صفحه نخست > کابل پرس افشا می کند > راست و دروغ مالی مقامات افغانستان: عبدالرحیم وردک

راست و دروغ مالی مقامات افغانستان: عبدالرحیم وردک

کابل پرس
يكشنبه 24 آپریل 2011

زمان خواندن: (تعداد واژه ها: )

همرسانی

فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمين

نام: عبدالرحیم وردک

تخلص: وردک

ولد: عبدالغنی خان

ولدیت: محمد سرور خان

محل تولد: میدان

وظیفه: وزیر دفاع ملی

شماره تلفون: 07002543333

کابل پرس?: دو سال پیش اداره مبارزه با فساد و ارتشای اداری، فرمی را به مقامات بلندپایه افغانستان ارسال کرده تا دارایی های خود را ثبت کنند. تعداد زیادی از مقامات بلندپایه افغانستان حاضر نشده اند که جزییات مالی خود را به این نهاد ارایه کنند. از آنجایی که فساد و اختلاس جزو جدا ناپذیر از حکومت حامد کرزی می باشد، اداره ی مبارزه با فساد و ارتشای زیر امر کرزی نیز به مرکز دیگری برای اختلاس تبدیل شده است.

کابل پرس جزییات مالی آن عده از مقامات بلندپایه را که فرم اداره مبارزه با فساد و ارتشا را پر کرده اند نشر می کند. در فرم های پر شده، می توان برخی از دارایی های مقامات را همراه با شماره حساب (های) بانکی آنان یافت. برخی از مقامات نیز فرم ها را درست و کامل پر نکرده اند. در برخی موارد نیز، با توجه به گزارش ها و اسناد مختلفی که در کابل پرس و برخی رسانه های بین المللی نشر یافته، مقامات در اختلاس های کلان میلیونی دست دارند و به ثروت بادآورده ای رسیده اند که طبیعتا اثری از آن ها در این فرم ها دیده نمی شود. با اینحال، خواندن این فرم ها و جزییات مالی ارایه شده از سوی خود مقامات را به خواندگان توصیه می کنیم. این فرم ها با عنوان " راست و دروغ مالی مقامات افغانستان" منتشر می شود.

برای خواندن گزارش مالی عبدالرحیم وردک، وزیر دفاع دولت مافیایی کرزی فایل پی دی اف را باز کنید.

راست و دروغ مالی مقامات افغانستان
عبدالرحیم وردک

میزان دارایی منقول، (پول نقد بیشتر از 100 هزار افغانی، اشیاء و زیور آلات، وسایط نقلیه یا ماشین آلات، دارایی غیر منقول (خانه، زمین، آپارتمان، باغ، دوکان، فابریکه و...) عایدات، فعالیت خارج از وظیفه دولتی و سایر معلومات ارایه شده توسط این مقام بلندپایه دولت مافیایی کرزی، از خود و خانواده اش را در فایل پی دی اف بخوانید.

فساد، سوء استفاده، اختلاس و غصب زمين

آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره
آنتولوژی شعر شاعران جهان برای هزاره

مجموعه شعر بی نظیر از 125 شاعر شناخته شده ی بین المللی برای مردم هزاره

این کتاب را بخرید

پيام‌ها

  • فکر میکنم این خاین باید محکمه میشد چون درزمان ابتدای انقلاب هفت ثور قوماندان فرقه 9 درولایت کنر افغانستان بود واین خاین ملی یک فرقه راباتمام تجهیزات نظامی ان به باداران خود فروخت وسربازان وافسرانیکه نخواستند با او به پاکستان بروند همه را کشت . ولی تعصف به حال ملت که چرا این گونه خاینن را به نام وکیل خود درپارلمان معرفی کردند تا ان خاینن وسلاح فروشان به این خاین رای دادن تا که وزیر شود انهم وزیر دفاع یکبار نه بلکه دوبار ایا دراین وطن کسی هست که از این وزیر بپرسد که سلاح ووسایط فرقه 9 کنر راچی کردی ؟؟؟

    • چند سالی پیش یکی از دوستانی که در بند برق نغلو منحیث میخانیک اجرای وظیف مینمود برایم قصه نمود:
      در زمان حاکمیت داکتر نجیب الله ما در بند برق نغلو خارج وقت زسمی بخاطر حفاظت از موسسه خویش در دفاع خودی تنظیم و از دارایی عامه حراست مینمودیم ، رحیم وردک که در پاکستان و تحت رهبری مستقیم آی اس آی داشت در وطن ویرانکاری میکرد در یکی از روز ها با چند تن پاکستانی که بعدا دانستیم مامورین آی اس آی بودند به بند نغلو امدند و توسط یکی از همکاران ما به اطلاع ما رسانیدند که ما پلان داریم بند برق نغلو را منفجر کنیم که در مشارکت به این عمل شما پاداش خوب هم میگیرید و از جانبی به اسلام هم خدمت مینمایید. ما درین رابطه مخالفت نمودیم و تهدید کردیم که اگر از پلان تان منصرف نشوید امنیت دولتی را در جریان قرار میدهیم که در نتیجه انها فرار را بر قرار ترجیح دادند.
      دولتی که وزیر دفاع اش چنین شخصی باشد چه چشمداشتی میتوان از ان داشت.

Kamran Mir Hazar Youtube Channel
حقوق بشر، مردم بومی، ملت های بدون دولت، تکنولوژی، ادبیات، بررسی کتاب، تاریخ، فلسفه، پارادایم و رفاه
سابسکرایب

تازه ترین ها

اعتراض

ملیت ها | هزاره | تاجیک | اوزبیک | تورکمن | هندو و سیک | قرقیز | نورستانی | بلوچ | پشتون/افغان | عرب/سادات

جستجو در کابل پرس