند براى تو جه بدى كرده كه اينقدر حيوان صفت تشنه به خون نشسته يي.
   راستى كه از بول حرام تنها حرامى به دونيا ميايد,مانند اين شخص مزخرف بنام ن بوبل از قريه بوبل زى و از زن فروشان زى زى.
   راستى كه مادر انراكه با قاطر تبادله كنند ما نند اين نجيب نام كه دقاطر عقل همدى ته وايي.
   باز هم اين نوشته شما به عرعر قاطر شباهت دارد.

  • فریبا جان احترام عرض میدارم
   میخواستم عاجزانه خدمت تان عرض کنم که شیوه های دیگری هم است تا مخالفت خویش را با یک ایدیا ابراز کنیم. غرض بنده فقط و فقط ایجاد فضایی است که عاری از توهین وتحقیر بتوان در ان بحث کرد. اگرجواب پوچ مغزی را که در غندی خیر نشسته و بیخبر از رنج من و تو به نرخ روز کاه و کنجاره میخوردبا چنین شدت بدهیم در های مباحثه شروع ناشده بسته خواهد شد. بگذار بجای فحش نثار کردن از او بپرسیم که :
   1-چه برتری یی در خود میبیند که خود را بالا تر از دیگران تصور مینماید؟ ایشان باید توضیح بدهند این اشزاف و اعیان چه و کی است که از انسانهای دیگرمتمایز است .
   2-ما باید بدانیم که این القاب را از کجا اورده اید و معیار حصول ان چیست واز کدام مرجع برایتان توذیع شده؟
   آقای نجیب پوپل بی صبرانه منتظرم تا درین زمینه معلومات ارایه فرمایید تا باشد که بی خبرانی چون بنده در اینده پاس حرمت تانرا نگاه داریم.

   با احترام

   • ما برتر به این خاطر هستیم که اضافه از دوقرن با عدالت در این کشور حکومت کردیم. شما دیدید از زمانکه سایه ما از سرشما دور گردید شما خون همدیگر را تاحال میخورید
   • موقعیت ما وبرتری نژادی ما, ما را اشرف شما ها ساخته است. مثلا ایا امکان دارد که یک هزاره بینی پچق منگولیایی شکل با یک افغان اصیل, قد بلند, خوشچهره همسان باشد؟؟؟؟؟؟
  • نجیب جان پوپل سلام عرض میدارم
   برایت یک قصه گک کوتاه دارم:
   روزی بقه یی به بسیار سرعت میدوید که روباهی سر راهش سبز شده پرسید: چی گپ است کجا ؟ بقه گفت : من و مار مامایم یک شتر را گزیدیم بگریز که سر تو نشه..
   جان ماما ! گزیدن اصلی را انگریز کرد و پشقلش را آل یحی و خاندان نادر غدار جمع اوری کرد..مگر نه ؟
   به هر صورت سوال من شخصا متوجه شما بود که برتری ها و مزایای تانرا توضیح میقرمودید که نکردید و ادرس مار ماما را به رخ ما کشیدید. خوب باشد این هم صحیح. هیچ پشتون با وجدانی مانند شما استدلال نمیکند ، هان یادمان نرود که شما حالا امریکایی هستید و شاید امکان دارد نسل گد خورده وتارتقی چون شما دورگه به دنیا امده باشد که گرم نرم و سفید باشد که حالا به بینی پچق هزاره میخندد.
   راستی نگفتی این دو قرنه حکومت ال یحی چه دستاوردی دارد ؟

   • بیسوادی 95 فیصد مردم ؟
   • ایجاد لشکرمفتخور فرامرزها که هر ان به ندای شان لبیک گفته و دارو ندار مردم را به عنوان غنیمت جنکی به تاراج میبردند؟
   • اعدام دسته جمعی سیل روشنفکران مشروطه خواه ؟
   • بیکاری و بی روزگاری عوام الناس که به نان خشک و یک پیاله دوغ هم برای زنده ماندن قناعت داشتند؟
   • عقب مانی وحشتناکی که تفاوتش را خودت با دیدن امریکا میتوانی حس کنی؟
   • شاید منظور شمااز عدالت این باشد که ظاهر شاه با رعایت عدالت در تمام ولایات بدون تبعیض شکارگاه و استراحتگاه ساخته بود؟
    شرم هم چیزی خوب است..
    من معتقدم بجای این خاندان وطنفروش ومعامله گر اگر یک پکتیاوال با وجدان یا یک لغمانی یا اوزبیک و یا هزاره میبود ما تا حالا این همه پا در گل باقی نمیماندیم. اگر هنوز جنگ دارد اینجا تنوره میکشد دلیلش نادانی و جهالت مردم است که ثمره دو قرن حاکمیت ضد مردمی آل یحی که شاید جناب عالی هم نصب شریفش به ایشان برسد است.
    قد بلند یا چهره قشنگ معیار ارزش انسان نیست چه بسا فواحشی که با چنین مشخصات بحاطر چند پول سیاه زیر پای پست تر از خود میخوابند. مگر نه ؟
    پوپل جان اگر مینویسی از نام و افتخارات خود و خاندانت بنویس که چطور اشراف زاذه هستی... از نام فوم شریف پشتون ننویس! زیرا افتخارات ایشان و از هر یک اقوام این سرزمین به همه تعلق دارد.
  • حقبين عزيز سراسر از دل ما كفتى.
   از جه بناليم,كابل يكانه بايتخت در جهان است كه كانا ليزاسيون ندارد.
   از كزشته جه ياد كنيم همين امروز با كستانى ميايد,ميكشد, خون ميريزد ,مكتب را ميسوزاند,انجينير سرك سازى را سر مسبرد و هم اقرار ميكند كه از كشتن انسانهاى بيكناه لزت برده است.اين زى زى ها بريش كاكل بازى ميكنند. بعد با هزاره كينه دارد و او را دوشمن خود ميداند.در حاليكه به هزاره ها اوز بيك و تا جيك مجال تحصيل و تعليم داده نميشود و در اوركان هاى دولتى كار براى شان داده نميشود,انها در همه جا عقب زده ميشوند.ولى باز هم انها نه كينه دارند و نه عقده و با كم زندكى ميكنند و قناعت دارند و مانند مردومان شريف جهان از قانون اطاعت ميكنند و لو فاشيستى هم است.بر عكس بشتونها به مفت خورى قاجاق ,جباول,غارت و تصاحب زمين مردوم عادت كرده اند.خون ريختاندند و كريختند و دولت قبيله از قاتل حمايت كرد قانون را تطبيق نكرد.انجه را كه در دوصد سال تطبيق كردند قانون بشتونوالى بود و بس.

  • پوپل اوغو خودت از ای ملک نیستی. گپی بزن که دیگران باور کنند.

  • پوپل صاحب کولی شی راته و وایی چه پوپل یعنی څه۰ پوپلزی په اصل کی څوک دی؟ او له کوم پلاره له خپل اصلی ټبر نه جلا شوی دی۰ غواړم پوه شم چه اصلی پوپل یی که صرف د پوپل نوم استعمالوی۰ خبری دی ډیری بی خونده دی۰

  • آقای ولی ! اینجانب مارک وینستون جان وکیل مدافع شاغلی نجیب پوپل میباشم و در ضمن شوهر همشیره کلان نجیب جان هستم . شما چند سوال داشتید از آقای پوپل که سوالات شما را ایشان برایم به اساس ارتباط موضوع راجع نمودند و حتی المقدور میکوشم اصل و نسب آقای پوپل را برای شما و دیگر دوستانی که اطلاعی از شجره پوپل و پوپلیان ندارند روشن سازم . اول باید معنی آنرا بدانیم .
   محترم آقای ولی ! پوپل ( پوپِ ) یا فوفل در لغت به معنی بار درختی است و آن را به هندی سپاری یا سپیاری گویند و گویند این درخت در غیر از هندوستان به دیگر جا ها یافت نشود و آن چیزی است شبیه به جوز بوا و در هندوستان با برگ پان خورند. و مقوی دل و اعضاست .

   در او درختان چون گوز هندی و پوپل ++که هر درخت بسالی دهد مکرّر بر (فرخی)

   حال که معنی پوپل یا فوفل را دانستیم اینک میپردازم به جواب سوالات تان .

   سوال 1و2/ پوپلزی په اصل کی څوک دی او له کوم پلاره له خپل اصلی ټبر نه جلا شوی دی؟

   جواب 1و2 / در گذشته های نه چندان دور پوپی یا پوپل جد بزرگوار پوپلزیان در اصل مسول باغ های سلاطین مراتهة ساتارا و باشنده هندوستان بود که میوۀ این درختان را سالانه جمع آوری نموده به سلاطین وشهزاده های هندی با دوشیزه های زیبا صورت و خوش آواز یکجا پیشکش می نمود و ازین مدرک صاحب جاه و جلالی هم شده بود . علت جدایی پوپل زاده ها از جد شان و یا به فرموده شما ټبر اصلی شان این بوده که فرزندان شان میخواستند خود در باغ ها طور مستقلانه مسولیت داشته و خدمت شاهان را به وجه حسن و بهتر از پدر شان اجرا نمایند . پدر شان به خواهش و ادعای فرزندان وقعی نگذاشت و بلاخره جدالی در خانواده پوپل رونما گردید که باعث قتل و کشتار های هم در خانواده پوپل شد . بدین ملحوظ فرزندان از پدر جدا شدند و هر کی در کوچه و پس کوچه های هندوستان بشکل مستقل کسب پدری را پیش بردند . حتی تا امروز هم بشکل خود مختار شما میتوانید پوپلیان یا سیپاری را در هنودستان به وفرت پیدا نماید .

   سوال 3/غواړم پوه شم چه اصلی پوپل یی که صرف د پوپل نوم استعمالوی؟

   جواب 3/ محترم نجیب جان پوپل از جمله نسب داران اصلی جد بزرگوار خویش اند و در امریکا بسیار پوپلیان هستند که همیشه بخاطر رهنمایی در امورات میراثی و جمع آوری حاصلات درخت مثمر پوپل هندی از ایشان مشوره میگیرند . پوپلی ها هیچگاهی خود را به اصلی و نقلی تقسیم نکرده اند .

   امید جواب رضایت بخش برایتان داده باشم . اگر باز قناعت شما خاصل نشد سوال نماید ، جواب خواهم داد .

   مارک ویستون جان وکیل مدافع نجیب پوپل کالیفورنیا

  • ولی.

   من میبینم که تو مانند سگ گاهی سر این وگاهی سران میجفی. تو سگ کی باشی که من به سوال تو جواب بدهم؟ تو از زمره ان سگ زاده های هستی که با کودتای هفت ثور به پوپلزایی ها خیانت کردید. حالا امده یی و سلسه نصب خانوادگی مرا از خودم میپرسی؟

   تو باید از همان کوچی های گنده باشی که اکنون دعوایی پادشاهی دارند. دیگر مرا مخاطب قرار نده زیرا ازت بوی تعفن می اید. من از گفته های سقوی ها وجوالی ها بدم نمی اید زیرا خاصیت انها چک زدن ولگد زدن است ولی دیگر مرا مخاطب قرار نده

  • محترم آقای ولی ! ازینکه آقای نجیب جان پوپل بدون اذهان من به شما پیام خارج اخلاق نوشته اند معذرت میخواهم . آقای پوپل نسبت خون گرمیی که دارند گاهی خلاف آنچی در اصل هستند مینویسند و می گویند و دعوا سر میدهند که مرا بار ها در مزیقه و جنجال ها با مردم قرار داده اند . بخاطریکه بتوانم ایشانرا قناعت بدهم که دیگر در مقابل شما بی ادبی نکنند ، شما میتوانید اصل و نسب خود را برایم بنویسید که مربوط به کدام قوم و قبیله هستید ؟ تا خصوصیات تانرا مطالعه نموده به ایشان مشوره های لازم بدهم که با شما چگونه برخورد نمایند .

   فکر میکنم شما هم خلاف آنچی هستید دعوای شخصیت دارید . امید در شناختم از شما اشتبا نکرده باشم .

   مارک وینستون جان

  • خنده آور است به خدا. شکر که ما بین خود رمز ها و کودهای داریم که بحیث مهک برای ما کار میدهند و هر للو و پنجو به آسانی خود را پشتون جازده نمتواند.

   برو بچیم قربان نام پوپل شوی بار دیگر معقد چتلترا هفت بار استنجا بزن و دهن بویناکترا ده بار مسواک بزن بعد نام پوپل را بگیر. این تاکتیک منافقط تان هم رسواشد.

  • ولی خان.

   در اینده لطفا مزاحم من نشو! درصورتکه کدام سوالی از من داشتی انرا از خسربره افتخاری ام که بنام وینستون اینجا پیام میگزارد بپرس. وینستون مستعار نام برعلاوه اینکه خسربره افتخاری من است وکیل من هم است. وی حاضر است که برایت پاسخ بدهد واگر تو هم میخواهی وی حاضر است که عین دو وظیفه راهم برای تو انجام بدهد که از اینقدر جفنگ سرایی در کابل پرس? بیغم شوی!

  • رمز و کودهای شما هم افشا شده ولی خان.

   رمز وکودهاشما عبارت از: دم تکان دادن, گوش هارا قرت بلند کردن, عر زدن, جفیدن و قوله کشیدن است که همه از ان باخبر هستند.

   چرا هرکس باید معقد خودرا دست بزند ونام پوپل را بگیرد؟ اینهم کدام کود است؟ ویا نشانه از همجنسبازی ومفعول بودن قوم محترم پوفلزی است؟

  • ویستون بچیم مه یک آدم سرشار استم و چندان مقیید به قوانین لباسپوشی نیستم. اکثراً با نیکر این طرف و آن طرف چکر میزنم. لذا هر قدر خیزک بزنی از پاچیم گرفته نمیتانی ولی اگر زیاد بالا بالا خوده کنی شاید کدام چیز دیگیم د دهانت بره.

   بااحترام کاپی شده از قوم با فرهنگ.

    

  • یکی بزن که سه تا سگه بجفانی.

  • چه شدی دیگه نجفیدی؟

   بیشک قوم منافق. (امینجه دگه منافقط تان آفتابی اس) د منافقط سر شیطانه خاریدین.

  • ولی. این شما وحشیان بودید که با گرفتن قدرت از دست پوپلزایی ها نام پشتونهارا بد کردید وامروز زمینه را مساعد ساختید که همه به نظر مردم دنیا تروریست بیایند. شما کسانی بودید که پشقل را با شوربا یکجا میخوردید وگوسفندهای ما پوپلزایی ها را میچرانیدید و اگر ما کدام دخترتان را به حرمسرامی اوردیم باز شما افتخار میکردید وانقدر در افتاب مقابل خانه های مرمرین ما می نشستید تا نوکرخانه ما در کاسه سگ دوغ مادرکیک افتاده را برای تان میدادند باز با افتخار به خانه های تان برمیگشتید ومیگفتید که بادارم را دیدم! نزد من فرقی میان تو وجوالی وسقو نیست حتی جوالی وسقو بالای تو شرف دارد زیرا مزد از زحمات خود میخورد نه از زحمتکشی ها مادر اولاد های خود

  • jinabi popali khar farqi shoma ba adami zad kheli ziad ast az intihari grefta ta.................................................................kochigari ki waqyan sharm awar ast bas ast dega sharm ham khob chiz ast agar shoma shiri adam ra khorda bashid .omidwaram ki yak kami dar in bara fekr konid popal jani khar ,hamyi mardoom donia mefama ki shoma ba degar adamayi roye zamin kamilan farq daren jinabi khar .jinabi khar agar khodid da amrika zindagi mekoni onja bibin har raqam nijad ,wa har raqam dinhayi mokhtalifi zindagi mekonan ba nami yak amrikayi farq namekona siyah ast ya sorkh ya safid ya afghani .agar adam bashi khodid kami fikr koo . ba omid onrooz ki adam shawi .

  • پوپل ساختگی گوش کو و باز به همه منافقان و منافقزادگانت این پیامرا برسان.

   میگن کشمش یک روز نخوده آزار میداد و بریش میگفت (اخ چی پله های کون داری. رننگت زرد است مثل گ.... واری و غیره) نخود حوصله کرد و در آخر به کشمش گفت ( اینموتو گپها میزنی که د کونت چوبه زدن).

   حالا من هم به قوم منافق میگم که وخت تانه سر اینموتو منافقط و کارهای بیهوده سپری کردین که سر تان در طول تاریخ عربها. مغولها. ترکها و یا هم اوغانها سوار بودند. تمام عمرهای تان د قصه های سرمنگسک و شعر های درختهای سر کوه ره کی شانده و یا شاکوکوجان تیر شده و حالا هم تنها در کابل پرس? یک لشکر تان جمع شدین منافقط میکنین و چتیات میگین. سایر سایتها ره خو بان در جایش.

  • ولی جان بدماشک ! ازینکه درین روز ها با نیکرید ، چرا ما را خبر نمی کنید ناجوان ؟ منکه فکر میکردم شما با شش گز ایزار چین دار در دم کاروان اتن میکنید . حال معلوم شد که یا در کدام جایی ایزار خود کشیدید و فراموش کردید بپوشید یا اینکه خواستید خود را از تکلیف شستن همه روزه اش راهایی دهید که اینک خود را به کوچۀ سرشاری زده اید ؟ بلآخره نتیجۀ فکاهی خود را نه هم نگفتید که نخودید یا کشمش ؟ یا هر دو !!

  • خو چلو بچیم. پس زیر اینهمه برقه ها تو بودی؟ مه میگوم بیشک که حلالی استی.

   در جوابت چیزی نمیگوم که دگه ترش کدی.

  • ولی جان ک.. لُچک ! من حقیر هیچگاهی برقه و چادری نمی پوشم ! صرف به سخنم باور داشته باشید !! فقط از پروردگارم میترسم و به دوستان عزیز خود احترام دارم ، سومی وجود ندارد !!

  • چند روز پیش از پاچهً آقای لمر گرفتی که چرا در بین پیامهای من و تو(چ) دخالت کرده(اگرچه از گنگسیت اشتباه کرده بودی) ولی همان متل حالا اوتومات بالای خودت از طرف خودت تطبیق میشود که (تاکون بز نخاره نان چوپانه نمیخوره).

  • ول بچیم. هی که تو اصلی استی ویا پوفل هی کار هردوی تان است. ولی در جواب نوشته هایت بایت گفت که این شما قبیله انتحاری بود که در طول تاریخ از زرغونه انای تان گرفته تا نازو انا و فلان داده گی انای تانرا مجبور ساختید که بیگانه هارا سواری بدهند. شما سالهای متمادی به انگلیس ها سواری دادید وبعدا جایش را شوهر اندر های پنجابی تان گرفتند. امروز سالهاست که به عرب وغرب سواری داده روان هستید.

   بابه کلان تان خربزرگ احمدابدل ایا به ترکان افشاری سواری نمیداد وبرایش زنگ وجامن بسته نمیکرد ونمیرقصید ونمیچرخید؟

   ایا میرویس نیکه تان گرگین خان را در خانه سواری نمیداد؟ ایا گرگین خان را توسط حیوان (خانم در زبان پشتو) خود بعداز همبستری نشه نساخت وبعدا کود پشتونوالی را که سربریدن مهمان در خانه بعداز نشه ساختن است بالایش عملی نکرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   ولی (ک):

   تو بسیار انسان بیوجدان وزاده کدام فاحشه خانه در ایرا مندوی هستی. تو مانند کرزی از پدر در پدر ک...نی هستی! کرزی هم چشم ک...نی هارا دارد زیرا ملاعمر برادرش را کشت اما وی هنوز هم ملاعمر را برادر میخواند. نجیب پوپل هم در چهار کتاب مادرهایتانرا بدکاره به ثبوت رسانید ودرکاسه سگ به پدرهای تان دوغ موش افتاده را خورانید ولی هنوز هم عقده قبیله گرایانه ات بالای هزاره وتاجیک ها است.

   معلوم میشود که کدام تاجیک سبزچشم 5شیری ویا کدام هزاره تنگ چشم یکاولنگی خوب کدام لکه ننگ تاریخی را به دامن خواهر ویا مادرت گذاشته است که بیناموسی های نجیب پوپل در حق خاندانت هنوز هم به نظرت نمی اید!

  • مه خو فامیدوم که ک...نکت د سوزش آمد. اما نا جوانی خو نکدوم و برایت کریم ویکس توسعه کردم. زدی یا نی؟

  • آقای پوپل نجیب زاده اصیل افغانی، وارث تاج و تخت 200 سال فلاکت ونکبت، اگر تو نجیب زاده این کشور هستی باید ممکلت ما این وضع و حال را داشته باشد کشور ژاپن در 50 سال، جرمنی بعد از جنگ دوم جهانی در 50 سال به اینجا رسیدند و تو به اصل و نصبت افتخار می کنی، کسی باید افتخار بکند که تغییری هر چند کوچک ولی مثبت در این جامعه آورده باشد لازم هم نیست که حتما از اصل و نصب 200 ساله برخوردار باشد. 200 سال تاریخ پر از شرمندگی، وطن فروشی، قتل و کشتار، توطئه های فامیلی، برادرکشی و ... تمام حوادث و بدبختی های این کشور را امثال تو بوجود آورده ای. اگر تو نجیب زاده ای با این طرز صبحت، لغاتی که بکار می بری ، فحش و ناسزاهایی که می دهی. واقعا که تو نجیب زاده این چنین مملکتی هستی. راستی در مورد قیافه به کشورهای جاپان، چین و کره جنوبی و حتی همان منگولیا خوب ببین و خودت را با آنها مقایسه کن. فرق نژآد آنها با تو این هست که تو یک احمق، بی دانش، تن پرور، خائن، وطن فروش، تنبل هستی و لی نژآد آنها پرتلاش، کارگر، دانشمند، دوستدار علم و دانش و صلح و بدون کبر و تن پروری هستند. باز هم به قد بلند و بینی کشیده ات بناز. البته یادت نرود که اگر در کشور غربی هستی خوب کار کنی که گشنه نمانی چون برای آنها کار و تلاش مهم است نه بینی کشیده و قد بلند.

  • ولی خان گله یی.

   از اینکه دنبال گله و شاخ و پنجه هستی من خر فامت میکنم تشویش نکن .

   این پوپل ها کاملا از فوفلزا یی ها درانی جداست این ها نیمه باسوادانی اند که در نظام دیره دون "دوره ظاهر شاهی" در داخل و خارج(روسیه و غرب و امریکا ) درس و سبق خوانند و در جمع ریزه خواران نظام شاهی درون شدند !! اینک اکثر شان در امریکا و غرب یگان بدبخت نرینه و شحینه شان در روسیه و کابل نفس میکشند .

   این پوپل خیل ها از فارسی زبانان " قزلباش های "قندهار و اهل تشیع اما کاسه لیسان قندهاریان اند از بس از راه دختر دادن به انان نزدیک است خود را فوفلزی قالب کنند .

   میدانیم که فارسی زبان قندهار از محرمیت وحقارت و تحصب و ظلم نظام های قبیلوی اوغانی زمانیکه کم وتم باسواد شدن فارسی وان بودن خود را فنهان میکنند و بد شان نمی اید که کسی انان را اوغان خطاب بکند چنانچه فارسی وان های لغمان و جلال اباد از بس شیطانی و منافقت خود را به گله شما داخل کرده اند .

   همچنان اوغانان شهر نشین و باسواد شده را عادت است تا بخاطر با کلتور جلوه دان خود زبان اوغانی را در خانه و بیرون یکطرف گذاشته و به پارسی حرف بزنند به جای اعووووو بلی یا بلی اعوووو بگویند بجای مننه تشکر بگویند و "فلو ملو", اشک , منتو ,برانی و بولانی ... بخوردند نان تبخی و شلمبی را از شرم استفاده نکنند .

   این بود بی خوندی خبر های فوپل خیل ها .

  • nango nafrin bar shoma jenayat karan tarikh shoma ki khone mardome mazlome mara khordid va aknon dar oropa va amrika ba sak shoi mashgholid va zanhai tan dar kabarha mashgholi fesad ast tabei ast k farzandani mahrome vatan sarnaveshte khodra khod badast megira va monataziri shoma jaladan va khainin nakhahad va in vadai khodavand ast va zamin mali mahromi va mostazafin

  • janam

   dolat afghanistan na ba eilati ki karzai Dr.Dawood ra wazir tayin karda soqot khard kard....ama ba ailati inki shoma wari insani nijat parast dar kishwar bisyar zyad ast.

 • yara popalzai
  deer ahmaq jahel aw bewejdan salai ye. te po khpla amerca ke naast ye aw po arama zhwand kawe aw delta zmong po mainz jang aw tafreqa achawe . oh de angriz bachia ka afghanistan ta halaqamand ye rasa delta zhwand wokla. te de CIA agent ye se tafreqa wachawe aw paise gate. hoos afghanistan sta watan ne da koshoosh mwkawa se po zmong watan ke medakhela wokle te hoos plorel shawi Amrikaye ye aw bas. zema aw sta neka gan soomra pur hazara gano bandi zulm kaledi agha leg ham ra yad kla khososan tasoo Popalzaian deer zelomoma pa dagha khawra kaledi. hata khpel Pashtanoo bandi ham tasso popalzaian aw mohamadzaian deer zelmona kaledi. tole paise aw shtamani de afghanistan yawaze stase po jeebone ke telale di aw bas. amalta de khodaai arama lara aw de afghanistan po charo ke medakhela mekawa. zeka che yaw amrikaye ye aw bas

  • این پیام از اقای فرهاد است که با حروف انگریزی در بالا نوشته شده ، چون با پیام مذکور همنوا هستم آنرا به زبان پختو و الفبای تازی نوشته ام .

   یاره پوپلزيه !

   دیر احمق ، جاهل او بی وجدانه سړی یي . ته په خپله امریکی کي ناست يي ، او په آرامه ژوند کوی او دلته زمونږ په منځ جنګ او تفرقی اچوی .

   او ده انګریز بچیه ! که افغانستان ته علاقمندیي راځه دلته ژوند وکړه . ته د سیا اګنت یي څه تفرقی واچوی او پیسي ګتی .

   اوس افغانستان ستا وطن نه ده، کوشش مکوه چي په زمونږ وطن کي مداخلی وکړی . ته اوس پلورل شوي امریکایی یي او بس . زما او ستا نیکي ګان څومره پر هزاره ګانو باندي ظلم کړی دي آغا ، لږ هم را یاد کړه . خصوصآ تاسو پوپلزیان دیر ظلمونه په دغه خاوره کړي دي . حتا خپل پښتنو باندي هم تاسو پوپلزیان او مومندیان دیر ظلمونه کړی دي . توله پیسي او ښتمني دافغانستان یوازی ستاسي په جیبونو کي تللي دي او بس . هملته دخدای آرامه لره او دافغانستان په چاروکي مداخله مکوه ځکه چی یو امریکایي یي او بس . (دفرهاد لخوا ! )

 • ولی جان ک.. لُچک ! کابل پرس? یک تارنمای آزاد است که همگی میخوانند و همه میتوانند دیدگاه ها و نظریات خویش را بدون سانسور از برکت جود یک هزاره قهرمان در ارتباط مضمون و پیام نویسنده گان بنویسند و نظر بدهند . من حقیر در میان پیامهای شما و آقای نجیب جان کدام دستبردی نزده ام شما میدانید و بلند نمودن دامن یکدیگر . اما برای من حقیر در خلال این بگو بشنوهای شما غیرتیان قبیله ، پرسشی و گِله یی پدیدار شد که خدمت شما به عرض رسانیدم و میخواستم و آرزو داشتم پاسخ پرسشم را بدهید . انتظار اینرا نداشتم که شما از ناتوانی زیاد برایم تهمت می بندید و برقه و چادری دیگران را برخ من میکشید . بسیار ساده مینوشتید که پاسخ پرسشت برایم مشکل است فقط همین . اینکه تحلیل فلسفه نان چوپان و خاریدن کون بز را ازما نمی خواست ! شما در اصل محتوای پیامها و دیدگاه های من حقیر و لمر سرخرود بطور آشکارا مداخله نموده بودید . مثلیکه باز فراموش کردید چی بلا ؟

  • ببخشید ، این آقای لمر بودند که مداخله نموده بودند نه شما ! به هر روی ، هدف همان است که در متن برایتان تفهیم نموده ام !

  • بچیم مه خو بریت گفته بودوم که مه تجربهً کافی در علم چلوشناسی دارم. تو میتانی خوده اینطرف و آنطرف واز واز کنی آما مه چرم چلو را در چرمگری میشناسم.

   دیگه دلیل ملیل نگو و برو و کار از پدر پدر به میراث ماندی ته کو. و اگر اینبار در ک...نت باز کدام نوشادره زدوم باز گپهای صلح آمیز نزن که نمیفامم شرم داری و حیا داری. حالا دیگه معلوم شد که یک آدم چشم پاره و ک..ن پاره استی.

   هی! چرا تقلید از من میکنی و مخفف بازی میکنی؟ یک چیز از کلهً پوچت کشف کو او قوم همیش به ک...ر سوار.

  • ولی جان بدماشک نیکری ! اینکه سند ودلیل ملیل را قبول ندارید ، خیر باشد میدانم ارث پدری تان است در غیر صورت اصل و نا اصل از کجا معلوم شود . باز در یگان جایی دیگر در نوک ناوه گیرتان میکنیم ، همان قسمی که کلان کلان هایتان مانند تره کی را گیر کرده بودیم . بلا گک گریخت و چنان گریخت که دیگر از ترس تب خال کشیدن به کابل پرس? نزدیک نمی شود و این را گویند داشتن خصوصیت ایتنالوژی .

  • ولی معلوم میشود که اصل ونسبت بسیار مورد توهین سقوی ها وجوالی ها قرار میگیرد. لطفا ادرس خانه ات را برایم بده تا بیایم ودرخاندانتان نطفه پوپلزی ها را بکارم تا باشد یک نفر پوپلزایی در خاندان شما پیدا شود ووی بعدا سایر نسل هایتانرا پوپلزی کند تا از توهین به خر بودن وغیره خلاص گردید!

  • Hindo hindo ra goft pireta ga.........m hahahs

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس